Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, ponieważ nie słuchałem takiego zestawienia:-) Waty nie zawsze grają.


Fakt ale nie o 2x500 watt chodzi zreszta gra teraz z Tannoy definition DC10Ti I jest bardzo dobrze ale zapragnąłem do kompletu coś z dawnych lat stąd szukam no i nie ma to jak bas z 385 mm przetwornika


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)


Fakt ale nie o 2x500 watt chodzi zreszta gra teraz z Tannoy definition DC10Ti I jest bardzo dobrze ale zapragnąłem do kompletu coś z dawnych lat stąd szukam no i nie ma to jak bas z 385 mm przetwornika


Wysłane z miłości do muzyki
Marcin, musisz posłuchać u kogoś gdzie Ci się spodoba. W sumie niby proste, nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, ponieważ nie słuchałem takiego zestawienia:-) Waty nie zawsze grają.


Ale w moim wzmaku o prund panie chodzi a nie o waty. Nikt nie słucha watów
Obecnie grają z Tannoy definition DC10Ti I jest zacnie ale zapragnąłem czegos z innej epoki i basu z 385 mm przetwornika którego nic nie podrobi . Tak sądzę ?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dobry temat i odpowiednie grono.

Posiadam dwa głośniki Tannoy'a 15" (zdjęcia w linku poniżej)

Proszę o pomoc w ustaleniu modelu oraz w jakich obudowach grały te głośniki.

Jest to konstrukcja jednodrożna. Jedyny podobny model o jakim znalazłem informacje to 3849, ale nie potrafię tego zweryfikować.

 

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, musisz posłuchać u kogoś gdzie Ci się spodoba. W sumie niby proste, nie


No niby tak ale na mój apel do wrocławian i okolic nikt się nie odzywa więc nie wiem czy ktoś tu ma HPD

No dobra ponawiam prośbę i przywożę ze soba skrzynkę piwa kraftowego i to duża !

Może to zadziała ? Moich DC10Ti nie oddam ale pomyślałem że HPD 15" na alnico może w drugim zestawie może pokazać coś czego "teraz się nie produkuje" albo się robi za wielką kasę. O tym koledzy wyżej napisali no i mnie nakrecili nie ukrywam.
Słyszałem studio monitory uhrey (nie wiem jak się pisze. Fonetycznie "urej") no to powiem że było pięknie. Energia basu niskich częstotliwości była niespotykana i słodka łagodna nasycona średnica i wysokie. Tak sobie myślę że Berkeley mógłby zagrać podobnie.


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

O tym koledzy wyżej napisali no i mnie nakrecili

 

Nie Ciebie jednego:) Ja myślę o Devonach. Jak tam próby z kablami? Ja ostatnio wpiąłem interkonekty  MB Audio Diamond z powrotem do końcówki i mam wrażenie, że wygładziły mi wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem walkę z drutami. Za radą jednego mądrego poszedłem w Van Den Hul glosnikowy model the Wind I to bardzo pomogło super gładko i łagodnie się zrobiło plus interkonekt też VdH the second XLR ale to już kropka nad "i" bo wcześniej był Neotech Nemoi 3220 z miedzi 7N i to naprawdę fajny kabel.
Wywaliłem też blachy firmowe na zworkach na bi-wire też na VdH the wind. Ciekawe że jakby scena się poprawiła i lokalizacja instrumentow albo sobie wmawiam
Jest tak
12cf981b33e426cf0d5a429cbd5cc549.jpg


Wysłane z miłości do muzyki

Ale nie ukrywam że walka była i pomiary
fa1d93ee249a8dca0ca28002d7788da5.jpg


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 19:27, obcymars napisał:

Nie, leżą w szafie i czekają na dwie pralki :)) Te kolce z tymi miseczkowatymi podkładkami, to faktycznie nie poręczne, ale u mnie jest lepiej niż na gumie.

To była moja wypowiedź na temat nóżek od pralki. Wymontowałem, bo jako leszcz twierdziłem, że mi wykastrowało bas.

Przyznaję myliłem się, jak nie pomogą, to nie zaszkodzą.

Jakiś czas temu zmieniły się głośnikowe i piecyk, doszedł stolik, troszkę zmienił się układ pomieszczenia brzmienie systemu się zmieniło. Zrozumiałem, że miałem za dużo basu, za mocno rozciągniętego i źle kontrolowanego. Pod oryginalne nóżki podłożyłem trochę filcu po przygodach z CD.

