Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szatan napisał:

, Srm potrzebują więcej prądu minimum 30w z lampy

Nie no aż tyle to nie, od 9W w górę, więcej mocy - lepsza kontrola, dynamika, ale ze słabszymi też potrafi grać OK

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akurat coś się fajnie wpasowało ja podłączyłem tylko dwa słabsze wzmacniacze tzn lebena i sun audio o było kiepsko, z cayinem 88 juz zagrały pełną piersią.


Czyli cayin daje radę. Tym bardziej że nasz kolega Lutek też z nim gra a z vintage Tannoy to miał chyba wszystko więc byle czym nie zasilił ich z dobrym skutkiem.

Ciekawe że osławiony Laben nie podchodzi? No ja szukam pod HPD 15" więc prądu musi być trochę żeby ruszyc je tzn wysterować


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leben pod HPD jak najbardziej,  bardzo fajny dźwięk , Nie mył HPD z SRM, to jednak duża różnica 
Nie wiem jak Leben z 15’ HPD, stawiałbym ze tez bdb.
 
 

Ok. Będę pamiętał i słuchał. A sądzisz że Cayin by się z grały ? Jak pisałeś powyżej hod dość uniwersalne są


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem wzmacniacza na lampach KT88, ale w obiegowej opinii to dynamiczna lampa która gra jak tranzystor trochę, co mnie osobiście do niej nie zachęca . To już wolałbym tranzystor.

Nie czuję się znawcą w temacie wzmacniaczy lampowych. Mogę Ci polecić  Manleya bo u mnie się sprawdził 

najpierw posłuchaj na swoim Musicalu, na pewno fajnie zagra. Może nie trzeba nic zmieniać przez jakiś czas, aż się nie znudzisz ?

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś miał okazję zestawić wzmacniacz klasę D, na przykład roksan oxygene z kolumnami tannoy? Szukam czegoś, co zastąpi moje dwudrożne kolumny na scan speakach. Gra głównie wokal męski i żeński, jazz, blues oraz muzyka poważna - małe składy.
Pomieszczenie około 25m2, salon dzienny.
Budżet za używane do 10kpln.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hoobi napisał:

Panowie, może ktoś miał okazję zestawić wzmacniacz klasę D, na przykład roksan oxygene z kolumnami tannoy? Szukam czegoś, co zastąpi moje dwudrożne kolumny na scan speakach. Gra głównie wokal męski i żeński, jazz, blues oraz muzyka poważna - małe składy.
Pomieszczenie około 25m2, salon dzienny.
Budżet za używane do 10kpln.

Hubert

Podobno Gato są dobre i obniżyli ceny ostatnio po zmianie dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata słuchałem Tannoi HPD i SRM głównie na wzmacniaczu cyfrowym Lyngdorf i to bardzo dobre połączenie . Lyngdorf nic nie dodaje, nie ociepla, nie podbija - jeżeli tego ktoś szuka to nie . Ale Tannoye tego w zasadzie nie potrzebują żeby dobrze zagrać. Wzmacniacze Lyngdorf są w pełni cyfrowe, ale nie kwalifikują się do nazwania klasą D .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Podobno Gato są dobre i obniżyli ceny ostatnio po zmianie dystrybutora

Kolega słuchał na AVS kolumn Gato i jest zachwycony. Nie chciał wierzyć że monitory tak mogą grać. Ciekawe jak podłogowe .

11 godzin temu, skali napisał:

Dwa lata słuchałem Tannoi HPD i SRM głównie na wzmacniaczu cyfrowym Lyngdorf i to bardzo dobre połączenie . Lyngdorf nic nie dodaje, nie ociepla, nie podbija - jeżeli tego ktoś szuka to nie . Ale Tannoye tego w zasadzie nie potrzebują żeby dobrze zagrać. Wzmacniacze Lyngdorf są w pełni cyfrowe, ale nie kwalifikują się do nazwania klasą D .

 

No i patrz pan - obiegowa opinia to żeby stare Tannoye z lampą albo starym tranzystorem łączyć a ty z nowoczesnym i pięknie zagrały. Oj mają one potencjał. Chwilę słuchałem I tak coś czuję że będzie zabawa. 

W dniu 21.01.2020 o 23:31, szatan napisał:

cayin gra dość twardo i jasno , duży otwarty dźwięk, wolę lebena zdecydowanie ale nie gra z srm do hpd nadaje się ale tez synergii nie ma.

No i Laben do tanich nie należy oj nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Kolega słuchał na AVS kolumn Gato i jest zachwycony. Nie chciał wierzyć że monitory tak mogą grać. Ciekawe jak podłogowe .

