Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz lampowy/słuchawkowy po beyerdynamic dt 880 pro


zibra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Kierując się chęcią wypróbowania i okazyjną ceną zakupiłem powyższe słuchawki. Obecnym źródłem jest Sony FA30ES oraz Asus Xonar Essence STX więc raczej nie spodziewam się ochów i achów. Z tego co wyczytałem, do tego rodzaju słuchawek wręcz wskazane są lampy. Tutaj jednak nie mam kompletnie żadnego doświadczenia więc zdaję się na Was - jaki wzmacniacz lampowy/słuchawkowy kupić najlepiej w różnym przedziale cenowym. Ponoć świetną synergię tworzą Beyery z Woo Audio 3 do kupienia za około 1500-2000 zł za granicą? Jakie inne produkty polecicie w niższych/śmiesznych cenach, żeby na początek to jakoś spójnie grało?

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gralem pol roku z Soha klon MK3 do tego bardzo analogowe zrodlo i bylo wybitnie, cena niewygorowana za bardzo udana konstrukcje, czasem bywa w odsprzedazy, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to na Soha II miałem totalny chrzęst w uchu. Miliony szczegółów, sybilanty, mega góra. Za mnie za ostro - męcząco, ale osoby lubiące jasną i szczegółową do bólu prezencję, mogą być usatysfakcjonowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze te wzmacniacze Dubiela mozna posluchac w sklepie w Tychach. bede sie tam musial wybrac moze jutro ze sluchaweczkami:)

co sadzicie o takim wzmacniaczy, ktory rowniez mi polecono jako przykladowy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ewentualnie jakies inne z reki pana Marka Bożka? Jak one wypadaja wzgledem tak zachwalanych, jesli chodzi o synergie grania z dt880 wooaudio np? Nie mamy sie czego wstydzic? Byloby super, gdyby wypowiedzial sie ktos kto mial do czynienia dokladnie z tym modelem sluchawek grajacym na roznych wzmacniaczach.

Dzieki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibra, jeśli jesteś ze Śląska to możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Na dniach ma do mnie przyjść ten wzmacniacz WBA który podałeś w linku. Teraz muszę jeszcze dobrać do niego słuchawki. Jak na razie na placu boju są właśnie Beyerdynamic DT 880 Pro oraz model DT 150 tego samego producenta. Możemy się spotkać i ty posłuchasz jak gra ten wzmacniacz słuchawkowy, a ja posłucham jak grają te słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubiel zrobił prościutki WK-WA z wyjściem na 6N13S, można to zrobić za 1/3 ceny na lepszych częściach.

 

 

Obydwie konstrukcje bazują na mniej więcej takim schemacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dubiel lepiej zrobił układ wyjsciowy (SRPP na pasującej w to miejsce 6AS7).

U Bocianka- wtórnik katodowy na lampach łączonych rownolegle.

 

Rzeczywiscie- oba wzmacniacze da sie samodzielnie zrobić za niewielkie pieniadze (swój zrobiłem za ok. 300 zł- bez porządnej obudowy)

 

Skorpion broni się efektownym wyglądem (choc wykonanie szczgółów jest nieco garażowe).

VH1 gra fajnie, misiowo- ale nie jest to highend.

Bocianka nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie do autora wątku - zibra: na jaki wzmacniacz ostatecznie się zdecydowałeś i jak wrażenia?

Stoję przed podobnym wyborem - wzmacniacza słuchawkowego lampowego do słuchawek Beyerdynamic dt880 i nie wiem na co się zdecydować. Myślałem o White Bird Sensauris (1 x E88CC TESLA, 2 x 6N13S), którego można dostać za 1600 zł na stronie producenta. Byłbym wdzięczny, gdyby któryś z szanownych forumowiczów mógł mi polecić jeszcze inne konstrukcje w podobnym budżecie.

Źródłem będzie dac Audinst, muzyka natomiast bardzo różnorodna, ale powiedzmy obrazowo, że sprzęt powinien jak najlepiej obsłużyć wszystkie okresy twórczości King Crimson (do Power to Believe włącznie) oraz taką muzykę jak Nine Inch Nails, Tool, Massive Attack. Generalnie gitary+elektronika, a także sporo jazzu :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem wzmacniacz z Chin - matrix m stage. gra z wytmienionym opkiem na AD797. obecnie zrodlem jest xonar essence stx, ale zrodlo wkrotce sie zmieni. dzis posluchalem 2 daci diy i to juz jest pewne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dt880 polecam to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja zrobiłem bez tego całego żelastwa w zasilaczu. Niestety mocno się grzeje. Coś za coś. Na wejściu po licznych eksperymentach dałem EF86 w triodzie. Zamiast EF86 można by chyba dać e80cc ( bardzo podobne parametry ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.