Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Grutka napisał:

Jadę jutro na odsłuch xt8f i precission 6.2, zobaczę jak grają i które lepsze ?

Porównujesz do siebie kolumny z dwóch półek jakościowych bo serię Precision, tannoy stawia wyżej niż Revelution no i faktycznie przewagę w brzmieniu 6.2 nad xtf udaje się bez trudu wychwycić. Jestem bardzo ciekaw Twojej oceny bo swoje spostrzeżenia, choć dawno ich słuchałem (tak w ogóle to jedne i drugie są ciągle jeszcze w sprzedaży?) to w dużym skrócie zapamiętałem tak:

6.2 lepsza scena, budowana bardziej precyzyjnie. Wierny i naturalny przekaz bez żadnych dodatków. Dużo wyższa szczegółowość, detal. Dobra podstawa basowa. Lepsza stolarka, wykończenie i prezencja.

xt8f lepszy, bardziej obfity bas, choć daleki ciągle do ideału. 

Edytowane przez desperados
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tannoy xt8f bardzo łagodne  grzeczne granie, cieplejsze,ciut ciemniejsze, bas dobrze schodzi ale nie jest sprężyste, sopran dobry naturalny,scena i stereofonia poprawna, ale brakuje srednicy jakby,tego życia, tej werwy,jakby spowalnialy i ugrzecznialy muzykę. 

Tannoy precission 6.2 o wiele mniejsza kolumna z mniejszymi przetwornikami, brzmienie bardzo naturalne, jaśniejsze niż xt8f, bas sprężyste nierozlany,bardzo dobrze kontrolowany, średnica i wysokie bardzo piękne brzmiące, wszystko pięknie z sobą zszyte,scena i stereofonia bardzo piękna ,taka mała kolumienka,a tak piękne z werwa grała.

Ostatnie przez.przypadek bo wystawione mieli- fyne audio 502, to nie klub fyne audio,więc nic nie napiszę  oprócz -za tą cenę, kończ wasc wstydu oszczędź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Czy ktoś zna model Canterbury? Jak ma się do Glenair 15, różnica w cenie ponad 100% między modelami.
Z grubsza:
głośnik wysokotonowy - Paper Pot vs. Tulip Wave
układ magnetyczny - Alnico vs. tradycyjny magnes ferrytowy
litraż - 235 litrów vs. 115 litrów, a co za tym idzie waga.

Aha, do Canterbury to jakieś 40 m² trzeba mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tak około 20 metrów i tak dumam czy robić z głową, czy rzucić się ze wszystkim co mam na głębszą wodę  i kupić używane minas anor 4, ale to już bym został z kasy goły na amen, czy byłby przeskok kultury dźwiękowej między tymi tannoy na przykład 6.4 a tymi minasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, finchers napisał:

Niedawno słuchałem Minasy i ilość basu mnie zabiła. Na dłuższą metę nie do zniesienia.

Znam to. Są kolumny które żeby dobrze zagrały muszą mieć perfekcyjnie zaadaptowane akustycznie pomieszczenie. Inaczej będzie odczuwalny brak kultury i kontroli na basie. 

@Grutka jeśli 20m to koniecznie posłuchaj tych dc8ti. Tylko nie wiem czy jeszcze gdzieś je znajdziesz. A że używane to co? To tylko na +, bo dzięki temu można kupić dobre kolumny za połowę ich wartości. Kolumna nie ma terminu ważności jak jogurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kurczę to teraz się porobiło,  oj nie!!! Nadmierna ilość basu nie chce, znam to z autopsji, a to kurczę czyli opisy co innego,a w realu co innego, sa te 8dcti za te 10tysi, tylko że pewnie przesłuchać się nie da, osoba prywatna z daleka, w sklepach już nie ma,a z tym minas anor to teraz mnie zabiliscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Grutka napisał:

Kurczę to teraz się porobiło,  oj nie!!! Nadmierna ilość basu nie chce, znam to z autopsji, a to kurczę czyli opisy co innego,a w realu co innego, sa te 8dcti za te 10tysi, tylko że pewnie przesłuchać się nie da, osoba prywatna z daleka, w sklepach już nie ma,a z tym minas anor to teraz mnie zabiliscie ?

