Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2020 o 09:50, julius-6 napisał:

Raczej celowałbym w 25mkw z nimi. Ja do 20m się w każdym razie nie zdecydowałem... podstawki mogą pomóc... ale nie muszą... Dużo zalezy od akustyki samego pomieszczenia.

Będzie to w końcu walki "mój pokój" wiec akustykę będę mógł ustrojami poprawiać. ale dzięki za radę.

do taki 17m2 lepsze mogły być 12' np. Chevioty ? 

na co się zdecydowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sine Metu napisał:

Panowie, 10" na 20-30 m².

Tak z grubsza, bo zagra tak na 15 jak i na 40 emoji106.png

No to mozliwe że za 2-3 lata ? Berkeley po kapitalce Będzie na sprzedaż . Na razie jak skończę to będzie obecny salon 40m2 więc się na pewno nie będą dusiły. Oby Berkeley nie wygryzły DC10Ti, to by dopiero było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moje, ale to ogłoszenie wisi już bardzo długo w różnych miejscach, a zdjęcia były tez od tyłu, poszukaj to znajdziesz, wszystko tam widać . Może jakieś dziecko z brzytwą? 
autokorekta w IPadzie wpisała mi „ podkleiłem”  zamiast „podkleił”

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, skali napisał:

Nie moje, ale to ogłoszenie wisi już bardzo długo w różnych miejscach, a zdjęcia były tez od tyłu, poszukaj to znajdziesz, wszystko tam widać . Może jakieś dziecko z brzytwą? 
autokorekta w IPadzie wpisała mi „ podkleiłem”  zamiast „podkleił”

Obawiam się że to mogła być "inna wściekła kobieta" z brzytwą. Ktoś zdaje się za głośno / za często / nie takiej muzyki słuchał. ?

Szkoda głośników ale gardła jeszcze bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na czym polega czar Tannoy Red LSU/HF/xx ? Co jest takiego w ich dźwięku że ceny tych głośników są takie wysokie ?
Żadne inne się tak nie cenia. Co w nich takiego wyjątkowego? Przecież są i Goldy i ...
Pomóżcie zrozumieć jak słyszeliście je


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie a na czym polega czar Tannoy Red LSU/HF/xx ? Co jest takiego w ich dźwięku że ceny tych głośników są takie wysokie ?
Żadne inne się tak nie cenia. Co w nich takiego wyjątkowego?

No, bez powodu nie bylyby takie wysokie. A co do zadnych innych, ktory sie tak nie ceni, to za jeszcze starsze "Silvery" z lat 50-tych, w idealnym stanie, to wolaja i 10 000 USD za takie 15-to calowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No, bez powodu nie bylyby takie wysokie. A co do zadnych innych, ktory sie tak nie ceni, to za jeszcze starsze "Silvery" z lat 50-tych, w idealnym stanie, to wolaja i 10 000 USD za takie 15-to calowe 


Lutek ja rozumię że nie bez powodu, ludzie nie są głupi i nie są głusi, ale akurat ty to prawie wszystko słyszałeś to proszę jak znajdziesz chwilę napisz na czym różnica polega np do HPD ? Wiem że HPD uchodź za "uniwersalny" ale ten czar jest goldach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Co jest takiego w ich dźwięku że ceny tych głośników są takie wysokie ?

Żadne inne się tak nie cenia. Co w nich takiego wyjątkowego?

 

A zauważyłeś że od nowego roku Tannoye podskoczyły o 50%?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy śledzicie Alledrogo ale może kogoś zainteresuje :

https://allegro.pl/oferta/kolumny-tannoy-definition-dc10ti-8904231364?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

mam takie i chwalę sobie, cena sklepowa za parę to circa 30k PLN wiec sądzę, że warto ale od razu odpowiadam to nie moje ?

 

 

W dniu 4.02.2020 o 04:32, Sine Metu napisał:

 

A zauważyłeś że od nowego roku Tannoye podskoczyły o 50%?

 

te Vintage ?  ? Redy były i podrożały ?? 

W dniu 3.02.2020 o 23:08, Marcin Wielgus napisał:

 


Lutek ja rozumiem że nie bez powodu, ludzie nie są głupi i nie są głusi, ale akurat ty to prawie wszystko emoji1.png słyszałeś to proszę jak znajdziesz chwilę napisz na czym różnica polega np do HPD ? Wiem że HPD uchodź za "uniwersalny" ale ten czar jest goldach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

staram się po prostu dowiedzieć od tych ca słyszeli na czym polega ich "jakość" za którą warto tyle zapłacić. 

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2020 o 23:08, Marcin Wielgus napisał:

Lutek ja rozumię że nie bez powodu, ludzie nie są głupi i nie są głusi, ale akurat ty to prawie wszystko emoji1.png słyszałeś to proszę jak znajdziesz chwilę napisz na czym różnica polega np do HPD ?

" ty to prawie wszystko slyszales..."  -  a to dopiero dobre... !  

