Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, hey said:

Wzmacniacz masz konkretny. dc8ti aż się same proszą żeby do niego się podłączyć. Gdyby jednak coś Ci z nimi nie podpasowało to myślę łatwo je sprzedaż. 
Jeśli chcesz odczuć skok na głęboką wodę to z wymienionych tylko dc8ti

A gdzie tam konkrety, kolega  rafa wyżej napisał że marantz jest słaby. Szkoda że nie może  mi odpisać którego słuchał bo coś czuję że było to tak jak z LEEMA  ktor ej odradza  bo jego znajomi mówili że........ . .Wracając do 8ti,nie wydaje Ci się że 18m2 będzie za mało???mogę im dac z 60cm od tylu I po 40 od boku.ustawienie jak na zdjęciu 

Screenshot_20190302-102435_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Wracając do 8ti,nie wydaje Ci się że 18m2 będzie za mało???mogę im dac z 60cm od tylu I po 40 od boku.ustawienie jak na zdjęciu 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ale te kolumny tak na prawdę nie są jakoś specjalnie duże i grają z niesamowitą kulturą a bas jest doskonale kontrolowany.
Nie to co wielkie krowy Fyne Audio f502 które miałem u siebie na odsłuchach. Niby bliźniacza konstrukcja do tannoy (bo takie opinie się słyszy) a wytrzymałem z nimi tylko 30min. 

Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, ciszyn11 said:

 

Nie.moge ich zwróci. 

W między czasie idę dac  jeszcze jedna szansę monitorom .cztery ulice dalej facet ma na sprzedaż  proac d2 za 900£,Szkoda  że boi się przyjechać z nimi do  mnie. Panowie A co z resztą  wymienionych przezemnie podłogowek???6,2,64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się bałem o metraż u siebie. Pokój ma około 26m, ale ma nieregularny kształt. Litera L. Obszar, gdzie słucham to prostokąt około 20m, do którego przyklejona jest boczna część z wejściem. Tak to mniej więcej wygląda.

Jak dla mnie kolumny grają swobodnie i nie duszą się w tym pomieszczeniu. 

Teraz przymierzam się do lekkiej adaptacji akustycznej. Mam zamiar dać absorbery za kolumny i przy punktach pierwszych odbić. 

IMG_20190302_121115_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ronaldo9 said:

kolega  rafa wyżej napisał że marantz jest słaby. Szkoda że nie może  mi odpisać którego słuchał bo coś czuję że

Nie odpowiadam na taki ofensywny ton. Jak ktoś nie potrafi normalnie rozmawiać to nie ma sensu kontynuować.

Pytanie co ty słyszałeś poza Marantzem? Bo ja te słuchałem o których rozmawialiśmy i sam kiedyś PM8005 też miałem.

Kiedyś ta bańka ci pęknie sama. Kwestia osłuchania.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, rafa said:

Nie odpowiadam na taki ofensywny ton. Jak ktoś nie potrafi normalnie rozmawiać to nie ma sensu kontynuować.

Pytanie co ty słyszałeś poza Marantzem? Bo ja te słuchałem o których rozmawialiśmy i sam kiedyś PM8005 też miałem.

Kiedyś ta bańka ci pęknie sama. Kwestia osłuchania.

Hmm.panowie w sklepie na dole mają

Np chorda,BRYSTON, T+A,  MF AMS,leemy itd.napewno nie sluchalem chinskich wynalazkow podpietych pod dac wlasnej roboty kablami z castoramy.A to że Ty  w sklepie posluchales Marantza  20min I Ci się nie spodobało to o niczym nie świadczy. Ma prawo nie podobać się tobie i wielu innym kwestią gustu. Jak sam widzisz u kolegi dc8ti  grają z 8006 I jest zadowolony. Sprzęt na zdjęciu stoi u nas na co Dzień. Można wejść  posłuchać I porozmawiać z panem że sklepu

Screenshot_20190302-123400_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Ronaldo9 said:

