Skocz do zawartości
IGNORED

Oszuści na e-bay


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Juz po raz kolejny, biorąc udział w licytacji urządzenia, dostalem "ofertę" on tajemniczej osoby, która próbuje mi sprzedać licytowany towar, tylko że ... taniej.

 

Za każdym razem gadka jest ta sama: mam nowy i zapakowany wzmacniacz, DAC etc, bardzo mi się spieszy ze sprzedażą dlatego nie chcę zakładać kolejnej aukcji, towar wyślę po otrzymaniu przelewu lub money order.

 

Jak licytowałem komplet dCSa w Niemczech jakić gośc proponował mi go za 3500 EUR, co jest ceną co najmniej okazyjną. Teraz, licytując końcówke Bel Canto jakiś typ chce mi sprzedać wzmacniacz za 1300USD - czyli równiez bardzo tanio.

 

Oto wiadomość:

 

"elberoth2 ??:

 

Dear customer, We saw you'r bid for [bel Canto eVo 200.4 Digital 4 Channel Amp # 3080228968 ] and we would like to make you an offer. We could offer you the same unit to buy now, without the auction for (1300 USD). We will use UPS Express for shipping . Shipping will take usually - 24/48 hours . Shipping is absolutely FREE! Yes, that's right. SHIPPING IS FREE! Not only is shipping FREE but you will also receive 100% protection from lossor damage with our"On the House" FULL INSURANCE coverage. Your shipment will be professionally secured with heavy-duty packaging designed to protect the contents of your shipment cross country. Buy from us and your transaction will be 100% HEADACHE FREE! And if any problems do arise, I take care of all the paperwork and ship you replacement parts within a few days. Did you rentire package get lost? I replace your entire machine for you for FREE!. We strive for QUALITY NOT QUANTITY. Here you will receive the individualized care you deserve If you are interested please advice us how many units you want to buy and send us the shipping details full name and full address. My name is Lucy Avron, manager of a new store. I am looking forward to hear from you.

 

 

??!

butoiplin"

 

Kiedyś nawet wdałem sie w dyskusje z jednym z tych osustów. Obiecał nawet przysłać zdjęcia, ale jak go poprosiłem o zdjęcie razem z aktualną gazetą to ... się nigdy więcej nie odezwał.

 

Pisze o tym celem ostrzeżenia bo wiem, że wielu z was kupuje na e-bay.com lub e-bay.de.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszuści byli są i będą, ostatnio parę osób przejechało się na allegro u uzytkownika Scorpion66 kupująć odtwarzacze DVD oraz zestawy kina domowego philips i wpłacając pieniądze na konto

smutna i szara rzeczywistość :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i jeszcze jeden z ostatniej chwili:

 

"Hello sir... I'm very sorry because i contacted you like this but i have to tell you someting... I'm a profesional seller and I must tell you that i have the : Bel Canto eVo 200.4 you looking for, it's a good unit for a lower price... The item is in it's original box with all the original accesories ... If you are interested my offer reply me as soon as possible and maybe whe can do a good deal... and i need to ask you to contact me only if you are realy interested, i need to deal with legit and serious customers. Thank you for taking your time to read this. "

 

:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groźne jest w tym wypadku kupienie poza ebay (tak jak u nas poza allegro), w przypadku aukcji dałoby się pewnie coś osiągnąć. Np. pełne dane osobowe są serwisowi znane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dane sprzedawcy są znane także kupującemu:-)

A poza tym nieuczciwego sprzedawce mozna ścigać na podstawie prawnej. Ja jednak byłbym przezorny i nie wpłacał nikomu pieniążków na konto z góry;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 USD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mam takiego jednego, uparcie proponuje mi odtwarzacz Krella. Zamierzam zaproponować mu zapłatę po odbiorze. Mam ten argument, że mam dorobek na Ebay, a on nie. Sądzę jednak że się nie zgodzi, po czym zniknie jak sen jakiś złoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka jako COD (cash on delivery) też nie jest w 100% bezpieczna. Kurier może nie pozwolić ci zajrzeć do paczki, a w niej mogą być cegły.

 

Plus, nie wiem czy mozna używać COD przy wysyłce za granicę.