Np. Tannoy, to najstarsza firma audio na swiecie , ktora powstala w roku 1920. W 1947 wypuscili pierwsze glosniki koncentryczne z serii Monitor, tzw. Black. Pozniej w latach 50-tych Silver, dalej w 60-tych Red itd. Od tamtego czasu na wszystkich tych glosnikach wychodzily przerozne modele kolumn, wiec wyobrazasz sobie ile przez tyle lat tego wypuszczono  A Ty piszesz, ze ja slyszalem. Do ilosci jaka krazy po rynku, to mozna powiedziec, ze ja niczego nie slyszalem.  Ale wracajac do poruszonych przez Ciebie Redow... Ja sam kiedys kupilem piekna - idealna - parke 12-to calowych Redow i okazalo sie, ze srednica ich koszy jest wieksza niz moich 3149 (rowniez 12 cali) i oczywiscie o wlozenie w otwory w kolumnach nie bylo mowy. Na szczescie jest niedaleko mnie ktos taki uczynny ja "szatan", u ktorego zawsze jest na stanie kilka par roznych kolumn, a u ktorego posluchalem, jak i rowniez  pozyczyl mi kolumny na 10-cio calowych Goldach, jak i Eatony na 10-calowych HPD. Po odsluchach zdecydowalem sie, ze bede budowal kolumny wlasnie na ktorys z tych glosniczkow, gdyz okazalo sie, ze bez zadnego problemu, swobodnie naglasniaja moj 30-to metrowy pokoj, a Redy wystawilem na sprzedaz. jJstem przekonany, ze przy odpowiedniej aplikacji beda graly rowniez wybitnie. Dla pozyskania glosnikow juz kupilem Eatony, ale jak juz pisalem nie wiem jak bedzie z realizacja mojego projektu, bo sie kiepsko czuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




staram się po prostu dowiedzieć od tych ca słyszeli na czym polega ich "jakość" za którą warto tyle zapłacić. 


No ale w czym masz problem? Słuchasz i kupujesz... Albo i nie.

Moim zdaniem, są niesamowite i warte każdego pensa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lutek napisał:

" ty to prawie wszystko slyszales..."  -  a to dopiero dobre... !  

Np. Tannoy, to najstarsza firma audio na swiecie , ktora powstala w roku 1920. W 1947 wypuscili pierwsze glosniki koncentryczne z serii Monitor, tzw. Black. Pozniej w latach 50-tych Silver, dalej w 60-tych Red itd. Od tamtego czasu na wszystkich tych glosnikach wychodzily przerozne modele kolumn, wiec wyobrazasz sobie ile przez tyle lat tego wypuszczono  A Ty piszesz, ze ja slyszalem. Do ilosci jaka krazy po rynku, to mozna powiedziec, ze ja niczego nie slyszalem.  Ale wracajac do poruszonych przez Ciebie Redow... Ja sam kiedys kupilem piekna - idealna - parke 12-to calowych Redow i okazalo sie, ze srednica ich koszy jest wieksza niz moich 3149 (rowniez 12 cali) i oczywiscie o wlozenie w otwory w kolumnach nie bylo mowy. Na szczescie jest niedaleko mnie ktos taki uczynny ja "szatan", u ktorego zawsze jest na stanie kilka par roznych kolumn, a u ktorego posluchalem, jak i rowniez  pozyczyl mi kolumny na 10-cio calowych Goldach, jak i Eatony na 10-calowych HPD. Po odsluchach zdecydowalem sie, ze bede budowal kolumny wlasnie na ktorys z tych glosniczkow, gdyz okazalo sie, ze bez zadnego problemu, swobodnie naglasniaja moj 30-to metrowy pokoj, a Redy wystawilem na sprzedaz. jJstem przekonany, ze przy odpowiedniej aplikacji beda graly rowniez wybitnie. Dla pozyskania glosnikow juz kupilem Eatony, ale jak juz pisalem nie wiem jak bedzie z realizacja mojego projektu, bo sie kiepsko czuje ?

Hej to ze wszystko słyszałeś to przenośnia, bo wiem ze się nie da ale jak sam napisałeś i Goldy i HPD, i sadziłem ze swoje Redy tez ci sie udało. stąd pytałem, inwestując w Redy pewnie tez sie o nich naczytałeś / nasłuchałeś .ludzi z Redami mało i ciężko się coś dowiedzieć . 

czyli jak zdrowie pozwoli (czego ci życzę) to na 10" będziesz budował na 10" ? nie na 12' ? 

18 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


No ale w czym masz problem? Słuchasz i kupujesz... Albo i nie.

Moim zdaniem, są niesamowite i warte każdego pensa emoji106.png

 

no właśnie w tym problem tj gdzie posłuchać ? bo na youtube to można stanupów posłuchać a nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

czyli jak zdrowie pozwoli (czego ci życzę) to na 10" będziesz budował

Tak.

 

19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

no właśnie w tym problem tj gdzie posłuchać ?

Mozna i u mnie ale tyko "na sucho" - bez obudowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś pamiętam, jak ćwierć wieku temu kumpel na Mercury M2 puścił Michaela Jacksona z czarnej płyty. Sam jakiś czas temu miałem Mercury M1 - super kolumny, a od kilku dni mam Revolution R3, i zdecydowanie są to najlepsze kolumny, jakiekolwiek słyszałem. Pomożecie mi znaleźć jakieś info o nich? Jakiś test, opis budowy? Jak R3 w porównaniu do M4 (a może M5)? 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 - M2 - M3 - M4 - M5

Góra/średnie są podobne, coraz mocniejszy i głębszy bas - niby tylko bas ale wpływa to na odbiór, nasycenie dźwięku. M-ki są trochę bardziej miękkie i cieplejsze od R, mniejsza szczegółowość, dynamika i bas mniej dokładny,  bez takiego twardszego, zwartego kopa jaki jest w R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się różni konstrukcyjnie? Bo moje R3 to chyba solidne drewno jest, a nie płyta wiórowa. Jak głośniki i zwrotnica, czy są takie same w R jak w M? 

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, costa brava napisał:

R3 okazały się za duże bo juz dudnily...

Jaki metraż? U mnie R3 nie dudnią, ale ja wcześniej przez 2 lata innymi kolumnami po pokoju jeździłem, aż znalazłem najlepsze miejsce. 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.