Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ronaldo wspominales o średnicy slabej a lampy daja właśnie najlepszy efekt w średnicy. Moze sluchales kiepskiego połączenia wazne sa same lampy ktore sa elementem ktory wplywa na barwę dzwieku oraz inne elementy typu kondensatory wyjsciowe dlawiki i nie tylko. Cd tez sobie zlampizowalem i gra nieporownywalnie lepiej wzgledem oryginalu który byl naratczywy i nienaturalny także idz do kogoś posłuchaj a nie dyskutuj ze ci sie niepodoba po jednym odsłuchu tez moge powiedzieć ze końcówki w klasie A sa beznadziejne bo jedna słuchałem na początku i to nie dla mnie. Pytasz ludzie Ci odpowiadaja ale po co pytac skoro masz tylko ograniczone poglady i nie zmienisz zdania

 

Ronaldo wspominales o średnicy slabej a lampy daja właśnie najlepszy efekt w średnicy. Moze sluchales kiepskiego połączenia wazne sa same lampy ktore sa elementem ktory wplywa na barwę dzwieku oraz inne elementy typu kondensatory wyjsciowe dlawiki i nie tylko. Cd tez sobie zlampizowalem i gra nieporownywalnie lepiej wzgledem oryginalu który byl naratczywy i nienaturalny także idz do kogoś posłuchaj a nie dyskutuj ze ci sie niepodoba po jednym odsłuchu tez moge powiedzieć ze końcówki w klasie A sa beznadziejne bo jedna słuchałem na początku i to nie dla mnie. Pytasz ludzie Ci odpowiadaja ale po co pytac skoro masz tylko ograniczone poglady i nie zmienisz zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo wspominales o średnicy slabej a lampy daja właśnie najlepszy efekt w średnicy. Moze sluchales kiepskiego połączenia wazne sa same lampy ktore sa elementem ktory wplywa na barwę dzwieku oraz inne elementy typu kondensatory wyjsciowe dlawiki i nie tylko. Cd tez sobie zlampizowalem i gra nieporownywalnie lepiej wzgledem oryginalu który byl naratczywy i nienaturalny także idz do kogoś posłuchaj a nie dyskutuj ze ci sie niepodoba po jednym odsłuchu tez moge powiedzieć ze końcówki w klasie A sa beznadziejne bo jedna słuchałem na początku i to nie dla mnie. Pytasz ludzie Ci odpowiadaja ale po co pytac skoro masz tylko ograniczone poglady i nie zmienisz zdania

 

Ronaldo wspominales o średnicy slabej a lampy daja właśnie najlepszy efekt w średnicy. Moze sluchales kiepskiego połączenia wazne sa same lampy ktore sa elementem ktory wplywa na barwę dzwieku oraz inne elementy typu kondensatory wyjsciowe dlawiki i nie tylko. Cd tez sobie zlampizowalem i gra nieporownywalnie lepiej wzgledem oryginalu który byl naratczywy i nienaturalny także idz do kogoś posłuchaj a nie dyskutuj ze ci sie niepodoba po jednym odsłuchu tez moge powiedzieć ze końcówki w klasie A sa beznadziejne bo jedna słuchałem na początku i to nie dla mnie. Pytasz ludzie Ci odpowiadaja ale po co pytac skoro masz tylko ograniczone poglady i nie zmienisz zdania

 

piotrek ja tylko napisalem ze jestem zdziwiony tak slaba średnica w dc8.nigdzie nie wspomnialem o radzie.jak dla mnie sprawa jest prosta.proac zagral lepiej od tannoya i ja wole wrócić do proaca niz wymieniac reszte elektroniki.ja swoj wpis potraktowalem bardziej jako informacje dla ludzi ktorzy może w przyszlosci beda chcieli kupic dc8,może sie to komus przyda,. jakieś 2miesiace temu ja pytalem na tym forum o te monitory i nikt nie byl w stanie mi o nich co kolwiek powiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 2miesiace temu ja pytalem na tym forum o te monitory i nikt nie byl w stanie mi o nich co kolwiek powiedziec.

