Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie pomalu zaczela sie realizacja pierwszego projekciku dotyczacego nowych obudow do HPD 295, tzn. zawiozlem eliptyczne ramki (plastry) do stolarza, aby posklejal wszystko do kupy, okleinowal, zabarwil i polakierowal. Na rysunku brak strzalek wymiarowych, bo nie mam zadnego porzadnego programu do rysowania.

Obudowy do HPD 295 2.jpg

Obudowy do HPD 295 5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lutek napisał:

A u mnie pomalu zaczela sie realizacja pierwszego projekciku dotyczacego nowych obudow do HPD 295, tzn. zawiozlem eliptyczne ramki (plastry) do stolarza, aby posklejal wszystko do kupy, okleinowal, zabarwil i polakierowal. Na rysunku brak strzalek wymiarowych, bo nie mam zadnego porzadnego programu do rysowania.

Obudowy do HPD 295 2.jpg

Obudowy do HPD 295 5.jpg

Fajnie to wygląda. Jaka będzie pojemność obudów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wyglada fajnie, ale najwazniejsze chyba, to to, ze obudowy dzieki ksztalkowi eliptycznemu beda super sztywne i powinny bardziej redukowac fale stojace w stosunku do tradycyjnych graniastoslupow o wszystkich sciankach prostokatnych. Jak zagraja gorzej niz w tradycyjnych, to trzeba bedzie to przelknac i dac do renowacji stare skrzynki ? Co do pojemnosci, to oryginalne Eatony maja 30 l (podane przez producenta - zmierzone ok. 27), natomiast te moje ok. 37 l . Sa to objetosci bez odjecia glosnika i zwrotki.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lutek napisał:

Owszem, wyglada fajnie, ale najwazniejsze chyba, to to, ze obudowy dzieki ksztalkowi eliptycznemu beda super sztywne i powinny bardziej redukowac fale stojace w stosunku do tradycyjnych graniastoslupow o wszystkich sciankach prostokatnych. Jak zagraja gorzej niz w tradycyjnych, to trzeba bedzie to przelknac i dac do renowacji stare skrzynki ? Co do pojemnosci, to oryginalne Eatony maja 30 l (podane przez producenta - zmierzone ok. 27), natomiast te moje ok. 37 l . Sa to objetosci bez odjecia glosnika i zwrotki.

To trzymam kciuki. Ja zdecydowałem się zamówić obudowy 150l brutto do moich HPD 315. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek brawo , byle do przodu, to może zagrać naprawdę fajnie!

Przy okazji w tym wątku wypada wspomnieć ,że na jednym z blogów ( który lansuje się na niezależny ) ukazał się pierwszy w Polsce, i jeden z nielicznych dostępnych w necie w ogóle ,testów szczytowych kolumn Tannoya ever , czyli Kingdom Royal Carbon . W tym wątku wypada o tym wspomnieć , nawet jeżeli sam blog jest kontrowersyjny ( bo IMO jest ) , i za to należy im się ze strony Tannoyowców szacun . Tym bardziej, że opinia jest zachwytem nad tymi cechami, które są nam bliskie i znane ( choć trochę ) z tańszych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skali napisał:

to może zagrać naprawdę fajnie!

No wlasnie i w tym sek... Moze zagrac, ale w naszym hobby jest tak, ze nie musi lepiej niz w obudowach oryginalnych, choc to nic ciekawego, bo typowe graniastoslupy o podstawie prostokata o sciankach z wiorowki 18 mm, male rozmiar, to i bez zadnego wzmocnienia. Natomiast mozna przewidziec, iz nowe obudowy ze wzgledu na swoj ksztalt i grubosc scianek beda super sztywne i zapewne nie wyczuje sie zadnych drgan przykladajac dlon. Ten ksztalt powinien sie rowniez przyczynic do redukcji fal stojacych. No ale jesli nie zagraja choc na poziomie starych obudow, to bedzie przykro, poniewaz tego typu konstrukcje sa nieporownywalnie drozsze od typowych obudow - bardzo duzo potrzebnego materialu, gdyz spore jego odpady, no i robocizna.  Ale i tak jesli zagraja nie gorzej, to juz bede zadowolony, gdyz w starych obudowach glosniczki wprawdzie w stanie idealnym, ale same obudowy trzeba by dac do renowacji.

