Jump to content
IGNORED

KOBIETA a AUDIOFILIZM

Slav

Recommended Posts

Czy kobieta moze byc przeszkoda w tej "pasji" jaka jest kompletowanie sprzetu czy sluchanie muzyki? Widze czasami, ze niektorzy forumowicze wspominaja o kompromisach jakich musza dokonywac, zeby nie dochodzic do konfliktow ze swymi zonami. Tez odczuwam to na wlasnej osobie ;> na dzien dzisiejszy wiadomo, ze nie wolno mojej pani zblizac sie do moich winylowek, ale co dalej? Moze wybrac samotnosc? ;)

Tez sie czepiaja, ze ze swoimi zabawkami (w moim przypadku LPs) obchodzicie sie delikaniej i cieplej niz znimi? haha ;>

(dzisiaj znowu powiekszylem swoja kolekcje o kilka plytek + dokupilem szczoteczke do czyszczenia winyli... teraz sie zacznie... ;})

Kobieta może być, ale raczej audiofilką. Sam takie widziałem - przychodziły z mężami/chłopakami na wspólny odsłuch do sklepu. I jeszcze komentowały zmiany w brzmieniu, jakie wnosił interkonekt. Dla mnie pozostaje to jednak w sferze egzotyki, podobnie jak kobiety-generałowie, czy kobiety-traktorzystki. Statystyka zdecydowanie przemawia na ich niekorzyść.

Kobiet generałów w naszej armii nie ma, ale traktorzytski odgrywały niegdyś istotną rolę w budowaniu naszej socjlaistycznej ojczyzny. Ale masz rację - statystyki są dla kobiet bezlitosne.

i dobrze - z dwojga złego wolałbym, żeby kobieta omijała mój sprzęt szerokim łukiem niż dotykała kabelków i lampek... zbyt intensywne zainteresowanie mogłoby odbić się negatywnie na dostępności dla mnie do owego urządzenia... gdzie kucharek sześć...

no to troche cos innego ale też o kobietach i audio.

Jak kobiety reagują na to, kiedy wchodząc do pokoju faceta widzą fajny sprzęt???

Czy może to być atut/element do podrywu, ewentualnie czy może moją potencjalną kandydatkę jakoś bardziej skusić w moją stronę??? :p

Niby faceta kocha się za osobowość, a nie wygląd i kase, ale w to chyba nikt tutaj nie wierzy

-->Kapelli - Wierzy, wierzy... Posiadanie drogiego sprzętu nie jest samo w sobie czynnikiem wabiącym, a już na pewno nie decyduje o tym, czy kobieta zapała do faceta żywszym uczuciem. Co innego pasja... Ludzie z pasją się wyróżniają i stają się przez to atrakcyjni. Ale podkreślam - pasja a nie posiadanie.

A jak kobiety reagują na sprzęt audiofila? Chyba można wyróżnić pewne typowe zachowania:

- nie reagują, bo nie znają się zupełnie i nie wiedzą, co mają przed oczyma

- reagują bardzo entuzjastycznie, ale dpiero kiedy usłyszą, ile sprzęt jest wart w przeliczeniu na PLN

- reagują entuzjastycznie po usłyszeniu muzyki odtwarzanej na tym sprzęcie. :-)

->Darcy,

Chyba najbardziej mimo wszystko działa wartość sprzętu wyrażona w cenie a nie jakości,

a to z tego względu że mało kobiet w ogóle interesuje się sprzętem, a dla zdecydowaniej więszkości, czyli tych niesinteresujących sie audio wieża Aiwy i klocki brzmią tak samo :| :(

Pasja power - hehe :]

Z audio zaczynam przygodę,

natiomiast o innych nie będe tutaj pisal.

Ps jak wierzą to git!!!

wiadomo o co chodzi...

ale takich jest mało, rzekłbym, mniejszość?:|

Z wieżą Aiwy chyba przesadziłeś... Nie wierzę, że ktoś może być aż tak głuchy.

Co zaś do wiary - nadal podtrzymuję swoje zdanie i wcale nie uważam, że chodzi tu o mniejszość. Optymistycznie, prawda? :-)

Kobiety przeważnie odbierają dużo więcej niuansów brzmienia niż mężczyzni, szczególnie tych pozawerbalnych, typu ostrość, jaskrawość, chropowatość dzwięku . Poza tym mają słuch bardziej wrażliwy w paśmie powyżej 10k

wracając jeszcze na chwilkę do pyt. kapellego i wyodrębnienia trzech kategorii by Darcy

tu u mnie na prowincji spotykam w większości te z trzeciej grupy ;)

mimo, że ani muzycznie ani tym bardziej audiofilsko są zazwyczaj (niestety) niezbyt kumate

ale za to są duże szanse na odpowiednie wychowanie zmieniające ten stan rzeczy ;)

nie wiem, może to wszystko kwestia dobrej selekcji wstępnej tych, ktore dostępują tego zaszczytu ;))

a o ekwiwalent $$$ raczej nie pytają ;)

zresztą jakby pytały to i tak raczej zaniżyłbym wartość - jakby ktoraś usłyszała prawdziwą cenę creeka 5250se (i to z drugiej ręki!) to raczej zyskałbym opinię kogoś komu bliżej do pensjonariusza jakiegoś zakładu pomocy społecznej niż hobbysty-pasjonata ;))

coż, za to w WWA jak widac najbardziej działa magia PLN :(

• 3 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.