mało kogo takie rzeczy interesują ( : są fajne ale do kina domowego na tyły cena jednak zaporowa jak za taki sprzęt , jak nie masz problemu się ich wyzbyć nie widzę przeszkód powrotu , ale na takie recenzje to lepiej ocenić na forum a nie pisać w klubie bo to nie ma sensu nikt tego nie znajdzie

posłuchaj starych grundigów są po 400 500zł a graja świetnie stara szkoła obudowy zawsze można zrobić na zamówienie

niszczą wiele zestawów ale i tak pamiętaj że możesz więcej wyciągnąć nawet z Twoich proac także dobra rada i od dziada pamiętaj bo jak zaczniesz poszukiwania popadniesz w chorobę stwierdzisz ze Twoje zabawki słabo graja , że można dużo lepiej ( : i zmienisz zdanie o pewnych rzeczach dużo lepsza opcja zamiast łazić po salonach zgadać się innymi fanatykami mi to dużo pomogło tak poznałem cała masę typów sprzętu które czasem mnie rozczarowały a czasem kładły na kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie i konkretne pytanie do doświadczonych Tannoy - owców : W załączeniu dla lepszego zobrazowania zdjęcia K3149 i K3169 , jak widać różnią się wysokością magnesów. Pytanie brzmi , czy wszystkie 15`` serii K , czyli K3808, K3809, K3828 i K3839 miały zawsze magnes "wysoki" ( jak 12`` K3169 na moim zdjęciu )?

post-2900-0-72146400-1537122698_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chciałem się upewnić..Rozumiem ze te zdjęcia to basowe z FSM..

Jak na razie, potwierdziło się to co podejrzewałem, głośniki na „wysokim” magnesie nie zagrają dobrze na zwrotnicy zrobionej do „ niskiego” 3149 . Mój 3169 na zwrotnicy z 3149 gra źle , lepiej jest już na zwrotnicy z HPD.

Do myślenia daje też zresztą jak się porówna zwrotnice jakie Tannoy stosował do np. SRM 12x ( k3149 pojedynczy magnes) i SRM 15x ( 3808 podwójny magnes), inny punkt podziału ale tez inna korekcja impedancji .Porobiłem trochę pomiarów mikrofonem i widać ze to nie może grać na tej samej zwrotnicy , to jednak inne głośniki .

Choć na „estradowej” , wyżej ciętej zwrotnicy z Lynxow, zagra zapewne i jeden i drugi, to ja chcę maksymalnie wykorzystać potencjał tweetera i wyskrobię jakąś zwrotkę , a na koniec zamieszczę podsumowanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wersji z podwojnym magnesem obrócić tylko polaryzacje wysokotonowca a bedzie grać jak należy drugi magnes zmienia biegunowosc wysokotonowca prawdopodobnie. Tym one sie różniły

Słuszna uwaga, że też nie wpadłem na tak prostą rzecz , sprawdzę . Aczkolwiek to chyba nie wszystko , w oryginalnych zwrotnicach do k3149 i np. k3808 Tannoy wprowadził zbyt wiele różnic , pewnie były ku temu powody .

Przy okazji, podejrzewam że - pomijając miękkie i twarde zawieszenia - to tak naprawdę były tylko 2 "konkretne" wersje driverów serii K : 12`` z niskim pojedynczym magnesem i krótką tubką , oraz 15`` z podwójnym magnesem i dłuższą tubką . K3169 ( i pewnie jeszcze kilka typów ) to taki mix kosza i membrany 12`` z magnesem i tubką z 15`` .

 

Aby ożywić wątek , zdjęcie trzech 12`` koło siebie : HPD315 , K3149 ( wersja z mniejszym koszem o polerowanym froncie ) i K3169.

post-2900-0-51930200-1537179052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 2miesiace temu ja pytalem na tym forum o te monitory i nikt nie byl w stanie mi o nich co kolwiek powiedziec

Bo w tym klubie to glownie vintage. Nic innego sie nie dowiesz ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Bo w tym klubie to glownie vintage. Nic innego sie nie dowiesz ;)<br /> <br /> <br />

 

Sporo w tym racji, ale to przede wszystkim wina tych co mają nowożytne Tannoye i słabo się udzielają.

Moje pierwsze Tannoye to były Sensys DC2 , do dzisiaj je wspominam i uważam stosunek ceny do jakości jako rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowozytnych... Widzieliscie marke Fyne Audio ktora powstala w 2017? Zalozona w Szkocji przez bylych pracownikow Tannoy z wieloletnim doswiadczeniem.

