Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmak dla Tabletki (Primare czy Creek)


saint

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę oopinię na temat wyboru wzmaka dla Proac Tablette 2000.

Primare a20mk2 lub Creek A50.

Z Primare już słuchałem, ale nie mam mozliwości odsłuchu z A50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakie wrażenia? Ze Studio 125 nie był to dobry duet, ale nie wiem czy te 125-tki nie były przypadkiem prosto z kartonu. Zresztą Primare po zimnym starcie też może zabrzmieć gównianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko . Z creekiem zagra bardzo dobrze . Jeżeli cos będie ograniczać to zestawienie to bardzie tabletki (mam na myśli creeka 5350, 50powinien grać podobnie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Primare to 30 (chodzi używany za 3300zł.) Miałem przyjemność słuchać go ze Proac 125 było doskonale, myślę, że jest bardziej "dojrzały" od Creeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecyzując, nie grało to źle, ale powiedzmy, wrażenie było, że jest niezbyt muzykalnie. Primare w porównaniu z Creekiem ma szereg zalet - solidniejsze zasilanie, układ dual mono, znakomity układ regulacji wzmocnnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzując jeśli nie musi być nowy to porównanie Creeka z Primare 30.1 ???????????????? (przy tak solidnej konstrukcji,chyba jednej z najlepszych w tej cenie to po co nowy ?!) Cena 3300zł. wydaje mi się śmieszna za taki wzmacniacz np.2-3 letni. Ja swój sprzedałem, ale dopiero jak mogłem kupić MACA. Primare 30.1 bardzo dojrzały dźwięk, duża kultura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale mój wybór ogranicza się właściwie do kwoty 3 k pln tzn. creek byłby kupowany z salonu a primare z drugiej ręki. Właściwie to też miałem mozliwość odłuchu Creek'a 5350 ze studio 125, ale boję się, że Creek A50 będzie trochę za słaby dla napędzenia Tabletek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->Cortazar

oj lubisz wydawac pochopnie opinię......, moim zdaniem nie słuchałeś nigdy Tablette 2000, albo słuchałeś krótko, albo w złym towarzystwie..... Bardziej przychylam się do opinii innych forumowiczów, że te głośniki powinny pracować z urządzeniami z wyższej półki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>TK

Tabletek słuchałem z creekiem 5350 przez ponad rok co daje dobre kilkaset godzin słuchania . Oprócz creeka podłączałem do nich także droższe wzmaki jak kreel 300il , a nawet SET 300 B abraxas , wzmacniacz który z audio notami gra prawdziwie hi-endowo .

Tabletki to bardzo dobre kolumny w swoim zakresie cenowym ale zmiany wzmacniacza nawet na 5 razy droższy przyniosła niezbyt duże zmiany które nijak miały się do poniesionych kosztów . Natomiast zmiana kolumn juz na 2 razy droższe z creekiem w systemie (tak słucham obecnie ) zaowocowała bardzo dużą zmianą .

Natomiast twoja wiedza jak mniemam opiera się na tym co napisał bodajże J. Kłos z HFiM .

Wpisy na tym forum popełniam niezbyt często , ale jeżeli już coś piszę to zwykle coś czego jestem pewien .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint trochę wiary w siebie i swoje możliwości Primare 30.1 napisałem ok.3300zł spróbuj potargować, on był nie tak dawno w promocji za ok.5 000zł ,wielu wtedy kupiło , a teraz szuka lepszych klocków-czytaj droższych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak 5350 to półka wyżej niż A50, który jest następcą 4330. A to że Tablette zagrały równie dobrze z droższymi wzmacniaczami nie oznacza, że tak samo dobrze zagrają z tańszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->Cortazar

nie mam nic przeciwko Creek'owi 5350 (znam, choć na wyrażanie opinii zbyt słabo)i Krellowi 300iL(znam bardzo dobrze), a nawet SET'owi 300 B abraxas (nie znam). To, że urządzenie gra z jednymi głośnikami gra hi-endowo, nie świadczy, że musi tak zagrać ze wszystkimi (może nie pasowac i tyle!) Nie kwestionuję, że zmiana głośników przynosi często o wiele większe efekty, niż wymiana głośników - przecież nic takiego w poprzedniej wypowiedzi mojej nie znajdziesz. Być może tak właśnie było w Twoim systemie. Twierdzę z całą stanowczością, że Twoja opinia: "jeżeli cos będzie ograniczac to zestawienie to bardziej tabletki" jest niezbyt przemyślana. Te głośniki przy dobrej elektronice towarzyszącej potrafią wznieść się na wyżyny, których Ty nie poznałeś.

No i kolejny raz stwierdzam, że działasz pochopnie......(wystarczyło przed wpisem uruchomić wyszukiwarkę i ... nie pisałbyś głupot) Nie powoływałem się na opinię p. Kłosa. Z Tablette 2000 mam przyjemność od czerwca 1999 roku..... A podłączałem do nich zarówno Nad-y, Rotel-e i Cambridge, jak i Primara A10/A20/A30, Musicale A3/A300/A.3.2/A308, Coplandy8/28/29, Krelle300I/300IL/400IX, McIntoshe6850,6900, Gryphona 2200, MarkaLevinsona No383. Te kilka ostatnich pozycji raczej z ciekawości.Z niektórymi wzxmacniaczami grały bajecznie, z innymi .... Najlepsze efekty? Jeżeli sobie życzysz podam maila i opiszę moje doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----> gutekbull

masz rację, ale ja na prawdę nie mogę sobie pozwolić na więcej niż 3k, właściwie to wolałbym mniej, więc jakoś czarno widzę szansę na zakup P30.1.

Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na wzmaka... np. nigdy nie słuchałem Vincent'ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>TK

Przed tym wpisem rzuciłem okiem na "o mnie " , z którego dowiedziałem się , że... masz niebieskie oczy i jesteś wysoki . Prosze cię bardzo , żebyś odnosząc się do moich wpisów pohamował swoje nerwy(ja z mojej strony też się będę starał ) i nie pisał że np. piszę głupoty , jestem pochopny itd , bądź też , że twoim zdaniem nie słuchałem nigdy tych kolumn(rzuć okiem do działu recenzje !) Ogranicz się proszę do pisania o konkretach . Nie wiem co jest w moich wpisach takiego , że obudziło to w tobie agresję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->Cortazar

ostatnie wyjaśnienia:

1. Nie wiedziałem, że miałeś Tablette (w " o mnie" - ich nie wspominałeś)

2. Jeżeli bym się powoływał na czyjąs opinię nie omieszkałbym o tym poinformować (stąd moja odpowiedź na Twoje ".... mniemam....")

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.