Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

W moim salonie , otwartym na kuchnie i jadalnie, słabo wytłumionym, nie da się słuchać. Mody pomieszczenia zabijają , bas dudni....mam szczęśliwe oddzielny pokój 19m2 na zabawki audio i TV
Tak, salony to wyzwanie. Większe szanse mu sprostać  mają kolumny z dużymi membranami , wiec te Ardeny to dobry wybór IMO. W razie potrzeby można spróbować  korekcji cyfrowej , np. Lyngdorfa lub coś z Dirac Live , np. nowy NAD. Miałem Lyngdorfa i to działa .

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Muzyki słucham odkąd pamiętam. Najpierw były  Altusy, a potem się zaczęło ... Czas słuchania szczegółów i wyłapywania smaczków ma juz za sobą teraz chciałbym jeżeli jest tylko wolna chwila posłuchać dobrej muzyki w dobrej jakości. Zależało mi na kolumnach do dużego pomieszczenia około 70m2, ale wysokiego (3,5 do 5 metrów). Nie jest to salon do odsłuchu tylko pomiesczenie podzielone na kuchnie, jadalnie i salon. Miałem pokój do słuchania ok 12m2 z Audio Physic, ale nie będę się tam zamykał jak jestem gościem w swoim domu  Słucham z winyli i plików hi-res. Teraz wypożyczyłem VdH Cumulus i jest pięknie, ale czekam jeszcze na odsłuch Tellurium Silver Diamond. W nowych Ardenach brakuje mi trochę szybkości, szczególnie na ostrym graniu, bo jazz, klasyka to gra super. Myślałem jeszcze od Klipsch, ale nie było gdzie ich posłuchać. Co do dźwięku to jako stały bywalec koncertów, bardzo mi spasowały te Tannoye. Przy słabszych nagraniach trochę dudni bas, ale to chyba bardziej wina pomieszczenia. Mam pytani jak macie ustawione swoje Tannoy'e, bardzo zgięte do punktu odsłuchowego, czy jednak bardziej "rozwarte"?


Przy tym metrażu i oczekiwaniach, posłuchaj Tannoy Canterbury GR.
To jest zupełnie inny układ magnetyczny i może stąd inna cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham odkąd pamiętam. Najpierw były  Altusy, a potem się zaczęło ... Czas słuchania szczegółów i wyłapywania smaczków ma juz za sobą teraz chciałbym jeżeli jest tylko wolna chwila posłuchać dobrej muzyki w dobrej jakości. Zależało mi na kolumnach do dużego pomieszczenia około 70m2, ale wysokiego (3,5 do 5 metrów). Nie jest to salon do odsłuchu tylko pomiesczenie podzielone na kuchnie, jadalnie i salon. Miałem pokój do słuchania ok 12m2 z Audio Physic, ale nie będę się tam zamykał jak jestem gościem w swoim domu  Słucham z winyli i plików hi-res. Teraz wypożyczyłem VdH Cumulus i jest pięknie, ale czekam jeszcze na odsłuch Tellurium Silver Diamond. W nowych Ardenach brakuje mi trochę szybkości, szczególnie na ostrym graniu, bo jazz, klasyka to gra super. Myślałem jeszcze od Klipsch, ale nie było gdzie ich posłuchać. Co do dźwięku to jako stały bywalec koncertów, bardzo mi spasowały te Tannoye. Przy słabszych nagraniach trochę dudni bas, ale to chyba bardziej wina pomieszczenia. Mam pytani jak macie ustawione swoje Tannoy'e, bardzo zgięte do punktu odsłuchowego, czy jednak bardziej "rozwarte"?
 
 

Moje Tannoy definition DC10Ti miałem rozwarte. W ustawieniu bezpośrednim było dla mnie za dużo góry i też jechałem na VdH the second - głośnikowy. Teraz ćwiczę JBL L300 w 39m2 salon .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema:) od Paru dni jestem posiadaczem Cheviotów ( Skaliego - dziękuję Chopie) Odsłuchiwałem także LGM Juliusa ( także dziękuję) . Chciałem się rozeznać jakie Wy macie systemy, żeby mieć punkt odniesienia w kompletowaniu setupu. U Skaliego grały na Manley Stingray, i bardzo mi podobało się to symbioza ( SKali chyba więcej może o tym napisać niż ja) .Wezmę także Lebena 300F na odsłuch - został mi polecony. Będę także miał z 2-3 graty od znajomych . A co fajnego u Was tam siedzi? 