Hmm.panowie w sklepie na dole mają

Np chorda,BRYSTON, T+A,  MF AMS,leemy itd.napewno nie sluchalem chinskich wynalazkow podpietych pod dac wlasnej roboty kablami z castoramy.A to że Ty  w sklepie posluchales Marantza  20min I Ci się nie spodobało to o niczym nie świadczy. Ma prawo nie podobać się tobie i wielu innym kwestią gustu. Jak sam widzisz u kolegi dc8ti  grają z 8006 I jest zadowolony. Sprzęt na zdjęciu stoi u nas na co Dzień. Można wejść  posłuchać I porozmawiać z panem że sklepu

To może jeszcze raz przeczytaj co napisałem ;) Nic nie pisałem że komuś nie może się podobać...

 

Napisałem że to nie ten poziom jakości (nie podobania się bo to kwestia gustu). Nie usłyszysz nigdy co te kolumny potrafią tak na prawdę. O to i wyłącznie o to mi chodzi.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, rafa said:

To może jeszcze raz przeczytaj co napisałem ;) Nic nie pisałem że komuś nie może się podobać...

 

Napisałem że to nie ten poziom jakości (nie podobania się bo to kwestia gustu). Nie usłyszysz nigdy co te kolumny potrafią tak na prawdę. O to i wyłącznie o to mi chodzi.

O jaką jakość  chodzi??    Po 1.sam pm10 jest droższy od dc8ti,po 2 jest wykonany z najlepszych materiałów, moj pm11 wazy 27kg,wyglada bajecznie.obsluguje wkladke MM,iMC.po 3 ,bardzo dobre gniazdo sluchawkowe,po 4 można podpiąć Kino domowe,czego wiecej mozna wymagac or integry???marantz jest najczęściej łączony  z TANNOY I to nie przypadek.rynek hi fi w polsce jest inny niz w uk .brytole się kochają w swoich gratach I im się nie dziwię bo większość sprzętu mi się podoba,ale marantz ,Yamaha  accuphase  czy luxman  podbiła na wyspach serca wielu osób. W Polsce.marantz nic nie znaczy,założysz temat o Japończyku A branża zaraz będzie Ci wciskać atolle  oraz inne chińskie wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 11:56, Ronaldo9 napisał:

Nie.moge ich zwróci. 

W między czasie idę dac  jeszcze jedna szansę monitorom .cztery ulice dalej facet ma na sprzedaż  proac d2 za 900£,Szkoda  że boi się przyjechać z nimi do  mnie. Panowie A co z resztą  wymienionych przezemnie podłogowek???6,2,64

Daj znać jak te Proac d2 grają. Trochę się zdziwiłem, bo pisałeś, że idziesz w podłogówki. Próbowałeś może monitory z subem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/3/2019 at 11:39 AM, ciszyn11 said:

Daj znać jak te Proac d2 grają. Trochę się zdziwiłem, bo pisałeś, że idziesz w podłogówki. Próbowałeś może monitory z subem? 

Nie ma o czym  pisać  bo facet postawił mi d2 na taboretach,A zamiast cd plejera używa DVD .Niestety nie mogę  bo namówić  żeby posłuchać ich u mnie .więc odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, lepiotrek said:

Panowie, mam pytanie łączył ktoś Ardeny/Berkley-e na HPD 385 A z Unisonem S6 na EL 34?

Nie jest za mocny do tych Tannoy?

Nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz. Im mocniejszy tym zwykle wyższa wydajność prądowa a to z kolei lepiej dla kontroli basu i ogólnej dynamiki i mikrodynamiki.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafa napisał:

Nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz. Im mocniejszy tym zwykle wyższa wydajność prądowa a to z kolei lepiej dla kontroli basu i ogólnej dynamiki i mikrodynamiki.

Dzięki za radę ale pytałem o HPD 385 Alnico a nie o 3-way na Scanach. W moim przypadku wydajne prądowo końcówki mocy, które grały u mnie z 3 drożną konstrukcja na Scan Speakach w połączeniu z tym głośnikiem Tannoy-a wnosiły więcej złego niż dobrego.