Godzinę temu, Sine Metu napisał:

Poza tym, tylko pogratulować słyszenia powyżej 17 kHz

Z 17-toma kHz-ami to dobre... W moim wieku, to juz pewnie i 7-miu nie slysze... Dobrze tylko, ze instrumenty siegaja tak wysokoj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 17-toma kHz-ami to dobre... W moim wieku, to juz pewnie i 7-miu nie slysze... Dobrze tylko, ze instrumenty siegaja tak wysokoj :-)

Hej dobrze cię widzieć na forum. Znaczy że siła w kościach jest jak podjąłeś swoje własne wyzwanie. Myślę że będzie dobrze , może coś trzeba będzie podstwoić może wrzucić ciut wełny ale na pewno będzie super. Bass-reflex do przodu ?
No i jak dasz fornir naturalny to będą piękne. Wygląd też się liczy. Cieszy oko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta sila w kosciach, to raczej nie najlepiej, ale jak juz troche porysowalem, kupilem material, to wypada pomalu ciagnac dalej. Tunel b.r. z przodu. Tyle, ze to nie wszystko, gdyz w zwiazku z tym, ze zostalo sporo plyty po wycieciu tych elementow na obudowy, to aby jej nie wyrzucac wypadaloby cos z nia zrobic, wiec postanowilem jeszcze zbudowac odgrody. Plyta rowniez juz sie tnie, a i mam juz potrzebne glosniki. Ale jak ja z tym wszystkim dam rade przy moim slabym zdrowiu, to nie mam pojecia.

Tak sobie ostatnio czytalem watek wstecz i dochodzac do czerwca wyczytalem o Twoich i nie tylko Twoich planach przyjazdu do nas - do mnie i szatana. Szatan zapraszal, chetnych ale jak informowal, najpierw chcialby skonczyc to swoje nowe pomieszczenie do sluchania. Nie wiem jak na te chwile jest daleko z robotami - moze tu cos napisze i moze dojdzie do spotkania kilku " tannoyowcow " :-)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"niech się Szatan odezwie"

Ale z tego co wiem robotnicy mu realizację opóźniają ale zaproszenie aktualne i sam się szykuje. Może dla sportu zabiorę moje Berkeley no I kolega Ciszyn11 idzie w twoje ślady czyli poprawia naturę Tannoy. Myślę że u oby was to ładnie zagra.
W starych czasach na skrzynie mało uwagi poświęcali poza tym twoja konstrukcja jak sam napisałeś bardzo droga w produkcji. Jak jeszcze dasz wzmocnienia to będzie sztywne jak pal Azji Tuhajbejowicza i neutralne akustycznie. Tylko jak napisałem zawsze zastanawiam się nad strojeniem bo inny materiał, inny kształt, inna pojemnosc, inny Hz rezonansu ale sam dobrze wiesz. Ja nie konstruktor.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie jechało z Chin.
Nic innego nie pozostaje jak trzymać nasze angielskie starocie i ostanie wypusty z Anglii. Definition DC10ti chwalą się że też z Anglii

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szatan napisał:

Szatan jest z wami ?

Mój Arden czeka na odpalenie nowego pomieszczenia ale myślę, że to nastąpi w okolicach stycznia może lutego - wtedy działamy.

No i miejmy nadzieję, że covid zniknie ...

 

Podziwiam ilość różnych zacnych paczek, jakie u Ciebie goszczą ostatnio. Widziałem na innym forum, że masz też EV Delty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatan jest z wami 
Mój Arden czeka na odpalenie nowego pomieszczenia ale myślę, że to nastąpi w okolicach stycznia może lutego - wtedy działamy.
No i miejmy nadzieję, że covid zniknie ...
 

