Skocz do zawartości
IGNORED

Najważniejsze parametry amplitunerów


didus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Chciałbym kupić amplituner,ale nie wiem jakie parametry brać pod uwagę.Mam nadzieję że pomożecie mi w tej sprawie.Jakie są najważniejsze? A jakie najmniej istotne?Bardzo proszę o pomoc,za którą z góry dziękuje.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość i typ dekoderów, moc końcówek, jakość brzmienia, wygoda obsługi, wzornictwo - to jest moja hierarchia w przypadku sprzętu... a no i cena też ma znaczenie. Wygodnie jest ustalić sobie budżet i wytypowac modele się w nim mieszczące - następnie odsłuch, odsłuch, odsłuch :-) Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z wertowaniem szczegółowych danych technicznych zawartych w instrukcji obsługi.

W większaości przypadków wyglądaja one niemal tak samo.

Tak jak napisał kolega o nicku Robig - ważne są także te subiektywne odczucia tj. jakość brzmienia, łatwość obsługi itp.

To, że w instrukcji amplitunera napisane jest, że dysponuje on wg DIN mocą 110 Wat na kanał przy impedancji obciążenia 8ohm i THD na poziomie 0,06% wcale nie świadczy wyczerpująco o klasie jego dzwięku, w każdym razie tylko takie dane nie powinny być podstawą do zakupu akurat tego typu amplitunera.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne sobie odpuść. Wiekszośc z nich jest oglednie mówiac "nieścisła".

dobrym przykladem moze byc mój amlituner Denona-AVR 2801. Jest to dość dobry sprzet -stał w sklepie za 4,6kzł. Faktem jest ze jesli chodzi o brzmienie to sprzet ten prezentuje wysoki poziom, ale nie oto chodzi.

 

Moc deklarowana przez producenta to 135 W/kanał. Jak łatwo policzyc sumaryczna moc kanałów wynosi 690W, a tymczasem moc transformatora zasilajacego wszystkie te koncówki mocy wynosi 290W!!! Sami widzicie ze parametry "na papierze" nijak się maja do rzeczywistych osiagów. Dlatego radze nie sugerować sie parametrami przy wyborze sprzetu (przynajmniej do kina domowego) bo nie to wiekszego sensu, tymbardziej ze taka licytacje parametrów urzadzaja sobie wszysce czołowi producenci.

 

Kup poprostu najlepszy markowy sprzet na jaki Cie stać i jaki Ci sie podoba. Myśle ze w określonym pułapie cenowym czołowi producenci reprezentuja zblizony poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.