Pozdrawiam Kazik

tannoy .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy eaton i gold 10" lsu genialnie grają z sun audio 2a3.

Leben wg mnie z tannoy nie do końca synergiczny.

Miałem lebena 300 pierwszą wersję i ogólnie piecyk jest genialny ze snell lub art czy mini utopiami grał fantastycznie jednak  tannoy nie pokazywał z nim pełni swoich możliwości, nawet nie pamiętam co  było nie tak ale razem z Lutkiem stwierdziliśmy,  że nie koniecznie do Tannoy.

Kiedyś jak juz nie miałem lebena do kumpel wpadł z modelem 300f i ten wydawał się bardziej otwarty i dynamiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z Devonami końcówka tranzystorowa Dayens Ecstasy IV z pre lampowym Cary Audio Slp98. Jak na mój gust bardzo dobre połączenie.

Cieszyn piękne dual mono. Prawdziwe i bez lipy. Masz prąd i piękna gra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tannoy eaton i gold 10" lsu genialnie grają z sun audio 2a3.
Leben wg mnie z tannoy nie do końca synergiczny.
Miałem lebena 300 pierwszą wersję i ogólnie piecyk jest genialny ze snell lub art czy mini utopiami grał fantastycznie jednak  tannoy nie pokazywał z nim pełni swoich możliwości, nawet nie pamiętam co  było nie tak ale razem z Lutkiem stwierdziliśmy,  że nie koniecznie do Tannoy.
Kiedyś jak juz nie miałem lebena do kumpel wpadł z modelem 300f i ten wydawał się bardziej otwarty i dynamiczy.

Miałem pożyczonego Lebena CS300F jak na obrazku :
c28062ce0365e62f3428c4d31bbb4ba2.jpg
I uważam że to fajna lampa ale do większych przetworników na basie jak u mnie w JBL L300 czy Tannoy Berkeley - 15" to ten model Leben chyba jest za słaby do dobrej kontroli basu. Fajne powietrze i u kolegi gra z miejski paczkami i jest ładnie. U mnie nie było kontroli na basie. Może model 600 dał by radę
Pytałeś co u nas - ja mam Musical Fidelity AMS35i czyli tranzystor w klasie A, tylko 35w pełne dual mono


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Leben 300F z Devonami i Cheviotami zagrał pięknie , na tyle że po dwóch dniach testów go kupiłem. Tyle, że moje doświadczenie z lampami było ( i jest ) niewielkie, więc mogłem być po prostu zauroczony lampą . Drugą w życiu, ale pierwsza - UNison Simply Italy , nie zrobił na mnie dobrego wrażenia , słabizna jakaś ...No i, jak już pisałem, trzeba dodać że z serią LRM/SRM/LGM Leben gra IMO zupełnie nieciekawie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 16:47, szatan napisał:

Miałem też klona sun audio - bowei i też grał świetnie ale oryginalny sun to jednak wyższa klasa.

Może nie aż tak wyśmienicie jak sun audio ale Fisher też daje radę z Tannoy:-) Super funkcjonalność, tuner + przedwzmacniacz gramofonowy.

FD97E9A7.jpg

unnamed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Allmr napisał:

Szukam powoli DC10ti.

Pojawiło się takie ogłoszenie w Polsce. Abstrahując od mało atrakcyjnej ceny, czy to prawda co pisze sprzedający?

https://www.olx.pl/oferta/tannoy-dc-10-t-definition-rarytas-CID99-IDERBrA.html

a co pisał bo już nie aktualne. ? 

Cena pojęcie względne ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrych mobilnych przeglądarkach istnieje coś takiego jak "przełącz na wersję na komputer" :)

Cytat

Opis

Sprzedam kolumny Tannoy DC 10 T, jest to rarytas na rynku wtórnym.
Model ten jest poprzednikiem Tannoy DC 10Ti, który pod względem dźwięku są kompletnie różnymi kolumnami.
Miałem kolumny DC 10 Ti i szybki się ich pozbyłem, ponieważ grały "zwyczajnie " bez przestrzeni i czarującego środka z dual koncentrycznego głośnika.
Na dowód potwierdzenia moich wniosków , jak również dziesiątek wpisów na międzynarodowych forach wstawiam zdjęcie kolumn DC 10 T oraz DC 10 Ti.
Proponowany model DC 10 T to kolumna nie wymagająca, można ją napędzić wzmacniaczem lampowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, don111 napisał:

W dobrych mobilnych przeglądarkach istnieje coś takiego jak "przełącz na wersję na komputer" ?

