Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, hey said:

Były i szerzej i bardziej do przodu i zapewniam Cię że obecne ustawienie nie jest przypadkowe. Na to nie ma sztywnych zasad. Żeby ustawić prawidłowo kolumny to są długie godziny odsłuchów i jeżdżenie kolumnami po podłodze co kilka centymetrów w jedną i drugą stronę. Ale dziękuję za uwagę.

Taki jest plan. Może Ty będziesz sprzedawał swoją jedenastkę;)
Ale mówiąc szczerze wymiana miałaby być bardziej profilaktyczna niż z potrzeby polepszenia czegoś, bo na 8005 nie odczuwam żadnych niedociągnięć, czy braków w brzmieniu. 

Hmm ceny pm10 w uk po spadały ,obecnie można 10 wyrwać za 15kzl.powaznie był byś zainteresowany  11s3?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chciałbym dołączyć do grona miłośników marki Tannoy,

Kilka dni temu stałem się posiadaczem kolumn xt8f ?

Do tej pory przez prawie 10 lat słuchałem na kolumnach AA Phoebe III

Przed zmianą miałem okazję słuchać AA Hyperion IV plus jak i AA Rhea, a niedawno wziąłem na weekend xt8f i już zostały ze mną.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu, szczególnie, że cena bardzo okazyjna!

Co mnie urzekło w xt8f?

Niesamowita szczegółowość, przejrzystość, stereofonia, swoboda i kultura grania ?

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chciałbym dołączyć do grona miłośników marki Tannoy,

Kilka dni temu stałem się posiadaczem kolumn xt8f ?

Do tej pory przez prawie 10 lat słuchałem na kolumnach AA Phoebe III

Przed zmianą miałem okazję słuchać AA Hyperion IV plus jak i AA Rhea, a niedawno wziąłem na weekend xt8f i już zostały ze mną.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu, szczególnie, że cena bardzo okazyjna!

Co mnie urzekło w xt8f?

Niesamowita szczegółowość, przejrzystość, stereofonia, swoboda i kultura grania ?

Pozdrawiam

Przemek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły takie wkręcane nóżki antywibracyjne od pralki po 3zł/szt;) Polecam wszystkim na drewniane podłogi. Twarda, gruba guma skutecznie niweluje wszystkie drgania. Bas jest wyraźnie bardziej zwarty, precyzyjny. Kolce z podkładkami to przy tym porażka, podłoga wszystko niesie. 

a131a4f81b2b482d4983a19ee386f388_1.jpg

Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, obcymars napisał:

Pod XT8 będzie pasować?

Tu jest chyba ten sam system mocowania kolców co w moich dc8ti, więc powinno pasować bez problemu
 

6 minut temu, jarojaw napisał:

napisz gdzie, w jakim sklepie, firmie czy Internecie. 

https://allegro.pl/oferta/nozka-stopka-regulowana-m-8x30-6994382767?fromVariant=6994380290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zobaczymy.

Dziś zrobiłem głośnikowy z  kabla od domofonu 2x4,4m   10x0,5 poskręcałem na krótko bez wtyków, ekspertem nie jestem, ale to  lipnie  gra,  jak dla mnie. I wygrzewanie chyba nic tu nie zmieni. Spodziewałem się więcej. Jednak kable  grają. Przynajmniej takie.

Jak podłączyłem swoją Melodika MDSC2540,  to życie wróciło :). Biedniejszy o 30zł, ale bogatszy o doświadczenia.

Wkrótce Aurora z M&B.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 11:40, hey napisał:

Wpadły takie wkręcane nóżki antywibracyjne od pralki po 3zł/szt;) Polecam wszystkim na drewniane podłogi. Twarda, gruba guma skutecznie niweluje wszystkie drgania. Bas jest wyraźnie bardziej zwarty, precyzyjny. Kolce z podkładkami to przy tym porażka, podłoga wszystko niesie. 

a131a4f81b2b482d4983a19ee386f388_1.jpg

Zamontowane, kolego może i masz rację z tym basem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panele na piance, wróciłem na kolce! Nie wierze, jak takie coś zmienia dźwięk przynajmniej u mnie. Bas był bardziej pudełkowy, co za tym idzie mniej wybrzmiewał, stracił barwę wypełnienie, mniej wibrujący. Ja nigdy nie narzekałem na rozlazły bas i nadmiar. Sprawdzę jeszcze granit.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 15:27, hayman napisał:

a guma nadaje się do pralki

Ja wiem, że to nie ma prawa mieć żadnego wpływu na brzmienie, bo jest to przecież tylko zwykła nóżka od pralki i kosztuje tylko 3zł.
Ale jestem też przekonany, że gdyby do nich doczepić odpowiednią metkę i zrobić cenę 1000zł/kpl. to odrazu rozmowa byłaby inna;)

Dla tego proponuję nie sugerować się metką i ceną, tylko samemu trochę poeksperymentować i się przekonać.

A jako ciekawostkę dodam jeszcze, że miałem okazję być w posiadaniu podkładek AP VCF II magnetic, których cena katalogowa wynosi 2800zł i efekt jaki udało mi sie na nich uzyskać, był dokładnie taki sam, co na nóżkach od pralki;)

Foto real: 

9260da9686ee2819ad40d49f12b48897_1.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, z tego co kojarzę to kiedyś miałeś nienajlepsze zdanie o XT8F, teraz zdaje się jesteś zadowolonym użytkownikiem DC8Ti. W jakim aspekcie jest największa różnica między tymi dwoma kolumnami? 

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie, bo w XT8F właśnie ten bas był dla mnie największym problemem. Niestety ciężko gdzieś znaleźć coś z serii Definition do posłuchania w okolicach Poznania, a chętnie bym sprawdził jak to gra. 

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ciężko porównać xt 6f i DC8Ti bo jakby cenowo porównać Skodę do Ferrari ...

Dla mnie xt 6f jest strasznie nieudaną konstrukcją, już nawet model wcześniejszy Tannoy Revolution DC6T SE bije ją na głowę. Ale co się dziwić jak zaczęli księgowi kombinować nie mówiąc o projektantach i tym zamulonym dolnym bas refleksem.

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, finchers napisał:

tym zamulonym dolnym bas refleksem.

To ja pytam z jaką elektroniką to gra? Bo ja żadnego zamulenia tam nie słyszałem.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, finchers napisał:

Rega Brio, NAD 356 z modem, NAD s300 a Atola 100 nawet szkoda wymieniać;P

Wszędzie buła na basie, spokojnej muzyki jeszcze można posłuchać ale w rocku się gubią.

Tannoye do rocka kupiłeś? ? No coż, ja je kupowałem ze świadomością że do rocka nie są najlepsze ale grają inne klimaty co najmniej dobrze. 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.