Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Lutek zobacz tannoy DC10Ti mają obudowę w kształcie jaki chcesz, ciekawe jak grają.


Wpadajcie posłuchać. Kawa piwko ... Zapraszam. Wrocław . Jandonwas z nimi nie dam rady


Wysłane z miłości do muzyki
Lutek zobacz tannoy DC10Ti mają obudowę w kształcie jaki chcesz, ciekawe jak grają.


Wpadajcie posłuchać. Kawa piwko ... Zapraszam. Wrocław . Jandonwas z nimi nie dam rady


Wysłane z miłości do muzyki
Nie napisalem "odrobine", tylko "troszke"... :-)  Mysle, ze gdybym napisal: "lepsza przestrzen" , szczegolnie oceniana w zaleznosci od podpietego wzmacniacza, to byloby bardziej wlasciwie.
Co do DC10Ti, to nie mam do konca pewnosci co do ksztaltu obudowy (nie widac od gory), czy jest to dokladnie wycinek elipsy, czy tez bardziej kola ?
   

Wg mnie bliżej elipsy
f76ebd29aec0a61f03930b29f2f0f09e.jpg

Jak będę w domu zrobie od góry


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 22:41, Marcin Wielgus napisał:

Jak będę w domu zrobie od góry

Jak bylbys uprzejmy zrobic to zdjecie z gory, trzymajac telefon (aparat) nad  jedna z kolumn, na srodku scianki gornej i pionowo nad nia, aby nie bylo znieksztalcen krzywizn.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylbys uprzejmy zrobic to zdjecie z gory, trzymajac telefon (aparat) nad  jedna z kolumn, na srodku scianki gornej i pionowo nad nia, aby nie bylo znieksztalcen krzywizn.

Lutek zrobię ale chwilowo niestety wyjechany jestem. Będę chwilę w domu za tydzień jak zdążę to cykne a jak nie to 100 procent po 6.10.


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylbys uprzejmy zrobic to zdjecie z gory, trzymajac telefon (aparat) nad  jedna z kolumn, na srodku scianki gornej i pionowo nad nia, aby nie bylo znieksztalcen krzywizn.

Lutek zrobię ale chwilowo niestety wyjechany jestem. Będę chwilę w domu za tydzień jak zdążę to cykne a jak nie to 100 procent po 6.10.


Wysłane z miłości do muzyki
Jak bylbys uprzejmy zrobic to zdjecie z gory, trzymajac telefon (aparat) nad  jedna z kolumn, na srodku scianki gornej i pionowo nad nia, aby nie bylo znieksztalcen krzywizn.

Lutek zrobię ale chwilowo niestety wyjechany jestem. Będę chwilę w domu za tydzień jak zdążę to cykne a jak nie to 100 procent po 6.10.


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy DC10T od góry
20190924_082629(1).thumb.jpg.8fd75f0222b88525e26ebe0857f30e9d.jpg


DC10Ti ma identyczna skrzynkę.

Ciszyn- piękne serduszka na klatkach !


Wysłane z miłości do muzyki

Klapkach


Wysłane z miłości do muzyki

Tannoy DC10T od góry
20190924_082629(1).thumb.jpg.8fd75f0222b88525e26ebe0857f30e9d.jpg


Ciszyn- a jakie masz kable głośnikowe? Jaki Wzmak gra u ciebie z Tannoyami tymi ?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

 


DC10Ti ma identyczna skrzynkę.

Ciszyn- piękne serduszka na klatkach !


Wysłane z miłości do muzyki

 

Klapkach


Wysłane z miłości do muzyki

 


Ciszyn- a jakie masz kable głośnikowe? Jaki Wzmak gra u ciebie z Tannoyami tymi ?


Wysłane z miłości do muzyki

 

Tak, klapki, skarpety i siatka z  Biedronki to podstawa ?

Kable M&B Audio Aurora 2. Gram od niedawna na końcówce mocy Dayens Ecstasy IVse z pre lampowym Cary Audio SLP98. Wcześniej Tucana2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Jest lepiej od sławetnej Tucany ? No jak na lampach to pewnie inaczej ?

 

 

Wysłane z miłości do muzyki

 

Tucana fajna. Trochę brakowało mi w niej jej dociążenia. Dayens gra dobitniej, świetnie separuje instrumenty i układa scenę. Ma podobną sygnaturę brzmienia do musicala m5si, którego miałem wcześniej. Natomiast lampa dodała mu gładkości. Jestem zadowolony z tego połączenia. Teraz myślę nad lepszym źródłem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie obecnie moje Tannoy definition DC10Ti grają z Musical Fidelity M6500i. Ciut chciałbym ulagodzic górę i cos juz tam osiągnąłem kablami głośnikowymi ale mogę w super cenie kupić Musical Fidelity Nu-Vista 600. Co myślicie o takim połączeniu? To hybryda na nuvistorach a przy skuteczności 92dB moim Tannoy to nie ma kwestii w ich wysterowaniu.
Czy to dobry kierunek ? Poradzicie bo nie znam się na hybrydach ani na lampach. Zawsze był tranzystor

Dzięki za pomoc i opinie

Marcin


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie obecnie moje Tannoy definition DC10Ti grają z Musical Fidelity M6500i. Ciut chciałbym ulagodzic górę i cos juz tam osiągnąłem kablami głośnikowymi ale mogę w super cenie kupić Musical Fidelity Nu-Vista 600. Co myślicie o takim połączeniu? To hybryda na nuvistorach a przy skuteczności 92dB moim Tannoy to nie ma kwestii w ich wysterowaniu.
Czy to dobry kierunek ? Poradzicie bo nie znam się na hybrydach ani na lampach. Zawsze był tranzystor...

