Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.05.2020 o 16:11, ciszyn11 napisał:

Ja to się bardziej teraz waham między Cheviotami, Cheviotami Legacy, lub zrobieniem większych obudów do HPD315 z moich Devonów.  Chevioty Legacy może kupić używane koło 16 tys obecnie.

Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii o Cheviot Legacy o ile będziesz miał szansę odsłuchu . A konkretnie porównania z Devonem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2020 o 21:44, piotrella41 napisał:

Tak to byłoby coś.  

juz jest. regulacja . lampki ... i dam znać.

ktos mi kiedys powiedzial ze vibntge tannoy to lampa. zobaczymy

W dniu 28.05.2020 o 22:25, kazik1 napisał:

Mam pytanie jakich kabli używacie i jaką mają charakterystykę 

a głośnikowy

b interconnect 

głośnikowy - Kimber Kable 8TC na wtykach WBT

interkonekt zalezy ktory ale na RCA - Van den Hull the second

na XLR Neotech 3220 - miedz krystaliczna 7N i drugi do testow bazodrut ktorys tam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/20/2020 at 11:25 PM, ciszyn11 said:

I jak wrażenia? Ja jestem zauroczony Devonami. Grają niezwykle gładko, z wspaniałą głębią, najbardziej lubię jak oddają barwy instrumentów dętych i wokale. Jedynie bas mógłby być bardziej urozmaicony. Ale można ich słuchać godzinami bez zmęczenia. Wahałem się między Devonami i Cheviotami. 

Napiszę tak - kiedyś słuchałem klarnetu na  moich dc8ti na 2 wzmakach - Tucana i MF M6Si - brzmiało to zdecydownanie inaczej na obu wzmacniaczach ? - to była inna barwa instrumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Od około dwóch lat jestem posiadaczem kolumn Cheviot. Jestem zwolennikiem lampy i kolumny brałem w ciemno za dość atrakcyjną cenę nie spodziewając co mnie czeka. Do teraz mnie zaskakują i często przy nich odpływam dosłownie. Kolumny są nie ruszane w środku za to odrestaurowane prze zemnie z zewnątrz. Pomyślałem o przerobieniu zwrotnicy, wymianie okablowania i terminali. Kompletnie się na tym nie znam i liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów w temacie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - kiedyś słuchałem klarnetu na  moich dc8ti na 2 wzmakach - Tucana i MF M6Si - brzmiało to zdecydownanie inaczej na obu wzmacniaczach  - to była inna barwa instrumentu.

Sama prawda, albo po prostu trafna obserwacja. Stąd mówimy o dopasowaniu wzmaka do kolumn. U mnie jak podłączyłem do DC10ti A klasowy Musical Fidelity AMS35i to wszystko inaczej . W kablomanie nie wchodzę bo to inna bajka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Od około dwóch lat jestem posiadaczem kolumn Cheviot. Jestem zwolennikiem lampy i kolumny brałem w ciemno za dość atrakcyjną cenę nie spodziewając co mnie czeka. Do teraz mnie zaskakują i często przy nich odpływam dosłownie. Kolumny są nie ruszane w środku za to odrestaurowane prze zemnie z zewnątrz. Pomyślałem o przerobieniu zwrotnicy, wymianie okablowania i terminali. Kompletnie się na tym nie znam i liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów w temacie. Pozdrawiam

2 lata i jeszcze nie zmieniłeś ? Aleś wtopił chlopie, kupiłeś od razu docelowe kolumny odbierając sobie przyjemność kupowania i sprzedania aby koniec końcem skończyć na jakiś dobrych Tannoy Vintage

A poważnie jakie masz zaciski ? Na sprężynkę na goły drut ? Wstaw fotkę
Jeśli tak to kup porządne używane terminale WBT na eBay czy gdzie tam chcesz i godzina roboty i zglowy.

Zwrotnicy sorry ja cię nie będę wspierał w jej przerabianiu bo uważam to za niecelowe. Tam są kondensatory suche więc nie ma kwestii starzenia jak w elektrolitach. Jeśli nic nie spalone to nie ruszaj, nie psuj. Takie moje zdanie.