 

Mój prywatny patent to prośba o jakieś unikalne zdjęcie - jak dotąd działa (tzn. nikt nie przysłał i wszyscy sie odczepili).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Postąpiłem zgodnie z zapowiedzią. Zapadła pełna zgrozy cisza, która trwa już 2 tygodnie. Chyba jednak nie kupię tego Krella.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem, ze praktycznie kazdy na allegro sprzedajacy jakis uzywane sprzety audio chce miec placone z gory, i dopiero potem wysyla... mnie to od razu odrzuca.

no pozostaje jeszcze ew. escrow, jesli jakis rodzynek ktos wylapie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy transakcjach na Allegro stosuje taki patent, ze pytam sie o to, czy bedzie mozliwosc osobistego odbioru i sprawdzenia sprzetu (nawet jesli nie zamierzam nigdzie jezdzic). Jesli ktos jest OK i ma dobry towar, to zazwyczaj pisze, ze nie ma sprawy. Ale sa i goscie, ktorzy na takie pytania nie odpowiadaja, wtedy wiem, ze lepiej dac sobie spokoj.

 

Druga forma zabezpieczenia sie jest wybor takiego kuriera, ktory pozwala otworzyc przesylke przed zaplaceniem (np. Servisco). Jesli ktos chce cala kase z gory, to mozna zaproponowac pokrycie z gory kosztow przesylki (jakby co, mala strata, i zaplate reszty przy odbiorze. Znowu, porzadni sprzedajacy, nawet jesli w opisie aukcji wymagaja przedplaty na konto calej kwoty, zazwyczaj godza sie na takie rozwiazanie.

 

Z e-bayem nie mam zadnych doswiadczen, ale mysle, ze drogie rzeczy mozna kupowac wylacznie od sprzedajacych z bardzo duzym dorobkiem punktowym i to dzialajacym od dawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem i przyciśnięty potrzebą wylicytowałem tanie kolumienki. Najadłem się solidnie strachu, czy obiecana paczuszka przyjdzie i co w niej będzie. Tym wiekszego, iż byłem jedynym chętnym. Jednak przyszła i po wydobyciu z pudełka okazało sie, iż wyglądają lepiej nawet niż na zdjęciu. I okazały sie po prostu dobre, jak na swoja cenę. Ale ...drugi raz nie zaryzykuję. To co sie kupuje trzeba jednak obejrzeć, więc jeśli na Allegro to tylko od kogoś, kto pozwoli sprzęt obejrzeć i sprawdzić. I nie jest tak, że to niemożliwe. Możliwe i to jest pierwszy warunek odróżniający uczciwego sprzedawcę od hoksztaplera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem i przyciśnięty potrzebą wylicytowałem tanie kolumienki. Najadłem się solidnie strachu, czy obiecana paczuszka przyjdzie i co w niej będzie. Tym wiekszego, iż byłem jedynym chętnym. Jednak przyszła i po wydobyciu z pudełka okazało sie, iż wyglądają lepiej nawet niż na zdjęciu. I okazały sie po prostu dobre, jak na swoja cenę. Ale ...drugi raz nie zaryzykuję. To co sie kupuje trzeba jednak obejrzeć, więc jeśli na Allegro to tylko od kogoś, kto pozwoli sprzęt obejrzeć i sprawdzić. I nie jest tak, że to niemożliwe. Możliwe i to jest pierwszy warunek odróżniający uczciwego sprzedawcę od hoksztaplera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pitdog

Ja tez tak zawsze robie, najpierw pieniadze, potem przesylka. Nie masz pojecia ile jest na allegro dowcipnisiow, nawet z duza iloscia komentarzy jacy cos wylicytuja z pozniej udaja, ze nie otrzymali przesylki a Ty placisz za nia.

Dlatego nie dziw sie ludziom, ktorzy tak postepuja, jezeli nie pasuje, zawsze mozesz cos odebrac osobiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie dotyczy co prawda e-baya, ale naszego Allegro. Na Allegro mogę powiedzieć, że jestem od poczatku jego istnienia i naciąłem się kilka razy na początku. Moja kolejna rada, jeśli nie ufasz do końca Sprzedawcy, otwórz przesyłkę przy świadku, tj. pracowniku poczty (na Poczcie) lub kurierze - tego nie może Ci odmówić. W ten sposób masz świadka i zgłaszasz sprawę do prokuratora o oszustwo. Przy cenniejszych transakcjach wymagam też telefonu stacjonarnego, na który oddzwaniam i wten sposób weryfikuję adres sprzedającego i poniekąd jego samego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Uwaga na sprzedawce z Ebay "tzeng_albert" z Taiwanu. Ma kilka nickow. Opis jak mnie naciagnal zamiescilem na Ebayu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Ja też jestem niezadowolony z zakupów u pana Tzeng Alberta.Sprzedaje podróby.Dobrze,że to były groszowe sumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog, 15 Mar 2004, 14:51

 

>ja zauwazylem, ze praktycznie kazdy na allegro sprzedajacy jakis uzywane sprzety audio chce miec

>placone z gory, i dopiero potem wysyla... mnie to od razu odrzuca.

