Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam na naderwane giętkie połączenie cewki woofera z gniazdem zamontowanym w głośniku . Jeżeli to prawda, to musiało nim nieźle poszarpać, może wzmacniacz generował jakieś śmieci o dużej amplitudzie. Głośne słuchanie to za mało . 
Gorzej, jeżeli coś naderwanego w samej cewce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Kurde podmieniłem głośniki na kolumnach, chwile grało normalnie. A po chwili przestał grać. Teraz już nic nie czaje. Jakby był spalony to by nie grał. Wiemy że nie jest to kwestia zwrotnice bo użyłem innej kolumny. To o co cho? 

I jak naprawy ? Walczysz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to dopadlo i mnie, w przyszlym tygodniu odbieram Goldy 15”, wszystko w oryginalne.

Od zawsze z racji malej triody siedzialem w tubach i szerokopasmowcach... potem zostawilem sobie IMF RSPM mkIV ( stary Kef) I Altec 605b - te konstrukcje znam. Doszla lampa 211 i 845.

Czym mnie wiec ten nowy gold moze teraz zaskoczyc ?

38C01440-E06A-429D-9834-3ABF46F0AF45.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 19:36, costa brava napisał:

panowie, czy Tannoy D300 da ten sam charakter dźwięku co Tannoy R2 ? czyli ocieplenie, dobrze zgrywajace sie z moim wzmakiem? Odczuje spory skok jakościowy dźwięku?

To dual concentric na metalowej kopułce i tych czarnych membranach basowych bodajże z domieszką węgla (stosowany też w linii Sixes) , to wszystko jest inny dźwięk. Mniej wypełniony, szybszy, dokładniejszy, barwa bardziej neutralna niż ocieplona. Szczegółowość trochę lepsza ale słychać że to metal. 

D300 to chyba to samo co 635, 638 to D700 ale D były w bardziej luksusowym wykończeniu (być może zwrotnica też lepsza). Jak sam nie spróbujesz to nie będziesz wiedział czy taki dźwięk lubisz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, 638 jest większy od D300, taki chyba jak D700, ale seria D jest niby wyższa,  i cenowo wychodzi podobnie...do niewielkiego pomieszczenia D300 powinny byc lepsze ...

trochę mnie zaskoczyłes, myślałem że te Definition to podobnie jak Revolution tylko o półkę wyżej :)

do Yamahy as2000 trochę zatem ryzykowne te Tannoy D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



To dual concentric na metalowej kopułce i tych czarnych membranach basowych bodajże z domieszką węgla (stosowany też w linii Sixes) , to wszystko jest inny dźwięk. Mniej wypełniony, szybszy, dokładniejszy, barwa bardziej neutralna niż ocieplona. Szczegółowość trochę lepsza ale słychać że to metal. 


A jaki charakter mają dźwięki powyżej częstotliwości podziału, jedwabny?




do Yamahy as2000 trochę zatem ryzykowne te Tannoy D...


Raczej brzmienie będzie zależało od DAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sine Metu napisał:

A jaki charakter mają dźwięki powyżej częstotliwości podziału, jedwabny? emoji14.png

 

Pytasz czy kpisz ? 

3 godziny temu, costa brava napisał:

zgadza sie, 638 jest większy od D300, taki chyba jak D700, ale seria D jest niby wyższa,  i cenowo wychodzi podobnie...do niewielkiego pomieszczenia D300 powinny byc lepsze ...

trochę mnie zaskoczyłes, myślałem że te Definition to podobnie jak Revolution tylko o półkę wyżej ?

do Yamahy as2000 trochę zatem ryzykowne te Tannoy D...

Dawne Revolution to nie były dual concentric, zupełnie inny dźwięk. Ale w sumie to i tak może być mylące. Obecne Revolution DC/XT a Definition DC to inna bajka, dzisiejsze Definition są naprawdę świetne. Tylko cena już wysoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, will88 napisał:

Witam.

No to dopadlo i mnie, w przyszlym tygodniu odbieram Goldy 15”, wszystko w oryginalne.

Od zawsze z racji malej triody siedzialem w tubach i szerokopasmowcach... potem zostawilem sobie IMF RSPM mkIV ( stary Kef) I Altec 605b - te konstrukcje znam. Doszla lampa 211 i 845.

Czym mnie wiec ten nowy gold moze teraz zaskoczyc ?

38C01440-E06A-429D-9834-3ABF46F0AF45.jpeg

Gratulacje. Sam o nich myślałem., ale bałem się o synergię z moim wzmacniaczem. Rozumiem, że to te w obudowach Lancaster z Wielkopolski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 

 


Raczej brzmienie będzie zależało od DAC.

