Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aTom

Einsturzende Neubauten - koncert

Rekomendowane odpowiedzi

i ja też :)
napiszę może coś więcej poźniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak to - chcecie powiedzieć, że w tym tłumie nie było żadnego audiofila? ;))
może bali się trwałego uszkodzenia słuchu ;)

i faktycznie - tak jak się spodziewałem było zakurwiście głośno (eh, starzeje sie człowiek ;)
mimo to nie miałem na drugi dzień przytępionego słuchu ani żadnych szumów w uszach, jak za starych czasow, gdy się chodziło na punkowe koncerty ...
co za fenomen ? może po prostu głuchnę na starość ;)

sam koncert - solidna niemiecka robota, perfekcyjna do bólu i dopracowana w najdrobniejszych szczegołach,
ale trochę przeintelektualizowana, bez emocji i spontanu
raczej taki wyreżyserowany soniczny performance (momentami wręcz show!) niż dzika industrialna orgia
ale przecież trudno się bylo tego ostatniego spodziewac po takich weteranach

Podziw budziło opanowanie tych wszystkich samograjow (mnostwo przerożnego żelastwa - blachy, pręty, spręzyny a także kompresory, rury PCV, itp. itd.), trzeba przyznać, że dobrze sobie ci dziadkowie radzili z trzymaniem w ryzach tego zgiełku.
Nawet chaos, który sie czasem pojawiał sprawiał wrażenie chaosu dokładnie kontrolowanego.
W świetle wczesnych dokonań Neubauten mozna by to uznac za minus, ja jednak nie będę marudził - koncert generalnie uważam za całkiem udany. Naprawdę robiło to wszystko wrażenie.

Co nie znaczy, że nie mam zastrzeżeń.
po pierwsze - baaardzo mało starych kawałków.
Zdenerwowało mnie to tym bardziej, że Blixa zapowiedział, że się pojawią (no bo w Polsce jeszcze nie grali, choć przecież mają do nas tak blisko)
No i były... ze 2 - 3
Nie zagrali nawet żadnego hiciarskiego utworu z Halber Mensch, chyba najlepszej płyty "wczesnego" EN
SKANDAL!
mogli już chociaż nie robić apetytu...

drugi minus - utwory z "perpetuum mobile", nowej płyty promowanej na koncercie
nie znam jej jeszcze i jakoś nie zostałem zachęcony zeby poznać
Chyba żaden nie zapadł mi w pamięć, a może góra z 2-3 na chwilę zaintrygowały.
Trochę wiało z nich nudą, nawet kawałki z przedostatniej płyty zatytuowanej "silence is sexy" (sic!) mialy w sobie zdecydowanie więcej ognia.
Zresztą "wiało" to dobre słowo, bo duzo było zabaw dźwiękowych sprężonym powietrzem ;)
Podejrzewam, że być może lepsza atmosfera do odbioru najnowszego dzieła EN będzie w domciu wieczorkiem.

a, byłbym zapomnial - tu znajdziecie zdjęcia z koncertu
http://www.neubauten.terra.pl/foto-warszawa.html

tylko do kogo ja to piszę? ;)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idź do sklepu i posłuchaj ;)
ciekawe co powie sprzedawca ;))

a juz serio - wczoraj słuchalem 1/2 mensch na moim dużo slabszym od ww. sprzęcie i nagranie jest calkiem OK
jak na połowę lat 80. i taką muzykę to nawet bardzo dobre!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-> kazik, a żebyś wiedział jak brzmią! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam jakiś AVIk z EN (Halber Mensch) ściągnięty z netu ale tam grają na rurach i koszykach z supermarketu, tudzież gumówy tną i młotki walą, perkusji nie ma w ogóle - więc nie wiem :) Ale nie oglądałem jeszcze całego, może później się pojawi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BTW - dla fanow szlifierni mam ekstra informację - większość neubautenowych klasyków z lat 80. jest dostępna na winylu (np. w http://www.sklep.terra.pl)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Audiostereo Magazyn

baner image

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.