Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Jestem posiadaczem kolumn Tannoy Arden i szukam dla nich kabla, którym podłączę je ze wzmacniaczem Accuphase E 650.
Może ktoś podpowie jakie kable przesłuchać, bo jest dość duży wybór na rynku, wszystkich nie przesłucham  Muzyki słucham bardzo różnej, wiec muszą to być kable uniwersalne.
Z góry dziękuje za pomoc...

Witamy w klubie. Twoje Ardeny to klasyka czy nowa produkcja ?
Wzmacniacz godzien Tonnoy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Skali ładne berkeley, mam wielką chęć na berkeley lub gold 15 lancaster,  musi tylko jakiś grat zejść mi ze stanu.

Teraz udało mi się na zamianki pozyskać electro voice delta - posłuchamy zobaczymy.

Skali opisz różnice między devon, srm a berkeley 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa seria. I mam fajny efekt koncertowy
 

skończy się na tym że to tybnam napiszesz z czym grasz.
Piękne klocki i niezła ruina finansowa.
Topowy A klasowy Accu no no

Nie wiem jak nowe legasy grają górze ale ja w DC10Ti ciut temperowalem górę ale wówczas miałem MF M6500i w klasie AB więc nie wiem jakby zagrały w klasie A. U mnie głośnikowy z powodów jak powyżej to był van Den Hul The Wind. Z Kimber Kable 8TC było za jasno i za ostro na górze ale u ciebie to może zagrać z A klasa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Dzień dobry,
Jestem posiadaczem kolumn Tannoy Arden i szukam dla nich kabla, którym podłączę je ze wzmacniaczem Accuphase E 650.
Może ktoś podpowie jakie kable przesłuchać, bo jest dość duży wybór na rynku, wszystkich nie przesłucham  Muzyki słucham bardzo różnej, wiec muszą to być kable uniwersalne.
Z góry dziękuje za pomoc...
Kable nie grają. Ja mam takie: https://www.audioaffair.co.uk/qed-signature-revelation-speaker-cable-pair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Skali ładne berkeley, mam wielką chęć na berkeley lub gold 15 lancaster,  musi tylko jakiś grat zejść mi ze stanu.
Teraz udało mi się na zamianki pozyskać electro voice delta - posłuchamy zobaczymy.
Skali opisz różnice między devon, srm a berkeley 

Jaki masz model tych electro voice delta?
Electro-Voice Interface Delta ? Na papierze rewelka. Napisz coś .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki właśnie mam model całe 2 dni jeszcze nie wstawiłem ich do swojego pokoju ale znając model gamma będzie to zapewne energetyczne i otwarte granie z bardzo dobrze kontrolowanym i kopiącym basem.

To te z fotki.

 

20200502_113611.jpg

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki właśnie mam model całe 2 dni jeszcze nie wstawiłem ich do swojego pokoju ale znając model gamma będzie to zapewne energetyczne i otwarte granie z bardzo dobrze kontrolowanym i kopiącym basem.
To te z fotki.
 
20200502_113611.thumb.jpg.ea8a01c5ee5a35f6ae95396c06e6cacf.jpg

stolarka zachowana w pięknym stanie. Czytałem o nich. "na papierze" rewelka. Kosmiczna czułość i bass od 28hz I to z energią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sine Metu napisał:

Kable nie grają, ale ja do Tannoi tez używam QED-ów. Przypadek ? Nie sądzę.....?

