Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jakieś 20m i R3 - dudnienia buczenia raczej nie ma, ale kształt pomieszczenia dość nieregularny, a miejsca na kolumny i kanapę szukałem z poprzednimi ze 2lata. Dźwięk najlepszy, jaki kiedykolwiek był w moim domu ?

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
A jak to się różni konstrukcyjnie? Bo moje R3 to chyba solidne drewno jest, a nie płyta wiórowa. Jak głośniki i zwrotnica, czy są takie same w R jak w M? 
Revolution mają fornir i jakieś tam zmiany w zwrotnicy.
F w porównaniu do M, zmiany w zwrotnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R3 mają fornir i inne ramki głośników, nie takie tandetne jak w M. Mają inaczej strojony bas niż w M4. Co tam jeszcze z różnic - podwójne terminale. 

F to nie to samo co M. Inny wysokotonowy. Basowe też nie do końca takie same ale być może to tylko kosmetyka, głośnik jest inaczej powlekany.  Grają inaczej, gorzej moim zdaniem. Choć F4 Custom są już niezłe i to już bliski poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramki to widać, ale są też na pewno inaczej powlekane bo materiał jest różny w dotyku, technicznie nie wiem co siedzi w środku. 

Mowa zarówno o basowych jak i kopułkach. F4 to to samo co V4 tylko pomalowane basowe na srebrne. Ale dźwięk się także różni, V są ostrzejsze. Kwestia pewnie zmian na zwrotnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, costa brava napisał:

V4 mialem i bardzo dobrze wspominam, lepiej  niz dc6t se, bo te w ogóle mi nie podeszły

No to są przeciwieństwa. DC6T są we wszystkim lepsze ale nie są tak ciepłe, potrzebują miękko grającej elektroniki, V4 odwrotnie. Masz teraz coś pośrodku (R). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzicie gdzie / u kogo można zrobić w PL profesjonalna wymianę górnych zawieszeń vintydzowych Tannoy? Konkretnie HPD ? Oczywiście poza Lockwood Audio i mainlytannoy na eBay. Dlatego pytam o PL. Zawieszenie mogę kupić w Lockwood żeby był oryginał ale dalej to już nie chce popsuć więc was pytam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie poradzicie gdzie / u kogo można zrobić w PL profesjonalna wymianę górnych zawieszeń vintydzowych Tannoy? Konkretnie HPD ? Oczywiście poza Lockwood Audio i mainlytannoy na eBay. Dlatego pytam o PL. Zawieszenie mogę kupić w Lockwood żeby był oryginał ale dalej to już nie chce popsuć więc was pytam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Dzierżoniowie jest firma Audiofil, która zajmuje sie regeneracją głośników. Może się podejmie. Naprawiałem tam kiedyś głośnik i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W Dzierżoniowie jest firma Audiofil, która zajmuje sie regeneracją głośników. Może się podejmie. Naprawiałem tam kiedyś głośnik i mogę polecić.


Dzięki. Znalazłem jeszcze we Wrocławiu firmę Salto ale w ciemno nie chce oddawać nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Liczę na wasze sprawdzone rozwiązania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Dzięki. Znalazłem jeszcze we Wrocławiu firmę Salto ale w ciemno nie chce oddawać nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Liczę na wasze sprawdzone rozwiązania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gość chyba zna temat, bo jak z nim rozmawiałem polecał mi właśnie starsze Tannoye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Dzięki. Znalazłem jeszcze we Wrocławiu firmę Salto ale w ciemno nie chce oddawać nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Liczę na wasze sprawdzone rozwiązania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie polecam Salto. To są głównie specjaliści od Tonsili starych. Niestety... 
Jakiś czas temu zamówiłem oryginalne pianki do SNELL, przebujałem się przez całe miasto, straciłem w obie strony blisko 2h. Okazało się, że wg Panów zawieszenia nie pasują... bo są za bardzo 'na styk' 

Generalnie jechałem tam niechętnie, bo keidys juz cos znimi konsultowałemi hmm.. tak nie do konca byłem przekonany, ale pomyslałem, że wymiana idealnie dobranego zawieszenia to bułka z masłem powinna być... 

Wysłałem do innej firmy i zrobili naprawę idealnie. 