 

Koncepcja budowy kolumn kontynuuje pryncypia Tannoya z koaksialnym driverem na czele. Ale zbudowali wlasny z tytanowym tweeterem.

No i oczywiscie papier na mid/basie.

Najciekawsze jest w topowym F1. Tweeter ma 3 cale(!) i podzial zwrotnicy jest na 750Hz. Ciekawe jak to gra.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Jakie kabelki glosnikowe polecacie do tannoya?obecnie gram.na TQ BLACK.zalezy mi na dociazeniu dźwięku,gdzies wyczytalem ze ponoc van den hul dobrze sie zgrywa z tannoyem.Kolejne pytanie dotyczy bi -wire. Czy ktos prubowal tego rozwiazania z tannoyem????

Witam.Jakie kabelki glosnikowe polecacie do tannoya?obecnie gram.na TQ BLACK.zalezy mi na dociazeniu dźwięku,gdzies wyczytalem ze ponoc van den hul dobrze sie zgrywa z tannoyem.Kolejne pytanie dotyczy bi -wire. Czy ktos prubowal tego rozwiazania z tannoyem????

 

Ja gram na głośnikowych VDH WIND MK2 HYBRID. Ładnie wyłagodziły dźwięk w stosunku do wcześniejszych QED. Testowałem też CHORD ODDYSSEY ale było za ostro na górze.

Testowałem też Bi-wire w różnych kombinacjach. Zawsze na początku wydawało się, że jest więcej szczegółów, jakby więcej dźwięku. Jednak po godzinie czy dwóch dźwięk zaczynał robić się męczący, jakby taki nierówny, niepoukładany. Od dłuższego czasu gram na pojedynczym okablowaniu, tylko zworki mam zrobione z tego samego kabla głośnikowego zamiast blach.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja gram na głośnikowych VDH WIND MK2 HYBRID. Ładnie wyłagodziły dźwięk w stosunku do wcześniejszych QED. Testowałem też CHORD ODDYSSEY ale było za ostro na górze.

Testowałem też Bi-wire w różnych kombinacjach. Zawsze na początku wydawało się, że jest więcej szczegółów, jakby więcej dźwięku. Jednak po godzinie czy dwóch dźwięk zaczynał robić się męczący, jakby taki nierówny, niepoukładany. Od dłuższego czasu gram na pojedynczym okablowaniu, tylko zworki mam zrobione z tego samego kabla głośnikowego zamiast blach.

o których qed mowa??wczoraj podpiolem chorda epic pod LF a tellurium black pod HF i jest tak jak mowisz z tym detalam ,jest go wiecej dlatego postanowilem zapytac na forum czy bi -wiring cos wogule daje.zaznacze ze przy wzmacniaczu mam wsumie 8 gniazd glosnikowych.nie miałem okazji słuchać muzyki dluzej wiec nie wiem czy meczy,ale przekonam sie w sobote. Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o których qed mowa??wczoraj podpiolem chorda epic pod LF a tellurium black pod HF i jest tak jak mowisz z tym detalam ,jest go wiecej dlatego postanowilem zapytac na forum czy bi -wiring cos wogule daje.zaznacze ze przy wzmacniaczu mam wsumie 8 gniazd glosnikowych.nie miałem okazji słuchać muzyki dluzej wiec nie wiem czy meczy,ale przekonam sie w sobote.

 

Mowa o QED XT40

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dołączam do klubu z DC10T. Grają z mf m5si i dac Gustard a20h oraz Node2i jako transport do daca. Okablowanie m&b audio (Aurora 2 głośnikowe i Diamond IC). Słucham w większości muzyki elektronicznej i jazzu. Przesiadłem się na te kolumny z Tannoy XT8F. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jedyną słabość jaką zauważam, to wysokie tony, które mogłyby być bardziej zaznaczone. Myślę o wymianie wzmacniacza/daca, ale nie mam na razie pomysłu na jaki. Będę miał na testach Dayens Menuetto niedługo. Wszelkie sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ciszyn11 said:

edyną słabość jaką zauważam, to wysokie tony, które mogłyby być bardziej zaznaczone.

To chyba nie jest slabosc kolumn tylko ich cecha ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, desperados napisał:

Duże kolumny. W jakim metrażu?