13 godzin temu, szatan napisał:

Skali opisz różnice między devon, srm a berkeley 

Ale tak od zera?  O różnicach między HPD a SRM&co już sporo było ...Ale zawsze warto powtórzyć w skrócie : Berkeley grają jak Devon i Cheviot, tylko bardziej ?. I niżej schodzą. A SRM  to detaliczność, blask , dosadność .To wszystko jest tez w HPD, ale w SRM więcej, czasem aż za dużo Za to HPD o wiele lepiej I bez wysiłku budują trzeci wymiar. Bas z SRM szczuplejszy i krótszy, z HPD miękki i większy . Gdybym miał wybierać tylko jedne , wybrałbym na dzisiaj HPD, a konkretnie do mojego pokoju Berkeleye. Ale nie muszę. SRM są tez kochane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szatan napisał:

mam wielką chęć na berkeley lub gold 15 lancaster,

A nie lepiej na teraz tytulem proby (zwazywszy na obecna wielkosc pomieszczenia) jednak 12 cali Goldy,  Devony czy Chevioty ?  Pomysl Wojtek... Ja - w razie czego -  mam tez  rysunki na super sztywne obudowy pod 10-cio jak i 12 calowe glosniczki, tak, ze  jak Ci sie cos juz ostatecznie super spodoba, to moze "wystrugalibysmy" wspolnie od razu 4 obudowy ?  ..., tzn., zlecimy komus aby nam "wystrugal".

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skali lepiej bym tego nie ujął tzn z hpd miałem tylko eaton miałem też srm12x i znam kolumny Lutka, gold 10" grają podobnie do hpd ale są nieco bardziej "gold" ?

Jako, że eaton poszedł w świat następne berkeley, słyszałem jednak opinie, że bas 15" hpd to juz misiek prawda to ? eaton miał świetny bas.

Lutek w hpd nie widzę sensu robienia obudów,  jest z czego wybierać.

Pokój mały ale muszę sprawdzić 15" 

Mam perspektywę na pokój 40m2 więc jest nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szatan napisał:

Skali lepiej bym tego nie ują

Ale rownie ladnie to kiedys ujales, ze: " SRM graja bardziej wyczynowo " . Rowniez trafna, krotka ocena.

14 minut temu, szatan napisał:

słyszałem jednak opinie, że bas 15" hpd to juz misiek

Oj tego tez sie bardzo  boje, bo juz z Eatonow leciutka "misiowatosc" slysze w stosunku do SRM ( jednak odpowiedz impulsowa dluzsza). 15 cali na zawieszeniach miekkich piankowych o duzym skoku Xmax !!! ?

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szatan napisał:

bas 15" hpd to juz misiek prawda to ? eaton miał świetny bas.

 

Trochę tak jest. Lepiej chyba ostrożnie dobierać elektronikę żeby nie było „kumulacji”. Ale naprawdę nie ma większego z tym problemu , bas raczej kopie niż się ciągnie, choć oczywiście zależy to też od nagrania . 

A co do Etona, to z tego co pamietam ma więcej basu niż większy Devon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek to piankowe zawieszenie akurat można uznać jako mit, mam teraz jbl 4343 z 15" basem na piance i co jak co ale powolny to on nie jest w moich 18m2.

mam podobne spostrzeżenia. Mam JBL L300 więc blisko do 4343 i dają szybkim basem. jest werwa i energia i moje Berkeley podobnie ale nie słucham ich na lampie więc to może i powód . Słucham z MF M6500i a teraz MF AMS35i w klasie A, ale ma współczynnik tłumienia 160-180 więc trzyma bas w ryzach. Jak kolega powyżej napisał , ważne z jaką elektronika się łączy bo z lampą, która ma praktycznie współczynnik tłumienie bliski zero, to nie wiem jak by było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szatan napisał:

Lutek w hpd nie widzę sensu robienia obudów,  jest z czego wybierać.

Tak, ale jednak to slabe jakosciowo, o dosyc cienkich sciankach,  najprostrze skrzynki - graniastoslupy o podstawach prostokatnych i pewnie jeszcze w nich ze wzmocnieniami krucho.

 

4 godziny temu, szatan napisał:

Lutek to piankowe zawieszenie akurat można uznać jako mit, mam teraz jbl 4343 z 15" basem na piance i co jak co ale powolny to on nie jest w moich 18m2.

