Skocz do zawartości
IGNORED

Żył, żył i umarł na suchoty!


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Qb_1->>>

 

911 MK3 prowadzona byla z ARC LS-25 MkII na zmianne Burmester 877 Mk2, kolumny byly Avalon Opus, kable Purist Audio Venustas (ktore pomgly) i Burmester Silver kable (ktore pogorszyly)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dht- Lampy sterujące to PCC82, mocy 6P45C, konfiguracja PP. Sprzężenie zwrotne początkowo 8db zostało zminimalizowane. Wzmacniacz ma charakter lampy połączonej z zadziornością tranzystora- tak bym to określił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha- pytasz jaka to konstrukcja. Z tego co mi powiedział jeden ze znawców- jest to projekt dobrego lampowca amerykańskiego zrypany perfidnie przez M.F.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>qb_1 >>dht

Taak ostatnio miałem niezły ubaw słysząc od znajomych przypowiastkę o gościu znanym z wypożyczania sprzętu (jest tak upierdliwy, że oddają nawet bez kaucji)... Potem dowiedziałem się jak tenże sam osobnik podsumował hi-endowy zestaw rekomendowany w jednym z salonów: "...no tak ale mucha nie lata" i była to prawda-mucha w high hopes nie latała, sprzęt był zacny lecz pasował do siebie jak wół do karety. No i obraziłem handlarzy...

Dźwiganie się opłaciło, żadnych kompromisów-odsłuchów w sklepie itp., po kilku miesiącach przenoszenia ciężarów powstał zestaw marzeń. W zasadzie po zasłonięciu sprzętu bardzo trudno uwierzyć, że to gra Jola w połączeniu z krytykowanymi przez niektórych za dźwięk BBC-SP2/3. Minus to fakt, że kolumny wybierają dla siebie miejsce (i nie każdy/każda może ścierpieć widok skrzyń na środku pokoju).

Z rzeczy oczywistych a jednak niedocenianych, znakomita sieciówka musi dopełnić reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przytargam 21-letnie kolumnu, które kupowałem (jak sie syn rodził) BBC w polskim wydaniu. Były dołaczane do Fonomastra, Kleopatry, Meluzyny. Drewniana skrzynka, wysokotonowiec i dwa średnio-niskotonowe. Na ramce napis HI-Fi. A co ma sie to sie chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzik - co masz na myśli pisząc, że kolumny wybierają dla siebie miejsce, i że na środku pokoju? Jak bardzo na środku? Czyżbyś zastosował mikrorozstawienie lansowane przez Audiophysic?

Zwykle metody dobierania sprzętu dla zaangażowanych (czyli w domu) są po to żeby uwzględnić "brzmienie pomieszczenia". Być może jest jakieś jedno rozstawienie "lepsze" od innych. Jak te kolumny u Ciebie stoją?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAcrimosa

Drogi Mars jak gra NEUTRALNIE to znaczy nie pieknie. IMHO Jezeli chcesz piekne brzmienie to odsylam to urzadzen tych firm; od najpiekniejszego do bardziej neutralnego ale wdalszym ciagu na stronie ciepla,muzykalnosci.

 

Audio-Note (kondo),Cary,JADIS,Conrad-Johnson,VAC, WAVAC, Jeff Rowland (stare urzadzenia),MBL, Ayre (jak JR tylko bez bassu),Classe (stare urzadzenia),Mcintosh (stare urzadzenia)

 

Natomiast jezli chodzi o te NEUTRALNE "po srodku"

 

Nagra VPA, LAMM ML-2, HALCRO* (wszystkie), Goldmund (poczatek lat 90' do 2000)

 

 

 

