Skocz do zawartości
IGNORED

ciepła listwa


okno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupilem listwe Acar Xprotector i popsula mi dzwiek. Stal sie plaski, kluje w uszy i jakis taki do niczego. Czy ktos z Was jest w stanie polecic listwe, ktora ociepli dzwiek, a przynajmniej go nie popsuje? Po przejrzeniu postow, znalazlem jedna wypowiedz mlodegolukasa dot. Lestar'a LM2001. Cos takiego by mi odpowiadalo. Jakies inne sugestie?

Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem dlugo na tym forum... ale juz przewalilem znaczna ilosc postow na grupie,

i tak sadzac po ostatnich Twoich listach uwazam bys na pewien czas dał sobie luzu i zaczal sluchac

muzyki, odprezyl sie... sproboj nie sluchac sprzetu tylko wsluchaj sie w muzyke, nic wiecej, dobrze Ci to zrobi :-)

Dobranoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh moim skromnym zdaniem to już powoli zaczyna zakrawac na schizofrenie:-))))

niedługo będa posty o tym jakie oświetlenie pokoju najlepsze żeby ładnie zagrało:-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amadeuz. tonymantana no i oczywiscie kretyński ziomal manjiaq /ciebie jeszcze tu nie widzialem/

-> wyszukiwarka , a potem wnioski. jak sami piszecie, jestescie tu niedawno, wiec zajrzyjcie. poczytajcie.

ale nic tam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno-> Sluchalem u mnie chyba z 10 roznych Lestarow (zamienialem kolejno z roznymi filtrami z pracy :-)

Dobrze zagrala listwa, ktora byla produkowana kilka lat temu, z dosc malym tlumieniem. Z mojego doswiadczenia wynika, ze listwy z duzym tlumieniem bardzo spowalniaja dzwiek i zabijaja dynamike, jakkolwiek wygladzaja, poglebiaja bas i eksponuja pewne niuanse dzwiekowe. Ogolnie nie ma regul - trzeba sluchac. Listwy bez tlumienia nie wplywaja na dzwiek - przynajmniej ja niczego takiego nie uslyszalem - trudno sie dziwic - wtedy to po prostu zwykly kabel-przedluzacz. Gdybym teraz mial kupowac listwe, mysyle, ze skusilbym sie na model Fellowesa z jak najmniejszym tlumieniem. Sluchalem nowych Lestarow i sa do bani - przynajmniej w mojej konfiguracji sprzetu. A i jeszcze jedno - podlaczajac listwe, mozesz oczekiwac wygladzenia dzwieku, polepszenia szczegolowosci, ale prawie zawsze troche spadnie dynamika. Cos za cos.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem, czytalem... troche czasu mi zeszlo (nie tylko na tym forum)

Poza tym ja nie napisalem ze nie wplywaja itd. tylko radzilem bys na luzie posluchal muzyki

a nie rozkladal na czynniki pierwsze kazde dzwieki, zreszta szkoda miejsca na takie dywagacje bo bylo juz o tym klepane, zycze szczescia w wyborze odpowiednio brzmiacej listwy :-)

 

p.s. gdzies, ktos tu jakis czas temu napisal ze bardzo mu poprawila brzmienie listwa orvaldi (29zl) :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam - to ja wpialem ta listwe u siebie. Pierwszy efekt byl bardzo obiecujacy. Jednak po dluzszym czasie uzytkowania, zauwazylem, ze wygladzenie dzwieku nie rekompensuje jednak spadku dynamiki. Jakby nie patrzec takie listwy to jednak tanie polsrodki. Jestem ciekaw, czy ktos z szanownych grupowiczow ma w swoim systemie filtr ESA Silk?? Bardzo jestem ciekaw jego wplywu na dzwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinT. ->moja pomylka, chodzilo mi wlasnie o Fellowesa, takie jak w linku. A wiesz moze gdzie je mozna dostac we Wroclawiu? Dzieki.