Wczoraj wkręciłem nóżki od pralki i nie widzę różnicy, chyba zostaną bo są bardziej stabilne i na pewno dają  jeszcze lepsza izolację.

Z tego co wyczytałem, te droższe Tannoy też są na gumowych nóżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję seria Legacy.

cyt.

Kolumny Tannoy Legacy Cheviot to nie tylko kopia oryginału, zachowująca klasyczny wygląd, ale najnowsza jego wersja pełna pożądanych cech wynikających z ewolucji samych przetworników i wzrostu jakości elementów elektronicznych. Każda obudowa wykonana jest ręcznie w Coatbridge w Szkocji. Zbudowana jest z solidnych płyt MDF pokrytych naturalnych fornirem i wyposażona w stabilizujące, 12 milimetrowe gumowe nóżki.

 

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.12.2019 o 21:02, Sine Metu napisał:

Natomiast seria Prestige ma na stałe takie metalowe klipsy - świetnie można przesuwać kolumny nawet po parkiecie.

Jakie  paczki miałeś przed Kensington GR ?

Jakich różnic można się spodziewać między XT8 a nowymi Tannoy Legacy Cheviot  warte swej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
 
Jakie  paczki miałeś przed Kensington GR ?
Jakich różnic można się spodziewać między XT8 a nowymi Tannoy Legacy Cheviot  warte swej ceny?
Różne. Nie znam XT8 ani serii Legacy, sorry.

Trzeba samemu posłuchać, tym bardziej że w sklepie można bezpośrednio porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Piękności przybyły z GB. W tym roku Mikołaj był szczodrym. Ten paluszek to żeby skalę pokazać. One są wieeeelkie i tak ma być

f3bc762406fd40893dd4d78385156148.jpgb69ea823c9da33de70c11be451807e7d.jpg


Wysłane z miłości do muzyki

Gratuluję. Zacny wybór. Z musicalem powinny latać. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Piękności przybyły z GB. W tym roku Mikołaj był szczodrym. Ten paluszek to żeby skalę pokazać. One są wieeeelkie i tak ma być

f3bc762406fd40893dd4d78385156148.jpgb69ea823c9da33de70c11be451807e7d.jpg


Wysłane z miłości do muzyki

Maleństwa ? Kurcze szybki jesteś. Daj znać jak to gra w porównaniu do dc10ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleństwa Kurcze szybki jesteś. Daj znać jak to gra w porównaniu do dc10ti


Była okazja i nie wytrzymałem ale to wasza wina haha Bo czytam nasz watek

Większe są już tylko Ardeny w tej linii


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Była okazja i nie wytrzymałem emoji1.png ale to wasza wina haha Bo czytam nasz watek

Większe są już tylko Ardeny w tej linii


Wysłane z miłości do muzyki

 

Gratulacje! To świetne głośniki . Z ciekawości , jakie masz pomieszczenie ? 

Nowe zawieszenie bardzo ładnie wklejone , możliwe że Lockwood ...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skali napisał:

Gratulacje! To świetne głośniki . Z ciekawości , jakie masz pomieszczenie ? 

Nowe zawieszenie bardzo ładnie wklejone , możliwe że Lockwood ...? 

Jeszcze nie wiem gdzie zagrają. Są dwie opcje 

Salon - 39m2 lub tzw pokój gościnny ale tam mało M2 i do tego kiszkowaty kształt więc obawiam się że tam nie podejdą. 

Zawieszenie tj renowacje robił poprzedni właściciel i bardzo starannie podszedł do tematu. Ja zamierzam zrobić renowacje paczek tak profesjonalnie z wypełnieniem ubytków i olejowaniem choć są i tak w niezłym stanie. Nigdy od 45 lat nie były naprawione i oryginalne czyste maskownice z pięknym logo pokrytym patyna bo to nie plastik tylko chyba mosiądz. 

Jedyne nad czym się zastanawiam to gniazda do podłączenia przewodu. Panowie on choviotow berkeley Ardenów ... Co zrobiliście ? Bo mam oryginały ale tam w najlepszym przypadku podejście drut o przekroju 1 m2 . Wymieniliście ? Na jakieś współczesne? Gdzie podejdą wtyki z większych kabli ? 

Mam takie przejściówki:
6310d2bcb73f7c6d976debf3a4852997.jpg
e36c2e58fbe29d480a1a7c026b6132fe.jpgc5559f26e1adbf05a537787e2e730c1d.jpg

Ale cholera tylko 2 sztuki. Producent Profigold i nie mam pojęcia jak to może się nazywać / jak tego szukać. Podpowiecie ?




Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.