Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to dość wcześniej. Ale czy ktoś miał do czynienia z nową seria Platinium? Szukam regałówek do mini a mam w dobrej pamięci kontakty z Tannoyami. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu miesiącach spędzonych pod  stołem drugiego pokoju...
... Moje Tannoy LGM ujrzały dziś światło dziennie. 

Mentalnie dojrzałem do sprzedania ich. Chciałem zrobić zdjęcia i wystawić ogłoszenie.

Jako, że testuję obecnie Haiku Sensei 300B ze swoimi Snellami postanowiłem, że przy okazji posłucham, jak w tym zestawieniu zagra LGM. 

No i mam teraz zagwozdkę. LGM mniej uniwersalne od Snell, ale zgrały się z tym 300B synergicznie. 
Wypełniona, kolorowa średnica, lekko złagodzona góra, solidnie dociążony bas... do tego spójność, konturowość, realizm Tannoya... sztywny, responsywny bas.

Nie mogę wyjść z podziwu....

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników Tannoya.
Melduje się szczęśliwy posiadacz XT8F napędzanych aktualnie HK680.
Pozdrawiam,
Marek

I jak jest ? Happy?


Wysłane z miłości do muzyki

To za karę że chciałeś Tannoy zdradzić


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


I jak jest ? Happy?


Wysłane z miłości do muzyki

Very happy ?

Stereofonia i przestrzeń są rewelacyjne, dźwięk pełen życia i detali z bardzo dobrym, nisko schodzącym basem.

Świetnie się zgrały z HK680.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, julius-6 napisał:

Mentalnie dojrzałem do sprzedania ich. Chciałem zrobić zdjęcia i wystawić ogłoszenie

Doskonale Cię rozumiem. Ja tak sprzedawałem 3 lata temu swoje Devony. Stały nieużywane od pewnego czasu, dałem ogłoszenie , ustawiłem na podstawkach , posłuchałem „ostatni raz” ,przyjechał kupiec i grzecznie go przeprosiłem . Mam je do dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skali napisał:

Doskonale Cię rozumiem. Ja tak sprzedawałem 3 lata temu swoje Devony. Stały nieużywane od pewnego czasu, dałem ogłoszenie , ustawiłem na podstawkach , posłuchałem „ostatni raz” ,przyjechał kupiec i grzecznie go przeprosiłem . Mam je do dzisiaj.

 

a w jakim m2 masz te Devony ? jak sadzisz z jakim pomieszczeniem dadzą radę ? ale nie discoteka tylko domowe słuchanie ? bo następny krok to Chevioty ? choć to ten sam kultowy głośnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

a w jakim m2 masz te Devony ? jak sadzisz z jakim pomieszczeniem dadzą radę ? ale nie discoteka tylko domowe słuchanie ? bo następny krok to Chevioty ? choć to ten sam kultowy głośnik 

Devony grały w 19m2 , bez problemów zagrają w 10 i 25 . Chevioty z kolei raczej od 15m2 wzwyż ( w moich 19m2 super) ze względu na bas, choć to można regulować wysokością, czyli podstawkami . Postawione bezpośrednio na podłodze, ze względu na otwór BR na dole , w niekorzystnych warunkach i małych pokojach mogą produkować zbyt tłusty bas. Półmetrowe podstawki dużo zmieniają.

Devony mają trochę inny balans tonalny choć to ten sam głośnik , mniej basu wysuwa trochę środek do przodu. Cheviot potrafi za to czasami przyjemnie pomasować klatkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Proszę o dopisanie mnie do klubu z kolumnami Revolution XT 8F ?

W dniu 23.10.2019 o 07:29, Marek Kotarba napisał:

Very happy ?

Stereofonia i przestrzeń są rewelacyjne, dźwięk pełen życia i detali z bardzo dobrym, nisko schodzącym basem.

Świetnie się zgrały z HK680.

Pozdrawiam

Podłącz im lepszy wzmacniacz z dobrym źródłem, to wtedy zobaczysz ile potrafią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_64730 napisał:

Podłącz im lepszy wzmacniacz z dobrym źródłem, to wtedy zobaczysz ile potrafią

Dokładnie. One bardzo dużo potrafią.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie kupienie czegoś na HPD, chociaż doskonale znam Cheviota i... niestety wiem jak potrafi zagrać z podłogi... a za bardzo nie chcialbym go podnosić bo wygląda to średnio fajnie - szczególnie w moim metrażu. 