Raczej mam zle doswiadczenia co do jakosci basu z glosnikow na bardzo miekkim zawieszeniu, o duzym skoku membrany, ale nie moge twierdzic, ze to jakas regula. Twoich JBL--i przez obecna sytuacje nie udalo sie niestety posluchac. Zreszta Ty tez miales wpasc posluchac jak w moim - 30-to metrowym pokoju graja znane Tobie Eatony...

4 godziny temu, skali napisał:

A co do Etona, to z tego co pamietam ma więcej basu niż większy Devon.

Wlasnie jestem zaskoczony ta iloscia - glebokoscia i wypelnieniem - basu z tych malych skrzynek. Jesli uwazasz, ze nawet w Devonach jest go mniej, to jesli myslec o 12-tu calach, to juz raczej o Cheviotach - one chyba maja taka objetosc jak SRM 12X .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lutek napisał:

Jesli uwazasz, ze nawet w Devonach jest go mniej, to jesli myslec o 12-tu calach, to juz raczej o Cheviotach - one chyba maja taka objetosc jak SRM 12X .

Ale to zależy kto ile potrzebuje. Eatony to jedyne Tannoye które miałem , w których eksperymentowałem z audiofilską skarpetą w dziurze BR bo miałem czasem wrażenie ze basu jest aż za dużo . Ale w sumie skarpetę wyjąłem . 

Wydaje mi się , że SRM12x i Cheviot to taka sama skrzynka, pewnie tylko BR inaczej strojony.

Moim zdaniem średnica z HPD 315 jest lepsza niż z Eatona . Słabo już pamietam Eatona , choć miałem wyjątkową parkę w idealnym stanie i - uwaga! - w oryginalnych kartonach!! . Skasowały wszystko co miałem przed nimi. Ale jak postawiłem Devony to było jeszcze lepiej .I chyba rzecz w równowadze totalnej przesuniętej w Eatonach jakby lekko w dół. No i w większej energetyczności Devona.

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Te Devony w takim razie moga byc ciekawa alternatywa dla Eatonow.  A Cheviotow moze rowniez sluchales ? Czy oprocz - jak sadze - glebszego i jeszcze nizej schodzacego basu  z Cheviotow,  srednica z nich i energetycznosc juz raczej nie odbiega od Devonow ? Czy czasem z tych trzech modeli bas nie jest jakosciowo najlepszy z Devonow ? Jak sadzisz ?

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi początkowo brakowało nieco basu w Devonach, jednak teraz mam wrażenie, że jest go tyle ile trzeba, w DC10T ten bas był bardziej podkreślony. Np. w muzyce R&B było go już trochę za dużo. 

To co jednak najbardziej zwraca uwagę to, że wyciągają więcej z nagrań. Potrafi to płatać psikusy, bo nagle pojawiają się dźwięki, których wcześniej nie zauważałem, nawet na słuchawkach. W niektórych nagraniach wyciągają też różne niedoskonałości np odgłosy ruchu ulicznego w tle nagrania, czy skrzypienia pedałów fortepianu. Widać chyba studyjny rodowód tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Lutek napisał:

Hm... Te Devony w takim razie moga byc ciekawa alternatywa dla Eatonow.  A Cheviotow moze rowniez sluchales ? Czy oprocz - jak sadze - glebszego i jeszcze nizej schodzacego basu  z Cheviotow,  srednica z nich i energetycznosc juz raczej nie odbiega od Devonow ? Czy czasem z tych trzech modeli bas nie jest jakosciowo najlepszy z Devonow ? Jak sadzisz ?

Mam i Chevioty, i Devony , tak się jakoś poukładało , Devony teraz w pokoju syna, może kiedyś będą jego.. Grają podobnie , o ile Cheviota się umieści na podstawce. Oczywiście basu z Cheviota jest więcej i schodzi niżej . Różni je w końcu tylko objętość obudowy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wrazenia, ze bas z Devonow jest jednak jakosciowo troszke  lepszy (szybszy - z lepsza odpowiedzia impulsowa), niz z Cheviotow ?