 

Amadeuz -> tylko radzilem bys na luzie posluchal muzyki a nie rozkladal na czynniki pierwsze kazde dzwieki, zreszta szkoda miejsca na takie dywagacje bo bylo juz o tym klepane, zycze szczescia w wyborze odpowiednio brzmiacej listwy :-)

 

slucham i slucham, ale z listwa sluchac nie moge, nawet moja dziewczyna, ktora dla ktorej to wszystko nie ma tak wielkiego znaczenia. Po prostu dzwiek kluje w uszym nawet jak leci sobie gdzies tam w tle, po cichu. Trabki brzmia skrzekliwie i jest plaska sciana dzwieku. Tak jest z ta listwa. A ze chce kupic jakas ochrone, wiec teraz juz nie chce kupic bubla. Tamta sobie wlaze do komputera, wiec pieniadze niestracone, ale nastepnej juz nigdzie nie wloze.

 

-> p.s. gdzies, ktos tu jakis czas temu napisal ze bardzo mu poprawila brzmienie listwa orvaldi (29zl) :-)

Tak, czytalem, ale one sa chyba dostepne tylko przez net, np. allegro.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak sobie wczoraj szedłem z pracy do domu w zamyśleniu i rozważałem problem wpływu zasilania na dźwięk. Niby wiadomo że trzeba coś robić aby wyeliminować zakłócenia czyli harmoniczne czyli wszystkie składowe inne niż sinus 50Hz -tak byłoby idealnie. Nie znam się na kondycjonerach ale tak sobie pomyślałem: no to kurde trzeba wziąć gruby drut (nie linkę) instalacyjny miedziany -zjawisko naskórkowości sprawi że odfiltrujemy najwyższe częstotliwości "rezystancyjnie" -realny (wykorzystany) przekrój przewodu dla wysokich będzie dużo mniejszy niż dla pozostałych. Dodatkowo jak filtrować to nawinąć te druty (tylko nie wiem czy oba czy tylko fazę) na kij od szczotki i mamy gotową zwojnicę, czyli cewkę powietrzną, czyli dodatkową indukcyjność która utrudni przepływ wyższych częstotliwości (reaktancja X=2pi*f*L).

Zastanawiam się czy ta cewka może też spowolnić dynamikę. Tzn. wszelkie szybkie zmiany prądu zasilania będą wygładzane przez co wzmacniaczowi będzie brakowało mocy do odpowiednio szybkiej reakcji. Zgadzałoby się to z opiniami kolegów z odsłuchu przy listwach z dużym tłumiemiem (o ile o podobny mechaniz tam chodzi).

Oczywiście mój patent (prosty jak drut :) na pewno by nie zadziałał w praktyce ale proszę o komentarze czy droga rozumowania jest właściwa. A może wystarczy trochę go doszlifować i sprzedawać po 200zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno-> Ja za namowa ktoregos z kolegow (Francuza o ile pamietam) z listy usentu "audiofil", kupilem sobie kiedys najdrozszego Fellowesa - tego do audiovideo ze wszystkimi wodotryskami. Faktycznie listwa wydbobywa wiele nowych informacji dziwkowych, poglebia bas, jednak wyraznie zmienia charakter brzmienia, spowalnia. Fellowes jest teraz wpiety do komutera. Zostalem przy obecnym Lestarze, zaraz na drugim miejscu bylo polaczenie bez zadnej listwy. Fellowes jest bardzo solidnie wykonany, jednak tlumienie w najdrozszym modelu powoduje zbyt duze zmiany charakteru dzwieku. Mysle, ze ten model z tlumieniem 20 db bedzie jak w sam raz - sam chetnie bym go posluchal :-) ale strach mi zaryzykowac 100 zl :-)

fellowesa sciagano mi na zamowienie, telefon powinien byc na stronach www.fellowes.com.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym mial szukac listwy o niskim tlumieniu, to jakie wartosci sa do przyjecia?

od pewnego juz czasu myslalem o tej listwie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dobry to zakup?

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie MarcinT., chyba mowimy o tej samej liswtie jaka podalem w linku

a w jakim sklepie we Wro zamawiales ta liste Fellowesa? A jak nie bylo to we wro, to gdzie mam isc?