Bardzo to wszystko interesujace, ale nie rozumieim dlaczego naturalne=niepiekne. Przeciez skrzypce na zywo brzmia pieknie, wlaasnie pieknie. Chyba jest sprzet ktory potrafi to odtworzyc w sposob zblizony do ....naturalnego dzwieku. Czasami oczywiscie dzwiek na zywo bywaz brzydki dlatego ze ktos nie potrafi grac lub jest zala akustyka, ma zly instrument lub z innych wzgledow. Zadaniem sprzetu jest reprodukcja tego co mozna uslyszec w sali koncertowej, a nie dowolna tego ineterpretacja, dlatego jakos nieufnie podchodze do definicji dzwieku odtwarzanego pieknie, jako kategorii opisowej dla danego urzadzenia. Dobry sprzet to taki ktory brzmi ladnie, jesli nagranie jest dobre i brzmie okropnie w odwrotnym przypadku. Najprawdopodobniej mowimy o tym samym, ale chcialem to doprecyzowac.

Musze przyznac ze nie do konca rozumieim sformuowanie:

NEUTRALNE "po srodku"

czyli uniwersalne, najlepsze?

Nie zmienia to faktu, ze takiego MBL nie widzialem nawet na oczy, ze nie wspomne o Nagra czy Goldmundzie. Ciekawe o ile to gra lepiej niz moj system...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzik>>

Gdzie można tych Spendorow SP 2/3 posłuchać?Czegoś się o nich dowiedzieć.Na stronie Naim-forum zestawiali je z Naimem i bardzo chwalili.A kto w polscy może mieć o tym "coś do powiedzenia"?Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Jeżyk. Handlowo to porażka - nieustające windowanie ceny (dystrybutorem jest chyba DECIBEL). W Trójmieście jest jedno miejsce gdzie mają w chwili obecnej SP2/3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars... nie wiem co Lacrimosa ma na mysli, ale dla mnie to równanie wygląda następująco ->

 

niepiękne nagranie (cyfrowe) + neutralny sprzęt = niepieknie, albo też

 

niepiękne nagranie (cyfrowe) + muzykalny sprzęt (odstępstwo od neutralności) = pieknie

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars... poza tym zauważyłem że masz YBA + Zoller, więc to chyba zaczyna być dyskusja o indywidualnych preferencjach i trudno będzie o jakąs konkluzję :)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo

Nie chodzi mi o stawianie mojego spretu i moich preferencji w jakiejs opozycji do czegokolwiek. Przeciwnie, wiem ze takie dyskusje nie maja wielkiego sensu. Bardzo natomiast zainteresowala mnie opinia Lacrimosy, ktory wydaje sie byc super osluchanym czlowiekiem i zna chyba wiecej urzadzen niz ja widzialem w zyciu. Moje pyanie jest takie: czy postep w tym sporcie jest asymtotyczny, czyli wydajemy duzo wiecej kasy dostajemy troche lepszy dzwiek, ale lepszy, czy tez jest tak ze, naprawde wysokiej klasy urzadzen jest na rynku niewiele i trzeba miec wiele szczescia lub pieniiedzy by znalezc cos naprawde wartosciowego, a placac 30000 za wzmacniacz mozna dostac meczaca kiszke. Nigdy nie mialem w domu wzmacniacza za 10000 dolarow na czas dluzszy, takby moc go poznac i wyrobic sobie zdanie. Ciekawi mnie czy klienci Lacrimosy, ktorzy kupuja powiedzmy Goldmunda w cenie doku, tez po pewnym czasie cuduja i zakladaja audiofilskie kolce labo grajace cegly klada na sprzecie lub tego typu voodoo.

Moge podzielic sie z odsluchu dosc drogiego sprzetu w sklpach. Jak dla mnie nie bylo to nic nadzwyczajnego. Sluchalem min: sonus faber guarnieri i extrema (ta byla lepsza), jakies krelle i levinsony, wszystko to bylo drogie, ale nie gralo tak dobrze jak sugerowalaby cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzik - ale doszedłeś do takiego ustawienia "eksperymentalni"? Czy moze się wzorowałeś? Tzw. mikrorozstawienie polega na tym ze w prostokątnym pokoju nalezy wykreślić elipsę. Oś odsłuchy przebiega pomiedzy ogniskami elipsy. Od ognisk elipsy przeprowadza się promienie do miejca odsłuchu a następnie przesuwa kolumny wzdłuż tych promieni i przysuwa do nich miejsce odsłuchu. Dlatego w efekcie kolumny zawsze stoją prawie na środku pokoju.

