Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Podeślecie jakiś link do strony gdzie kupujecie te kondensatory?

Ja głównie kupuje na www.hificollective.co.uk i www.mouser.com 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Może nasz kolega Lutek dałby hasło i w jakiś weekend zrobimy zlot Tannoy Vintage. emoji3.png
Są tu na forum tacy co po 2 a nawet 3 zestawy mają . Ja mogę przywieźć Berkeley. I byłby przegląd. Co ty na to Skali?

Mozna by cos pomyslec, ale ja juz jestem wiekowy (wnuczka 10 lat) i nie czuje sie na tyle dobrze aby gdzies dalej jechac - nie to, co dawniej po calej Polsce sie jezdzilo na rozne odsluchy :-) Z drugiej strony, moglibyscie wpasc do mnie, ale znow problem ilosci osob. Marcin uzyl okreslenia "zlot", a wiecie w ile osob co najwyzej da sie w miare znosnie sluchac jednoczesnie.  Ja wstepnie jestem umowiony z cieszyn11, ze wpadnie do mnie z Devonami i czekam na ewentualne potwierdzenie.  Moze np. ktos z Cheviotami do niego dolaczy, to byloby fajnie, bo mielibysmy do porownania 3 pary kolumn: Eatony, Devony i Chevioty, a na dodatek podjechalibysmy do bliziutko mieszkajacego ode mnie  "szatana", u ktorego mozna posluchac juz wielu przeroznych rzeczy . Sadze, ze nie mialby nic przeciwko - tym bardziej, ze nie mial okazji posluchac wiekszych HPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, skali napisał:

, u mnie poważne zmiany następują co kilka dni i zależą głównie od nastroju i pogody, w systemie nic nie zmieniam

To prawda i każdy styka się z tym zjawiskiem. 

Nie jestem elektronikiem więc , nie będę zabierał głosu na temat pracy i budowy zwrotnicy.Mógłbym co prawda zrobić eksperyment i podmienić te kondensatory 6.8uf na oryginalne i sprawdzić czy są jakieś zmiany , ale wolę cieszyć się muzyką. Wiem jednak jedno , że wymiana wszystkich kondensatorów wprowadziła znaczące zmiany na plus w każdym aspekcie brzmienia i nie są to subtelne zmiany na granicy percepcji. Chcę jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz , która wpływa na ocenę zmian jakie nastąpiły w moim systemie. Mam tylko jeden system i od ponad czterech lat nic się w nim nie zmieniło , po za w\w kondensatorami w zwrotnicy około rok temu. Chyba zgodzisz się ze mną , że słuchając przez długi czas jednego systemu , poznasz wszystkie jego plusy i minusy , a brzmienie każdej płyty staje jest jak otwarta księga  , poznając w nich każdą nutę , wszelkie smaczki i niedociągnięcia. I tu jest klu sprawy. Wiem , że można mi zarzucać , że był to długi okres czasu od-do , pamieć słuchu etc. i tylko bezpośrednie porównania rozwiały by wszelkie wątpliwości.Takie są moje subiektywne odczucia i chętnie poznam opinie ludzi , którzy podjęli się takiego wyzwania i zmian jakie zaistniały w ich systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 68chudini napisał:

Takie są moje subiektywne odczucia i chętnie poznam opinie ludzi , którzy podjęli się takiego wyzwania i zmian jakie zaistniały w ich systemach.

Tak jest ,  i ja się własnie wpisałem w intencji dodania swoich doświadczeń i informacji które posiadam - każdy wpis w temacie ubogaca go i rzuca światło pod innym kątem, potem forum jest czytane , ludzie podejmują jakieś swoje decyzje ... Dla mnie to sens istnienia forów internetowych , piszmy coś od czasu do czasu .

 

2 godziny temu, Lutek napisał:

Mozna by cos pomyslec, ale ja juz jestem wiekowy (wnuczka 10 lat)

Moja  się własnie urodziła ! Jestem w wieku gdzieś między Red-ami a Goldami ? . A większość na forum między HPD a SRM...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 17:02, 68chudini napisał:

U mnie też tak było i to dobrze wróży , choć na początku nie pokazują jeszcze pełnego potencjału. 

