Skocz do zawartości
IGNORED

100 najlepszych produktów - setne Audio


Peter7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Tak sobie czytam Wasze recenzje, opinie i wydaje mi się że lutowa klasyfikacja Audio - 100 najlepszych porduktów - nieco gra Wam na nosie.....

Znienawidzone przez forum Sony zdołało się uplasować ww klasyfikacji, to samo się tyczy nie lubianych na tym forum kolumn Infinity...... Ukochanych przez Was DVD Yamahy nie ma ani jednego.......

Wnioski?

Zamykacie się w kręgu własnych wyborów i zatykacie uszy na coś, co gremialnie uznaliście za gorsze i hańbą jest przyznanie się do posiadania np. Sony. Redaktorzy z Audio charakteryzują się otwarciem na całą ofertę rynku, daleko im do ortodoksyjności, czego niestety nie można powiedzieć o Was........

A Yamaha....? Mój kuzyn ma trzecią z rzędu..... Dwie pierwsze padły - laser wysiadł przy słuchaniu na przemian DVD/CD..... Teraz do słuchania płyt używa Onkyo a DVD Yamahy - tylko filmy. No cóż tak też można.....

 

Pozdrawiam,

 

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nic do Sony poki nie kupilem amplitunera tej marki. STR-DB940 kupa pieniedzy za kiepska jakosc dzwieku. Pewnie jakosc wykonania miala jakos to zrekompensowac ale nie dla mnie. Mam 2 TV Sony i sa super. Ale po przesluchaniu kilku amplitunerow tej marki nowszych nawet od mojego. Caly czas ten sam meczacy i fatalny dzwiek. Rozwazalem po raz drugi ta marke ale dalem sobie spokoj. A np. w audioreview STR-DB940 dostal jesli dobrze pamietam 4,5 na 5 punktow a wypowiadajacych bylo kilkudziesieciu. I co z tego ?? Stwierdzilem ze jest wg mnie do dupy tak jak Twoj ranking byc moze. najwazniejsze jest co ja mysle na ten temat a nie jakies listy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter7

Ależ produkty Sony przecież są średnio rzecz ujmując - gorsze ( nie wszystko - fakt) od średnich audiofilskich zabawek. Więc po co ta mowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie miałbym nic do sony jak bym nie kupił ampa tej "super" firmy,grało to tak że słuchanie muzyki to była męka,i ten ranking jest faktycznie do niczego,mam dvd sonego i już zaczyna się coś pieprzyć,mam go ponad rok,więc mysle o zmiane na coś innego żeby się porzegnać z tą "super" firmą sony,ale nie mozna tego powiedzieć o wszystkich produktach tej marki np projektory,TV,kamery to mają raczej niezłe,ale ampli i dvd nie są juz takie super,jesko miał racje z tą awaryjnością sonego,a co do dvd yamahy to się zgodze że nie są trwałe i dobre,jak w środku jest Philips albo Sony:) POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem krótko. Mam w domu multum sprzętu Sony (niegdyś wielbiciel tej firmy), od referencyjnych walkmanów poprzez cd, wieże i składaka hi fi na dyktafonie, głośnikach i telefonach kończąc. Wszystkie te ustrojstwa padały średnio po roku. Jeżeli chodzi o dźwięk to owszem walkmany są świetne (jedne z najlepszych na rynku) stary składak też gra nienajgorzej, ale głośniki to z pewnością nie ich działka. Takie są przynajmniej moje odczucia. Ostatnio powoli znowu nabieram zaufania do produktów sony, ale kupić to raczej nie, są dużo lepsze pozycje na rynku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wydaje mi się że lutowa klasyfikacja Audio - 100 najlepszych porduktów - nieco gra Wam na nosie

 

No coz Peter7, jak slusznie zauwazyles ta dzialka/zakladka powinna byc przemianowana z "KINO DOMOWE" na "Yamaha + Koda".

 

BTW. to zacytowane zdanie redaktorow Audio pokrywa sie takze ze zdaniem redaktorow i publiki innych krajow (wbrew zdaniu kilku uczestnikow tego forum) -> patrz temat 6183

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz Peter7, jak slusznie zauwazyles ta dzialka/zakladka powinna byc przemianowana z "KINO DOMOWE" na "Yamaha + Koda

 

trochę mnie to martwi :( choć tak jak powiedziałem wcześniej nie lubie uogólnień. Wiadomo, że w Polsce Yamaha i koda prezentują najlepszy stosunek jakosci do ceny, dlatego to połączenie jest takie popularne. Ale na boga, na tym forum niesiedzą tylko i wyłacznie ludzie ze sprzętem budżetowym (szacunek dla nich !), zamiast stawiać kropkę nad i bierzcie się panowie do roboty i propagujcie nowe rozwiązania ( patrz firmy i modele)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no yamaha nie jest przecież taka budżetowa(ceny sklepowe) to przez allegro tak jest:) jestem przekonany że jak by nie allegro to yamaha tu nie była by taka sławna ale równa z innymi firmami,ale coś czuje w wypowiedzi xajasa że chodzi ui o sprzet typu sony,panas więc dlatego tak muwi:) niestety ale nie masz szans z yamahą,denonem,onkyo,H/K,z doswiadczenia to wiem,choc początkujący:)POZDRO

 

 

P.S a z KODĄ to jest tak jak jest,odpowiedni stosunek ceny do jakości i sukces gwarantowany:)

 

POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zdania są subiektywne lub są efektaem prywatnych korzysci ...

ten ranking w Audio też ...

i to forum ... też ...

ale dobrze ze sa ... im wiecej tym lepiej ... ma sie wieksze rozeznanie lub uczula sie na konkretneh walory ...

ale na koniec proponuje ufac swoim zmysłom - ( 6-temu również ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odobnie jak jeden z kolegów zaczynałem od Sony STR-DB940 i to była wieeelka pomyłka, amplituner źle grał i w kinie i w stereo, rankingu w gazecie nigdy nie biore na poważnie bo jest to zawsze kompromis pomiędzy obiektywna opinią a ilością sprzedanej powierzchni reklamowej - dotyczy to nie tylko prasy audio, niestety. Lepiej bazowa na opiniach w internecie a jeszcze lepiej na własnych zmysłach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.