Niemniej... słucham kolejny dzień Little Gold Monitorów i skubane zaskakują i to mocno... a przecież mam je nie od wczoraj ?
Ech... gdybym tylko miał trochę 'węższy' repertuar... Korci mnie, żeby sobie jeszcze jakiegoś Tannoya sprawić. Ale jakoś nie mogę się przemóc by pozbyć się LGM, aby je sfinansować. 

Inna kwestia, że 300B nie jest mój, a z 845 nie mam absolutnie takiej synergii. Z drugiej strony 845 wydaje się być stworzona do lekko misiowatego soundu z Cheviotów.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skali napisał:

Devony grały w 19m2 , bez problemów zagrają w 10 i 25 . Chevioty z kolei raczej od 15m2 wzwyż ( w moich 19m2 super) ze względu na bas, choć to można regulować wysokością, czyli podstawkami . Postawione bezpośrednio na podłodze, ze względu na otwór BR na dole , w niekorzystnych warunkach i małych pokojach mogą produkować zbyt tłusty bas. Półmetrowe podstawki dużo zmieniają.

Devony mają trochę inny balans tonalny choć to ten sam głośnik , mniej basu wysuwa trochę środek do przodu. Cheviot potrafi za to czasami przyjemnie pomasować klatkę. 

jak ja bym posłuchał takich Devonów i Cheviotów … oj bardzo. przyniosę dobry kraftowy browar, nie jeden  - skrzynkę

może ktoś , coś .. Wrocław ? 

a jakby ktoś chciał DC10Ti z MF M6500i to zapraszam do siebie. piwka naleje bo ci u mnie dostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julius-6 napisał:

i... niestety wiem jak potrafi zagrać z podłogi... a za bardzo nie chcialbym go podnosić bo wygląda to średnio fajnie - szczególnie w moim metrażu. 

Ja do Cheviotow używałem 50cm podstawek Rogoz oryginalnie zrobionych pod studyjne monitory Yamaha, pasowały idealnie . 
 

 

6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

jak ja bym posłuchał takich Devonów i Cheviotów … oj bardzo. przyniosę dobry kraftowy browar, nie jeden  - skrzynkę

może ktoś , coś .. Wrocław ? 

Ja niestety górny Śląsk, nie dolny, a właściwie to zagłębie . Ale z tego co wiem to klasycznych Tannoyowcow trochę we Wrocku jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julius-6 napisał:

Korci mnie kupienie czegoś na HPD, chociaż doskonale znam Cheviota i... niestety wiem jak potrafi zagrać z podłogi... a za bardzo nie chcialbym go podnosić bo wygląda to średnio fajnie - szczególnie w moim metrażu. 

Niemniej... słucham kolejny dzień Little Gold Monitorów i skubane zaskakują i to mocno... a przecież mam je nie od wczoraj ?
Ech... gdybym tylko miał trochę 'węższy' repertuar... Korci mnie, żeby sobie jeszcze jakiegoś Tannoya sprawić. Ale jakoś nie mogę się przemóc by pozbyć się LGM, aby je sfinansować. 

Inna kwestia, że 300B nie jest mój, a z 845 nie mam absolutnie takiej synergii. Z drugiej strony 845 wydaje się być stworzona do lekko misiowatego soundu z Cheviotów.

Juliuszu ty tu nie podjudzaj tylko pisz

jak graja Chevioty z podłogi ? dudni ? 

jak masz problem to ja może przytulę twoje LGM żeby ci pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julius-6 napisał:

i... niestety wiem jak potrafi zagrać z podłogi... a za bardzo nie chcialbym go podnosić bo wygląda to średnio fajnie - szczególnie w moim metrażu. 

Ja do Cheviotow używałem 50cm podstawek Rogoz oryginalnie zrobionych pod studyjne monitory Yamaha, pasowały idealnie . 
 

 

6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

jak ja bym posłuchał takich Devonów i Cheviotów … oj bardzo. przyniosę dobry kraftowy browar, nie jeden  - skrzynkę

może ktoś , coś .. Wrocław ? 

Ja niestety górny Śląsk, nie dolny, a właściwie to zagłębie . Ale z tego co wiem to klasycznych Tannoyowcow trochę we Wrocku jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skali napisał:

Ja do Cheviotow używałem 50cm podstawek Rogoz oryginalnie zrobionych pod studyjne monitory Yamaha, pasowały idealnie . 
 

 

Ja niestety górny Śląsk, nie dolny, a właściwie to zagłębie . Ale z tego co wiem to klasycznych Tannoyowcow trochę we Wrocku jest...

