Skocz do zawartości
IGNORED

Karta jako transport - jaka?


C_S_O

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie. Jak karte kupic aby puscic sygnal po optyku (mam swiadomosc ograniczen ale separacja kompa od systemu audio przewaza) i to w dosc malym budzecie? Sygnal poleci do DAC Beresford 7510. Moje typy (wsio musi byc bit-perfect):

 

1. CHAINTECH AV-710 najtaniej (>100zl uzywka)

2. Jakis Terratec tez na chipsecie ENVY24HT (lub ENVY24) (ok. 200zl uzywka)

3. Audiotrak 7.1 HiFi (ENVY24HT) (ok. 200zl uzywka)

4. PcLINK jakis (ok. 300zl)

 

Cos innego? Jest sens wydawac 200-300 lub i wiecej kasy na sygnal cyfrowy czy kupic tego CHAINTECH'a za mala kase bo nie zobacze roznicy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najważniejsze to wyjście optyczne i bit-perfect to kup najtańszą z tymi funkcjami. Nie ma sensu przepłacać, bo żadnych wymiernych efektów nie uświadczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C_S_O, nie słuchaj SlyszacegoAtoma, transport cyfrowy ma bardzo duże znaczenie, nawet w przypadku Beresa, którego sam też posiadam. Na Twoim miejscu kupiłbym m2tech hiface z modami od jkeny. To najlepsza opcja biorąc pod uwagę współczynnik jakość/cena.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz recenzję i porównanie do zwykłego hiface'a. Minus jest taki, że musiałbyś zmienić światło na coaxiala...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Marcin! smile.gif

 

No tak, HiFace robi wrazenie. Fakt, ze trzeba za to troche zaplacic. Poczytalem jeszcze wczoraj o Audio-GD DSP-3 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i testerzy na head-fi pisza o roznicach w porownaniu do HiFace'a... na plus dla DSP-3. Cenowo widze, ze z przesylka wyjdzie podobnie a nawet taniej. Dylematy... bo ze 100zl zrobi sie 600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C_S_O, nie słuchaj SlyszacegoAtoma, transport cyfrowy ma bardzo duże znaczenie, nawet w przypadku Beresa,

Z tego co piszesz "nawet Beres" jest bardzo czuły na jitter. (podobnie jak inne DAC których używałeś - to tylko wnioski wyciągnięte z Twojej wypowiedzi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Marcin! smile.gif

 

No tak, HiFace robi wrazenie. Fakt, ze trzeba za to troche zaplacic. Poczytalem jeszcze wczoraj o Audio-GD DSP-3 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i testerzy na head-fi pisza o roznicach w porownaniu do HiFace'a... na plus dla DSP-3. Cenowo widze, ze z przesylka wyjdzie podobnie a nawet taniej. Dylematy... bo ze 100zl zrobi sie 600.

 

Audio-GD wygląda lepiej od strony zasilania, szkoda że nie działa w trybie asynchronicznym. Za to DAC-e od Audio-GD wydają się super. Czytałem opinię usera, który posiada DAC Prism Sound Orpheus ($4.5k, poziom Metric Halo LIO-8, oczko wyżej od Weiss DAC2). Gość zamówił Audio-GD Reference 7 ($1.8k) i oto jego opinia:

While the design of the Prism Orpheus is primarily intended for studio use, I bought it because it had the best sound quality of the very many DACs I had tried out. Obviously, the Ref 7 and Orpheus are designed for very different markets, with the Orpheus having a lot more features. However, out of the box, the Ref 7 sounds as good as the Orpheus, which is quite an accomplishment given the retail price of the Ref 7. At this point the two DACs are very similar in terms of overall tonal balance, detail and smoothness

 

Nie wiem tylko, jak wyprowadził sygnał z kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karte kupic aby puscic sygnal po optyku (mam swiadomosc ograniczen ale separacja kompa od systemu audio przewaza) i to w dosc malym budzecie? Sygnal poleci do DAC Beresford 7510. Moje typy (wsio musi byc bit-perfect):

Jest sens wydawac 200-300 lub i wiecej kasy na sygnal cyfrowy czy kupic tego CHAINTECH'a za mala kase bo nie zobacze roznicy...