 

A ja nie daję innej opcji jak płatność z góry lub przy odbiorze osobistym. Nie zamierzam płacić za to, że ktoś najpierw kupi a jak paczka będzie w drodze to się rozmyśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 9 Paź 2009, 21:03

 

płacąc kartą kredytową zgłaszałeś oszustwo do swojego banku???

każdą transakcję poprzez karte kredytową, jeśli konto nie zostało anulowane mozna cofnąć. Nie są to wielkie kwoty więc nie powinno być problemu. I nie ma tam zaporowych terminów jak w przypadku PayPala.

 

spróbować warto. !!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu na jednym portalu ogloszeniowym w GB pojawiły sie JM LAB Mezzo Utopia w cenie Ł350.

Gość w mailu poprawił cenę na Ł3000.

Nalegał na przedpłate.

Pograłem trochę z nim. A na koniec zmienilem opcję, ze podjadę po paczki.

Zamilkł....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek placilem PayPalem, zarowno oni jak i Ebay maja to w d... bo minelo 45dni... jest to jawne pozwalanie na okradanie... Allego pod tym wzgledem jest ok... zreszta jak mi powiedzial policjant - w polsce zlatwili by sprawe w kilka dni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, ja czegos nie rozumiem... wystawiasz aukcje na ebayu z rezystorami, zeby zrekompensowac strate za icepowery ktorych nie dostales, :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jednoczesnie sprzedajesz na allegro ICEpowery 1000 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z czasem dostawy, cytuje :

"Ponieważ moduły są dopiero do ściągnięcia z za oceanu czas oczekiwania na dostawę to 5-6 tygodni od wpłaty pieniędzy na rachunek bankowy."

 

nic Cie zycie nie nauczylo ?

to po pierwsze, a po drugie przesylki z dowolnego miejsca swiata to nie 5-6 tygodni, ale okolo 10-14 dni maksymalnie :)

 

chyba, ze zbieznosc nickow jest zupelnie przypadkowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest przypadkowa. 1000ASP sa pewne i sa w USA. Wysylka przesylki morskiej PolAmerem to 4-5 tygodni. Pozostale sa bardzo kosztowne i nieoplacalne.

 

Zalezy mi na tych modulach i chce nadal zakupic 4 sztuki jak wezme 8 sztuk bedzie taniej w lacznym rozliczeniu. Ten sprzedawca jest sprawdzony przez Kanadyjczyka i Holendra, ktorych tez naciagnal tzeng_albert. Zdjecie na allegro jest od niego albert nie mial zdjecia i to juz bylo podejzane. Zreszta z USA nie bedzie problemu w sciganiu przez policje problem jest z Taiwanem gdyz dla dobra stosunkow z Chinami nie mamy z nimi kontaktow i umow gdyz formalnie nie uznajemy ich niezaleznosci.. sprawa jest zagmatwana...

 

tu na forum tez jawnie pisze w watkach pod tytl ICEpower1000ASP o tym, ze moge to miec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze w tym przypadku chcesz ryzykowac duzo wieksza kwota i nie tylko swoimi pieniedzmi jak rozumiem - ale to Twoj tron .... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... te 5-6 tyg to nie czas deklarowany przez sprzedawce. moduly beda w "moich rekach" ale jeszcze w USA w 3 dni po wplacie sprzedawcy kasy. pozostaly czas to droga morska paczki z usa. na dole tej strony sa podane terminy dostawy paczki morskiej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z doswiadczenia wiem, ze dochodza w 4-5 tyg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko swoimi i dla tego jest to na allegro aby kupujacy byli bezpieczni... allegro nie ma problemu 45 dni a policja nie ma problemu ze sciganiem w polsce... dwa moduly biore ja i dwa kolega... jak nie bedzie chetnych wezmiemy sami... nie widze na rynku alternatywy w klasie D... Rotele itp to przeplacanie za hypexa i inne kity...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.