Jump to content
IGNORED

Problemy z bas-em.


SZUMI

Recommended Posts

Zapomniałem kolumny ustawiłem w zdłuż pokoju.Odstęp między nimi jest 180cm

midzy nimi znajduje sie stolik ,odstawione są od ściany ok 70 cm ,miejsce odsłuchowe 2m,pokój średno umeblowany za uszami mam okno bez zasłon.

Link to comment
Share on other sites

Moje również nie pieszczą specjalnie uszu niskim, ciepłym basem. Dałem sobie z tym spokój, widać taka ich uroda - bass reflex zestrojony na 45 Hz robi swoje. Kupiłem je dla pięknego wokalu, natomiast dla głębokiego i jednocześnie precyzyjnego basu są chyba trochę za tanie. Rozejrzyj się za dobrym subwooferem, to chyba najlepsze co możesz zrobić. U mnie XTi 300 dodał im takich skrzydeł, że w ogóle przestałem myśleć o ich zmianie.

Link to comment
Share on other sites

A kombinowałeś może coś ze zworami (zamiast pozłacanych blaszek jakiś kabel?) W LX 2004

Ale dzieki już mnie uspokoiłeś bo myślałem że to tylko u mnie tak nie zabardzo gra.

 

Pozd. SZUMI

 

P.S. Czekam jeszcze na wasze opinie

Link to comment
Share on other sites

Czego to nie kombinowałem:-) W bi-wiringu z dużym Onkyo A-RV401 (130W/kanał) grały niemal tak samo jak teraz z Yamahą RX-V430, tylko czuło się większy zapas mocy w okolicach tych nieszczęsnych 45 Hz. Ale większej głębi w dalszym ciągu ani dudu:-) Ciesz się świetną sekcją średnio-wysokotonową, to za nią przede wszystkim zapłaciłeś - a woofery trzeba będzie po prostu odciążyć dobrym subem.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza sie te sekcje grają super przekonałem sie juz nie raz porównując kolumny moich znajomych. Żaden nie dorównuje,ale pod wzglądem basu to wiadomo jest troszke kiepsko ale też ich nie zmienię.A co do suba to jak miałbym wydać ok 4000 za suba to wolałbym jednak sprzedać i kupić coś lepszego ale tego nie uczynię bo LX bardzo mi sie podoba

 

 

Chyba sie z panem nie zgodzę zależy co mamy namysli "budrzetowe"myślę że jeszcze bym coś znalazł dobrego.

 

Pozdrawiam SZUMI

Link to comment
Share on other sites

W skrócie - że przy tej akurat częstotliwości najsilniej promieniuje otwór bass-reflexu, czy też - jak w przypadku omawianych LX 2004 - membrana bierna. Rezultatem jest zwiększenie wydajności układu w zakresie ustalonej częstotliwości, za cenę jej pogorszenia w niższych zakresach. Wysoko ustawiony bass-reflex produkuje bas bardziej kontrolowany i precyzyjny, ale nie sięgający zbyt głęboko; za niskie zestrojenie w stosunku do możliwości głośnika grozi utratą kontroli, rozmiękczeniem i rozmyciem konturów, słychać to dobrze w tanich subwooferach i generalnie w miniwieżach. LX 2004 ma bas ustawiony na 45 Hz, i przez to pozostawia lekki niedosyt w dolnych rejestrach.

Link to comment
Share on other sites

Mam na myśli to że wcenie do 2500 za parę nie znalazłem JBL`i które inaczej traktowały by bas. Być może modele 6 i 10 TiK (czy pjakoś podobnie) tej wady nie mają, nie miałem okazji posłuchać (cena ok 20 000zł). Decydując się na JBL, decydujemy się na taką właśnie prezentację dźwięku. Mi taka prezentacja basu nie odpowida, więc zrezygnowalem z JBL i szukam pośród wyrobów innych producentów. Przyznaję jednak, że szukam na zasadniczo wyższej półce (niż poziom LX 2004).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.