 

może się jakiś odezwie ???

masz jakaś fotke swoich Cheviotów ? już sprzedałeś je z podstawkami ? 

ja mam 40m2 ale myślę ze by zagrały bo głośnego łomotu nie szukam i mogę blisko siąść ale sadze ze na podstawkach musiały by być bo pewnie z podłogi to brumiłoby / dudniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

jak graja Chevioty z podłogi ? dudni ? 

Pytanie co prawda nie do mnie, ale u mnie Cheviot z podłogi nie dudni. Ważny dywan, ustawienie, pozycja słuchacza, pokój ...Może dudnić, może być w sam raz, może być doskonale . 
ale zawsze warto sprawdzić czy z podstawką nie jest lepiej
 

11 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

masz jakaś fotke swoich Cheviotów ? już sprzedałeś je z podstawkami ? 

Fotki gdzieś może znajdę, oczywiście że nie sprzedałem, ani Cheviotów, ani podstawek, ani Devonow. Póki mam co jeść ... na szybko zdjęcie jak testowałem LRM a nie miałem pod nie podstawek...

B4C2C7C1-A886-40A8-B83B-F8232D926530.jpeg

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skali napisał:

Pytanie co prawda nie do mnie, ale u mnie Cheviot z podłogi nie dudni. Ważny dywan, ustawienie, pozycja słuchacza, pokój ...Może dudnić, może być w sam raz, może być doskonale . 
ale zawsze warto sprawdzić czy z podstawką nie jest lepiej
 

dzięki za odp do cebie .. do ciebie bo wiesz

ale dobrze napisałeś, to jak będzie zależy od akustyki. nie ma co uogólniać.

zazdroszczę wam ze możecie … bo co tu pisać - posłuchać trzeba ? 

21 minut temu, skali napisał:

Pytanie co prawda nie do mnie, ale u mnie Cheviot z podłogi nie dudni. Ważny dywan, ustawienie, pozycja słuchacza, pokój ...Może dudnić, może być w sam raz, może być doskonale . 
ale zawsze warto sprawdzić czy z podstawką nie jest lepiej
 

Fotki gdzieś może znajdę, oczywiście że nie sprzedałem, ani Cheviotów, ani podstawek, ani Devonow. Póki mam co jeść ... na szybko zdjęcie jak testowałem LRM a nie miałem pod nie podstawek...

B4C2C7C1-A886-40A8-B83B-F8232D926530.jpeg

ależ piękny stan tych paczek. i laben lśni w tle.  super. jakby ci brakowało na jedzenie ? to pisz na privata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

jak masz problem to ja może przytulę twoje LGM żeby ci pomoc

możesz wpaść posłuchać i obejrzeć, daleko nie masz ? Ja na razie muszę to wszystko przetrawić na spokojnie i pomyśleć co dalej... bo chwilowo się lekko rozkompletowało mi wszystko i koncepcja się zburzyła.

37 minut temu, skali napisał:

Ja do Cheviotow używałem 50cm podstawek Rogoz oryginalnie zrobionych pod studyjne monitory Yamaha, pasowały idealnie . 

a no widzisz, to zupełnie odpada, ja rozumiem podnieść je tak max 30cm, ale więcej u mnie w pomieszczeniu absolutnie nie przejdzie bo wyglądałoby to fatalnie - jak ściana z głośnikow. Znam kilku ludzi co mają/mieli Chevioty i większość z nich na ten bas jednak mniej lub bardziej - ale zgodnie narzeka... 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ciszyn11 napisał:

Jest ktoś może z Krakowa lub okolic z klasycznymi Tannoyami? Też chętnie bym posłuchał. Czy takie kolumny dobrze zagrają z mocnym tranzystorem? Widzę, że często są łączone z lampowymi

może prędzej HPD

SRM/LGM/LRM są wg mnie stworzone pod lampę i to raczej klasyczną - gęstą w średnicy , nie jakieś tam kt88
starsze - Monitor gold również.

Można też próbować z A klasowymi piecami, czy Passem np. 

ale z drugiej strony... kto co lubi.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julius-6 napisał:

może prędzej HPD

SRM/LGM/LRM są wg mnie stworzone pod lampę i to raczej klasyczną - gęstą w średnicy , nie jakieś tam kt88
starsze - Monitor gold również.

Można też próbować z A klasowymi piecami, czy Passem np. 

ale z drugiej strony... kto co lubi.

Ja gram na dość mocnej końcówce mocy (175w), ale z lampowym przedwzmacniaczem, czyli taka dzielona hybryda :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.