Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

To były chyba raczej K3859 z kolumn o nazwie Puma. Też dobre.

 

to to samo ( : producent tylko nazwę zmienił w serwisie nie istniały nigdy zestawy naprawcze pod takie numery były albo 3808 albo 3149 i tyle cewki są identyczne względem nowych graja tak samo prócz bardziej spójnej pracy - dźwięku porównując do starego górnego zawieszenia które jest twardsze inaczej pracuje tak niezdecydowanie

Ps ktoś się zdziwi jak się już skończyły zestawy naprawcze do nich ( :

miałem licytować ale stwierdziłem że 4 para nie jest do szczęścia potrzebna moje to igły przy tamtych no ale cena mnie zaskoczyła 1500 w takim stanie można by dać w środku będzie tam jesień średniowiecza

 

A chyba będę brać 18 calowe 2szt acoustic elegance w końcu . Nie będzie tak ładnie jak 4 15ki ale tego miękkiego zawieszenia nie przeżyje w 15kach i jak podłączyłem aktywną stwierdzam że może się uda że na OB będą nisko schodzić nawet 3808 dają pomruk przy 25hz ale szkoda mi ich katować na bas testach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-2900-0-37550500-1535962934_thumb.jpgNie wiem jak to wygląda w przypadku K3808/3859 , ale poznałem różnicę pomiędzy K3149 a K3169 ( z kolun Lynx np. ) . Zestawy naprawcze są te same, bo głośniki mają te same membrany, zawieszenia ( przynajmniej górne ) i cewki , ale poza tym wszystko inne się różni . Jest inny kosz - ma inny kształt i szerokość i np. 3169 do obudowy SRM nie wsadzisz , jest szerszy niż dziura w obudowie . Poza tym 3149 jest wypolerowany na froncie, z 3169 to surowy odlew. Najważniejsza jednak różnica to znacznie wyższy magnes w 3169 i co za tym idzie dłuższa i z innymi otworkami "tubka" pepperpot , tak na oko dokładnie taka sama jak w HPD . Ponoć HPD ma zgodność fazową tweetera i woofera czego brakuje w SRM , więc być może jest też ona zachowana w K3169 , nie wiem . Przy pomiarze impedancji tweetera ( trochę mi poszarpane wyszło ale załączam , może się komuś przyda, zółty to 3169 , zielony - 3149) , K3169 ma dwa rezonanse o trochę podobnym kształcie jak HPD ,czyli dużo wyższy rezonans tubki, a K3149 dwa równe , i pewnie w związku z tym K3169 wymaga trochę innej korekty w zwrotnicy niż k3149 . W Pumach i Lynxach problem drugiego rezonansu kompletnie ominięto robiąc podział na 4kHz czy tak jakoś , co przy okazji zwiększyło wytrzymałość mocową kolumn . Głośniki te mają też inne parametry T/S , K3169 ma silniejszy napęd i niższe Qts . Zobaczę , ile można z niego wycisnąć, właśnie wczoraj zacząłem próby w obudowie 130 litrów .

Czekam na Twoje wyniki z dechą! Pozdr

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inny kosz - ma inny kształt i szerokość i np. 3169 do obudowy SRM nie wsadzisz

Masz jakieś zdjęcie nie realne , pisałem z dwoma osobami na te tematy z lockwood audio jeszcze kolega dzwonił dla pewności zanim zamawiałem zestawy twierdzą że to dokładnie to samo . 3149 pierwsze wersje były z magnesem pojedynczym następnie wersja została udoskonalona i dołożono dodatkowy magnes i wydłużono tym samym trąbkę wysokotonowca identyczny magnes oraz wysokotonowy posiada 3808

Jak pracownik tłumaczył spowodowane było to również kwestiami finansowymi w fabryce także walili na jedno kopyto praktycznie wszystko czasem mogli jedynie na testy wypuszczać drobne zmiany wiadomo wersje estradowe mogły być mniej dopieszczane i różniły się przede wszystkim zwrotnicami które bardzo ograniczały bas oraz swoją tanią budową również degradowały średnice i wysokie