Ja bym szedł w te dc8ti, ale trzebaby jesprawdzić na miejscu. U mnie dc10t na 25m i jestem zachwycony tymi kolumnami. Największym problemem jest to, że jak sie włączy muzę, to człowiek siedzi jak przyspawany i trudno się oderwać. Jechałem po nie ponad 700km od siebie, ale było warto. Myślę, że dc8ti też będą b.dobre. Do tego nie mogą mieć dużo latek, bo to nowsza seria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2019 o 11:40, hey napisał:

Wpadły takie wkręcane nóżki antywibracyjne od pralki po 3zł/szt;) Polecam wszystkim na drewniane podłogi. Twarda, gruba guma skutecznie niweluje wszystkie drgania. Bas jest wyraźnie bardziej zwarty, precyzyjny. Kolce z podkładkami to przy tym porażka, podłoga wszystko niesie. 

a131a4f81b2b482d4983a19ee386f388_1.jpg

Niezły patent Gdzie to można kupić? 

11 minut temu, ciszyn11 napisał:

Niezły patent Gdzie to można kupić? 

cofam pytanie, było już podane. Jak to się sprawuje? Ja mam kolce z podkładkami, ale już kilka razy się zasuwaly przy przesuwaniu. Przy cięzkich kolumnach dziury w parkiecie. Upierdliwe to strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 17:45, obcymars napisał:

Mam panele na piance, wróciłem na kolce! Nie wierze, jak takie coś zmienia dźwięk przynajmniej u mnie. Bas był bardziej pudełkowy, co za tym idzie mniej wybrzmiewał, stracił barwę wypełnienie, mniej wibrujący. Ja nigdy nie narzekałem na rozlazły bas i nadmiar. Sprawdzę jeszcze granit.

Czyli te nóżki od pralki nie sprawdziły się u Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Sine Metu napisał:

 


Ja bym uważał na głowę, bo basen 16Hz może okazać się pusty.

 

Hahahaha  i to lubię, krótko zwięźle i na temat ? już Cię lubię ? ponoć  grają mniej precyzyjnie i cieplej  te minas anor niż precission tannoy ,w poniedzialek  nowe odsluchy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2019 o 17:03, Grutka napisał:

fyne audio 502, to nie klub fyne audio,więc nic nie napiszę  oprócz -za tą cenę, kończ wasc wstydu oszczędź. 

A mógłbyś mimo wszystko ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Niezły patent Gdzie to można kupić? 

Widzę już że cofnąłeś się o kilka stron i znalazłeś odp. Jak coś to na aledrogo jest wszystko, od pralek, lodówek, itd

35 minut temu, rafa napisał:

A mógłbyś mimo wszystko

@rafa, poczekamy na kolegę co powie , ale może ja też coś podpowiem. Dla mnie to jedna wielka porażka. Tutaj moge to głośno powiedzieć. Dostałem je za darmochę do testów od s4home dla tego poza klubem nie bede o tym krzyczał, ale podziękuję!!!

Twoje xt8f błyszczą brzmieniem przy tych f502

Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Fyne audio 502 - ja to odsluchiwalem ze sprzedawcą, bo chciał też posłuchać, bo nie miał okazji wcześniej ich słuchać, wylaczylismy po 10 minutach-wysokie sa jasne i czytelne,bardzo dobre,ale na niektórych utworach mogą zakuc w uszy, bas w nich przejmuje kontrolę, wpada on w rezonans z  obudową kolumny,kolumna jest sporych rozmiarów, średnica jest ale jakby trochę w tle za basem, gdy zwiększymy głośność to razem z basem zlewa się w całość, zero rozdzielczości wtedy, jest wtedy tylko zlany z średnimi tonami bas,plus obudowa kolumny oczywiście i wysokie- sa one w tej samej cenie mniej więcej co precission 6.2 i jest to przepaść w graniu, ja jeżdżę i szukam żeby coś dobrego kupić w przystępnej cenie i nie jestem fanem żadnej marki, ale naprawdę granie tych fyne audio to dobre dla nastolatka może być, lub na jakiś festyn,gdzie nikt nie zwraca uwagi, granie budżetowe po prostu, które jest w ogóle nieadekwatne do ceny i do opisów w propozycjach branży naszej kochanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zrobiłem zwory z Furutech AC Power Wire Double Insulated solid core conductor α(Alpha) - 22 .