A jakie masz źródło i interkonekty?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz źródło i interkonekty?


Główne źródło którego głównie słucham to Cocktail Audio x45. Kolejne to Musiacal Fidelity M6CD.
Internety to Neotech Nemoi 3220 XLR miedź krystaliczna 7N
Zasilanie Furutech FI-11 i Furutech FP-314Ag II


Wysłane z miłości do muzyki
.

?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głównym powodem ostrzenia górnych tonów była goła ściana za kolumnami.
Natomiast pre lampowe rzeczywiście trochę pomogło na nieco twardą górę w DC10T.


Będę musiał rzucić koc ale nie na kolumnę tylko na ścianę
A ile masz cm kolumny odsunięte od ściany ?


Wysłane z miłości do muzyki
U mnie głównym powodem ostrzenia górnych tonów była goła ściana za kolumnami.
Natomiast pre lampowe rzeczywiście trochę pomogło na nieco twardą górę w DC10T.


Będę musiał rzucić koc ale nie na kolumnę tylko na ścianę
A ile masz cm kolumny odsunięte od ściany ?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Będę musiał rzucić koc ale nie na kolumnę emoji1.png tylko na ścianę emoji1.png
A ile masz cm kolumny odsunięte od ściany ?


Wysłane z miłości do muzyki

Będę musiał rzucić koc ale nie na kolumnę emoji1.png tylko na ścianę emoji1.png
A ile masz cm kolumny odsunięte od ściany ?


Wysłane z miłości do muzyki

 

Hej. U mnie aktualnie 90cm od ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 17:51, Marcin Wielgus napisał:

Zasilanie Furutech FI-11 i Furutech FP-314Ag II

Pozbycie się tego (i kabla i wtyków) mocno wpłynie na obecną bolączkę góry...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się tego (i kabla i wtyków) mocno wpłynie na obecną bolączkę góry...


Dzieki Rafa. Jutro obadam. Furutecha dam na Wzmak a na źródło inny zasilający.
Sądzisz że Furutech może "ostrzyć" ? Ze ma wpływ ?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się tego (i kabla i wtyków) mocno wpłynie na obecną bolączkę góry...


Dzieki Rafa. Jutro obadam. Furutecha dam na Wzmak a na źródło inny zasilający.
Sądzisz że Furutech może "ostrzyć" ? Ze ma wpływ ?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Dzieki Rafa. Jutro obadam. Furutecha dam na Wzmak a na źródło inny zasilający.
Sądzisz że Furutech może "ostrzyć" ? Ze ma wpływ ?


Wysłane z miłości do muzyki

 

Miałem go kiedyś. Bardzo deformował dźwięk własnie wyostrzając. FI-11 robią to samo.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, tylko nie kabelki. Daj mi na PW zdjęcia 360°
Bo gdzieś tu coś podejrzewam.


Jutro za dnia będę cykał i podeślę


Wysłane z miłości do muzyki

Czy ktoś z was kiedyś robił taki pomiar dla swoich Tannoy ?
f9adcae3ea17a2571fbee360f0a682fe.jpg

Jak się po naszemu nazywa taki pomiar ? Ang and "frequency response"


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź częstotliwościowa.

Ale to jest pomiar całego systemu. W domu nie da się zmierzyć samych kolumn, do tego potrzeba komory bezechowej.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź częstotliwościowa.
Ale to jest pomiar całego systemu. W domu nie da się zmierzyć samych kolumn, do tego potrzeba komory bezechowej.


Ale jeśli generator jest podłączony wprost do kolumny to tylko odpowiedz kolumny jest mierzona. Akustyka pomieszczenia to fakt choć przy odległości 10-20 cm od głośnika / kolumny chyba bardzo nie wpływa ?
No w komorze to zdecydowanie najlepiej by było


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź częstotliwościowa.
Ale to jest pomiar całego systemu. W domu nie da się zmierzyć samych kolumn, do tego potrzeba komory bezechowej.


Ale jeśli generator jest podłączony wprost do kolumny to tylko odpowiedz kolumny jest mierzona. Akustyka pomieszczenia to fakt choć przy odległości 10-20 cm od głośnika / kolumny chyba bardzo nie wpływa ?
No w komorze to zdecydowanie najlepiej by było


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.