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - trudno cokolwiek powiedziec, duzo zalezy od Twojego systemu. Moj NADzik jest wrazliwy na listwy, sprzet z wyzszej polki zwykle juz nie. Wartosc tlumienia 20db wydaje sie OK. Ja bym zaryzykowal :-) Samemu mnie korci :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, okno, nie wiem czemu mnie kojarzysz z Wroclawiem :-) Wroclaw to bardzo zacne miasto, ale ja jestem z Tychow. Zadzwonilem na telefon na stronie www.fellowes.pl i tam podali mi numer najblizszego dystrybutora na slasku. Nastepnie zamowilem u niego odpowiedni model i po tygodniu listwa byla moja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, to sorki :-)

ale juz na stronie zmnalazlem. Jest dystrubutor ok 20 min ode mnie, takze jeszcze dzis tam pojde :-)

dam znac jak dziala

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno, jestes tez z Worcka wiec udaj sie do media marktu, masz tam orvaldi i fellows'ow od zawalenia...jakie chcesz od takich za 29 zloty po 100-200 i wiecej chyba (to juz fellows)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem juz do sklepu. moze mi sprowadzic na jutro fellowesa, ale w innym sklepie maja je na stanie. tylko teraz tak. Jaka bedzie lepsza?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tam ma tlumienie 60dB

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tam ma tlumienie 20 dB

Jak te liczby maja sie do siebie? Czy z mniejszym tlumieniem jest lepsza? Jakie to ma wplyw na dzwiek. Tak na chlopski rozum, im wieksze tlumienie tym mniej dynamiki itd, ale tym samym wiecej ciepla i kultury?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral ta z tlumieniem 20 db. Ta z 60 da Ci dzwiek - kluche. Najlepiej umow sie w sklepie, zeby pozyczyli Ci dwie i posluchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno=>Napisz do mnie,maila masz "o mnie".Posiadam Fellowes-a : 99164,mogę Ci pożyczyć do odsłuchu,co byś miał rozeznanie,pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Montana

Kolego, zamiast sie wysmiewac z rzeczy o ktorych nie masz pojecia, wez lepiej podlacz sobie sprzet do jakiejs instalacji elektrycznej, w ktorej dzialaja swietlowki. Posluchaj chwile, potem wylacz swietlowki - teraz mozesz dyskutowac o wplywie oswietlenia na dzwiek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>okno

Wyzsze tlumienie moze co prawda wplynac negatywnie na dynamike, ale ten model ma z kolei gniazda typu shuko, co znakomicie ulatwia wszelkie zabawy ze zmiana polaryzacji fazy. Warto to wziasc pod uwage pzred zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>okno

Wyzsze tlumienie moze co prawda wplynac negatywnie na dynamike, ale ten model ma z kolei gniazda typu shuko, co znakomicie ulatwia wszelkie zabawy ze zmiana polaryzacji fazy. Warto to wziasc pod uwage pzred zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh chodzi Ci o podłączenie sprzętu na jednej listwie z lampką w której jest zamontowana świetlówka energooszczędna czy jak??:->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do jednej listwy - wystarczy ze swietlowki korzystaja z tej samej instalacji elektrycznej, a moga byc nawet w drugim pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno-> listwa ewidentnie wpływa na dźwięk i to niestety w każdym systemie. Zgadzam się, że rozkładanie dźwięku na czynniki pierwsze nie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze przyjemność słuchania muzyki a do tego odpowiednia ilość i równowaga przekazywanych szczegółów. Znam człowieka, który w poszukiwaniu dźwięku doskonałego doprowadził system do absurdu - znakomita ilość szczegółów i brak przyjemności słuchania muzyki. Znam też drugiego, który zawsze preferował dźwięk "musical fidelity" a teraz kosztem zmniejszenia "ciepła" przekazu odzyskał nieco detali ale w dalszym ciągu w ramach wielkiej przyjemności słuchania muzyki (i to za całkiem rozsądne pieniądze).

Listwa zrobiona z myślą o audiofilach nie wyróżnia się niczym szczególnym z wyjątkiem najważniejszego - nie zabija muzyki.

Ja w tej chwili zasilam się ze ściany, z dwóch oddzielnych gniazd ale nie wykluczam zmiany konfiguracji.

Jeden z zaprzyjaźnionych salonów pożyczył mi do odsłuchu listwę sprowadzoną z Nowej Zelandii i było rewelacyjnie. Niestety była to używka i do tego nie do sprzedania (porównali z HOT LINE Fadela i zatrzymali ją na wyposażeniu sklepu) . Pozostało cierpliwie czekać - obiecali, że spróbują ściągnąć przynajmniej jeszcze jedną listwę i komplet kabli zasilających tego samego producenta (listwa była z kablem podłączonym na stałe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->gonarek

a świetlówki u sąsiada w bloku też sie liczą czy tylko na własnych śmieciach??

skoro tam powiadasz to bede musiał przetestować:->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.