Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Czas najwyższy !!! Tak być nie może że Tannoy nie ma klubu. Zapraszam wszystkich do dzielenia się opiniami i doświadczeniami w konfigurowaniu zestawów grających z kolumnami firmy Tannoy.

 

I może pierwsze pytanie. Jakie wzmacniacze grają z waszymi kolumnami? Co było pierwsze wzmacniacz czy kolumna lub co spowodowało że tannoye są w waszm systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozgrzanie tematu, moje Devony z 1975. Głośniki po całkowitej regenercji, zwrotnice też. Dociążone stalowymi płytami ważą skromne 60kg. sztuka.

 

img1198x.jpg

img1199q.jpg

img1200g.jpg

 

 

Jak wszystko dobrze pójdzie to niedługo zrobią miejsce SRM12X.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wkręty z kolumn Yamahy NS-250E które są teraz w trakcie całkowitej renowacji. W gramofonie jest Shure M70B :-)

 

Ktoś na holenderskim forum hifi chciał się popisać i samemu zregenerować, skończyło się na zniszczonych głośnikach i prawie 500 funtach w Lockwood Audio za całkowitą regenerację :). Trzeba to robić baaardzo ostrożnie i równiutko wycentrować. Myślę, że porządny serwis głośników też sobie poradzi. Samemu w warunkach domowych nie polecam, szkoda głośników.

 

p.s

Godzinę temu sprzedałem Tannoye, poszły w lekko ponad 24 godziny. Jakoś tak pusto się zrobiło w pokoju, teraz czas na Redy albo Goldy 12/15 cali ew. Altec 604G super Duplex. Narazie myślę nad SRM12X, tylko kurczę trochę małe są i ludzie kosmiczne ceny wołają. Dla mnie narazie zostają tylko głośniki typu DC, szczególnie w wykonaniu Tannoya, po prostu czarują.

 

Na pocieszenie zostały mi narazie Soniaki G3. Skończe Yamahy 250E, myśle że pójdą za około 250 euro i akurat powinno starczyć na Redy.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego chyba nie przepuszczę za 275 euro : http://link.marktplaats.nl/375134953 Dynaudio i Focal, jak klony Wilson Audio Puppy.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za Tannoye w środku ? SRM12X i Super Red Monitor to nie to samo ?

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się one rozmnażają i co ile?;)

Chętnie bym posłuchał a może lepiej nie ;) Jakieś 7-8 lat temu słuchałem w eic tannoy ?? (b.wysoki model) i chyba wtedy zostałem skutecznie zarażony tą przewlekłą chorobą która rozwijała się prawie bezobjawowo. Teraz stoją glenair 10 z braku doświadczenia bałem się zakupu z "drugiej ręki" a były fajne propozycje na allegro.

Glenair 10 pięknie wkomponowały się w wystrój pokoju i łatwo uzyskały akceptację pani domu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za Tannoye w środku ? SRM12X i Super Red Monitor to nie to samo ?

 

Te w srodku to SRM12B. Ten sam model glosnika co w Little Red Monitor, Super Red Monitor SRM12X i SRM12X, lecz w mniejszej obudowie.

SMR12X, to takie same monitory jak Super Red Monitor SRM12X, tylko dano w obwodzie wysokotonowca dodatkowe plytki z ukladem elektronicznym, ktorego zadaniem jest wyrownanie roznic czasowych miedzy wysokotonowcem a membrana nisko-sredniotonowa. W testach nie uslyszelismy (z kolega)

roznic, ktore moglyby wynikac z tego wyrownania czasowego, natomiast glosnik z wpieta plytka gra nieco ciemniej, w zwiazku z czym plytki odlaczylem, bo dzwiek bez nich lepiej nam sie podoba. Jak kupilem kiedys 15-to calowa parke glosnikow D.C. z tej samej serii z kompletem zwrotnic, to rowniez mialem dolozone identyczne plytki.

post-1101-023240800 1283893537_thumb.jpg

post-1101-097367600 1283893583_thumb.jpg

post-1101-021912900 1283893657_thumb.jpg

post-1101-057719700 1283893724_thumb.jpg

post-1101-009509200 1283893763_thumb.jpg

post-1101-018867000 1283893834_thumb.jpg

post-1101-019549400 1283893878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R123 Napisano 06 wrzesień 2010 - 23:51

 

" Chętnie bym posłuchał a może lepiej nie ;)... Teraz stoją glenair 10 z braku doświadczenia bałem się zakupu z "drugiej ręki" ..."