 

Allmr - ten sprzedawca to ... Sprzedawca. I pisze to co pisze aby sprzedać to co ma. Jakby miał DC10Ti to one byłyby cacy a z resztą wpadnij posłuchać i sam się przekonasz. Za parę dni w końcu skórze Tannoy Berkeley to sobie porównasz. 

DC10Ti i DC10T to bardzo podobne paczki. Pisz na priv to się Zdzwonimy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie było dodane 11 maja, wczoraj jeszcze się wyświetlało.

Zainteresowało mnie i postawiło na baczność to zdanie: 

Miałem kolumny DC 10 Ti i szybki się ich pozbyłem, ponieważ grały "zwyczajnie " bez przestrzeni i czarującego środka z dual koncentrycznego głośnika.

Brzmi to dla mnie tak niewiarygodnie, ale może to kwestia gustu.

Marcin, dziękuję za zaproszenie, ale mieszkasz spory kawałek ode mnie. Może jakoś, kiedyś, przy okazji się uda. Choć DC10Ti w rozsądnym pieniądzach kupiłbym w ciemno. Nie mogę odżałować tych z Poznania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Allmr napisał:

Ogłoszenie było dodane 11 maja, wczoraj jeszcze się wyświetlało.

Zainteresowało mnie i postawiło na baczność to zdanie: 

Miałem kolumny DC 10 Ti i szybki się ich pozbyłem, ponieważ grały "zwyczajnie " bez przestrzeni i czarującego środka z dual koncentrycznego głośnika.

Brzmi to dla mnie tak niewiarygodnie, ale może to kwestia gustu.

Marcin, dziękuję za zaproszenie, ale mieszkasz spory kawałek ode mnie. Może jakoś, kiedyś, przy okazji się uda. Choć DC10Ti w rozsądnym pieniądzach kupiłbym w ciemno. Nie mogę odżałować tych z Poznania.

 

Szukałem kiedyś porównań DC10T do DC10Ti, ale trudno coś znaleźć. Kontaktowałem się z tym sprzedawcą, bo też mnie zaciekawiła ta opinia. Twierdził, że DC10Ti były jaśniejsze i miały mocniejszy, bardziej punktowy bas. Twierdził, że waha się czy sprzedawać DC10T. Widocznie się rozmyślił, bo nie sądzę, żeby sprzedał je w takiej cenie. A na czym teraz grasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam DIY w obudowie zamkniętej, idealne do dynamicznego grania. Szukam drugiego kompletu do jazz'owego plumkania. Kiedyś miałem Precision 6.2LE i były świetne w takim repertuarze. Stąd chęć powrotu do Tannoy. Nawet kupiłem do nich lampę, ale później sprzedałem i zostałem przy tranzystorze. Lepiej sobie radził z kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do DC10T ale wg mojej wiedzy to poprawili bas . Zrobi cokół , dociazyli postawę. Przetworniki te same, lespze komponenty w zwrotnicy i coś tam o obróbce criogenicznej przewodników pisali. Marketing?
Dynamiczna, szybka, uniwersalna kolumna. Bardzo wysoka skuteczność więc ze wszystkim zagra ale z lampą jej nie łączyłem. Aha jest " kierunkowa" trzeba dobrze ustawić i siedzieć w sweetspot. Bas mocny i punktowy. Nie ciągnie się. Ale u mnie gra z MF M6500i. Szybka odpowiedź basowa i membrana to ponoć papier / celuloza z czymś pomieszana. Ja nie lubię platiku kevlaru czy innych aramidow więc mi pasuje. Ale hip-hop czy punku papier może nie zagrać.
Mam inne kolumny ale jakoś z nimi nie mogę się rozstać. Mają swój urok.

Co do ceny. Te z Poznania to byla super okazja znam z forum sprzedającego. Trzeba było ... Wiem ile dałem za swoje choć mam na gwarancji i z faktura ale jednak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 19:16, Pietuisza napisał:

Może nie aż tak wyśmienicie jak sun audio ale Fisher też daje radę z Tannoy:-) Super funkcjonalność, tuner + przedwzmacniacz gramofonowy.

FD97E9A7.jpg

unnamed.png

A to już u Ciebie ? Udało się je wyrwać. 
 

Ja jestem po tygodniowym domowym odsluchu na 3 wzmakach lampowych , Jedym diy Tranzystorowym ,  do tego dodatkowych lampach mocy, paru kablach , paru interconnectach . Oh narobiło się możliwości tyle że głowa pękał.... soon zdam sprawozdanie , bo coś z tego już zostało . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.