Miałem u siebie fm15 w moim systemie i na mój gust  niczym mnie nie zachwyciły, może dlatego, że to pierwsze monitory jakie miałem.

Jeśli chciałbym zmienić XT8 na pewno nie pójdę w tym kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gato, to ja miałem na myśli wzmacniacze akurat. Przepraszam, jeśli coś namieszałem


Gato robi i to i to. Wzmaki w klasie D o ile dobrze pamiętam. I je bardzo chwalą pomimo klasy D.


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Tannoy takie do was pytanie - kroi mi się własny pokoik odlsuchowy, muszę go jeszcze zbudować ale to inna bajka. Pokoik będzie miał circa 17m2. Czy wg was Tannoy berkeley 385 HPD nie będą się dusiły ?


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów 

Już za niespełna 3 dni zagoszczą u mnie na stałe Tannoy Stirling GR. Ten rodzaj kolumny to doskonałe brzmienie dla lampy. To nie ulega wątpliwości. niemniej na chwilę obecną posiadam jeszcze polski wzmacniacz na lampach mocy KT88, mianowicie Fezzaudio Titania. Oczywiście za wskazane trzy dni przekonam się o przyzwoitości tego połączenia. Zasłyszałem, że owe lampy potrafią namącić na skrajach pasm dając dość nieprzyjemny efekt. Zobaczymy. 

Moje pytanie jest następujące czy Ktoś z Szanownych Klubowiczów miał do czynienia z tymi zacnymi kolumnami jeśli tak to z czym były parowane. Na marginesie dodam. że przedstawiciel Tannoy na Polskę zaproponował Unison Research S6. 

Z góry dziękuję za przekazane uwagi i pozdrawiam 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

pytanie do fanów marki Tannoy. Szukam monitorów do marantza pm8005 i zastanawiam się nad revolution XT6 czy wg Was to dobre połączenie? Byłem napalony na Dynaudio Emit 20, ale okazało się, że potrzebują dużo miejsca za sobą minimum 80cm a ja mam mały pokój 12 mkw stąd pomysł, że może Tannoy Revolution XT6 będzie lepszym rozwiązaniem.

Czy faktycznie te monitory są mniej wrażliwe na ustawienie blisko ściany? I czy marantz pm8005 to dla nich dobry kompan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdymi kolumnami będziesz potrzebował miejsca żeby zagrały najlepiej jak to możliwe. Te Tannoy XT i Dynaudio to zupełnie różne granie. Pierwsze są neutralne i szczegółowe a drugie bardziej miękkie i cieplejsze. Zależy jaki dźwięk wolisz. Pod tym kątem bym wybierał w pierwszej kolejności a nie sugerowałbym się aż tak odległością od ścian, ostatecznie dźwięk to wypadkowa wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, chciałem na wstępie się przywitać: Dzień Dobry, jestem nowym użytkownikiem:) 

Noszę się z zamiarem zakupu w nadchodzącym tygodniu: monitorów GOLD 12 alnico z kompletowymi zwrotnicami w obudowach zdaje się od Turnberry od zaufanej osoby. Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami dot. tej propozycji do mojego zestawu. Nie mam wątpliwości co do stanu sprzętu i uczciwości sprzedającego. Bardziej chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie samego spasowania, jakości dźwięku, czy nie zabraknie basu itd. 

Głośniki są z epoki, zdaje się, że okolice 1970 roku. 

Zestaw vintage w domu: Pioneer Exclusive M5 monobloki po 300W na stronę, Pioneer Exclusive C5, gramofon Yamaha GT 2000L. Szukam do tego zestawu odpowiedniego, ciepłego, klimatycznego nagłośnienia, ale nie chciałbym by zabrakło basu. Pomieszczenie 30 m2, poddasze. Rozważałem od początku Tannoy lub Klipsch. 

Rodzaj muzyki praktycznie każdy: blues, jazz, rock, soul. 

W nadchodzącym tygodniu umówię się na odsłuch również na monoblokach, ale bardziej współczesnych. 