Wewnętrzne kable rzeczywiście cienkie druty są. To jest miedź cynowana o ile pamiętam. Możesz dla funu wymienić i kup np sklep Blackdotaudio.pl miedź srebrzoną jakieś 1.5m2 lub 2.5m2. Koszt żaden , zabawa jest. Starych nie wyrzucaj bo możesz chcieć wrócić lub kiedyś jak zapragniesz większe Tannoy to dasz kupującemu jako oryginał.

Jak masz pytania to pisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2 lata i jeszcze nie zmieniłeś ? Aleś wtopił chlopie, kupiłeś od razu docelowe kolumny odbierając sobie przyjemność kupowania i sprzedania aby koniec końcem skończyć na jakiś dobrych Tannoy Vintage

A poważnie jakie masz zaciski ? Na sprężynkę na goły drut ? Wstaw fotkę
Jeśli tak to kup porządne używane terminale WBT na eBay czy gdzie tam chcesz i godzina roboty i zglowy.

Zwrotnicy sorry ja cię nie będę wspierał w jej przerabianiu bo uważam to za niecelowe. Tam są kondensatory suche więc nie ma kwestii starzenia jak w elektrolitach. Jeśli nic nie spalone to nie ruszaj, nie psuj. Takie moje zdanie.

Wewnętrzne kable rzeczywiście cienkie druty są. To jest miedź cynowana o ile pamiętam. Możesz dla funu wymienić i kup np sklep Blackdotaudio.pl miedź srebrzoną jakieś 1.5m2 lub 2.5m2. Koszt żaden , zabawa jest. Starych nie wyrzucaj bo możesz chcieć wrócić lub kiedyś jak zapragniesz większe Tannoy to dasz kupującemu jako oryginał.

Jak masz pytania to pisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szukaj WBT 0765 Wg mnie droższe nie ma sensu.

Tu masz nowe :

https://www.ebay.pl/itm/114234676651

Jak trafisz używane będzie taniej

Strona i druty masz tutaj :

https://www.blackdotaudio.eu/hook-up-wire-przewody-polaczeniowe-c-295.html/s=2
Ja kupiłem miedź srebrzoną Jentzen Audio w teflonie. Chcesz drożej nie ma sprawy znajdziesz tam co chcesz.
Właściciel firmy bardzo porzadny gość


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temat wzmacniacza zamknąłem na Dayensie. Jest neutralny, zrównoważony i niezwykle klarowny. Pre lampowe dodaje holografi i lekko ociepla. Z lampowych testowałem jedynie Unisona S6, ale mi nie podszedł: słabo kontrolował bas i dźwięk wydawał mi się trochę sztuczny, zbyt napompowany. Ale takiego Manleya chętnie bym sprawdził ?

Ze zmian w Devonach, to na razie tylko wymieniłem terminale głośnikowe. Zastanawiam się, czy nie zmostkować przełączników na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wcześniej były inne kolumny ale z Tannoy to nawet ich nie porównuję i nie wymienię firm bo bym sobie wrogów narobił. Zaciski oryginalne tak jak pisałem i muszę korzystać z przejściówek własnej roboty. Zwrotnice na pewno da się ulepszyć i wstawić coś lepszego. Na pewno parę kolegów grzebało przy zwrotnicach i mogą napisać co zrobili i jaki miało to wpływ na dźwięk. Oczywiście myślę, że na lepsze choć nie jestem do końca przekonany czy dobrze robię zabierając się za to. Chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu i jeśli nie spróbuje to jakiś zły, zamyślony chodzę jeśli sobie o tym przypomnę. Zawsze można wrócić do poprzedniej wersji.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temat wzmacniacza zamknąłem na Dayensie. Jest neutralny, zrównoważony i niezwykle klarowny. Pre lampowe dodaje holografi i lekko ociepla. Z lampowych testowałem jedynie Unisona S6, ale mi nie podszedł: słabo kontrolował bas i dźwięk wydawał mi się trochę sztuczny, zbyt napompowany. Ale takiego Manleya chętnie bym sprawdził
Ze zmian w Devonach, to na razie tylko wymieniłem terminale głośnikowe. Zastanawiam się, czy nie zmostkować przełączników na próbę.