 

I druga sprawa - to "sprawdzając" różny sprzet kolumny powinny stać zawsze jednakowo. Bo zmiana ustawienia będzie miała zwykle znacznie większy wpływ na przestrzenność, zjawiska stereofoniczne i rozkład rezonansów (można sie spodziewać, że na barwę - zrównoważenie podzakresów pasma) niż np. różnice między wzmacniaczami. Rozlazły i niewyrażny wzmacniacz z kolumnami w odpowiednim ustawieniu brzmieć może przyjemniej niż wzmacniacz poprawny - analityczny - neutralny z kolumnami w niekorzystnym ustawieniu. Tylko które ustawienie jest korzystniejsze? Może własnie takie jak Twoje, gdzie wszystko jest daleko od ścian a miejsce odłuchu przysunięte blisko kolumn.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Mars, źle Cię zrozumiałem. Też jestem ciekaw opinii Lacrimosy (bo sam też w domu nie mam Oracle Delphi). Natomiast coraz częściej dochodzę do wniosku że nie trzeba wydawać jakiś koszmarnych pieniędzy na sprzęt by zbliżyć się niebezpiecznie blisko do dźwięku rzeczywistego (nie piszę tu o DIY - to osobny temat). Najlepszym przykładem są Twoje Zollery czy też moje podłogowce. Ostanio coraz bardziej zaczynam się przekonywać do teorii konia i wozu. Kolumny mogą być względnie tanie (oczywiście nie pierwsze lepsze). Natomiast potrzeba odpowiedniej klasy konia (wzmacniacz) któr ten wóz pociągnie. Ale to tylko taka mała dygresja i raczej off-topic.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z takim sprzętem, który położył by mnie dźwiękiem a szczególnie jak całosć warta była około bagatela 3 miliardy na stare oczywiscie. Takie sumy potrafią naprawde zniechęcic do słuchania:)).Z drugiej strony znam kilka urządzeń wybitnych jak dla mnie i wcale nie kosztuja aż tyle kasy.Podejrzewam ,że nigdy nie bedzie kompromisu jakosć cerna w sprzecie wart 3 milriardy ..A przecież są i o wiele droższe konstrukcje. No ale jeśli kogoś stać to czemu nie:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LoLo

Gratki

Mam takie same zdanie odnośnie kolumn. Tylko musza to być wybitne kolumienki, które juz coś potrafią.Nie koniecznie warte astronomicznych sum.A jak dojdzie do tego tuning to !!!!!!

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolumnami... no nie wiem. Z mojeo doswiadczenia wynika, ze wazne jest...wszystko. Zmiana glosnikow na Zollera dala bardzo, bardzo wiel, ale to samo mozna powiedziec o cd. Odsluchalem wiele modeli i zapewniam ze roznice sa duze. Analogicznie sprawa ma sie ze wzmacniaczami. Ja chyba jestem zwolennikiem dobrze zestawionego zestawu, niz jednego elementu wyraznie lepszego niz inne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lolo,

 

> Najlepszym przykładem są Twoje Zollery czy też moje podłogowce

 

No wlasnie. Moglbys cos napisac na ich temat? Sa bardzo interesujace, chocby ze wzgledu na fakt pracy glosnika niskotonowego w obudowie zamknietej. Juz nic nie mowia o dziale "Opinie" bo sam jakos nie moge sie zebrac, zeby cos tam dodac, ale znajduja sie na mojej liscie ciekawych propozycji wlasnie obok Temptation i nielicznych propozyji ze wstega.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko co zostało w tym wątku powiedziane pięknie w słowa ubrał Jerry S., prowadzący swoją stronę www.10audio.com.

Przepraszam, że tekst nie jest przetłumaczony ale moje tłumaczenie wydało mi się nieco kanciaste.

