Jump to content
IGNORED

Najważniejsze parametry amplitunerów


didus

Recommended Posts

Witam wszystkich.Chciałbym kupić amplituner,ale nie wiem jakie parametry brać pod uwagę.Mam nadzieję że pomożecie mi w tej sprawie.Jakie są najważniejsze? A jakie najmniej istotne?Bardzo proszę o pomoc,za którą z góry dziękuje.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ilość i typ dekoderów, moc końcówek, jakość brzmienia, wygoda obsługi, wzornictwo - to jest moja hierarchia w przypadku sprzętu... a no i cena też ma znaczenie. Wygodnie jest ustalić sobie budżet i wytypowac modele się w nim mieszczące - następnie odsłuch, odsłuch, odsłuch :-) Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co przesadzać z wertowaniem szczegółowych danych technicznych zawartych w instrukcji obsługi.

W większaości przypadków wyglądaja one niemal tak samo.

Tak jak napisał kolega o nicku Robig - ważne są także te subiektywne odczucia tj. jakość brzmienia, łatwość obsługi itp.

To, że w instrukcji amplitunera napisane jest, że dysponuje on wg DIN mocą 110 Wat na kanał przy impedancji obciążenia 8ohm i THD na poziomie 0,06% wcale nie świadczy wyczerpująco o klasie jego dzwięku, w każdym razie tylko takie dane nie powinny być podstawą do zakupu akurat tego typu amplitunera.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Parametry techniczne sobie odpuść. Wiekszośc z nich jest oglednie mówiac "nieścisła".

dobrym przykladem moze byc mój amlituner Denona-AVR 2801. Jest to dość dobry sprzet -stał w sklepie za 4,6kzł. Faktem jest ze jesli chodzi o brzmienie to sprzet ten prezentuje wysoki poziom, ale nie oto chodzi.

 

Moc deklarowana przez producenta to 135 W/kanał. Jak łatwo policzyc sumaryczna moc kanałów wynosi 690W, a tymczasem moc transformatora zasilajacego wszystkie te koncówki mocy wynosi 290W!!! Sami widzicie ze parametry "na papierze" nijak się maja do rzeczywistych osiagów. Dlatego radze nie sugerować sie parametrami przy wyborze sprzetu (przynajmniej do kina domowego) bo nie to wiekszego sensu, tymbardziej ze taka licytacje parametrów urzadzaja sobie wszysce czołowi producenci.

 

Kup poprostu najlepszy markowy sprzet na jaki Cie stać i jaki Ci sie podoba. Myśle ze w określonym pułapie cenowym czołowi producenci reprezentuja zblizony poziom.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.