Przełączniki zawsze można "wrócić"

Manley ... Hmmm ... Myślimy tak samo . Właśnie zawitał . Pierwsza edycja bo II to ruina finansowa. Regulacja ustawienia i w przyszłym tygodniu granie. Dam znać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oczywiście, że wcześniej były inne kolumny ale z Tannoy to nawet ich nie porównuję i nie wymienię firm bo bym sobie wrogów narobił. Zaciski oryginalne tak jak pisałem i muszę korzystać z przejściówek własnej roboty. Zwrotnice na pewno da się ulepszyć i wstawić coś lepszego. Na pewno parę kolegów grzebało przy zwrotnicach i mogą napisać co zrobili i jaki miało to wpływ na dźwięk. Oczywiście myślę, że na lepsze choć nie jestem do końca przekonany czy dobrze robię zabierając się za to. Chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu i jeśli nie spróbuje to jakiś zły, zamyślony chodzę jeśli sobie o tym przypomnę. Zawsze można wrócić do poprzedniej wersji.      

Zaciski to wymień na bank. Bo te starocie to nie ma sensu. Masz powyżej mój wpis.
Jak cię już korci ze zwrotnica to kup projekt i sobie zrób nowe a nie grzeb w oryginale . Zwrotnica to nie banał. Musi być strojona pod konkretne przetworniki i daną obudowę inaczej lipa.
I uprzedzam że może być inaczej nie koniecznie lepiej. Ale fun z lutowania jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczyłbym na pomoc i zrobienie zwrotnicy przez kogoś kto w tym siedzi. Nie chcę niczego zepsuć a na pewno bym to zrobił ? Szkoda kolumn i innych elektronikali w pobliżu po włączeniu systemu. A może nawet i życia. Dalej chcę pożyć i cieszyć się z dźwięku z Cheviot. Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AudioFan666 napisał:

Oczywiście, że wcześniej były inne kolumny, ale z Tannoy to nawet ich nie porównywane i nie wymienione firmy bo bym sobie związane narobił.      

Mam tak samo. Próbowałem przeanalizować różne kolumny, ale zawsze było podobnie: niby wszystko super, ale nigdy nie było tej namacalności, wrażenia muzyczne na żywo. Nie są idealne, nie grają każdej muzyki dobrze, ale w różnych gatunkach są trudne do pobicia

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczyłbym na pomoc i zrobienie zwrotnicy przez kogoś kto w tym siedzi. Nie chcę niczego zepsuć a na pewno bym to zrobił Szkoda kolumn i innych elektronikali w pobliżu po włączeniu systemu. A może nawet i życia. Dalej chcę pożyć i cieszyć się z dźwięku z Cheviot. Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

Może ktoś się odezwie z forum .
Czasem można kupić gotowe kity dla danego typu kolumny. Powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ciszyn11 napisał:

znalazłem ciekawy projekt zwrotnicy do HPD315. Możnaby wypróbować...

Według mnie nie jest znana , przynajmniej do HPD , lepsza zwrotnica pasywna niż oryginalna.
Można oczywiście poprawiać jakość elementów, ale inna topologię ( schemat ) czy zmiany podziału czy nachylenia ( czyli zmiany wartości elementów ) się nie sprawdzają. Z reguły jest gorzej. Próbowałem , eksperymentowałem ( oryginału nie ruszając ), już mi przeszło.

Zwrotnica z załącznika to nic innego jak próba skopiowania oryginalnej zwrotnicy z HPD 315 z pominięciem niedostępnego w handlu autotransformatora który zastąpiono cewką o takiej samej indukcyjności jak autotransformator w pozycji 0 przełącznika, reszta jest taka sama. Taką zwrotnicę łatwo kupić gotową na Ebay. Zrobiłem sobie taką  na próbę ( tylko że do SRM , nie HPD) , grało gorzej bo IMO nie da się zastąpić  autotransformatora cewką o tej samej indukcyjności ,  cewka nie zmienia napięcia w układzie jak robi to autotransformator. 