Jak nowe obudowy wstaw zdj opisz coś

 

Ponoć HPD ma zgodność fazową tweetera i woofera czego brakuje w SRM

Wersja z podwójnym magnesem jest zgodna fazowo już temat przerabiałem bo spora cześć ludzi zmienia biegunowość wysokotonowego ta sama sytuacja w 3808 i 3149 u mnie w przeciw fazie wysokotonowy gra beznadziejnie pisałeś że masz w 3149 słabą scenę względem HPD kiedyś weź sobie to sprawdź najprościej za pomocą szumu różowego

 

I jak masz te dane 3149 oraz 3169 zamieść co masz bardzo chętnie zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

Ja nie mam zdjęć 3149 , ja mam 3149 ( w kompletnych kolumnach SRM12B ) i mam 3169 ( kupiłem ) ,przecież zamieściłem pomiary impedancji tweeterów. Gwarantuję Ci, że kosze są inne , ten z 3149 ma ładnie wypolerowany front i o 5 mm mniejszą średnicę ramion w najszerszym miejscu, 3169 do obudowy SRM12B nie wchodzi!

 

Jeżeli istnieją 3149 w dwóch wersjach ,z niższym i wyższym magnesem , to by tłumaczyło tą sprawę.

Pomiarów na razie nie zamieszczam bo uważam je za niewiarygodne - musiałem chyba żle obliczyć pojemność obudowy zamkniętej którą wykorzystałem do poiaru Qts , nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, zbyt bardzo się różnią od tych które można ( z trudem) znaleźć w sieci.

post-2900-0-40759700-1536223007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaba srednica w definition dc8- czy to mozliwe???.Posiadam je 2 tyg.a monitory.maja 2 lata.ogolnie maja dominujacy.wokal i mocny bass ale srednie.tony wogule nie istnieja.raz sa zagluszane przez wokal,a jak nie wokal to wysokie tony.nie tego sie spodziewalem po monitorze w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skali te z obrazka to najstarsza wersja chyba 3149 później była ta z obrazka na koniec wrzucili podwójny magnes ale zapomniałem o tych koszach że takowe w ogóle były wyślij zdj frontu z ciekawości jak wygląda i wymiary nie jednemu się przyda takie info

 

Slaba srednica w definition dc8- czy to mozliwe???

kwestia reszty systemu kolumny są najważniejsze ale dopiero całość gra i każdy jego element mniej lub bardziej wpływa na charakter i barwę nie wspominając o akustyce , jakie masz źródło przedwzmacniacz końcówkę przede wszystkim i w tej kolejności

High endu bym się nie spodziewał nie słyszałem ich ale na pewno zacnie grać będą przy dobrej reszcie systemu

 

ja mam 3149 ( w kompletnych kolumnach SRM12B ) i mam 3169

a zauważyłeś jakiekolwiek różnice w dźwięku między nimi ?

post-51505-0-67989000-1536418953_thumb.jpg

post-51505-0-46414100-1536419346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym 3149 jest wypolerowany na froncie, z 3169 to surowy odlew.

 

W moich dwoch parach Tannoy-i 3149 nie jest wypolerowany, lecz surowy. Z kilku par jakie posiadalem, tylko raz byly wypolerowane.

Poza tym nic mi nie jest wiadomo, zeby 3149 byly rowniez z wyzszym magnesem - nie trafilem zadnego.

 

Slaba srednica w definition dc8- czy to mozliwe???.Posiadam je 2 tyg.a monitory.maja 2 lata.ogolnie maja dominujacy.wokal i mocny bass ale srednie.tony wogule nie istnieja.raz sa zagluszane przez wokal,a jak nie wokal to wysokie tony.nie tego sie spodziewalem po monitorze w tej cenie.