Dajcie pls znać, co uważacie. 

pzdr, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chodzi mi po głowie zakup Tannoy Turnberry-SE. Bardzo mało jest informacja na ich temat w necie.  Jak ma ktoś styczność z nimi i mógłby  podać parę szczegółów na ich temat to byłbym wdzięczny. Zamierzam je połączyć z Pass int-150 lub lampą Williamson od Haiku( te wzmaki mam na stanie). Obecnie słucham na B&W 801 Matrix Series 3 i dźwięk mi odpowiada ale przyznam szczerze chciałbym spróbować wyżej wymienionej kolumny.  Czy zakup tych  kolumn za 3100€ będzie dobrym wyborem ( ceną) . Pozdrawiam 

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chodzi mi po głowie zakup Tannoy Turnberry-SE. Bardzo mało jest informacja na ich temat w necie.  Jak ma ktoś styczność z nimi i mógłby  podać parę szczegółów na ich temat to byłbym wdzięczny. Zamierzam je połączyć z Pass int-150 lub lampą Williamson od Haiku( te wzmaki mam na stanie). Obecnie słucham na B&W 801 Matrix Series 3 i dźwięk mi odpowiada ale przyznam szczerze chciałbym spróbować wyżej wymienionej kolumny.  Czy zakup tych  kolumn za 3100€ będzie dobrym wyborem ( ceną) . Pozdrawiam 


Mario poszukaj na poprzednich stronach wpisów człowieka o nicku Lutek. To gość który o Tannoy Wie wszystko a i miał sporo . Niedawno spradawal swoje kolumny. Może cię to zainteresować jak widzę co ci po głowie chodzi. Powodzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Turnberry SE 1,5 roku., akurat wtedy używałem wzmacniacza KRELL KAV400i, ale próbowałem z różnymi, w tym z lampą AR i czymś tam jeszcze .Fajne kolumny o wielu zaletach typowych dla Tannoi. W porównaniu do starszych klasyków są mniej dobitne, i mniej energetyczne w całym paśmie.  spokojny dźwięk o dobrej spójności . Nie potrzebują dużo watów, Williamson spokojnie da im radę IMO. Ale tyle emocji co z HPD/SRM/LRM nie będzie . Będzie za to dobra scena i szerszy punkt odsłuchu (sweet spot )


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście z B&W 801 na Tannoy będzie krokiem do przodu czy to ten sam poziom grania? Powiem,  że nigdy  nie miałam głośnikowy papierowych A do Tannoy zawsze coś mnie ciągnęło. W analogowy torze słucham na Tannoy Revolution XT 8F I ten dźwięk jest bardzo naturalny, bez zabarwień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 23:39, Marcin Wielgus napisał:

Wracając do Tannoy takie do was pytanie - kroi mi się własny pokoik odlsuchowy, muszę go jeszcze zbudować ale to inna bajka. Pokoik będzie miał circa 17m2. Czy wg was Tannoy berkeley 385 HPD nie będą się dusiły ?


Wysłane z miłości do muzyki

Raczej celowałbym w 25mkw z nimi. Ja do 20m się w każdym razie nie zdecydowałem... podstawki mogą pomóc... ale nie muszą... Dużo zalezy od akustyki samego pomieszczenia.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 23:49, Marcin Wielgus napisał:

Mario poszukaj na poprzednich stronach wpisów człowieka o nicku Lutek. To gość który o Tannoy Wie wszystko a i miał sporo . Niedawno spradawal swoje kolumny.

No nie wszystko, a raczej tylko troszeczke... Kolumny juz sprzedane i Mario 1976 juz wie o tym. 

Na ten moment udalo mi sie wymyslec, na co tymczasowo postawic Eatony i  tak to u mnie od wczoraj wyglada... Jest na razie na czym sluchac, a brzmi wg mnie super - bardzo duza przyjemnosc ze sluchania. Nie wiem czy w ogole uda mi sie zrealizowac projekt obudow podlogowych na tych glosnikach HPD lub Goldach 10-cio calowych, bo ostatnio to juz bardzo sie zle czuje i na razie brak sil na dzialania w tym kierunku.  

Tannoy Eaton na standach 1_Easy-Resize.com.jpg

Tannoy Eaton na standach 2_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lutek napisał:

No nie wszystko, a raczej tylko troszeczke... Kolumny juz sprzedane i Mario 1976 juz wie o tym. 

Na ten moment udalo mi sie wymyslec, na co tymczasowo postawic Eatony i  tak to u mnie od wczoraj wyglada... Jest na razie na czym sluchac, a brzmi wg mnie super - bardzo duza przyjemnosc ze sluchania. Nie wiem czy w ogole uda mi sie zrealizowac projekt obudow podlogowych na tych glosnikach HPD lub Goldach 10-cio calowych, bo ostatnio to juz bardzo sie zle czuje i na razie brak sil na dzialania w tym kierunku.  

Tannoy Eaton na standach 1_Easy-Resize.com.jpg

Tannoy Eaton na standach 2_Easy-Resize.com.jpg

Zdrowia życzę. Sam mam problemy ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.