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie , strzałem w dziesiątkę okazała się wymiana w moich Eaton-ach , wszystkich kondensatorów na Jantzen  Superior Z-Cap , nie ruszając innych elementów. Poprawa jest znaczna. Głośniki grają szybciej , barwniej , z większą głębią i separacją instrumentów. Tylko uprzedzam , że taka wymiana kondensatorów , to jest droga przez mękę , bo potrzebują bardzo dużo czasu na wygrzanie i pojawi się wiele chwil zwątpienia w międzyczasie. Każdy ma swój system i oczekiwania wobec dźwięku , więc zaznaczam , że u mnie się to sprawdziło. Jestem z tego bardzo zadowolony i nie ma już powrotu do oryginalnej zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 68chudini napisał:

Jak dla mnie , strzałem w dziesiątkę okazała się wymiana w moich Eaton-ach , wszystkich kondensatorów na Jantzen  Superior Z-Cap , nie ruszając innych elementów. Poprawa jest znaczna. Głośniki grają szybciej , barwniej , z większą głębią i separacją instrumentów. Tylko uprzedzam , że taka wymiana kondensatorów , to jest droga przez mękę , bo potrzebują bardzo dużo czasu na wygrzanie i pojawi się wiele chwil zwątpienia w międzyczasie. Każdy ma swój system i oczekiwania wobec dźwięku , więc zaznaczam , że u mnie się to sprawdziło. Jestem z tego bardzo zadowolony i nie ma już powrotu do oryginalnej zwrotnicy.

Hej. Jak długo Ci się Superiory układały? 

U mnie jak na razie 230h i aktualnie jestem na etapie siania blachą. Było już wycofanie wokalu, brak basu i kompletny muł. Czekam aż góra się uspokoi. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę kolega 68chudini chodzi mi o wymianę kondensatorów a nie całej zwrotnicy. Na pewno oryginalne kondensatory już nie chodzą tak samo jak nowe. Upływ czasu działa na wszystko i wszystkich. Współczesne kondensatory na pewno są dużo lepsze niż te które siedzą w starych oryginałach Tannoy. Jestem o tym święcie przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oryginalnych w HPD na „zwykłe” Jantzeny Cross Cap u mnie nic nie dała , a nawet miałem wrażenie ze jest nieco gorzej. Z-cap to dla odmiany górna półka, i spora inwestycja, No ale jeżeli efekt jest - to pewnie warto . Aczkolwiek nie wiem czy warto wymieniać wszystkie na tak drogi model, te w filtrze dolnoprzepustowym basowca raczej niewiele mogą zmienić , odcinają wysokie tony z woofera - i tyle. W zasadzie można się ograniczyć w HPD do 4,7uF i 1,5uF w gałęzi szeregowej tweetera, jest tam jeszcze 3,3uF ale to cześć tłumika rezonansu własnego , raczej brzmienia nie zmieni.

Co do wiekowych kondensatorow, to mają one swoich fanów, stare olejowe na przykład, czy tez jakieś egzotyczne ruskie, chyba wątek o tym był obok na DIY. Ja mogę tylko powiedzieć, że mierzyłem oryginalne w zwrotnicy Tannoya i mimo upływu kilkudziesięciu lat trzymają podstawowy parametr, czyli pojemność . 

 

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nakedtruth83 napisał:

Hej. Jak długo Ci się Superiory układały? 

Wiesz co , trudno jest mi to określić godzinowo , bo przez efekty o których wspominasz nie byłem w stanie wytrzymać z nimi więcej ni trzy godziny dziennie , a co za tym idzie , wszystko rozciągnęło się w czasie do około trzech miesięcy.Nie jestem w stanie Ci jasno powiedzieć ile to jeszcze potrwa , choć na niektórych forach podają 300 - 500h. Jesteś już blisko celu i jeśli wytrzymasz , to bardzo jestem ciekaw Twojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nakedtruth83 napisał:

Hej. Jak długo Ci się Superiory układały? 

U mnie jak na razie 230h i aktualnie jestem na etapie siania blachą. Było już wycofanie wokalu, brak basu i kompletny muł. Czekam aż góra się uspokoi. 

Pozdrawiam

Superiory takie są moim zdaniem. Zdecydowanie nie jestem ich fanem. Grają mało przestrzennie, z niewielką ilością powietrza.

ClarityCap grają znacznie lepiej, szerzej, naturalnie i neutralnie.

1 godzinę temu, AudioFan666 napisał:

Tak jak piszę kolega 68chudini chodzi mi o wymianę kondensatorów a nie całej zwrotnicy. Na pewno oryginalne kondensatory już nie chodzą tak samo jak nowe. Upływ czasu działa na wszystko i wszystkich. Współczesne kondensatory na pewno są dużo lepsze niż te które siedzą w starych oryginałach Tannoy. Jestem o tym święcie przekonany.