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam Salto. To są głównie specjaliści od Tonsili starych. Niestety... 
Jakiś czas temu zamówiłem oryginalne pianki do SNELL, przebujałem się przez całe miasto, straciłem w obie strony blisko 2h. Okazało się, że wg Panów zawieszenia nie pasują... bo są za bardzo 'na styk' 

Generalnie jechałem tam niechętnie, bo keidys juz cos znimi konsultowałemi hmm.. tak nie do konca byłem przekonany, ale pomyslałem, że wymiana idealnie dobranego zawieszenia to bułka z masłem powinna być... 

Wysłałem do innej firmy i zrobili naprawę idealnie. 

A zdradzisz jaka to inna firma ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś doradzić, jakie terminale głośnikowe kupić do Tannoy Devon? Póki co zrobiłem złączki taśmą na drucikach z głośnikowymi

Właśnie kupiłem te kolumny i testuję. Jestem pod dużym wrażeniem jak grają. Przede wszystkim wrażenie namacalności i realizmu. Dźwięk jest bardziej surowy (prawdziwy?) niż w DC10T.

Napędzam je tranzystorową końcówką mocy z lampowym pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tutaj, bo dotyczy moich Tannoy Red.  Chodzi o to, ze juz po raz drugi mam na nie chetnego zdecydowanego na kupno w ciemno - bez ogladania.  Jest to osoba anglojezyczna ( na razie nie wiem z jakiego kraju - pierwsza byla z Niemiec). Obaj zainteresowani chcieli placic tylko przez PayPal-a, prosili o moje dane, gdyz - jak twierdza - jest to bardzo bezpieczny dla nich zakup. Tyle, ze ja nie mam pojecia jak to dokladnie dziala i jaka jest cala procedura. Jak wejde na Paypal-a, to tylko informacje, ze " mozesz bezpiecznie kupowac i placic ", ale co z operacja odwrotna ? Czyli, ze to ja sprzedaje, a ktos ma mi zaplacic w tym systemie ?  Slyszalem, ze jak kupujacy wplaci mi pieniadze do PayPal-a, to zostana mi one wyplacone dopiero jak  potwierdzi, ze otrzymal towar i ze doszedl nieuszkodzony. A co jak nie potwirdzi albo otrzyma uszkodzony przez kuriera ?  Ktora strona wowczas musi starac sie o odszkodowanie od kuriera za towar ? 

Cay ktorys z Kolegow, kto ma doswiadczenie w tym zakresie i juz w ten sposob cos sprzedawal moze mi - np. na PW czy na maila ( adres w " o mnie " ) - szczegolowo wyjasnic procedure takiej operacji i na ile jest to bezpieczne ?       

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Pytam tutaj, bo dotyczy moich Tannoy Red.  Chodzi o to, ze juz po raz drugi mam na nie chetnego zdecydowanego na kupno w ciemno - bez ogladania.  Jest to osoba anglojezyczna ( na razie nie wiem z jakiego kraju - pierwsza byla z Niemiec). Obaj zainteresowani chcieli placic tylko przez PayPal-a, prosili o moje dane, gdyz - jak twierdza - jest to bardzo bezpieczny dla nich zakup. Tyle, ze ja nie mam pojecia jak to dokladnie dziala i jaka jest cala procedura. Jak wejde na Paypal-a, to tylko informacje, ze " mozesz bezpiecznie kupowac i placic ", ale co z operacja odwrotna ? Czyli, ze to ja sprzedaje, a ktos ma mi zaplacic w tym systemie ?  Slyszalem, ze jak kupujacy wplaci mi pieniadze do PayPal-a, to zostana mi one wyplacone dopiero jak  potwierdzi, ze otrzymal towar i ze doszedl nieuszkodzony. A co jak nie potwirdzi albo otrzyma uszkodzony przez kuriera ?  Ktora strona wowczas musi starac sie o odszkodowanie od kuriera za towar ? 
Cay ktorys z Kolegow, kto ma doswiadczenie w tym zakresie i juz w ten sposob cos sprzedawal moze mi - np. na PW czy na maila ( adres w " o mnie " ) - szczegolowo wyjasnic procedure takiej operacji i na ile jest to bezpieczne ?       
Lutek,

Tak, po zmianach na przestrzeni ostatnich lat, jako sprzedający możesz mieć problem - delikatnie mówiąc. Krótko, trafisz na oszusta to Cię wydyma. Tak to pozmieniali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
> Sine Metu

Dzieki Ci za te informacje. I pewnie jest tak jak slyszalem, ze kupijacy musi potwierdzic PayPal-owi otrzymanie towaru i dopiero ten wyplaci sprzedajacemu. Zbyt drogie sa te glosniki abym ryzykowal.