 

"The Purpose of Home Audio"

 

What does it matter if the bass, midrange, treble, "imaging", "soundstaging", etc., are all subjectively or even objectively perfect, but the music fails to captivate your interest and attention?

Try this simple experiment: Listen to your system while reading a magazine, PC World or Stereophile or whatever you like. Can you concentrate on your reading or is the music too "distracting"? If you can really focus on the article in the magazine without being drawn in to the music, your system needs something. Or, if each time you try to read, your head snaps up because you hear something good from your system, chances are you have created that special synergy of components that is the goal of home audio.

The purpose of the whole 'audiophile' thing is to make a real connection between your soul and the essence of the music. It is most certainly not about the chest-beating bragging rights to a 'mine is bigger than yours' mentality of more watts and larger speakers. BUT - if you are tapping your foot, rocking your head, hoping the recording never ends, your stereo components forgotten, the music and your brain temporarily fused

 

you...

are...

there!

How well each component under review meets this goal determines the rating on the "LP" scale, with 10 LPs honoring gear that easily and consistently takes you "there".

 

> Lacrimosa

Jestem bardzo ciekaw twojej opini na temat produktów firmy Bel Canto (zwłaszcza DAC2 i eVo2i).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa >> Dzieki. Sam sie zastanawialem nad zestawem 956 Mk2 i 011 (877). Teraz moze sie chwile wstrzymam z pojechaniem do Katowic - w koncu na pewno sobie nie odmowie, ale sie troche ostudzilem. Ciekawe - z AR'em powinien zagrac mniej agresywnie i nie tak jasno. Niestety nie slyszalem nigdy Avalonow, wiec nie mam odniesienia. JA bym jeszcze sprobowal na Twoim miejscu z kablem Tara Labs albo Transparentem, moglby pomoc.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzik >> domyslam sie, opowiastka byla o Tobie :-) A mucha na High Hopes lata na samym poczatku utworu i wyraznie to slychac nawet na niedrogim sprzecie. Poza tym jesli zestawik nie radzil sobie z "The Division Bell" to nie poradzilby sobie z wieloma innymi bardziej wymagajacymi rzeczami - jednym slowem gratulacje dla ekipy, ktora zestawila klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Qubric. Doszedłem eksperymentalnie, słuchając różnych ustawień. Nie rysując elipsy znalazłem optymalną odległość od tylnej ściany, mając to już ustalone usiłowałem przemieścić sofkę odrobinę bliżej czoła kolumn a kolumny dosunąć o tę wartość do ściany, niestety niestety, wystarczy kilka centymetrów i nie było już to samo. Przesunięcie wzdłuż ściany też wymagało trochę cierpliwości ale udało się. Na podłodze powstały znaczki, których nikomu nie wolno zmazać!

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że aby być w miarę obiektywnym w ocenie różnych klocków trzeba zapewnić optymalne ustawienie kolumn. No i niestety nie każdym kolumnom będzie dobrze w tym samym miejscu i nie każde kolumny polubią się z resztą towarzystwa. Tak więc tzw. ślepe testy np. kabli głośnikowych czy interkonektów mogą być obarczone błędami, których wpływu na wynik testujący nie uwzględnia. Być może m.in. dlatego pojawiają się czasem opinie o braku różnic między kablem telefonicznym a innym produktem za 10 kPLN.