 

1.jpg

20171104_175454.jpg

20180106_210056.jpg

20180611-172929.jpg

IMG_20170908_195504.jpg

Edytowane przez lepiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lepiotrek said:

Dzięki za radę ale pytałem o HPD 385 Alnico a nie o 3-way na Scanach. W moim przypadku wydajne prądowo końcówki mocy, które grały u mnie z 3 drożną konstrukcja na Scan Speakach w połączeniu z tym głośnikiem Tannoy-a wnosiły więcej złego niż dobrego.

To znaczy że się po prostu nie zgrały z reszta systemu ale problemy na pewno nie wynikały ze zbyt mocnego wzmacniacza. 

Moc oddawana i tak jest regulowana (tłumiona) pokrętłem głośności. A wydajność prądowa to inna sprawa ale im lepsza tym z pożytkiem dla dźwięku.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafa napisał:

To znaczy że się po prostu nie zgrały z reszta systemu ale problemy na pewno nie wynikały ze zbyt mocnego wzmacniacza. 

Moc oddawana i tak jest regulowana (tłumiona) pokrętłem głośności. A wydajność prądowa to inna sprawa ale im lepsza tym z pożytkiem dla dźwięku.

Zdziwiłbyś się bo niestety najlepiej zagrały z 5 W lampką ?

3 godziny temu, Jamówię napisał:

Ależ piękne masz te Tannoy’s

Sam jestem zdziwiony ich stanem. rok produkcji 1979 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lepiotrek said:

Zdziwiłbyś się bo niestety najlepiej zagrały z 5 W lampką

Nie zdziwiłbym się bo lampowce mają dużą wydajność prądową ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/3/2019 at 11:39 AM, ciszyn11 said:

Daj znać jak te Proac d2 grają. Trochę się zdziwiłem, bo pisałeś, że idziesz w podłogówki. Próbowałeś może monitory z subem? 

Po dłuższym  namyśle  przeżyciem się na spendory.obudowa zamknięta rozwiązała  problem z budzącym basem. Ani proac d18,ani pmc fb1i  nie miały taki czystego I pięknego basu jak te spendory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Po dłuższym  namyśle  przeżyciem się na spendory.obudowa zamknięta rozwiązała  problem z budzącym basem. Ani proac d18,ani pmc fb1i  nie miały taki czystego I pięknego basu jak te spendory.

Gratuluję, które spendory? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, ciszyn11 said:

Gratuluję, które spendory? 

Statment (CARBON). Klub spedara  trochu dziwny nic tam się nie dzieje.dwa razy zapytałem  o ten model ,I nikt się nie odezwał słowem. Wczoraj  się oficjalnie przywitalem I do dzisiaj cisza.chyba będę zaglądał  do was ,bo tannoy  bardzo szanuje A po za tym w Polsce mam 5,1 złożone z v4 więc chyba pozwólcie na to. 

Screenshot_20190316-131010_Gallery.jpg

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sine Metu napisał:

Ja bym kolumny trochę szerzej rozsunął i dał do przodu.

Były i szerzej i bardziej do przodu i zapewniam Cię że obecne ustawienie nie jest przypadkowe. Na to nie ma sztywnych zasad. Żeby ustawić prawidłowo kolumny to są długie godziny odsłuchów i jeżdżenie kolumnami po podłodze co kilka centymetrów w jedną i drugą stronę. Ale dziękuję za uwagę.

15 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Zmieniaj wzmacniacz przynajmniej na pm14..wielki masz ten pokój 

Taki jest plan. Może Ty będziesz sprzedawał swoją jedenastkę;)
Ale mówiąc szczerze wymiana miałaby być bardziej profilaktyczna niż z potrzeby polepszenia czegoś, bo na 8005 nie odczuwam żadnych niedociągnięć, czy braków w brzmieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Taki jest plan. Może Ty będziesz sprzedawał swoją jedenastkę;)
Ale mówiąc szczerze wymiana miałaby być bardziej profilaktyczna niż z potrzeby polepszenia czegoś, bo na 8005 nie odczuwam żadnych niedociągnięć, czy braków w brzmieniu. 
A słuchałeś Yamahy z Tannoyami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.