 

Zapraszalem Cie na posluchanie klasycznych SRM 12 X, ktore u mnie stoja. Gdybys posluchal nie byloby zadnych problemow ze srednica czy wysokomi. No ale wiem, ze odleglosc Ci nie pozwolila. Akurat dzisiaj wystawilem je do sprzedazy.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skali te z obrazka to najstarsza wersja chyba 3149 później była ta z obrazka na koniec wrzucili podwójny magnes ale zapomniałem o tych koszach że takowe w ogóle były wyślij zdj frontu z ciekawości jak wygląda i wymiary nie jednemu się przyda takie info

 

 

kwestia reszty systemu kolumny są najważniejsze ale dopiero całość gra i każdy jego element mniej lub bardziej wpływa na charakter i barwę nie wspominając o akustyce , jakie masz źródło przedwzmacniacz końcówkę przede wszystkim i w tej kolejności

High endu bym się nie spodziewał nie słyszałem ich ale na pewno zacnie grać będą przy dobrej reszcie systemu

 

 

a zauważyłeś jakiekolwiek różnice w dźwięku między nimi ?

uzywam tego samego sprzetu i pomieszczenia na ktorym graly moje proac d18.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

Kosze z K3149 które wkleiłeś wyglądają na identyczne jak w moich 3169 , po tym co napisał Lutek wnioskuję że polerowali tylko te "mniejsze" kosze , z węższymi żebrami, potem przeszli na kosze szersze i te są już te same dla 3149 i 3169 . Kosze węższe mają dodatkowo oprócz polerowanego frontu numer seryjny głośnika umieszczony na zewnątrz.

post-2900-0-69259700-1536431460_thumb.jpg

 

Co do wysokości magnesu to po prostu nie wiem, nigdy nie znalazłem w sieci zdjęcia K3149 z innym magnesem jak w moich.

Jak grają 3169 w porównaniu do 3149 też jeszcze nie wiem , nie miałem czasu . Jak już kiedyś pisałem, teoretycznie wydaje mi się że głośniki DC o różnych wysokościach magnesu, a tym samym różnych "tubkach" powinny mieć inną korekcje w zwrotnicy . To na razie teoretyzowanie, ale z różnic w impedancji można wnioskować że na zwrotnicy z K3149 z niskim magnesem K3169 z wysokim magnesem może "dzwonić" lub się drzeć , wiec nie powinno się wyciągać szybkich wniosków wykorzystując do porównania tę samą zwrotkę.

Ale spoko, pobawię się, mam zamiar odpalić je na próbę na zwrotnicy z HPD , porównam ze zwrotnicą którą zrobię od zera , to co wyjdzie opiszę.

Jak pogoda i czas dopiszą to może nawet zrobię pomiary mikrofonem, choć wrażenia słuchowe i tak są najważniejsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam tego samego sprzetu i pomieszczenia na ktorym graly moje proac d18.

No i? A jaki to sprzęt?

 

Jak sprzęt wcześniej pasował do proac nie musi do DC8. Zawsze trzeba budować synergię.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marantz pm11s3 + sa11s3.

lubisz drogie zabawki widzę , lecz kasa w audio nie zawsze jest wyznacznikiem jakości nie mówiąc o testach eisa ( : bo widzę tym się sugerujesz

Kup sobie dobry lampowy przedwzmacniacz DIY koledzy z forum dobrzy są w te klocki a wzmacniacza użyj jako końcówki mocy zobaczysz różnice sporą myślę , też każdy ma inny cel kompletując sprzęt niektórzy za high end uważają misiowate brzmienie i cieszą ich dolary wsadzone w niego i estetyka , ja osobiście lubię krystaliczny przy tym ciepły dźwięk subtelny szybki bas tez walczę cały czas ale wiem już na czym stoję i raczej w stronę DIY idę ....