Włączyłem spokojny utworek i testuję, na pewno jest lepiej słyszalna i wybrzmiewa cichutka perkusja na dalszym planie. Na oryginalnych zworach prawie nie słyszalna. Dźwięk lekko się rozjaśnił i nabrał szczegółu, co na moje uszy przy moim systemie i Melodice MDSC wyszło na plus. Na pewno warto by potestować z konfekcją i różnymi widełkami.

Miałem, mam kabelki z zworami na testach:

Chord Clearway, Tellurium Q Black II i M&B AudioCable Aurora.

Najbardziej byłem nastawiony i myślałem, że najlepiej zagrają Tellurium. Naczytałem się o nich ( klub posiada sporo stron, bas, wysokie i w ogóle), ale audio voodoo nie zadziałało ? i były najdroższe.

 

 

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



W czwartek zrobiłem zwory z Furutech AC Power Wire Double Insulated solid core conductor α(Alpha) - 22 .
Włączyłem spokojny utworek i testuję, na pewno jest lepiej słyszalna i wybrzmiewa cichutka perkusja na dalszym planie. Na oryginalnych zworach prawie nie słyszalna. Dźwięk lekko się rozjaśnił i nabrał szczegółu, co na moje uszy przy moim systemie i Melodice MDSC wyszło na plus. Na pewno warto by potestować z konfekcją i różnymi widełkami.
Miałem, mam kabelki z zworami na testach:
Chord Clearway, Tellurium Q Black II i M&B AudioCable Aurora.


Kabelki w Tannoyu nie działają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



W czwartek zrobiłem zwory z Furutech AC Power Wire Double Insulated solid core conductor α(Alpha) - 22 .
Włączyłem spokojny utworek i testuję, na pewno jest lepiej słyszalna i wybrzmiewa cichutka perkusja na dalszym planie. Na oryginalnych zworach prawie nie słyszalna. Dźwięk lekko się rozjaśnił i nabrał szczegółu, co na moje uszy przy moim systemie i Melodice MDSC wyszło na plus. Na pewno warto by potestować z konfekcją i różnymi widełkami.
Miałem, mam kabelki z zworami na testach:
Chord Clearway, Tellurium Q Black II i M&B AudioCable Aurora.


Kabelki w Tannoyu nie działają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich! Szukając małych kolumn do grania muzyki „od tak” w tle i do oglądania TV trafiłem na używane Tannoy M3. Wracając z nimi do domu zupełnie bez jakiś nadziei na ambitne granie kupiłem wzmacniacz Yamaha AX-590 bo przecież bez wzmacniacza same nie zagrają. DAC za 50 zł. Źródło Daphile z PC. Podłączyłem... Synergia!!! Grało to naprawdę rewelacyjnie jak za 1000 zł za cały zestaw. Grało to jeszcze na głośnikowych technokabel. Jednak gdy odkopałem Audioquesty Slip 14/4 które już dawno uważałem za rewelacyjne kabelki okazało się że w M3 kach jak i całym zestawie drzemie duży potencjał. Dźwięk od niskich poziomów głośności po wysokie jest rewelacyjny. 

 

Jak już pisałem DAC to na razie nie warta wspomnienia taniocha dlatego do wymiany na lepszy nie chciałbym się zbytnio rozpisywać nad sceną itp. Wstępnie mogę powiedzieć że mimo że kolumny wlepione w ścianę to jest scena wgłąb, wysokie delikatne i zwiewne, wokale czarujące!, niższa średnica gdzie mamy gitarę akustyczną itp. masywna/wibrująca, bass... pięknie wypełnia - jest go sporo ale W 20 m2 w sam raz, luźniejszy i swobodny ale ja tak lubię!!!

Szczerze polecam M3 ki.

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.