Skocz do zawartości
IGNORED

Co kupić za 600 zł ?


Gibonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Mam do wydania 600 zł na 2 kolumny i wzmacniacz, i chciałbym żeby mi ktoś doradził co mam brać.

Zastanawiałem się na głośnikach Alphard, ale nic na ich temat nie wiem. Niskotonowy chciałbym o mocy minimum 120 Watt, a wysokotonowy też coś koło tej mocy. Wzmacniacz minimum 2x100 Watt. Oczywiście wzmacniacz nie ma być własnej roboty tylko kupny - używany. Proszę doradźcie coś.

 

Aha jeszcze jedno. Powiedzcie mi ludzie jak się liczy moc kolumny, np jeśli będe miał głosnik niskotonowy 100 Watt (oczywiście chodzi o RMS) i wysokotonowy 140 Watt, to kolumna jaką będzie miała moc RMS?

Z góry dziekuje za wszystkie posty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na poczatek po co ci az 100 watt na kanal .......

600 zl to mala sumka .... i ciezko cos wybrac zwlaszcza ze maja to byc kolumny i amp .........

chyba zostaja ci komisy ... czego w przypadku kolumn nie polecam .....

i jeszcze nie powedziales czego tak naprawde chcesz .......

czy ma leciec muzyka czy bas razem z sopranem w studni .........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz te 100 wat, to na myśl mi przychodzi Diora WS-504 lub WS-704 (300-350 zł) i jakieś użyane kolumny Heco lub Magnaty, myślę że to będzie Ci odpowiadało, żadne Alphardy nie wchodzą w gre. Kolumny podłogowe powinieneś znależć za ok. 400 zł, więc pare zetek braknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zrobić samemu kolumny a nie kupić, bo wiem ze mnie to taniej wyniesie. na głośnik basowy chce wydać do 85 zł, musze ich lupić 2, no i oczywiście do tego chce jeszcze 2 piskówki do 30 zł za sztuke.

 

Co Wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kupić najpierw sensowne kolumny za 50-600 zł i pograć na czymkolwiek (o ile masz cokolwiek) i poczekać aż się uzbiera kolejne 600 na wzmacniacz. Lub odwrotnie, najpierw kupić wzmacniacz i męczyć się przez rok nawet na głośnikach od radiowęzła ale na końcu mieć coś na czym da się słuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 to trochę mało, żeby myśleć o czymkolwiek co ma sens. Moim zdaniem zrobisz błąd jesli kupisz jakiegoś grata i pseudo kolumny. Najlepiej byłoby wydać te 500-600 zł na jeden element i przetrzymać jakiś czas na czymkolwiek. Mój kumpel np. kupił sobie pioneeta a400x i prawie rok wytrzymał na plastikowych kolumnach od mini wieży (nie było aż tak tragicznie jak bym się spodziewał). Teraz dokupił tannoye m2 i ma porządny zestaw.

Jak kupisz wszystko to będzie to totalny badziew i za rok będziesz żałował lub sprzedawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Gibonik

w swojej ofercie mamy zestaw S60A+, w całości wykonany na renomowanych głośnikach francuskiej marki Audax. Cena zestawu to 600zł (cena za 2 szt.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jeszce tańszych mamy też model S60+, za 450zł z wysokotonowym audaxem. Wszytskie nasze zestawy objęte sa roczną gwarancją!

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn...

co prawda leciwe, ale jesli nie bedziesz mial innych ofert sprobuj poszukac kolumn Unitry ZG40C. Graja naprawde ladnie, w kazdym razie bez porownania ladniej od np. altusow, altonow... czy dzisiejszych tanszych monitorkow...

tu jest link gdzie masz przykladowe zdjecie takowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

u ojca graja od 1979 roku....(dwa glosniki trzeba bylo jedynie wymienic bo sie pokruszyly gabki)

dlatego musial bys zwrocic uwage przede wszystkim na ich stan.

Przyzwocie gra rowniez nizszy model (2 drozny) ZG30C... to byly naprawde porzadne kolumny :-)

Te ostatnie dosc czesto sie pojawiaja na allegro, teraz tez gdzies tam je widzialem.

 

P.S. mocą kolumn sie nie sugeruj... ZG40C ma 40W, ale dzieki sporej obudowie i duzym glosnikom potrafia naprawde podniesc cisnienie w sporym pokoju :-)

 

powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->smog

Czemu wysyłasz mnie od razu do działu ogłoszeń? On przecież pyta się co moze kupic za ta kwotę to mu na to szczegółowo odpowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem na Allegro przypadkiem odpowiedź na pytanie co można ewentualnie kupić za 600 zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.