 

Kosze węższe mają dodatkowo oprócz polerowanego frontu numer seryjny głośnika umieszczony na zewnątrz

 

każdy jeden ma nr seryjny ale co ciekawe Ty masz na mim tez model

wyślij więcej fotek ( : każdy lubi oglądać ( :

to forum to poniekąd playboy dla audio maniaków a klub dla tych tannya ( :

 

choć wrażenia słuchowe i tak są najważniejsze

o to chodzi teoria jest mało istotna tu ( :

 

Poza tym nic mi nie jest wiadomo, zeby 3149 byly rowniez z wyzszym magnesem

W tannoy edenburg często gęsto była wersja z podwójnym magnesem

słuchałem niedawno lrm12x z pojedynczym magnesem lecz w oryginale i klockami nie bardzo to nie idzie się rozeznać czy jest różnica bo po prostu słabo grały , czekamy na sali'ego aż coś więcej napisze o tym czy słyszy różnicę między samym driverem 3149 a 3169 ( :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lubisz drogie zabawki widzę , lecz kasa w audio nie zawsze jest wyznacznikiem jakości nie mówiąc o testach eisa ( : bo widzę tym się sugerujesz

Kup sobie dobry lampowy przedwzmacniacz DIY koledzy z forum dobrzy są w te klocki a wzmacniacza użyj jako końcówki mocy zobaczysz różnice sporą myślę , też każdy ma inny cel kompletując sprzęt niektórzy za high end uważają misiowate brzmienie i cieszą ich dolary wsadzone w niego i estetyka , ja osobiście lubię krystaliczny przy tym ciepły dźwięk subtelny szybki bas tez walczę cały czas ale wiem już na czym stoję i raczej w stronę DIY idę ....

 

 

 

każdy jeden ma nr seryjny ale co ciekawe Ty masz na mim tez model

wyślij więcej fotek ( : każdy lubi oglądać ( :

to forum to poniekąd playboy dla audio maniaków a klub dla tych tannya ( :

 

o to chodzi teoria jest mało istotna tu ( :

 

 

W tannoy edenburg często gęsto była wersja z podwójnym magnesem

słuchałem niedawno lrm12x z pojedynczym magnesem lecz w oryginale i klockami nie bardzo to nie idzie się rozeznać czy jest różnica bo po prostu słabo grały , czekamy na sali'ego aż coś więcej napisze o tym czy słyszy różnicę między samym driverem 3149 a 3169 ( :

drogie zabawki???to zalezy co dla kogo jest drogie,po zatym ceny sprzetu w uk sa inne niz w pl.W uk lampy nie są popularne a,Grzebanie w "w drogich zabawkach tez odpada"nie wiem tez gdzie wyczytales ze sugeruje sie testami.Wole sprzedac dc8 i wrócić do marki proac niz kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to lampy w uk nie sa popularne??

AUDIO T.PYTER TYSON.SEVENOKS.SUPERFI czy audiovisual online.największe sklepy HI FI,znajdz.mi tam lampy.nie każdego rajcuje miec przerabiany sprzęt gdzies u kowalskiego w garażu.A to kto.ile wydaje i.na co.nie powinno nikogo intersowac. Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDIO T.PYTER TYSON.SEVENOKS.SUPERFI czy audiovisual online.największe sklepy HI FI,znajdz.mi tam lampy.nie każdego rajcuje miec przerabiany sprzęt gdzies u kowalskiego w garażu.A to kto.ile wydaje i.na co.nie powinno nikogo intersowac

 

Zaczęło by Cie rajcować jakbyś posłuchał takiego systemu ( : miałem możliwość odsłuchu zabawek za pół bańki i nie specjalnie mnie to wzruszyło prócz strony wizualnej a słyszałem też kilka systemów DIY które zaginały czasoprzestrzeń w stosunku do audiofilskich zabawek , kasa to nie wszystko to że kupiłeś nie tanie Tannoya kolumny nie świadczy o tym że będzie świetnie , tez kiedyś sądziłem że trzeba się kierować kasą a jednak nie i dla tego nie mówię złośliwie kto ile wydaje bo mam to wiesz gdzie ... ja wole wydać zobaczyć coś na świecie odpicować sobie motocykl coś w domu zrobić niż wkładać w drogie audiofilskie klocki , może jak kiedyś nie będzie co z pieniędzmi robić .... ( :

