Skocz do zawartości
IGNORED

_igod_ Ty masz racje


MLoxey

Rekomendowane odpowiedzi

Qubric, popieram. MLoxey rozpętał chcąc dobrze, ale...

 

Szafirowe pokrętła - a tak mi sie napisało ;-) ale po twojej odpowiedzi coraz bardzie mi sie tem pomysł podoba - Uwaga! Opantentowane! ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->qubric, leszek

 

No was to sie z przyjemnością czyta.

 

Co do mnie - to jak na razie jestem młody, ale świnki jeszcze nie przeszedłem ;)

No jak mam na razie 20 lat to jak się wciągnę to do 50tki się wyleczę ?? ;)

 

A tak bardziej na poważnie - to jak już pewnie dobrze wiecie mam sony mhc:]

no i denerwuje mnie w niej to glosniki się średnio nadają to słuchania klasyki.

Bas jest fajny, może go nawet ciut za dużo, ale głosnik wysokotonowy ma 10cm. Ja bym to określił jako średniotonówka ale podaję za producentem. Więc wiecie zapewne jaką mam górę w tych kolumniekach.

Więc dlatego w celu zadowolenia moich uszu w wakacje chcę sobie zbudować kolumny - na głośnikach TVM, bo na lepsze nie mam kasy po prostu.

 

A co do hobby, to jestem melomanem. I też jak czasem mówię że słucham klasyki i mam pełno płyt tej muzyki to ludzię się na mnie patrzą jakbym dostał piorunem w głowę. Już się przyzwyczaiłem.

 

->Romekp

"trzeba mieć słuch, żeby cieszyć się muzyką. a niby dla czego? trzeba umieć zrobić salto, żeby iść do cyrku?"

Tu w sprawie słuchu bym akurt dyskutował. no ale zostawmy juz to.

 

" A młodzi, Kapelli, niech się właśnie uczą, również rozumieć, zanim zaczną krytykować."

I mimo Twojego poparcia dla Electro w pełni popieram powyższe zdanie ;)

 

"kapelli męczy się ponieważ próbuje udowadniać, uprawomocniać rzeczy zamiast cieszyć się nimi"

Już mam taką naturę że muszę wiedzieć co jak i dlaczego. Jak ktoś mi mówi że jest takie a takie to chcę wiedzieć dlaczego, a nie że po prostu takie jest. TO wymaga wiedzy, zadania pytań - których zazwyczaj ludzie nie lubią - no i chęci. I jak już z tym można by rzec mitycznym kablem to chciałbym wiedzieć czemu jeden gra tak a drugi inaczej. Jeżeli jest to tajemnicą firmy, to niedowiem się i koniec. Jeżeli natomiast można gdzieś o tym przeczytać, dowiedzieć się o wszystkich jego skłądowych i jakie mają brzemienie to mam wewnętrzą potrzebę sprawdzenia tego.

 

I chociaż niewielu ludzi lubi pytania w stylu "dlaczego, po co," itp to tylko dzięki takim pytaniom świat idzie do przodu. I jeśli kiedyś usłyszę różnicę między kablami to zadam sobie pytanie czym się różnią te kable że jeden gra tak a drugi inaczej. W wersji extremalnej odpowiedz na to pytanie da nam kabel doskonały, który w żaden sposób nie będzie niczego zakłócał.

 

Uff ale się rozpisałem...

A płyta jest okrągła bo jakby laser miał czytać kwadratową płytę???