Moim zdaniem nie ma sensu jeśli zamierzasz używać WASAPI. Mam tego Beresa podpiętego optykiem do integry ALC888 + Foobar z WASAPI i jest OK. Jeśli idzie o karty dźwiękowe to porównywałem co prawda tylko z wyjściem spdif Audigy 2 ale różnicy w dźwięku albo nie było słychać albo była bardzo subtelna na korzyć realteka. Integra Rt ma też tą zaletę, że zero problemów ze sterownikami pod W7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma WASAPI do wiatraka? Zrozumcie, że jak się nie stworzy odpowiednich warunków, to różnica między integrą, a lepszą kartą w roli transportu może być mała albo zupełnie niesłyszalna - reszta komponentów w komputerze skutecznie "blokuje"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma WASAPI do wiatraka? Zrozumcie, że jak się nie stworzy odpowiednich warunków, to różnica między integrą, a lepszą kartą w roli transportu może być mała albo zupełnie niesłyszalna - reszta komponentów w komputerze skutecznie "blokuje"

Co to są te "odpowiednie" warunki?

O co chodzi z WASAPI? A no to, że wystarczy pierwsza z brzegu karta audio (bądź integra) z toslink i zdolna do bitperfect by ominąć łindołsowe czary mary z dźwiękiem i mieć przyzwoity transport do DACa bo o to tu chodzi. Przy sygnale przesyłanym optykiem "reszta komponentów" nie ma znaczenia bo sygnał z komputera jest odseparowany galwanicznie od DACa. Nie ma sensu wydawać kasy na drogie karty jeśli mają spełniać tylko taką funkcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o NFB-7 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przekonałem na własnym systemie że najprostszy pclink po usb jest lepszy od podłączenia do kompa po optyku czy coaxialu, czy to karta muzyczna czy wyjście cyfrowe z zintegrowanej z płyty. Podłaczałem do x-fi ale ją wywaliłem bo nie było różnicy z zintegrowaną, duże zniekształcenia szczególnie wysokie tony, piasek ,słabe wypełnienie ,zniekształcenia w porównaniu do innych żródeł podłączanych do daca. Ito wszystko jedno jakich sterowników używałem czy wasapi czy asio. Aż kupiłem pclinka gradofana wszystkie bolączki znikneły, dżwięk nabrał masy ,dynamiki ,przestrzeni jest duuuużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przekonałem na własnym systemie że najprostszy pclink po usb jest lepszy od podłączenia do kompa po optyku czy coaxialu, czy to karta muzyczna czy wyjście cyfrowe z zintegrowanej z płyty. Podłaczałem do x-fi ale ją wywaliłem bo nie było różnicy z zintegrowaną, duże zniekształcenia szczególnie wysokie tony, piasek ,słabe wypełnienie ,zniekształcenia w porównaniu do innych żródeł podłączanych do daca. Ito wszystko jedno jakich sterowników używałem czy wasapi czy asio. Aż kupiłem pclinka gradofana wszystkie bolączki znikneły, dżwięk nabrał masy ,dynamiki ,przestrzeni jest duuuużo lepiej.

 

A mozesz napisac ile Cie ta przyjemnosc kosztowala i gdzie zdobyc namiary na to urzadzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_gps a mógłbyś ty napisać jak masz skonfigurowanego swojego PC pod Beresforda?

 

łączysz się przez USB? Masz WASAPI czy ASIO? Jaki Win? Włączasz Dihter? Jaki buffor length? Output data format na ile bitów?

Czy zmienialeś ustawienia w foobarze w opcjach Advanced?

 

pozdrawiam.

 

aha i która wersja Gfmoda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz Dihter? Jaki buffor length? Output data format na ile bitów?

Dodawanie kształtowanego szumu (dithering w audio) jest dużo gorszym rozwiązaniem niż konwersja w locie do 24 bit.

 

Bufor ma być taki by nie rwało.

 

Output data format - 24 bit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pclinka gradofana moda 5 kupiłem go z alledrogo za 250 plus koszta wysyłki

 

Co prawda obsługuje tylko 24/48 ale po co mam robić upsampling na kompie jak to robi dac do 192 khz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.