Skocz do zawartości
IGNORED

EL 34, jakie wybrać JJ, Sovtec, Harmonix


pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić lampy EL 34 we wzmacniaczu Jadis Orchestra. Dostępne sa różnych firm np. JJ, Sovtec, Svietłana, Electro-Harmonic, Philips. Ceny są niewiele zróżnicowane. Jakie wybrać? Czy stosując którąś z firm mogę poprawić brzmienie dołu (ilość basu) rekompenusjąc trochę ograniczenia monitorów (Sonus Faber Minima Audio)? Proszę o poradę bo nie mam w tym zakresie doświadczenia! Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

>Pedro

To nic nie da. Jeśli nie wymienisz głośników na nie-monitory czyt. konkretne wolnostojące, nic nie zrekompensujesz. Słyszałem Orchestrę z JM LAB Electra 926 i nie było ograniczeń - szczegół nienatarczywy, duża przestrzeń, dźwięk nawet oderwany i basior bez niedomówień. Ale idź do tematu "Odsłuchy w Krakowie" i poczytaj o liniach transmisyjnych. Ja słyszałem je dwukrotnie i JM LAB może im po piwo latać jeśli chhodzi o bas i nie tylko (mówię o Pretorianach firmy Sound&Line). Mam podobny problem - bas kończy się za wcześnie i miałem różne pomysły np. subwoofery, kable basorodne albo desperacka wymiana systemu. Sprawa jest prosta: albo konkretny głośnik i takiż bas, albo monitor/niekonkretny głośnik na basie, tak jak moje ESY Vivace i wyobraźnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro w jakiej cenie mozesz kupic JJ ja musze zmienic 8szt(kt88) i powalila mnie cena

wiedzialem ze ten moment nadejdzie ,ale zaskoczyl mnie strasznie. Ponura afera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze wymiana lamp we wzmaku moze zrobic i to duza roznice. Znam taki przyklad: Wzmak Unison Research Simply Two. Kiedy gral na oryginalnych lampach brzmienie bylo typowo lampowe, cieplutka srednica, troche wlokacy bas itp. Lampy po jakims czasie padly i nastapila zamiana na komplecik nowiotkich lamp Svetlana Electron(nie wiem czy tak to sie pisze?). Jakosc prezentacji podniosla sie o klase albo i dwie! Simply Two zblizyl sie charakterem do Simply Four. Zaczal grac z wykopem, bardziej przejrzyscie itd, ale nadal z zachowaniem pewnego lampowego wygladzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Maro

Miałem kiedys w swoim systemie Orchestre Reference i JMLab Elecra 926 i niestety basu ("bez niedomówien" - może źle Cię zrozumiałem?) o jakim piszesz nie stwierdziłem, gdyż do prawidłowego wysterowania Elektr wydaje mi się że potrzeba solidnego pieca (co nota bene potwierdził dystrybutor JM Lab i telefonicznie Martin od Guardianów).

->pedro

Wymień sobie EL34 na KT90 EI (wiem będzie bolało finansowo) ale zobaczysz że będzie fajniej, dzwięk średnicy powinien być bardziej dogrzany a bas pełniejszy (wybacz ale nie słuchałem Orchestry z monitorami). Ogólnie mówiąć będziej wiecej "magii" lampowej. Swego czasu rozmawiałem z dystrybutorem Jadisa o lampach które specjalnie dla jadisa robi EI, cos w tym jest że z innymi lampami nie gra juz tak jak z nimi. Podobno mają specjany system kontroli lamp (przez pod budynkiem Jadisa stoi specjalny kontener do którego wrzucają lampy które maja zbyt duży rozrzut parametrów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ElMarcin

popatrz na stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> pp

tak poprostu bez żadnych przeróbek wyciągnąć El34 i na to miejsce włożyć KT90 firmy Ei ? A co z lampami przedwzmacniacza?

KT90 Ei sa po 32$ / szt. a El 34 Ei 20$, różnicę ceny przeżyję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj z lampami przedwzmacniacza. To one w głównej mierze odpowiadają za brzmienie. Ja w swoim wzmacniaczu na wejściu mam ECC82. Słuchałem na JJ, Philipsach i Mazdach. Róznica diametralna.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pp

Zgoda Orchestra + Electra to jeszcze nie mistrzostwo świata w basie, lecz pedro chciał poprawić bas, anie 'dogrzewać średnicę' Moim zdaniem monitor nie zastąpi dużej podłogowej skrzyni jeśli chodzi o przetwarzanie basu. Wymiana lamp może tu być tylko półśrodkiem i odwleczeniem w czasie decyzji o nabyciu większych paczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie zonera. Zaobserwowałem również różnice w brzmieniu przy wymianie lamp ecc82 na wejściu.Przerabiałem RFT, MAZDA, HALTRON. Najbardziej dynamicznie było (i jest) z Mazdami. Oczywiście nie musi się to potwierdzić z innymi układami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro bardzo dziekuje cena jest duzo przyjemniejsza

Nie twierdze ze jest przyjemna o nie ,ale staram sie myslec o roznicy miedzy cena ktora Ty podales a cena w Voice Roznica jest duza bardzo dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->pedro

Podstawki pasują konieczne będzie tylko biasowanie, lampy sterujące w serii Reference to ECC83.Pozdrawiam.

-> Maro

Oczywiście w pełni się z Tobą zgadzam że duża skrzynka wyprodukuje bas o większej masie nie monitor, tu nie ma o czym dywagować.Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.