Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wkładki w Project Debut III


spankme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od przesłuchania kilku płyt Perfectu rodziców na wiekowym gramofonie Unitry oszalałem zupełnie na punkcie brzmienia płyt winylowych. Zacząłem doceniać muzykę inną niż byle głośno grane mp3 z komputera. Do tego czasu mój zestaw muzyczny tworzyły kolumny Koda AV - 51F, wzmacniacz Harman/Kardon HK 620 i komputer. Na pierwszy ogień poszła zmiana wzmacniacza, nabyłem Harman/Kardon 3490. Niedługo później dołączył do niego gramofon Pro - Ject Debut III. Przed zmianą kolumn (przyglądam się kolumnom KEF IQ70 - być może ktoś będzie miał jakieś opinie na ten temat?) zdecydowałem się na zmianę wkładki - niestety, przez brak wiedzy, uwagi i ostrożności udało mi się zmasakrować dołączoną fabrycznie wkładke Ortofona (przejechała mi parę razy po slipmacie, od tego momentu strasznie trzeszczy i buczy przy niskich tonach). Muzyka jakiej słucham, to głównie wszelkie odmiany metalu, polskiego rocka, sporo 'nordyckiego' i 'celtyckiego' folka, trochę muzyki z kręgów Bjork i Oldfielda, z odrobinami bluesa i klasycznej.

 

Czy polecilibyście mi jakąś dobrą wkładkę do tego zestawu (jeśli chodzi o cenę, myślałem o czymś w okolicy 500zł, ale jeśli będzie warto, jestem skłonny dołożyć jeszcze parę złotych)? Czy ktoś ma może doświadczenie z kolumnami KEF'a w takiej, bądź podobnej konfiguracji?

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, trudno polecać wkładkę w ciemno, ale niech tam - może Grado, coś ze środka serii, np. Blue? Właśnie taką mam i jest mało szumiąca oraz przyjazna dla zjechanych płyt, tzn. nie skacze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, tylko że potrzebna będzie cięższa przeciwaga do wkładek Goldringa w ramieniu z Debuta. Z tą przeciwagą którą z ramieniem dają, można prawidłowo wyważyć tylko lekkie wkładki, do 5 g. Cięższa przeciwwaga kosztuje coś około 5 dych.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koljeny głos na Goldring'a, chociażby właśnie model 2300. Dobrze by było, żeby nie był kupiony na allegro, a u kogoś, kto będzie potrafił zamontować go na gramofonie i odpowiednio ustawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, wszyscy polecacie Goldringa. Na oku miałem Ortofona, serię 2M i Grado, ale nie będę się wygłupiał i posłucham mądrzejszych. Przyglądałem się cenom Goldringa 2300 i 589zł za nową wkładkę na gwarancji to całkiem przyzwoita cena. Goldring 2400 kosztuje ok. 200zł więcej i z tą decyzją muszę się jeszcze przespać, ale zastanawiam się, czy różnica pomiędzy modelami 2300 a 2400 jest warta tych dodatkowych 200zł?

A może ktoś ma jeszcze inne propozycje (biorąc pod uwagę mój zestaw, słuchaną muzykę i planowany zakup kolumn)? Dziękuję jednocześnie wszystkim, którzy poświęcili swój czas na przeczytanie mojego postu i udzielone rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w podobnej cenie co Goldring 2400 wkładkę Denon DL-160 - za 745zł. Czy Warto? Teoretycznie, ma ona większe pasmo przenoszenia (na papierze), niż Goldring 2400...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w podobnej cenie co Goldring 2400 wkładkę Denon DL-160 - za 745zł. Czy Warto? Teoretycznie, ma ona większe pasmo przenoszenia (na papierze), niż Goldring 2400...

Nowe forum działa z prędkością światła, hehe - w tzw. międzyczasie, pomiędzy zalogowaniem a pisaniem, przynajmniej sobie kanapeczkę z polędwiczką zrobiłem i zjadłem...

A wracajac do tematu - spankme, czy jesteś pewny, że poziom wyjściowy z Denona Dl-160 wystarczy Ci aby dobrze wszystko grało? To jest poniżej 2 mV, o ile dobrze pamiętam, z niektórymi pre gramofonowymi o małym wzmocnieniu (gain) będą problemy.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe forum działa z prędkością światła, hehe - w tzw. międzyczasie, pomiędzy zalogowaniem a pisaniem, przynajmniej sobie kanapeczkę z polędwiczką zrobiłem i zjadłem...

A wracajac do tematu - spankme, czy jesteś pewny, że poziom wyjściowy z Denona Dl-160 wystarczy Ci aby dobrze wszystko grało? To jest poniżej 2 mV, o ile dobrze pamiętam, z niektórymi pre gramofonowymi o małym wzmocnieniu (gain) będą problemy.