O ile to nie elektrolity to się nie starzeją. Główny powód wymian to zastąpienie zwykle słabo grających fabrycznych kondensatorów takimi grającymi lepiej.

Lepiej to detalicznie, rozdzielczo, barwnie, szeroko, głęboko, gładko bądź konturowo. Do tego są grające równo bądź z akcentem na góre, środek bądź dół górnego rejestru (jeśli mówa o samym tweeterze). 

Dlatego temat nie jest zupełnie prosty i wymiana na dowolne "droższe" to nie jest gwarancja sukcesu ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skali

Nie chcę nikogo namawiać na modyfikację zwrotnic , bo to indywidualna sprawa. Jedni wolą za xxx zł. zmienić wzmacniacz , źródło , iC lub kable głośnikowe.  U mnie się to sprawdziło i uważam , że te 700 zł. wydane na dwie zwrotnice , były jedną z sensowniejszych inwestycji w mój system. Tak jak napisałeś , też nie wiem czy warto wymieniać wszystkie kondensatory , ale ja zdecydowałem się na wymianę wszystkich i myślę , że jest to słuszna droga. Wymiana wszystkich dała poprawę w każdym aspekcie i co najważniejsze bas przestał być bułowaty  na co narzeka wielu użytkowników  HPD, a stał się wielobarwny i schodzi o wiele niżej , co skłania mnie do teorii , że wymiana tych dolnoprzepustowych 6.8uF tez jest konieczna. Wielu twierdzi , że te kondensatory grają szkliście i technicznie i to pewnie zależne jest od reszty toru. Ja mam system spięty srebrem , co może jeszcze uwypuklać takie cechy , a jest wręcz odwrotnie , dźwięk jest analogowy i o wiele przyjemniejszy niż na oryginalnej zwrotnicy.

42 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Podeślecie jakiś link do strony gdzie kupujecie te kondensatory?

Ja kupowałem moje tutaj :

https://www.poweraudio.pl/jantzen-audio-superior-z-cap-c-1_4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oryginalnych w HPD na „zwykłe” Jantzeny Cross Cap u mnie nic nie dała , a nawet miałem wrażenie ze jest nieco gorzej. Z-cap to dla odmiany górna półka, i spora inwestycja, No ale jeżeli efekt jest - to pewnie warto . Aczkolwiek nie wiem czy warto wymieniać wszystkie na tak drogi model, te w filtrze dolnoprzepustowym basowca raczej niewiele mogą zmienić , odcinają wysokie tony z woofera - i tyle. W zasadzie można się ograniczyć w HPD do 4,7uF i 1,5uF w gałęzi szeregowej tweetera, jest tam jeszcze 3,3uF ale to cześć tłumika rezonansu własnego , raczej brzmienia nie zmieni.
Co do wiekowych kondensatorow, to mają one swoich fanów, stare olejowe na przykład, czy tez jakieś egzotyczne ruskie, chyba wątek o tym był obok na DIY. Ja mogę tylko powiedzieć, że mierzyłem oryginalne w zwrotnicy Tannoya i mimo upływu kilkudziesięciu lat trzymają podstawowy parametr, czyli pojemność . 
 

No i właśnie czytajcie powyżej Scaliego.
Ja też mierzyłem kondensatory i pomimo upływu lat trzymają parametry . Co więcej to nie są elektrolity więc dlatego tak jest. Pewnie drogie współczesne różnią się np parametrem tolerancji ale pamiętajmy że te zwrotki były strojone do właśnie takiej jak mają oryginały.
I jak już chcecie wymieniac to polecam zrobić pomiar bliskiego pola kolumny przed i po wymianie i po x100 godzin odsłuchu i sprawdzić co się zmienia.
Moich doświadczeń , jak już napisałem, jest inaczej nie koniecznie lepiej ale z ręką na sercu nie czekałem 500godz może to i błąd ?
Powiem wam tylko że 500 godz to moje ucho by się chyba szybciej wygrzalo i zapomnialbym jak było przed. Z resztą jak czytacie o jakiś badaniach to człowiek jest w stanie w bezpośrednim porównaniu wychwycić różnice a nie po miesiącu czy .... Tak mamy zbudowany aparat słuchowy i pamięć dźwięku. No chyba że macie zwrotkę wyprowadzania na zewnątrz i możecie przełączyć raz jedną raz druga. To wówczas jest porównanie.
I żeby nie było że nie wierzę w DIY , miałem paczki DIY na usherach i sb-acoustic. Jedne z lepszych kolumn jakie miałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