No i pewnie wywodzi się z tradycji winyli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pytam bo kiedyś przeczytałem o jakimś włoskim wzmacniaczu. Miał front srebrzony zlocone pokrętła i na zamówienie wstawiali w nie szlachetne kamienie. Pewnie grało nienadzwyczajnie ale jaka biżuteria :-) (zdjęcie było kiepskie i nie oddawało wyglądu). Może w gałki wstawić kryształ górski?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelli - ja zaczynałem troszkę wczesniej. Jak się teraz zarazisz to po góra 5-7 latach powinno przejść samo. Jeśli jesteś lub masz zamiar być elektronikiem to powinno przejść jeszcze szybciej ;-)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym słuchem to nie masz co dyskotować - zastanów się najpierw jak jest w innych sztukach: literaturze, malarstwie. Należy wykazywać odpowiednią wrażliwość estetyczną, zdolność do wzruszeń, bądź obycie i lubość analizy, a nie koniecznie potrafić zanucić utwór po usłyszeniu go. Zastanów się jak szerokim pojęciem jest muzyka - czy naprawdę trzeba mieć "słuch" aby wpaść w trans w którymś z tańców południowoafrykańskich?

 

A zresztą, zależy jak "słuch" zdefiniujesz. No bo jeśli "że ktoś słyszy", to prawie masz rację ;-)

 

"kabel doskonały, który w żaden sposób nie będzie niczego zakłócał" - ciekawe czy da się go słuchać ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, masz gdzieś link do tego wzmacniacza? Ja dotychczas słyszałem tylko o Lektorze.

 

"Pewnie grało nienadzwyczajnie" - uważaj, bo cię zaraz jakiś wyrywny kolega zelży za insynuacje, że gałki wpływają na dźwięk ;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jak to "szło" w Ziemi Obiecanej? "...a kazałem tego rembrandta powerniksować, bo u mnie glanc musi być!"? Niewątpliwie był to przykład wraźliwości na sztukę ;-)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekp - niestety własnie to było w jakims starym pismie - i nie moge go znaleźć - może w starym AudioVideo albo Radioelektroniku.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kapelli

Sam piszesz, ze nigdy nie slyszales sprzetu za kilka kzl. Z twoich dalszych wypowiedzi wynika, ze swoje doswiadczenia odnosnie sprzetu audio opierasz na uzytkowanej przez siebie sonce... Skad wiec taka buta i autorytaryzm w twoich osądach naszego hobby?

Oburzasz sie na reakcje forumowiczow odnosnie twoich wypowiedzi - a jak myslisz - co zrobilby ten znajomy Kubła - harleyowiec, gdyby podjechal do niego jakis koles na Romecie i zaczol go pouczac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>qubric

'ja zaczynałem troszkę wczesniej. Jak się teraz zarazisz to po góra 5-7 latach powinno przejść samo'

A guzik, to się 'nawraca'. Tak, jak Ty, myślałem 20 lat temu. A wiesz dlaczego poszedłem wtedy w inne hobby? Hę? Bo nie mogłem się doczekać, żeby mi sie kable 'wygrzały'. Zresztą wtedy nigdzie o tym nie było wzmianek, nie było ani w sprzedaży ani w marketingu. A ja to słyszałem...Wtedy myślałem, że jestem taki 'inny' sam na świecie..Ależ to była samotność, a teraz widzę, że nie jestem już sam. Ot i wszystko.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pośredni autor tematu nie wypada, abym czegoś nie napisał ;-)

 

Zapowiadało się fajnie, ale koledzy audiofile zaczeli swoje dywagacje o egzystncji i w ogóle...

 

 

Połowa tego forum czuje się urażonych, co mnie wcale nie dziwi!

 

Dlaczego?

Zacznijmy od podstaw.

 

Mój tekst jest oczywiście przejaskrawiony, dużo tam koloryzowania.

 

Jak wiadomo, choroba zwana audiofilią przyciąga w większości idiotów. I tak, są na tym forum audiofile, ale jest też sporo durnych snobów.

 

I teraz najważniejsze: jak rozróżnić durnia od audiofila?

 

Bardzo łatwo, wystarczy uważnie czytać co pisze.

 

 

Mój tekst był skierowany wyłącznie do snobów.

 

Tak więc nie dziwi mnie, że połowa forum się obraziła.