 

aktualnie DAC to cdek Denon DCD-1520AE, trochę dociaza (w porównaniu z innymi) Yamahe nie gubiąc góry i szczegolowosci,  myślę ze to świetne połączenie,  i Tannoye R2 ocieplaja dźwięk, w sumie jest bardzo dobrze ale...kolumny to wąskie gardło systemu patrząc na cenę, choc z drugiej strony pieniądze nie grają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Gratulacje. Sam o nich myślałem., ale bałem się o synergię z moim wzmacniaczem. Rozumiem, że to te w obudowach Lancaster z Wielkopolski?

Dokladnie. A zeby bylo smieszniej namierzylem je na niemieckim eBay, z info ze nie wysylaja do Polski. Wnioskuje ze alledrogo niektorzy maja juz serdecznie dosc...

Przyznac sie tu tez musze ze rozmawialem I mialem wielkiego smaka na Lutkowe Redy 12”. jednak nie dogadalismy sie. Cala sprawa jest z leksza enigmatyczna, bo glosniki i zwrotki po remoncie z papierami a w budy zalozone jak twierdzi wlasciciel nigdy nie byly I to jest zakup w ciemno bo jak to zagra? Na moje oko wiec...ten co sie zdecyduje bedzie albo zachwycony albo bedzie plakal.

Suma sumarum za oryginalne goldy 15 dalem mniej niz Lutek wołał za swoj red set bez obudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel sprytnie umieścił nazwę firmy na zdjęciach, więc łatwo było skontaktować się bezpośrednio poza ebay:),  cenę bardzo dobrą zrobił. Bałem się, że się nie zgrają z moim tranzystorem, bo Goldy wszyscy jednak łączą z lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, will88 napisał:

bo glosniki i zwrotki po remoncie z papierami a w budy zalozone jak twierdzi wlasciciel nigdy nie byly I to jest zakup w ciemno bo jak to zagra? Na moje oko wiec...ten co sie zdecyduje bedzie albo zachwycony albo bedzie plakal.

To, ze po remoncie, to chyba bardzo dobrze, bo elementy wymienione na nowe itp. Zreszta takie glosniki w oryginale raczej zawsze beda wymagaly porzadnego remontu i ludzie wlasnie wysylaja je do UK.

Co do ich grania, to wystarcze podpiac do wzmaka na sucho aby sie zorientowac, ze mozna sie spodziewac dzwieku wybitnego - wiadomo, ze w takiej postaci basu prawie nie bedzie, ale zawsze tak sie sprawdza, nawet tylko przejscia omomierzem niektorzy, a jak sie wepnie pod wzmak, to juz np. slyszymy czy wszystko jest ok., czy np cewka nie stuka, czy ociera o uklad magnetyczny. Zreszta, jak ktos chce kupic jakies glosniki, to i tak decyduje sie na zakup na podstawie opnii o takich glosnikach, lub juz gdzies takie siedzace w jakis kolumnach slyszal, wiedzac czego sie mozna po nich spodziewac, a sprawnosc techniczna sprawdzic dziecinnie latwo. Mysle wiec, ze przyszly wlasciciel bedzie jednak zachwycony. W tej chwili zlozyl mi ktos oferte na nie ze Stanow, bo dla nich, to bardzo korzystna cena w stosunku do cen u nich na te glosniki. Ale przyznam, ze sie troche boje co do pakowania i wysylki, choc chetny pisze, ze przysle kuriera.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać kiedyś starych Acoustic Research AR3a, AR5 https://en.wikipedia.org/wiki/Acoustic_Research
Będziecie zdumieni jak fajnie grają powyższe stare konstrukcje, kapitalne głośniki. Spokojnie mogą konkurować z Gold i HPD, barwa super, coś jak połączenie Gold z Harbeth, dużo lepsze 3D niż Tannoy i nic nie szeleści...? Świetny bas, subtelny środek...będę musiał sprzedać Devony, ponieważ trochę blado wypadają w porównaniu do AR. Co ciekawe AR są bardzo spójne i dobrze zestrojone. W porównaniu z AR, Tannoy wydaje się być ciut przereklamowany....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pietuisza

Co to maja byc za jakies tasmy naklejone na glosniki  wysoko i niskotonowe i poprowadzone do jakis zaciskow na przedniej sciance ? Na roznych zdjeciach sprzedawanych tych kolumn w Stanach, jeszcze najczesciej widac dodatkowo ponaklejane jakies kawaleczki papierowe itp. Co to w ogole jest za bajzel ? I jak tak wygladajace toto mozna kupowac ? A do tego zdjecia o byle jakiej jakosci, przy nieodpowiednim oswietleniu, za ciemne i najwazniejszych elementow przednich scian nie widac..., szkoda slow !