I żeby nie było że nie wierzę w DIY

To DIY to jakaś religia jest? ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skali
Nie chcę nikogo namawiać na modyfikację zwrotnic , bo to indywidualna sprawa. Jedni wolą za xxx zł. zmienić wzmacniacz , źródło , iC lub kable głośnikowe.  U mnie się to sprawdziło i uważam , że te 700 zł. wydane na dwie zwrotnice , były jedną z sensowniejszych inwestycji w mój system. Tak jak napisałeś , też nie wiem czy warto wymieniać wszystkie kondensatory , ale ja zdecydowałem się na wymianę wszystkich i myślę , że jest to słuszna droga. Wymiana wszystkich dała poprawę w każdym aspekcie i co najważniejsze bas przestał być bułowaty  na co narzeka wielu użytkowników  HPD, a stał się wielobarwny i schodzi o wiele niżej , co skłania mnie do teorii , że wymiana tych dolnoprzepustowych 6.8uF tez jest konieczna. Wielu twierdzi , że te kondensatory grają szkliście i technicznie i to pewnie zależne jest od reszty toru. Ja mam system spięty srebrem , co może jeszcze uwypuklać takie cechy , a jest wręcz odwrotnie , dźwięk jest analogowy i o wiele przyjemniejszy niż na oryginalnej zwrotnicy.
Ja kupowałem moje tutaj :
https://www.poweraudio.pl/jantzen-audio-superior-z-cap-c-1_4.html

więcej co fajnie byłoby się spotkać i przy piwie posłuchać naszych dokonań.
Wiadomo że każdego kręci żeby było lepiej.

Może nasz kolega Lutek dałby hasło i w jakiś weekend zrobimy zlot Tannoy Vintage.
Są tu na forum tacy co po 2 a nawet 3 zestawy mają . Ja mogę przywieźć Berkeley. I byłby przegląd. Co ty na to Skali?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To DIY to jakaś religia jest? 

Nie to zakon


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rafa napisał:

Superiory takie są moim zdaniem. Zdecydowanie nie jestem ich fanem. Grają mało przestrzennie, z niewielką ilością powietrza.

 

Nie wiem jak Clarity Cap, ale co do Superiorów to kompletnie się nie zgodzę. Myślę że to może być zależne od przetworników, ale w moich Mini Utopiach już teraz grają niezwykle przestrzennie, detalicznie i dynamicznie. Problemem jest tylko czas ułożenia, co najczęściej wiąże się z dużą dawką cierpliwości. Najczęstsze krytyczne opinie właśnie z tego się biorą, że aby dostrzec ich potencjał trzeba minimum 350h odsłuchać, a to niestety nie jest najciekawsze zajęcie bo potrafią podczas wygrzewania pokazać całą tonę guana. I to dosłownie. 

Czerpiąc z opinii osób które się podjęły zadania nie słyszałem ani jednej złej opinii, wręcz przeciwnie. Zapytałem, bo tak jak kolega wspomniał w międzyczasie rodzi się mnostwo wątpliwości...no ale czas pokaże. 

35 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

 .... Tak mamy zbudowany aparat słuchowy i pamięć dźwięku. No chyba że macie zwrotkę wyprowadzania na zewnątrz i możecie przełączyć raz jedną raz druga. To wówczas jest 

Pierwsze zmiany w dźwięku powinieneś zarejestrować zaraz po wymianie kondensatorów. A co do pamięci dźwięku, to i owszem zgadzam się, ale w takim wypadku warto robić pomiary, lub wręcz nagrywać dobrym mikrofonem jeśli kto ma. Poza tym jesli zaraz po wymianie jest już dużo lepiej, to ostatecznie po całym czasie układania na koniec powinno być podobnie jak na początku, lub lepiej. U mnie tak to wyglądało. Najpierw szok, jak to dobrze gra!!! Kilkadziesiąt godzin później zaczął się cyrk. A teraz powoli wychodzą na prostą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nakedtruth83 napisał:

jesli zaraz po wymianie jest już dużo lepiej

U mnie też tak było i to dobrze wróży , choć na początku nie pokazują jeszcze pełnego potencjału. 