 

Zapraszam... Rowniez chetnie posluchalbym Glenair-ow z Dual Concentric-em z dzisiejszej produkcji i porownal z moimi 30-to letnimi - ciekawe czy bylyby roznice i w jakich aspektach. Co Ty na taka propozycje ? Mozesz pare slow na PW z informacja skad jestes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare slow, co do moich Tannoy-i:

Jakos tak udawalo mi sie kupic, ze wszystkie elementy monitorow oryginalne, membrany i zawieszenia - tkaninowe - nie regenerowane, w stanie idealnym z zachowana swoja sztywnoscia, z wygladu jak nowe. Mam rowniez parke 15-to calowych basowcow Tannoya z identycznymi zlotymi koszami jak w tych D.C. - przystosowanymi do mocowania zewnatrz scianek.

Majac dodatkowo parke takich samych D.C. - np. 12-to calowych - mozna by zbudowac elegancko wygladajace kolumny dajac na dol te basowce i na gore D.C. Tylko ktos dobrze obeznany w zwrotkach, musialby dokonac malych korekt odciazajac membramy nisko-srednie w D.C., przez odciecie od dolu, no i odpowiednie odciecie od gory basowcow.

A taki przykladowo jest stan membran i zawieszen jak na zalaczonej fotce.

Woofery, to te bez widocznych tubek.

post-1101-056880600 1283942500_thumb.jpg

post-1101-053228100 1283942703_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, pocieszyles mnie ze siedza w nich te same glosniki !

 

Jednak najczesciej spotykana wersja SRMa jest SRM12X wlasnie z tym SyncSource.

 

Moglbys jeszcze cos opowiedziec o brzmieniu SRM12X i SRM12B, jakie sa roznice ?

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek,

zaintrygowały mnie twoje podstawki.

Mógłbyś coś więcej o nich ,bo sam szukam do swoich Goldów:)

 

Czyzbys nie rozpoznal na czym one stoja ? Pewnie tak, bo zalaczyles usmiech.

A stoja na odwroconych donicach, ktore z kolei stoja na dwoch ceglach klinkerowych, a te na cokole granitowym.

Nie kupowalem standow, bo budowane sa do tych glosnikow wieksze obudowy podlogowe ze standardowymi kolcami, tyle, ze ta budowa sie juz mocno przeciaga. A zaprojektowalem sobie obudowy cos na wzor Tannoy-i z linii Prestige. A orientacyjnie tak one beda wygladaly jak na zalaczonych dwoch podstawowych szkicach. Rzut z gory jest z pominieciem gornego i dolnego wienca, aby byla lepsza przejrzystosc podstawowych wymiarow.

post-1101-067247800 1283980180_thumb.jpg

post-1101-066827800 1283980203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, pocieszyles mnie ze siedza w nich te same glosniki !

 

Jednak najczesciej spotykana wersja SRMa jest SRM12X wlasnie z tym SyncSource.

 

Moglbys jeszcze cos opowiedziec o brzmieniu SRM12X i SRM12B, jakie sa roznice ?

 

Z monitorow tych dzwiek jest bezposredni, otwarty - nie nosowy zza koca, muzycy - dzwieki - obecne w pomieszczeniu odsluchowym Poza tym precyzyjna lokalizacja zrodel, brak rozmycia lecz wyrazne kontury, co przeklada sie na dobra rozdzielczosc seperacje. Dobra stereofonia, przestrzen no i ladne, naturalne - zblizone do zywych instrumentow - barwy. Bas dobrej jakosci, tzn. nie ciagnacy sie lecz krotki, nie dudniacy, rowniez o ladnej zroznicowanej barwie. Bas rowniez konturowy, a ten nie najnizszy z dobra lokalizacja.

