Jump to content
IGNORED

Wzmak dla Tabletki (Primare czy Creek)


saint

Recommended Posts

Przecyzując, nie grało to źle, ale powiedzmy, wrażenie było, że jest niezbyt muzykalnie. Primare w porównaniu z Creekiem ma szereg zalet - solidniejsze zasilanie, układ dual mono, znakomity układ regulacji wzmocnnienia.

Link to comment
Share on other sites

Precyzując jeśli nie musi być nowy to porównanie Creeka z Primare 30.1 ???????????????? (przy tak solidnej konstrukcji,chyba jednej z najlepszych w tej cenie to po co nowy ?!) Cena 3300zł. wydaje mi się śmieszna za taki wzmacniacz np.2-3 letni. Ja swój sprzedałem, ale dopiero jak mogłem kupić MACA. Primare 30.1 bardzo dojrzały dźwięk, duża kultura.

Link to comment
Share on other sites

tak, ale mój wybór ogranicza się właściwie do kwoty 3 k pln tzn. creek byłby kupowany z salonu a primare z drugiej ręki. Właściwie to też miałem mozliwość odłuchu Creek'a 5350 ze studio 125, ale boję się, że Creek A50 będzie trochę za słaby dla napędzenia Tabletek.

Link to comment
Share on other sites

--->Cortazar

oj lubisz wydawac pochopnie opinię......, moim zdaniem nie słuchałeś nigdy Tablette 2000, albo słuchałeś krótko, albo w złym towarzystwie..... Bardziej przychylam się do opinii innych forumowiczów, że te głośniki powinny pracować z urządzeniami z wyższej półki

Link to comment
Share on other sites

>TK

Tabletek słuchałem z creekiem 5350 przez ponad rok co daje dobre kilkaset godzin słuchania . Oprócz creeka podłączałem do nich także droższe wzmaki jak kreel 300il , a nawet SET 300 B abraxas , wzmacniacz który z audio notami gra prawdziwie hi-endowo .

Tabletki to bardzo dobre kolumny w swoim zakresie cenowym ale zmiany wzmacniacza nawet na 5 razy droższy przyniosła niezbyt duże zmiany które nijak miały się do poniesionych kosztów . Natomiast zmiana kolumn juz na 2 razy droższe z creekiem w systemie (tak słucham obecnie ) zaowocowała bardzo dużą zmianą .

Natomiast twoja wiedza jak mniemam opiera się na tym co napisał bodajże J. Kłos z HFiM .

Wpisy na tym forum popełniam niezbyt często , ale jeżeli już coś piszę to zwykle coś czego jestem pewien .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

--->Cortazar

nie mam nic przeciwko Creek'owi 5350 (znam, choć na wyrażanie opinii zbyt słabo)i Krellowi 300iL(znam bardzo dobrze), a nawet SET'owi 300 B abraxas (nie znam). To, że urządzenie gra z jednymi głośnikami gra hi-endowo, nie świadczy, że musi tak zagrać ze wszystkimi (może nie pasowac i tyle!) Nie kwestionuję, że zmiana głośników przynosi często o wiele większe efekty, niż wymiana głośników - przecież nic takiego w poprzedniej wypowiedzi mojej nie znajdziesz. Być może tak właśnie było w Twoim systemie. Twierdzę z całą stanowczością, że Twoja opinia: "jeżeli cos będzie ograniczac to zestawienie to bardziej tabletki" jest niezbyt przemyślana. Te głośniki przy dobrej elektronice towarzyszącej potrafią wznieść się na wyżyny, których Ty nie poznałeś.

No i kolejny raz stwierdzam, że działasz pochopnie......(wystarczyło przed wpisem uruchomić wyszukiwarkę i ... nie pisałbyś głupot) Nie powoływałem się na opinię p. Kłosa. Z Tablette 2000 mam przyjemność od czerwca 1999 roku..... A podłączałem do nich zarówno Nad-y, Rotel-e i Cambridge, jak i Primara A10/A20/A30, Musicale A3/A300/A.3.2/A308, Coplandy8/28/29, Krelle300I/300IL/400IX, McIntoshe6850,6900, Gryphona 2200, MarkaLevinsona No383. Te kilka ostatnich pozycji raczej z ciekawości.Z niektórymi wzxmacniaczami grały bajecznie, z innymi .... Najlepsze efekty? Jeżeli sobie życzysz podam maila i opiszę moje doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

----> gutekbull

masz rację, ale ja na prawdę nie mogę sobie pozwolić na więcej niż 3k, właściwie to wolałbym mniej, więc jakoś czarno widzę szansę na zakup P30.1.

Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na wzmaka... np. nigdy nie słuchałem Vincent'ów.

Link to comment
Share on other sites

>TK

Przed tym wpisem rzuciłem okiem na "o mnie " , z którego dowiedziałem się , że... masz niebieskie oczy i jesteś wysoki . Prosze cię bardzo , żebyś odnosząc się do moich wpisów pohamował swoje nerwy(ja z mojej strony też się będę starał ) i nie pisał że np. piszę głupoty , jestem pochopny itd , bądź też , że twoim zdaniem nie słuchałem nigdy tych kolumn(rzuć okiem do działu recenzje !) Ogranicz się proszę do pisania o konkretach . Nie wiem co jest w moich wpisach takiego , że obudziło to w tobie agresję ?

Link to comment
Share on other sites

--->Cortazar

ostatnie wyjaśnienia:

1. Nie wiedziałem, że miałeś Tablette (w " o mnie" - ich nie wspominałeś)

2. Jeżeli bym się powoływał na czyjąs opinię nie omieszkałbym o tym poinformować (stąd moja odpowiedź na Twoje ".... mniemam....")

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.