Teoretycznie tak powinno byc, gdyz mniejsza obudowa przy tym samym glosniku.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszej obudowy z reguły basu jest mniej  ale jest szybszy i tak tez jest z HPD315.Nie są to jednak w tym przypadku wielkie różnice ,do Twoich 30m2 ( o ile dobrze pamietam ) to jednak bym celował w Cheviota. poza większym basem dźwięk  bardziej jak z podłogówki bo Devon to jednak monitor, Czuć że kolumna  jest mniejsza i oderwana od ziemi, nie wiem czy tez tak odbierasz taką różnicę . To nawet fajne, ale masz spore pomieszczenie, i słuchałeś przez ostatnie lata dużych podłogówek . Nie przeszkadza Ci to w Etonach? 

Tak myślę.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skali napisał:

słuchałeś przez ostatnie lata dużych podłogówek . Nie przeszkadza Ci to w Etonach? 

Mimo, ze bas w Eatonach jakosciowo (szybkosciowo) odrobine gorszy niz w moich podlogowkach na glosnikach z SRM-ow (model 3149), to jednak w swojej wiekszej lagodnosci      brzmienia, barwie, lepszemu budowaniu sceny 3d, jakos nieco wieksza przyjemnosc sluchania odczuwalem z Eatonow.  Zreszta od razu to zauwazylem, jak jeszcze Eatony pozyczylem od szatana i polozylem je poziomo na te moje podlogowki celem porownania. Pamietam, ze przez wiele dni jak mialem ochote posluchac muzyki, to wlaczalem juz tylko Eatony.

 

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jeszcze taki się nie urodził co by .... Szczery to myślę że każdy z nas w swoim systemie , w swojej akustyce, "pod swoje subiektywne" oczekiwania wybiera i decyduje. Nie ma jednego najlepszego rozwiązania.

Ale z innej beczki pytanie do Was Tonnoyowe vintage grono

Czy jak wasze kolumny stoją na podłodze to na tych firmowych podstawkach / nóżkach ? Tj takich jak mały kapsel ? Czy dawaliście jakieś kolce ? Jeśli tak to czy coś się zmieniło? Warto?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłogówki zawsze na „kapslach”, o ile nie na podstawkach
 

A tamtych czasach nikt o kolcach chyba jeszcze nie myślał choć to Angole wymyśli ponoć kolce do swoich podłóg z wykładzina na deskach lub betonie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 16:35, skali napisał:

Chyba jesteś pierwszy w klubie z kolumnami Tannoya z nowej serii Legacy, i to największymi .

Nikt Ci wiec raczej nie odpowie na Twoje pytanie. Ale napisz koniecznie jak to gra, i w jakim pokoju 

Muzyki słucham odkąd pamiętam. Najpierw były  Altusy, a potem się zaczęło ... Czas słuchania szczegółów i wyłapywania smaczków ma juz za sobą teraz chciałbym jeżeli jest tylko wolna chwila posłuchać dobrej muzyki w dobrej jakości. Zależało mi na kolumnach do dużego pomieszczenia około 70m2, ale wysokiego (3,5 do 5 metrów). Nie jest to salon do odsłuchu tylko pomiesczenie podzielone na kuchnie, jadalnie i salon. Miałem pokój do słuchania ok 12m2 z Audio Physic, ale nie będę się tam zamykał jak jestem gościem w swoim domu ? Słucham z winyli i plików hi-res. Teraz wypożyczyłem VdH Cumulus i jest pięknie, ale czekam jeszcze na odsłuch Tellurium Silver Diamond. W nowych Ardenach brakuje mi trochę szybkości, szczególnie na ostrym graniu, bo jazz, klasyka to gra super. Myślałem jeszcze od Klipsch, ale nie było gdzie ich posłuchać. Co do dźwięku to jako stały bywalec koncertów, bardzo mi spasowały te Tannoye. Przy słabszych nagraniach trochę dudni bas, ale to chyba bardziej wina pomieszczenia. Mam pytani jak macie ustawione swoje Tannoy'e, bardzo zgięte do punktu odsłuchowego, czy jednak bardziej "rozwarte"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.