https://www.ebay.co.uk/itm/ACOUSTIC-RESEARCH-AR-3A-TWEETER-REPLACEMENT-FRONT-WIRED-CONFIGURATION/192876357048?hash=item2ce853a5b8:g:lZgAAOSw5cNYE3fz

https://www.ebay.com/itm/Vintage-ACOUSTIC-RESEARCH-AR-3A-SPEAKERS/254637140137?hash=item3b498e68a9:g:9EkAAOSwvnVe78Ca

https://www.ebay.com/itm/Acoustic-Research-AR3a-3-Way-Acoustic-Suspension-Loudspeakers-w-Replaced-Pots/164187539121?hash=item263a5706b1:g:4KgAAOSwz3Jesjtz

https://www.ebay.com/itm/Beutiful-Acoustic-Research-AR-3a-Loudspeakers-Fully-restored-recapped-refinished/254181394100?hash=item3b2e6446b4:g:BOEAAOSwTglYmNh4

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Wygląda paskudnie. Wierzę że gra lepiej niż wygląda 

 

Te kolumny to legendy.

image.thumb.png.abe0adfeaeea07f6606567a2433f3219.png

Grał na nich ponoć Miles Davis, a juz na pewno je reklamował.


Wyglądają jak wyglądają... więc - na pewno ich legenda nie wzięła się ze wspaniałego designu.... ?

@Lutek , te kolumny co tam wczuciłes to większosc z nieoryginalnymi głosnikami.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lutek napisał:

dobrze, ale co to za tasmy i naklejki ?

taśmy zaklejają po prostu przewody idące do głosnikow. kolumny fabrycznie mają maskownicę na stałe, wiec nikt nie silił sie żeby to wyglądało. miało po prostu grac. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Coś cisza w klubie, to może podzielę się krótko wrażeniami z odsłuchu Tannoy Legacy Cheviot, bo kilka osób może zainteresować. Od jakiegoś czasu miałem ochotę porównać brzmienie tych kolumn do Devonów, które posiadam. Odsłuch w salonie z własnym wzmacniaczem, Lumin D2 jako źródło. Legacy miały lepszy bas, fajny,  sprężysty z dobrym zejściem, grały jednak ciemniej od Devonów, miałem wrażenie mniejszej klarowności dźwięku, tak jakby bas nieco przysłaniał średnicę. Może kwestia pomieszczenia jak i tego, że kolumny grały z podłogi, bez stojaków, ustawione dość blisko ściany. Wysokie tony były gładkie i nienachalne - tak jak lubię, tu nie było rozczarowania.  Odsłuch utwierdził mnie w przekonaniu, że ponad 40 letnie kolumny mogą spokojnie konkurować z nowymi. W moim pomieszczeniu Devony grają swobodniej, bardziej przejrzyście. Porównanie byłoby lepsze, gdybym mógł ich obu posłuchać jednocześnie u siebie, ale do tego nie doszło, bo już wiedziałem, że ich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie znam gościa ale piękne są wiec może ktoś coś ...
Widać bardzo staranne i fachowo wymienione zawieszenie górne no i skrzynię super stan

https://www.olx.pl/oferta/tannoy-devon-hpd-315a-CID99-IDGApoi.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Nie znam gościa ale piękne są wiec może ktoś coś ...

Widać bardzo staranne i fachowo wymienione zawieszenie górne no i skrzynię super stan


To podobnie jak z kobitkami. Niby to samo jak dziewica, a brzmienie jest jednak inne.

Sorry panowie, gdy ktoś nie ogarnia tej różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





To podobnie jak z kobitkami. Niby to samo jak dziewica, a brzmienie jest jednak inne.

Sorry panowie, gdy ktoś nie ogarnia tej różnicy.

Ja też czytam i nie kumam.
Że jak ? że po remoncie inaczej niż 40 lat temu ? Pewnie ciut tak ale jak ktoś dobrą robotę zrobił to pewnie i dźwięk blisko tego co było 40 lat temu, choć wówczas za młody i za biedny byłem więc ich nowych nie słyszałem.
Teraz mam Berkeley I JBL L300 i jak inne do domu przyniosę w cenie x2 lub X3 to oddaje bo wymiekają szybko.

W niedzielę słucham Electro Voice Sentry 3. Wersja amerykańska nie szwajcarska. Tamata epoka. Z kolegą zrobiliśmy pełny remont choc zwrotnicy nie trzeba było dotykać - więc nowe górne zawieszenie na basie i remont skrzynii. Jak nowe .
Dam znać . Może będą na sprzedaż.
2ef93110bba2204af794302ef7cbcddb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.