Te same kable prównane w innym systemie mogłyby przyprawić tego samego testującego o zawrót głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil >> ja sadze, ze problem jest ogolny. Zawsze beda konstrukcje bezkompromisowe i waski rynbek na nie. To przestaje juz byc kwestia ogolnie pojetej jakosci brzmienia. Sadze, ze to propozycja dla tych, ktorzy sie ludza, ze mozna sobie kupic niepowtarzalnosc i oryginalnosc. Podobnie jest z samochodami i wieloma jeszcze artykulami. W przypadku przekazu muzyki rzecz jest po prostu jeszcze mniej wymierna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> abudzik ja kiedys twardo uwazalem, ze dobry interkonekt albo kabel glosnikowy zagra dobrze w kazdym zestawieniu. Stwierdzilem - element indukcyjny - jesli tylko jestesmy w stanie pozbyc sie wplywu duzej indukcyjnosci - a wiec szybkiej zmiany impedancji z czestotliwoscia to bedzie ok. Na szczescie od tego czasu nabralem wiecej pokory i daje szanse wlasnym uszom. Slyszalem juz rozne 'niewytlumaczalne rzeczy' i staram sie nie wyrokowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrwa mac!!! napisałem wielgachny tekst i mnie wylogowało... cholery można z tym dostać, będzie więc krótko:

 

Mars - jedno nie przeczy drugiemu... można mieć relatywnie "tanie" kolumny i drogie pozostałe elementy toru, wydaje mi się że tylko wtedy można wydobyć to co najlepsze z kolumn... zwłaszcza jeżeli wyniki są tak zachęcające przy niezbyt drogiej elektronice :)

 

Tequila - Gange niestety już są nieprodukowane, a z tego co wiem wziąłem ostatnią parę. Wchodzi natomiast nowa liniia można powiedzieć że w dalszym ciągu oparta o tubę Fostexa FT17H. Jednak została ona poddana przez BC Acoustique znacznie większej liczbie modyfikacji niż poprzednio i chyba raczej należy mówić już o rozwinięciu w nową konstrukcję. Poprzednio (w moich kolumnach) wiem że FT17H miało dwie modyfikacje, ale tylko o jednej wiem na czym polegała. Otóż wymieniono ferrofluid na inny o większej gęstości wskutek czego obniżono dolny próg przetwarzania z 5kHz do 3,8kHz (górny pozostał 50kHz) oraz obiżono tempraturę do które nagrzewała się tuba przy dłuższych i głośnych odsłuchach (i tym samy zmniejszono poziom zniekształceń w takich warunkach). Nowa seria wg deklaracji dystrybutora gra bardziej "audiofilsko" co jak znam życie oznacza wyrównane pasmo przetważania kosztem żywego charakteru dźwięku (zgaduję).

 

Recenzji nie mam zamiaru na razie pisać (kolumny mam niecały tydzień), a być może wogóle nie napiszę - w końcu już są nieprodukowane. Moim zdaniem Gange są najlepszym zakupem z całej linii - lepszym od Nile. Nile mają dosyć "rockowy" charakter dźwięku. Za bardzo żywiołowy. Natomiast Gange są bardzo dobrze wyrównane, szybkie, ze zwinnym punktowym basem który nie wychodzi przed szereg. Są łatwe w prowadzeniu (93dB, 4Ohm wg producenta). Dźwięk oddają w sposób żywy ale nie żwywiołowy. Talerze mają należne wybrzmienia, skrzypce pełny dźwięk, wiolonczele nie giną w całym składzie, wokalne niezwykle realne (choć może troszeczkę wygładzone, ale na razie mi brak pewności). Wadą napewno jest odwzorowanie zjawisk przestrzennych - tu są zaledwie przeciętne. Siłą tych kolumn jest oddanie rzeczywistego dźwięku. Nie mam opinii narazie co do oddania barw. Wydaje mi się że jest bardzo dobrze ale tyle się naczytałem o szczupłości barw w Nilach i Araxach że teraz szukam ostatecznego dowodu :))) Nie oczekujcie ode mnie zbyt dogłębnego opisu, ani wielkiej dyskusji - tak jak napisałem mam je niecały tydzień i nie próbowałem ich ze zbyt dużą ilością komponentów.

 

Przepraszam Wszystkich za off-topic.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars.. przede wszystkim mam na myśli mojego Pliniusa... Twoj system to przeciez Twoja sprawa :) ale czy nie jestes ciekaw jak by to zagrało ze wzmacniaczem za 30k, 40k, 50k PLN? Chocby dla sportu? Ja jestem ciekaw i zamierzam to sprawdzić :)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.