Życzę więc cierpliwości i wytrwałości czekając na Twoją opinię po tej gehennie ?

Uhhh, powiem Ci że czekam z niecierpliwością na ten moment ?

Dzięki za słowa otuchy, zdam relację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2020 o 13:54, skali napisał:

Moja  się własnie urodziła ! Jestem w wieku gdzieś między Red-ami a Goldami ? . A większość na forum między HPD a SRM...

złoty medal za tą klasyfikację wieku

np - ja HPD +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.06.2020 o 11:50, Lutek napisał:

posluchac większych HPD

no to ja przytargam Tannoy Berkeley i będzie pełne spektrum. już Szatanowi obiecałem że będziemy słuchali ?

po niedzieli moje Berkeley już będą w końcu grały ? 

no to robimy nalot na szatana zamiast zlot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak tam Twój Manley? Czyżby się nie wpasował ?

Manlay wpadł i wypadł ale nie dlatego że nie podszedł tylko sztuka była trefna więc wróciła do sprzedawcy. Myślę teraz o Ayon Spirit 3 . Zna ktoś?

A może zrobię drugie podejście pod manley


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

no to ja przytargam Tannoy Berkeley i będzie pełne spektrum. już Szatanowi obiecałem że będziemy słuchali ?

po niedzieli moje Berkeley już będą w końcu grały ? 

no to robimy nalot na szatana zamiast zlot

Raczej nie bedziesz zabieral Berkeley, gdyz przed kilkoma dniami szatan poinformowal mnie, ze wlasnie kupil Berkeley, tyle, ze jeszcze  wtedy nie dotarly do niego. Najlepiej skontaktuj sie z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AudioFan666 napisał:

Ja mogę wziąć Chevioty

Chevioty czy Devony tak, bo z tego co sie orientuje na dzien dzisiejszy, to szatan tych nie ma.  Nie wiem  czy i jak sie umawialiscie z szatanem, ale na podstawie Twojego wpisu wnioskuje, ze wybierasz sie wspolnie z Marcinem Wielgusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do siebie na odsłuchy tylko pokój jest ciasny więc łącznie 4 osoby to max aby coś posłuchać ...

Za jakieś 3 miesiące będę mial nowe, duże 38m pomieszczenie do audio, może lepiej wtedy ?

Berkley mam zaklepane i czekam na możliwość ich transportu, sprawa nie jest pewna na 100%.

20200603_145853_copy_2016x1512.jpg

Nie mam i nie znam cheviot.

Jeśli chodzi o tannoy to mam teraz tylko gold lsu 10" w obudowie turnberry, eatony zamieniłem za EV delta.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z nikim się nie umawiałem?. Wszelkie informacje co do spotkania lecą z forum. Wszyscy chętni czekają z pewnością na konkrety co do spotkania. Każdy jest z pewnością ciekawy jak tak rożne kolumny będą grać w jednym miejscu z różnymi wzmacniaczami i źródłami, bo zapewne każdy coś ze sobą weźmie dla ciekawości. Zapowiada się ciekawy odsłuch. Mnie się Szatan nie spieszy, jeśli masz w planach pomieszczenie odsłuchowe to z chęcią poczekam. Nigdy nie miałem okazji odsłuchu w zaaranżowanym pomieszczeniu.Do tego czasu coś się w systemie może zmienić na lepszego. A to następna ciekawa płyta do dyskografii a to nowy cd czy kabelki itp. Tylko oby na lepsze i nie zmieniać Tannoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie skoro dałem hasło to pociągnę dalej
Szatan sorry że tak na wkręta ale pomyślałem tak "trzeba ci motywacji " żeby kończyć ten salon odsłuchowy bo to nie byle jaki pokoik więc 3mce ! Umowa stoi? Początek września ?
Ja przywiozę skrzynkę piwa albo dwie bo w branżypraxyje. a jak trzeba to i może jakiś sprzęt
Profesora Tannoya Lutka zgarnę po drodze jak pozwoli i posłuchamy / pogadamy. Ja będę jechał z Wrocławia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się udać we wrzesniu, jak skończę to dopinamy temat.