Pozdro,

Yul

 

Niestety, forum wczoraj zaliczyło długą awarię, więc byłem zdany tylko na siebie i na to, co pamiętałem z Waszych odpowiedzi. Korzystając z rad, przeszukałem sieć i znalazłem nową wkładkę Goldring 2500 za całe 719zł brutto - sporo taniej niż średnia cena dostępna gdzie indziej, w dodatku w zakresie mocno tu proponowanego Goldringa 2400. Co miałem zrobić? Kupiłem! smile.gif Wkładka powinna być u mnie jutro, dzisiaj wybieram się na poszukiwanie odpowiednich odważników, żeby móc dociążyć stockowy odważnik antyskatingu. I tu pojawia się pytanie - Goldring waży aż 8.2g. Ile waży stockowy odważnik w Pro-Ject Debut III a ile powinien ważyć dla wkładki Goldringa?

 

Jako przedwzmacniacza używam tego, który jest wbudowany w amplituner Harman/Kardon 3490 - mam nadzieję, że dla tej konkretnej wkładki będzie on wystarczający.

 

No i kolumny - co polecicie do tego zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię czy to pre da radę

 

Pod tym linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znajduje się instrukcja HK 3490. Na stronie 29 jest dokładna specyfikacja techniczna tego amplitunera. Czy ktoś znający się na sprawie mógłby zerknąć i orzec, czy zastosowany tam przedwzmacniacz będzie odpowiedni dla tandemu Debut III + Goldring 2500? Z góry wielkie dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>spankme,

Otóż na str. 29 nie ma nic o sekcji phono. Można mieć nadzieję, że wkładka Goldringa dzięki wysokiemu poziomowi wyjściowemu (6,5 mV) wysteruje jakoś to pre gramofonowe, a ono koncówki mocy w amplitunerze. Osobiście jednak sądzę, że o rzeczywistych możliwościach tej wkładki dowiesz się gdy kupisz lepszy gramofon i jakieś sensowne pre do tego kompletu. Będzie Ci potrzebna cięższa PRZECIWAGA do ramienia, a nie ciężarek antyskatingu - jemu daj spokój. Skontaktuj się z firmą Voice (www.voice.com.pl), aby dowiedzieć się jaki konkretnie model przeciwagi potrzebujesz do tego ramienia w Debucie, aby prawidłowo wyważyć Goldringa, który jest do standardowej przeciwagi ewidentnie za ciężki.

Powodzenia,

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sam podepnę się pod temat - odpadł mi wtyk łączący kable z wkładką (przy goldringu gr2), i pytanie gdzie taki kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sam podepnę się pod temat - odpadł mi wtyk łączący kable z wkładką (przy goldringu gr2), i pytanie gdzie taki kupić ?

 

kup np. takie kabelki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

same wtyki nie wiem czy kupisz, chociaż może w elektronicznym sklepie będą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem i pięknie zapakowaną, nową wkładkę Goldring 2500 oraz odpowiednią jej przeciwwagę do stockowego ramienia Debut III. Dla zainteresowany - model odpowiedniej przeciwwagi to 75 gram, dla wkładki ważącej 8.2 grama, oznaczenie produktu P-1. Po zamontowaniu i dokonaniu odsłuchu pochwalę się wrażeniami, których punktem odniesienia będzie stockowa wkładka Ortofon OMB 5e.

Jeśli chodzi o przedwzmacniacz, to z jego mocą nie powinno być problemu - wkładka ortofona daje napięcie niższe o 1.2mV niż Goldring 2500 i grała całkiem przyjemnie, do momentu uszkodzenia.

Dziękuję wszystkim za pomoc, a Yul'owi szczególnie, za udzielone w porę rady dotyczące przeciwwagi! smile.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>spankme,

Pamiętaj, że ramię można dodatkowo odciążyć nie zakładając małego, czarnego wichajsterka (uchwytu) na headshell.

Powodzenia,

Yul

P.S. Rozglądaj się za lepszym gramofonem, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Niestety, sprawy nie ułożyły się tak dobrze, jak myślałem, że się ułożą. Zakupiona wkładka okazała się za ciężka dla przeciwwagi P-1 (75gram) poleconej mi przez panów z voice.com.pl. Skontaktowałem się z nimi w tej sprawie i najpierw próbowali mi sugerować, że to moja wina, ale przypomniałem im, że zadzwoniłem najpierw z pytaniem, jakiego modelu będę potrzebował. Mieli się skontaktować ze mną w okolicach środy, i do dzisiaj nie mam od nich znaku życia. Przedzwonię dzisiaj i dowiem się co radzą w tej sytuacji, ale moje zaufanie do nich uległo dramatycznej degradacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>spankme,

A wichajsterek do podnoszenia ramienia z headshella zdjąłeś? To dość znacznie odciąża headshell, może wtedy da się zrównoważyć. Jak nie, to pozostanie Ci dociążyć nieco przeciwagę, łożyska wytrzymają na pewno bo są dobre. Tyle tylko, że skala nacisków na przeciwadze nie będzie pokazywać prawdziwej VTF. W związku z tym będziesz musiał zakupić sobie wagę elektroniczną do mierzenia nacisku i według niej ustawiać. Waga elektroniczna jest w każdym bądź razie przydatna, pod warunkiem, że wiarygodna.

Pozdro,

Yul

P.S. Panowie z Voice Ci nic nie wymyślą, bo Pro-ject nie robi cięższych przeciwag do ramion 8.6 cala. No chyba żebym się mylił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.