Pokój ma 26m. Miałem obawy, czy się wpasują, ale jest ok. Jedna z kolumn stoi blisko rogu pokoju i przy niektórych utworach bas się trochę wzbudzał, ale po umieszczeniu na kolcach to ustąpiło. Planuję jeszcze umieścić pod nimi płyty granitowe. Kolumny grają bardzo głębokim dźwiękiem, przy muzyce elektronicznej daje to bardzo dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Dołączam do klubu z DC10T. Grają z mf m5si i dac Gustard a20h oraz Node2i jako transport do daca. Okablowanie m&b audio (Aurora 2 głośnikowe i Diamond IC). Słucham w większości muzyki elektronicznej i jazzu. Przesiadłem się na te kolumny z Tannoy XT8F.

Co się zmieniło w brzmieniu? Pierwsze co przychodzi Ci do głowy. Pierwsza myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szaman777 napisał:

Co się zmieniło w brzmieniu? Pierwsze co przychodzi Ci do głowy. Pierwsza myśl.

Doszedł dużo głębszy bas i jest on bardzo zróżnicowany i oddający lepiej brzmienie instrumentów, np gitary basowej u Marcusa Millera, gdzie słychać dokładnie szarpnięcia strun. W muzyce elektronicznej, ma się odczucie większego zanurzenia w dźwięku. Tu jest duża różnica na plus w stosunku do XT8F. Natomiast, mam wrażenie, że XT8F lepiej znikały w pomieszczeniu, grały bardziej przestrzennie, ale różnica dość subtelna i zapewne ma na to wpływ wielkość samych kolumn w stosunku do pomieszczenia. Sorry nie umiem tego fachowo opisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, ciszyn11 said:

Witam

Dołączam do klubu z DC10T. Grają z mf m5si i dac Gustard a20h oraz Node2i jako transport do daca. Okablowanie m&b audio (Aurora 2 głośnikowe i Diamond IC). Słucham w większości muzyki elektronicznej i jazzu. Przesiadłem się na te kolumny z Tannoy XT8F. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jedyną słabość jaką zauważam, to wysokie tony, które mogłyby być bardziej zaznaczone. Myślę o wymianie wzmacniacza/daca, ale nie mam na razie pomysłu na jaki. Będę miał na testach Dayens Menuetto niedługo. Wszelkie sugestie mile widziane

Hej.ja znowu z wysokich tonów  w dc8 jestem zadowolony ,ale brakuje mi z kolei  dołu. Dlatego  dc8ti chodzą  mi po głowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, Ronaldo9 said:

Gwizdkiem???

Głośnikiem wysokotonowym

 

6 hours ago, ciszyn11 said:

Doszedł dużo głębszy bas i jest on bardzo zróżnicowany i oddający lepiej brzmienie instrumentów, np gitary basowej u Marcusa Millera, gdzie słychać dokładnie szarpnięcia strun. W muzyce elektronicznej, ma się odczucie większego zanurzenia w dźwięku. Tu jest duża różnica na plus w stosunku do XT8F. Natomiast, mam wrażenie, że XT8F lepiej znikały w pomieszczeniu, grały bardziej przestrzennie, ale różnica dość subtelna i zapewne ma na to wpływ wielkość samych kolumn w stosunku do pomieszczenia. Sorry nie umiem tego fachowo opisywać.

A barwa wokali i wybrzmienia np talerzy perkusji?

48 minutes ago, Ronaldo9 said:

Gwizdkiem???

Głośnikiem wysokotonowym

 

6 hours ago, ciszyn11 said:

Doszedł dużo głębszy bas i jest on bardzo zróżnicowany i oddający lepiej brzmienie instrumentów, np gitary basowej u Marcusa Millera, gdzie słychać dokładnie szarpnięcia strun. W muzyce elektronicznej, ma się odczucie większego zanurzenia w dźwięku. Tu jest duża różnica na plus w stosunku do XT8F. Natomiast, mam wrażenie, że XT8F lepiej znikały w pomieszczeniu, grały bardziej przestrzennie, ale różnica dość subtelna i zapewne ma na to wpływ wielkość samych kolumn w stosunku do pomieszczenia. Sorry nie umiem tego fachowo opisywać.

A barwa wokali i wybrzmienia np talerzy perkusji?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.