Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, zn21 napisał:

nie gniewaj się ale ja dla mnie to każdy, oczywiście to rzecz gustu. To nie moja bajka.

Pisałem dokładnie to samo w innym wątku to się niektórzy oburzali. Też miałem kiedyś Marantza i też przez jakiś czas mi się wydawało że to zajefajny sprzęt. Ale Tannoy zasługują na znacznie lepsze wzmocnienie. I źródło oczywiście!

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minutes ago, rafa said:

Pisałem dokładnie to samo w innym wątku to się niektórzy oburzali. Też miałem kiedyś Marantza i też przez jakiś czas mi się wydawało że to zajefajny sprzęt. Ale Tannoy zasługują na znacznie lepsze wzmocnienie. I źródło oczywiście!

Spoko  tylko o którym modelu Marantza mowa I źródle????bo z tego co dosyć często się pojawia to większość za źródło używa kompa  lub DVD,A według  mnie  źródło to 50% sukcesu w systemie.

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, zn21 said:

ja raczej myślałem o wzmakach jak Audia Flight ,  SPEC CORPORATION, HAIKU-AUDIO  czy Lavardin, który ostatnio pojawia się na wtórnym rynku a to za sprawą pojawienie się nowej serii xT i jak widzę ludzie wymieniają na nowszy model.

Czy sprzęt audio flight to ta sama polka cenową co Marantz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, zn21 said:

coś Ty się tak uwziął na marantza, on tylko ograniczy możliwości Tannoy czy to DC8Ti czy DC10Ti a o tych modelach jest mowa ?

Ja się nie uwziolem.tylko nie raz widziałem kiedy ktoś  krytykuje  coś cz3go nie słuchał. Większość ocenią  wzmaki Marantza po modelach seri 6 I 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu Friday, June 07, 2019 o 19:19, zn21 napisał:

zobacz w  MEDIA-CENTRUM  ul. Morcinka 5/13 albo KRAFTMANN ul. Kabrioletu 4

Dzięki. Postaram się umówić na odsłuch. 

Słuchał ktoś może któryś Tannoyów z serii Prestige? Głównie chodzi mi o te tańsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Dzięki. Postaram się umówić na odsłuch.  Słuchał ktoś może któryś Tannoyów z serii Prestige? Głównie chodzi mi o te tańsze modele.

 

Stirling i Turnberry mają inne gwizdki, magnesy i częstotliwości podziału niż Kensington.

 

Odsłuchu nie unikniesz

 

http://cloud.tapatalk.com/s/5d0194f399a49/prestigegrbrochure.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2019 o 02:06, Sine Metu napisał:

Odsłuchu nie unikniesz emoji3.png

 

Wczoraj słuchałem ... DC1TTi, Trurnberry oraz z ciekawości Canterbury GR ...

Wszystkim zainteresowanym Tannoy'ami polecam salon Maxaudio ul. Łuki Wielkie 3/5 w Warszawie. Bez najmniejszych problemów umówiłem się na odsłuchy, trzeba tylko zadzwonić i upewnić się czy w tym momencie mają dany model. Mają w ofercie ciekawy asortyment, zarówno z tańszych serii jaki i tych najwyższych. W nieskrępowanej i bardzo sympatycznej atmosferze posłuchałem kilku modeli, za co chciałem serdecznie podziękować obu Panom którzy w takim upale podłączali kolejne kolumny, które sporo ważą i trochę trzeba było się odźwigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, memphissto napisał:

Kolega szpakowski stopniuje napięcie ?

W taką pogodę to i pisać się nie chce ...

10 godzin temu, jarojaw napisał:

Posłuchałeś, opisałeś miłą obsługę, a najważniejsze zostało bez echa emoji848.png
Z czym grały, jak grały, które wg Ciebie były faworytem emoji846.png - cisza.

Owszem posłuchałem, faworyta oraz specjalnych oczekiwań nie miałem, no może miałem nadzieję, że może w końcu znajdę dla siebie kolumny.

Najlepiej wypadły DC10Ti. Świetna rozdzielczość góry i środka a co za tym idzie dużo detalu. Bas również dobrze zróżnicowany, schodzi nisko, dobra kontrola. 