Gorzej jak wyjdzie akustyczna kaszanka bo to poddasze ...

Mirek z Acoustic Lab trzyma częściowo rękę na pulsie podczas budowy pokoju i zapewne przyjedzie na adaptację jak skończę jednak to będzie zrobione pewnie po nowym roku.

Jak jest parcie to możemy zrobić wcześniej kameralne spotkanie w mojej starej klitce  ?

 

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kazik1 napisał:

Hej mam problem z jedną kolumną (cheviot) przestała działać, tz słychać bardzo cicho i niewyraźnie ale tylko góre .kable, transporty sprawdzone - poprzepinane. Macie jakiś namiar na osobę ze Śląska która by ogarneła temat ? 

probowales zmieniac ustawienie korektora na kolumnie?

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowales zmieniac ustawienie korektora na kolumnie?
 

To dobry pomysł bo czasem mogą nie kontaktować . Poprzelaczaj prawo lewo i obadaj co się dzieje jak przełączasz.
Jak się nie boisz klucza / śrubokręta to wykręć głośnik tylko kolumna na leżąco na plecach . I zobacz czy w środku wszystkie kable połączone od powtow do zwrotnicy i od zwrotnicy do głośnika . Przy głośniku masz wtyczkę (w 15 cali tak jest) też wyciągnij i podłącz parę razy. Może to kwestia kontaktu . Jak masz omomierz to zmierz opór na kopółce i na basie i podaj ile masz. Moze ktoś się odezwie ile powinno być bo ja mam Tannoy Berkeley więc inne parametry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszenie przełączników, jak nie zadziala to sprawdź przewody w środku,  jak dalej nic to odpiąć  głośnik od zwrotnicy i podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza (tylko basowy, nie wysokotonowy bo spalisz bez zwrotnicy) 

Wtedy będzie wiadomo czy to głośnik czy coś poza nim padło (kable/zwrotnica/styki-przełączniki) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kazik1 napisał:

Hej mam problem z jedną kolumną (cheviot) przestała działać, tz słychać bardzo cicho i niewyraźnie ale tylko góre .kable, transporty sprawdzone - poprzepinane. Macie jakiś namiar na osobę ze Śląska która by ogarneła temat ? 

Możesz sprawdzić, czy głośnik gra normalnie w drugiej skrzynce?

Rozumiem, że podłączałeś na próbę kanały na krzyż, żeby wykluczyć wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazikowi nie działa woofer , ruszanie przełącznikami nic nie da bo są one w gałęzi tweetera.

Rezystacja głośnika HPD to ok. 6 ohm woofer i około 11 ohm tweeter.

Mogła się poluzować wtyczka przy głośniku lub wsuwki przy zwrotnicy, jednak to mało prawdopodobne, u mnie przez wiele lat nic takiego się nie stało .

Można , nie rozbierając kolumny , podłączyć omomierz do zacisków, powinno być ok 7-10 ohm , jak nie - to albo jak powyżej, albo spalona / ( lub urwane doprowadzenie ) cewka  woofera. Jeszcze jest jakaś szansa na przebite kondensatory w torze woofera ( wtedy rezystancja na zaciskach kolumny bardzo niska ) . Jedno i drugie może się wydarzyć przy uszkodzonym lub mocno przesterowanym wzmacniaczu , przebitym trafie głośnikowym jeżeli to lampa, itp.

 

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Sławek pisał- myślę że to wina wzmacniacza a raczej lamp które zaaplikowałem. Mam jakieś 6 szt 12at7 i 6szt 12ax7 , i sobie od paru dni je testuje , wszystko było ok, do momentu aż zaaplikowałem e81cc haltrona / brimar 6060 - lampa używana , przemierzona , sprawna. No i po odpaleniu wzmaka poczekałem aż się zagrzeje , po 20 min zgłośniłem i od razu usłyszałem że nie gra, jak powinno , pomyślałem że może kable , kanał albo co poprzepinałem i niesety ale kolumna. Na poprzednich lampach grał normalnie, czy to możliwe że ta lampa to spowodowała.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.