Wiesz ile szczęścia i satysfakcji daje jechać bunkrem przez miasto i robić jak chcesz drogie fury patrzeć na minę gościa który kierownice zgryzać chce , podobnie to tu wygląda choć nie twierdze że nie można uzyskać świetnego wyglądu zabawek przy DIY wszystko kwestia fantazji ( : także nie chcesz już grzebanych lampek jesteś audiofilem próżniakiem kup sobie oryginalne Krell'a i tez będzie fajnie grało i świeciło nawet nie patrze nikomu do portfela o gustach również się nie dyskutuje nie mój interes twierdze po prostu że można taniej i lepiej czasem... Ps w Anglii wcale taniej nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDIO T.PYTER TYSON.SEVENOKS.SUPERFI czy audiovisual online.największe sklepy HI FI,znajdz.mi tam lampy.nie każdego rajcuje miec przerabiany sprzęt gdzies u kowalskiego w garażu.A to kto.ile wydaje i.na co.nie powinno nikogo intersowac.

Sklepy z zabawkami nazywasz najwiekszymi sklepami??

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaczęło by Cie rajcować jakbyś posłuchał takiego systemu ( : miałem możliwość odsłuchu zabawek za pół bańki i nie specjalnie mnie to wzruszyło prócz strony wizualnej a słyszałem też kilka systemów DIY które zaginały czasoprzestrzeń w stosunku do audiofilskich zabawek , kasa to nie wszystko to że kupiłeś nie tanie Tannoya kolumny nie świadczy o tym że będzie świetnie , tez kiedyś sądziłem że trzeba się kierować kasą a jednak nie i dla tego nie mówię złośliwie kto ile wydaje bo mam to wiesz gdzie ... ja wole wydać zobaczyć coś na świecie odpicować sobie motocykl coś w domu zrobić niż wkładać w drogie audiofilskie klocki , może jak kiedyś nie będzie co z pieniędzmi robić .... ( :

Wiesz ile szczęścia i satysfakcji daje jechać bunkrem przez miasto i robić jak chcesz drogie fury patrzeć na minę gościa który kierownice zgryzać chce , podobnie to tu wygląda choć nie twierdze że nie można uzyskać świetnego wyglądu zabawek przy DIY wszystko kwestia fantazji ( : także nie chcesz już grzebanych lampek jesteś audiofilem próżniakiem kup sobie oryginalne Krell'a i tez będzie fajnie grało i świeciło nawet nie patrze nikomu do portfela o gustach również się nie dyskutuje nie mój interes twierdze po prostu że można taniej i lepiej czasem... Ps w Anglii wcale taniej nie jest

lampe slyszalem raz w życiu w salonie w pl podpieta pod kef r500 i wrażenia na mnie nie zrobiła.sam sprzedawca tlumacYl ze sprzet musi sie dobrze nagrzac.wiem ze lampa nrzmi lepiej od tranzystora ale ja osobiscie sie nie skuszę.Tak samo jak na zamiane marantza na krella.to moj 3 piecyk z Japonii,lubie te dźwięk i nie mam zamiaru zamieniac tego ani na lampe ani na krella.nigdy nie sugerowalem sie ceną no wiem ze ona.nie gra tu roli,postanowilem zamienic proac d18 na tannoye ze wzgledu ze w polsc3 mam zestaw 5.1 z mercury v4 a tutaj.mialem serie revolution signature dc6t ktora grala z marantzem i z ktorej bylem zadowolony.Jednak teraz dopiero zuwzylem ze proac bardziej mi pasował i zapewne niebawe wrócę do taj marki co nie oznacza ze Tannoy jest gorszy.poprostu ja wole proac.co do ceny to 2letnie dc8 kupilem w uk za 4500zl.sam oceń czy to dużo.

 

 

Sklepy z zabawkami nazywasz najwiekszymi sklepami??

pyter tyson sklep z zabawkami?? Zaproponuj mi cos od siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli sevenoaks i superfi. Sklepy dla Johna Smitha bez sprecyzowanych potrzeb. Poczytaj fora brytoli I przekonasz sie jaka armia lampiarzy jest na wyspach. Odwiedz kilka audioshow i zmienisz zdanie.