Życzę więc cierpliwości i wytrwałości czekając na Twoją opinię po tej gehennie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nakedtruth83 napisał:

Nie wiem jak Clarity Cap, ale co do Superiorów to kompletnie się nie zgodzę. Myślę że to może być zależne od przetworników, ale w moich Mini Utopiach już teraz grają niezwykle przestrzennie, detalicznie i dynamicznie. Problemem jest tylko czas ułożenia, co najczęściej wiąże się z dużą dawką cierpliwości. Najczęstsze krytyczne opinie właśnie z tego się biorą, że aby dostrzec ich potencjał trzeba minimum 350h odsłuchać, a to niestety nie jest najciekawsze zajęcie bo potrafią podczas wygrzewania pokazać całą tonę guana. I to dosłownie. 

Czerpiąc z opinii osób które się podjęły zadania nie słyszałem ani jednej złej opinii, wręcz przeciwnie. Zapytałem, bo tak jak kolega wspomniał w międzyczasie rodzi się mnostwo wątpliwości...no ale czas pokaże. 

Pytanie podstawowe - czy porównywałeś z innymi w tych samych kolumnach? Ja kilka razy. Warto sprawdzić i nie zafiksować się na jedne a wyrobić sobie zdanie na podstawie porównań.

W moich Tannoyach było tego trochę, m.in. Superior i Silver i oba wypadły słabiej od CC. Broniły się barwą ale reszta nie była już tak imponująca.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 68chudini napisał:

Tak jak napisałeś , też nie wiem czy warto wymieniać wszystkie kondensatory , ale ja zdecydowałem się na wymianę wszystkich i myślę , że jest to słuszna droga. Wymiana wszystkich dała poprawę w każdym aspekcie i co najważniejsze bas przestał być bułowaty  na co narzeka wielu użytkowników  HPD, a stał się wielobarwny i schodzi o wiele niżej , co skłania mnie do teorii , że wymiana tych dolnoprzepustowych 6.8uF tez jest konieczna.

Dzień Dobry! Nie neguję tego co piszesz, jednak zwrotnica nie wpływa na bas , w żadnej kolumnie. 

No chyba, że zepsuta i robi zwarcie w gałęzi woofera, ale wtedy powie Ci o tym wzmacniacz - bo padnie .  Działanie zwrotnicy zaczyna się od okolic podziału , czyli w Tannoy od ok. 800 Hz , poniżej , czyli na basie , zwrotnicy w zasadzie nie ma. Jest głośnik, jego mechanika , elektro i magnetodynamika oraz obudowa.  Wyjątkiem jest szeregowa cewka w zwrotnicy , którą można poprawiać wymieniając na np. taśmową , co zmniejszy jej rezystancję i poprawi efektywność głośnika niskotonowego o ileś tam po przecinku decybela. 

Natomiast nie neguję tego co piszesz, bo istnieje jeszcze psychoakustyka , odbieramy dźwięk jako całość i poprawa średnicy lub wysokich może wpływać na to jak odbieramy bas, jego barwę czy rytmikę . Chyba częściej spotyka się zjawisko odwrotne, poprawa na basie powoduje lepszy odbiór reszty , ale w drugą stronę też to może działać .  O ile faktycznie coś się mieniło - jeżeli nie porównujesz bezpośrednio tylko w długich odstępach czasu no to mogę tylko pozazdrościć percepcji , u mnie poważne zmiany następują co kilka dni i zależą głównie od nastroju i pogody, w systemie nic nie zmieniam ?

Tak mnie jakoś naszło na dywagacje....

19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Może nasz kolega Lutek dałby hasło i w jakiś weekend zrobimy zlot Tannoy Vintage. emoji3.png
Są tu na forum tacy co po 2 a nawet 3 zestawy mają . Ja mogę przywieźć Berkeley. I byłby przegląd. Co ty na to Skali?

Spotkanie klubowe to ciekawy pomysł, alternatywnie można by zapytać Audiostereo o możliwość pomocy organizacyjnej i spotkać się w jakimś klubie, salce czy czymś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.