 

Naprawdę spieprzyli to i ja - jeżeli już cokolwiek sprzedaję - to za gotówkę, z rączki do rączki. A jak nie, to sobie leży i ch*j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem próbę wyłydzenia haseł do paypala przez pseudo płatność. Gość chciał zapłacić przez paypal i prosił, żebym koniecznie sprawdzał maile, bo przyjdzie potwierdzenie płatności. Mail miał fałszywy link do paypala. Na szczęście w porę się zorientowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sine Metu napisał:

...ja - jeżeli już cokolwiek sprzedaję - to za gotówkę, z rączki do rączki.

I tak jest najbezpieczniej, a poza tym kupujacy moze sobie przedmiot obejrzec, sprawdzic jego dzialanie itp.  I dlatego problem jest z chetnymi z zagranicy. Kupcy sa, a sprzedac nie bardzo jest jak. Mysle, ze  jedyny w miare bezpieczny sposob transakcji na odleglosc, to wystawienie na Ebay-u i rejestrujac sie tu, mozna pewnie podac swoje konto bankowe prowadzone w EUR-o. Jako ciekawostke powiem, ze kiedys ktos az ze Stanow kupil ode mnie (w ciemno - z gory zaplacone) kolumny Rehdeko i przyleial po nie osobiscie aby je odebrac i wyskac z Polski do siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2020 o 21:46, Sine Metu napisał:

 

Naprawdę spieprzyli to i ja - jeżeli już cokolwiek sprzedaję - to za gotówkę, z rączki do rączki. A jak nie, to sobie leży i ch*j emoji6.png

Średniowiecze ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W Dzierżoniowie jest firma Audiofil, która zajmuje sie regeneracją głośników. Może się podejmie. Naprawiałem tam kiedyś głośnik i mogę polecić.

W przyszłym tygodniu jadę do niego z głośnikami JBL na Alnico to dam znać jak wyszło. Na razie na telefon to wiem o czym mówi. Dzięki za namiar


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I tak jest najbezpieczniej, a poza tym kupujacy moze sobie przedmiot obejrzec, sprawdzic jego dzialanie itp.  I dlatego problem jest z chetnymi z zagranicy. Kupcy sa, a sprzedac nie bardzo jest jak. Mysle, ze  jedyny w miare bezpieczny sposob transakcji na odleglosc, to wystawienie na Ebay-u i rejestrujac sie tu, mozna pewnie podac swoje konto bankowe prowadzone w EUR-o. Jako ciekawostke powiem, ze kiedys ktos az ze Stanow kupil ode mnie (w ciemno - z gory zaplacone) kolumny Rehdeko i przyleial po nie osobiscie aby je odebrac i wyskac z Polski do siebie


Będzie ci ciężko w PL sprzedać te cacuszka. Myślę że musisz przez eBay.
Ja czasem coś kupuje na eBay wtyki , interkonekt itp i zawsze place PayPal i jakoś nie muszę nigdy nic dodatkowo potwierdzać że dostałem. Od razu place po kup teraz i idzie. Może to dlatego że poprzez eBay ?
Poza eBay nie korzystałem z PayPal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy może ktoś doradzić, jakie terminale głośnikowe kupić do Tannoy Devon? Póki co zrobiłem złączki taśmą na drucikach z głośnikowymi
Właśnie kupiłem te kolumny i testuję. Jestem pod dużym wrażeniem jak grają. Przede wszystkim wrażenie namacalności i realizmu. Dźwięk jest bardziej surowy (prawdziwy?) niż w DC10T.
Napędzam je tranzystorową końcówką mocy z lampowym pre.


Ja kupiłem takie :

https://www.blackdotaudio.eu/gniazdo-glosnikowe-premium-m926-satin-para-p-403.html

Nie wiem czy znacie ten sklep ale facet mega profesjonalne podejście do klienta. Mogę z ręką na sercu polecić.

Kupiłem też WBT na eBay. Jeszcze nie doszły. Jedne z nich dam.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.