 

Jak to sie godo: prawda w ocy kole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->gonarek

no troche się mylisz...

mam w domu moje sony, starego Technicsa - który gra lepiej niż nowe, bo te nowe maja badziewne głośniki wysokotonowe, a ten moj ma kopółkę :] jeszcze jest wiezyczka JVC, no a przy kompie mam stara wieza Panasonica i do tego duże wielkie 20letnie monitory Tonsila.

 

Więc naprawdę sprzętu w domu mam dość do porównan ;-)

 

Co do sprzetu za grubą kasę- to zawsze jak jestem w Media Markt idę sobie do pokoiku audiofilskiego u słucham tego sprzętu i muszę powiedzieć że to gra...... ZAJEBIŚCIE!!!

 

Chęnie bym se coś takiego kupił, ale raz ze nie mam forsy a dwa nie mam gdzie tego w pokoju postawić. Tzn klocki tak ale podłogowce się nie zmieszczą. A swoją drogą nie śłucham muzyki w ten sposób że siadam na fotelu puszczam płyte i nic mnie nie interesuje poza tym, bo mi na to czas nie pozwala. Ale muzyka leci prawie cały czas jako tło. I jakośc tego tłą jest niewystarczająca jak dla mnie. Ot co i dlaczego tu jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak mawiał geniusz Tatr i ekonomii: "uderz w stół..."

 

Ja akurat wcale się nie obraziłem, tylko serdecznie uśmiałem. No i mam problem. W jakiej grupie mnie to plasuje? Audiofilskich durniów, czy durnych audiofili? A może jest jakaś trzecia kategoria?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutten

 

Mnie też takie opinie ... jak przysłowiowe kilo kitu u sufitu.

 

Zwłaszcza jeśli wygłasza je skończony cham o niebywałym poziomie frustracji, a na dodatek pozbawiony wszelkiej finezji i poczucia humoru, które miał np. glista.

 

Niemniej obecność takich osób na forum trochę mi przeszkadza. No ale taka jest uroda internetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ale sie obśmiałem !!!!- caly czas tłumaczymy temu idiocie , czym jest tu tolerancja, i uszanowanie cudzych przyjemności a on swoje.

Niektórzy widać tak mają - niczego juz w życiu sie nie nauczą.

 

Drogi igodzie - marny robaczku świętojański - twoje wybujałe ego aż wylewa się z twoich czcionek -

zapewniam cie - nikt tu z twojego powodu nie czuje sie urażony.

Jednak,za każdym razem wychodzi z ciebie kompleks kurdupla - okularnika z domu FWP.

 

Rozbawiony do imentu - twój oponent - audiofil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> igod

dwa cytaty:

"audiofil jest zly",

"nie ma juzprawdziwych audiofili, szkoda",

 

no to jak to w koncu z toba jest igod?

 

tow. Stalin byl zly, ale szkoda, ze juz nie zyje??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i warszawska Galeria Mokotów nie gorsza. Mają tam takie akwarium dla (przepraszam za wyrażenie) audiofili, gdzie stoją cudeńka różne - Coplandy, Primare, Jamo z wyższej półki, Yamahy z serii 200. I nawet mi sprzedawca coś kiedys podpiął ad hoc, jak sobie zażyczyłem. Ludzki pan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wtym Zabrzańskim ostatnio nic nie stoi. Zeszli na psy. Samo KD, magnetofon i trochę kolumn infinity.

Natomiast jak niemasz gdzie wstawiać sprzętu i nie masz kasy, to może system słuchawkowy mógłby Cie trochę przybliżyć do celu. Pomyśl, czy takie rozwiązanie by Cię urządzało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kapelli

 

No to pozazdrościć, bo w MM zdarzają się całkiem wyrafinowane sprzęty, np. ostatnio widziałem tam Elac-ki z głosnikiem 4Pi za kilkanaście tysięcy para.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Ostrobramskiej. Trochę się zszokowałem, bo stawiać takie cacko, i to z samego brzegu, bez żadnych maskownic, na pastwę przebiegających tłumów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.