Teraz mankamenty: kolumny grały cholernie kierunkowo, wystarczyło przesunąć się pół metra w bok a układ sceny zmieniał się diametralnie ... raz, że ciężko takie kolumny ustawić optymalnie w pokoju, dwa nie lubię siedzieć nieruchomo w jednym miejscu gdy słucham muzyki. Kolejnym mankamentem to nadmierna rozdzielczość góry, po około godzinie słuchania była już lekko męcząca. Poza tym bardzo fajne kolumny.

Trurnberry - tu już było gorzej. Znikła rozdzielczość na gorze, aż do lekkiego przymulenia. Niezła średnica, choć gorsza niż w DC10, bas był zdecydowanie słabiutki. Stopa perkusji zlewała się z kontrabasem.

Canterbury GR, zagrały podobnie do Turnberry tyle, że większą skalą i rozmachem. Zdecydowanie niewarte swojej ceny.

Słuchałem na elektronice diy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawdzie dc10t, a nie 10ti. Mowi sie, ze te kolumny maja dosc obfity bas, ale ja tego nie czuje. Tez odbieram je jako bardzo otwarte. Przy odpowiedniej elektronice i kablach wcale nie są meczace. Mialem poczatkowo posrebrzane Qed, ale zmienilem na miedziane i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, memphissto napisał:

Jak szeroko były rozstawione kolumny ?

Nie mierzylem ;) ale rozstaw oceniam na około 3,5-4m. Powierzchnia salonu to około od 30 do 40m2. Kolumny trzeba było dosyć mocno dogiąć do środka żeby scena stereo odpowiednio się kształtowała.

10 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Mam wprawdzie dc10t, a nie 10ti. Mowi sie, ze te kolumny maja dosc obfity bas, ale ja tego nie czuje. Tez odbieram je jako bardzo otwarte. Przy odpowiedniej elektronice i kablach wcale nie są meczace. Mialem poczatkowo posrebrzane Qed, ale zmienilem na miedziane i jest super.

Jeżeli brakuje Ci basu to spróbuj podłączyć jakiś inny wzmacniacz, nie raz się dziwiłem jak bardzo wykastrowane z tego zakresu są niektóre wzmacniacze ... nawet te drogie. 

Jeżeli chodzi o górę to określiłbym to raczej jako brak odpowiedniej gładkości, żebyśmy się dobrze zrozumieli ... nie są ostre ani zbyt jasne. Wszystko jest na swoim miejscu, jedynie ilość podanych detali w zbyt dosadny sposób z czasem odrobinę męczy. Jeżeli ktoś nie posiada bardzo rodzielczej elektroniki to tego nie odczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szpakowski napisał:

Jeżeli brakuje Ci basu to spróbuj podłączyć jakiś inny wzmacniacz

W którym miejscu napisał że brakuje mu basu?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ciszyn11 napisał:

Lekko dominujacy bas to byla uwaga wg recenzentow na temat tych kolumn.

Recenzenci ... ?

12 minut temu, ciszyn11 napisał:

Basu jest w sam raz.

Też tak uważam. Powiem więcej, jest nawet w miarę dobrej jakości ...

Proszę wziąć pod uwagę odnośnie moich wypowiedzi, że ja jestem bardzo wybredny i wymagający ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szpakowski napisał:

Nie mierzylem ? ale rozstaw oceniam na około 3,5-4m. Powierzchnia salonu to około od 30 do 40m2. Kolumny trzeba było dosyć mocno dogiąć do środka żeby scena stereo odpowiednio się kształtowała.

Ja niedawno testowałem u siebie Tannoye XT8F. Oczywiście to niższa liga niż DC10Ti, ale też przy szerokim rozstawieniu scena wyraźnie ciążyła do boku, jeśli nie siedziałem centralnie.

Swoją drogą ogólne wrażenie obcowania z XT8F bardzo pozytywne. Bogate, zrównoważone pasmo, rozmach a przy tym jednocześnie pewien spokój i kultura. Grałem NAD-em C375. Ten wzmacniacz świetnie je prowadził.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.