Na twoje usprawiedliwienie dodam tylko, ze kiedys myslalem dokladnie tak jak Ty.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli sevenoaks i superfi. Sklepy dla Johna Smitha bez sprecyzowanych potrzeb. Poczytaj fora brytoli I przekonasz sie jaka armia lampiarzy jest na wyspach. Odwiedz kilka audioshow i zmienisz zdanie.

Na twoje usprawiedliwienie dodam tylko, ze kiedys myslalem dokladnie tak jak Ty.

spoko ale zrozum ze lampa mnie nieinteresuje chodzy brzmiala 100 razy lepiej.z odtwarzacza cd tez nie zrezygnuje cjodzby nie wiadomo jakie splikacje i pliki powstawały nie mam zamiaru rezygnowac z cd.ty sobie graj na lampie a ja bede gral na swoim.nie rozumie z kad to zamieszanie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego ja absolutnie nie chce cie nawracac na lampe, tym bardziej na pliki, ktorych to sam nie lubie, ja jedynie chcialem skorygowac twoja wypowiedz na temat popularnosci lamp w uk. Nigdy nie bylem oredownikiem jedynego prawdziwego sposobu amplifikacji czy tez odtwarzania.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli sevenoaks i superfi. Sklepy dla Johna Smitha bez sprecyzowanych potrzeb. Poczytaj fora brytoli I przekonasz sie jaka armia lampiarzy jest na wyspach. Odwiedz kilka audioshow i zmienisz zdanie.

Na twoje usprawiedliwienie dodam tylko, ze kiedys myslalem dokladnie tak jak Ty.

SEVENOAKS ma w ofercie(spendora.roksana.naima.pmc.b&w.chorda.arcama.kefa.meridiana czy musical fidelity,monitor audio. focal) rzeczywiście kupa nic nie wartego zlomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEVENOAKS ma w ofercie(spendora.roksana.naima.pmc.b&w.chorda.arcama.kefa.meridiana czy musical fidelity,monitor audio. focal) rzeczywiście kupa nic nie wartego zlomu

 

Moge miec wlasne zdanie?? Z calej tej armi zacnych (jak mniemam twoim zdaniem) firm, wybral bym moze kilka pojedynczych modeli. Na dodatek kosztowal by pelna sakwe talarow. Ale tak jak nadmienilem wczsniej, “wolnoc Tomku w swoim domku”. Dla mnie nie ma powrotu do tranzystora i paczek opartych na mniejszym niz 10” glosniku.

 

Dodam tylko, ze moja opinia poparta jest doswiadczeniem zdobywanym na kilkunastu wzmacniaczach tranzystorowych, kilku zestawach kolumn, kilku lampach a twoja “ slyszalem kiedys jedna lampe i mnie nie zachwycila””

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moge miec wlasne zdanie?? Z calej tej armi zacnych (jak mniemam twoim zdaniem) firm, wybral bym moze kilka pojedynczych modeli. Na dodatek kosztowal by pelna sakwe talarow. Ale tak jak nadmienilem wczsniej, “wolnoc Tomku w swoim domku”. Dla mnie nie ma powrotu do tranzystora i paczek opartych na mniejszym niz 10” glosniku.

 

Dodam tylko, ze moja opinia poparta jest doswiadczeniem zdobywanym na kilkunastu wzmacniaczach tranzystorowych, kilku zestawach kolumn, kilku lampach a twoja “ slyszalem kiedys jedna lampe i mnie nie zachwycila””

pewnie ze możesz miec swoje zdanie ,szanuje to.ale ja mam również swoje i go nie zmienię.nie twierdze ze w uk nie ma ludzi z lampami,bo naprwno są ale ja sie na lampe nie pisze tak samo jak ty nie wrucisz do tranzystora.Kolega piotr mi zarzuca że lubie drogie zabawki i ze sugeruje sie jakimis testami,dodając na koniec zebym kupil lampe najlepiej po przeróbce-dzieki ale to nie dlamnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, trzeba miec kregoslup i obstawiac przy swoim, nie mozna podazac za opiniami innych, nie mniej jednak wskazane jest eksperymentowanie, takze nie zamykaj sie na nowinki dla samej zasady.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.