Roznice miedzy SRM-ami wiekszymi a SRM12B, Little Red Monitor czy tez Little Gold Monitor sa dosyc spore, a to za sprawa roznej wielkosci obudow.

Generalnie aspekty dzwieku sa takie jak opisalem dla jednych i drugich, ale SRM-y w wiekszych obudowach graja wiekszym, glebszym, nizej schodzacym basem, a tym samym jednoczesnie wypelnienie na srednicy jest wieksze. Wyraznie odczuwamy, ze kultura grania ich jest wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu dzięki za garść przydatnych informacji.

 

Wprawdzie to nie Tannoye ale nie mogłem się powstrzymać:

 

A==.jpg

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to nie Tannoye ale nie mogłem się powstrzymać:

 

 

http://audio-database.com/LEAK/speaker/2075-e.html

Toż to Leak 2075 :-), napisz jak to gra?

A ja do klubu z moimi skromnymi Tannoyami EATON na 10" HPD.

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade po nie w sobote, napisze coś więcej.

 

Straszne ceny ludzie zaczynają wołać za stare Tannoye, tu Berkeleye za 1200 euro : http://link.marktplaats.nl/376205977

 

WpsHBajZZtjACkYVAa3NvQ==.jpg

 

uARlkFKUjsPpnzgaybIvVw==.jpg

 

Polecam też stronkę www.hilberink.nl można znaleźć ciekawe informacje o Tannoyach.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade po nie w sobote, napisze coś więcej.

 

Straszne ceny ludzie zaczynają wołać za stare Tannoye, tu Berkeleye za 1200 euro : http://link.marktplaats.nl/376205977

 

WpsHBajZZtjACkYVAa3NvQ==.jpg

 

uARlkFKUjsPpnzgaybIvVw==.jpg

 

Polecam też stronkę www.hilberink.nl można znaleźć ciekawe informacje o Tannoyach.

 

 

Tannoy FSM :

 

bvJT7b10x30jdUmUz9blMw==.jpg

 

Stoją do kupienia w Belgii za skromne 4000 euro.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Leaki w domu, wymagaja troche pracy. Jeden w tweeterow ma przerwany drucik miedzy terminalem a cewka, beda musial to przejrzec, ew. poszukam starych wharfedali, czesto mialy te tweetery (fioletowa plastikowa membrana). Wgniot w kopulce basowca juz wyjalem, szkoda ze sa dwie inne kopulki, biala jest oryginalna ze styropianu. Moze uda mi sie znalezc druga. czarna, sa ladniejsze.

 

Bede musial tez cos zrobic z tym starym wytlumieniem, przy mocnym basie bedzie wypluwalo galgany.

 

Brzmia bardzo dynamicznie, bardzo detaliczna i dokladna gora i bas wgniatajacy klate, szczegolnie w moim malutkim pokoju.

 

img1209d.jpg

 

Philipsy w tle maja 110cm wysokosci :P Te Leaki sa gigantyczne, 50cm szerokosci.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Leaki w domu, wymagaja troche pracy. Jeden w tweeterow ma przerwany drucik miedzy terminalem a cewka, beda musial to przejrzec, ew. poszukam starych wharfedali, czesto mialy te tweetery (fioletowa plastikowa membrana). Wgniot w kopulce basowca juz wyjalem, szkoda ze sa dwie inne kopulki, biala jest oryginalna ze styropianu. Moze uda mi sie znalezc druga. czarna, sa ladniejsze.

 

Bede musial tez cos zrobic z tym starym wytlumieniem, przy mocnym basie bedzie wypluwalo galgany.

 

Brzmia bardzo dynamicznie, bardzo detaliczna i dokladna gora i bas wgniatajacy klate, szczegolnie w moim malutkim pokoju.

 

img1209d.jpg

 

Philipsy w tle maja 110cm wysokosci :P Te Leaki sa gigantyczne, 50cm szerokosci.

 

Ta-daa i Leaki moge sobie na wysypisko wyje**ć, jedna gra dobrze, ta z uszkodzonym tweeterem się w sposób poddała. Strata 475 euro na szrot boli :(

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.