Trzymam kciuki - za robotników


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Nic innego nie pozostaje jak trzymać nasze angielskie starocie i ostanie wypusty z Anglii. Definition DC10ti chwalą się że też z Anglii


W kwestii formalnej. Coatbridge to Szkocja.
Duży błąd. Raz, że stracą doświadczoną miejscową załogę. Aczkolwiek część już sama odeszła, tworząc Fyne Audio.

Dwa, skrzynki. Chińskie zamiast europejskich - nie wiem czy to będzie to samo brzmienie. Japończycy pierwsi ocenią, bo to dla nich stworzono czterdzieści lat temu serię Prestige.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szatan napisał:

Mój Arden czeka na odpalenie nowego pomieszczenia...

Niech czeka, gdyz jesli do tego czasu uda mi sie wystrugac odgrody, to mialbym chec rowniez posluchac ich w konkretnym pomieszczeniu - jakis samochod o odpowiednich wymiarach - mam nadzieje - sie znajdzie aby je przewiezc do Ciebie. Obawiam sie tylko, ze jak przy okazji sam ich posluchasz, to bedziesz mnie meczyl abym juz je u Ciebie zostawil  :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Duży błąd. Raz, że stracą doświadczoną miejscową załogę. Aczkolwiek część już sama odeszła, tworząc Fyne Audio.

Dwa, skrzynki. Chińskie zamiast europejskich - nie wiem czy to będzie to samo brzmienie. Japończycy pierwsi ocenią, bo to dla nich stworzono czterdzieści lat temu serię Prestige.
Co prawda to prawda. Nie wiem gdzie moje Berkeley wystrugali 40 lat temu.
Definition DC10ti to nowa produkcja

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Niech czeka, gdyz jesli do tego czasu uda mi sie wystrugac odgrody, to mialbym chec rowniez posluchac ich w konkretnym pomieszczeniu - jakis samochod o odpowiednich wymiarach - mam nadzieje - sie znajdzie aby je przewiezc do Ciebie. Obawiam sie tylko, ze jak przy okazji sam ich posluchasz, to bedziesz mnie meczyl abym juz je u Ciebie zostawil  :-)))
Ja trzeba do podjadę do ciebie załadujemy i jazda do sztama chyba że sam coś będę targał ze sobą

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odgrody jeszcze nie miałem więc chętnie.
Lutek zrobi licytacje kto da więcej. Obawiam się z e mogą być chętni

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Lutek zrobi licytacje kto da więcej. Obawiam się z e mogą być chętni

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Zobacz jak subtelnie Lutek buduje nie tylko kolumny ale i napięcie

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Zobacz jak subtelnie Lutek buduje nie tylko kolumny ale i napięcie emoji5.png

A juz czuje, do ilu Volt dojdzie to napiecie, jesli jednoczesnie uda sie skonczyc zupelnie ksztaltowo inne obudowy dla HPD 295  :-)

Kurczaki..., dwa projekciki ciagnac naraz, to dla mnie nietwe zadanie ?

Obudowy do HPD 295 3.jpg

Obudowy do HPD 295 5.jpg

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciiii ?

 

Trochę się zapędziłem w wydatkach tylko dlatego je wystawiłem ale cena dość zaporowa więc sprzedaje tak żeby nie sprzedać ?

Podobnie miałem ze swoim ukochanym samochodem palącym 25/100 sprzedawałem go 3 lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chlopaki, zostawić Was na chwilę to zaczynacie swoje Tannoye sprzedawać...? Swoją drogą ciekaw jestem jak HPD 385 z zawieszeniami z SRM (? Tak mi się wydaje ) gra, może być ciekawie...SRM15x którego kiedyś miałem był dosyć szczupły na basie.

Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Ja trzeba do podjadę do ciebie załadujemy i jazda do sztama chyba że sam coś będę targał ze sobą

Jesli nawet niczego nie bedziesz targal, to czy zaladujemy, bedzie zalezalo od rodzaju samochodu, gdyz odgrody beda dwie o wymiarach 600 x 1300, a na dzisiaj jeszcze nie wiem, czy tylko same takie dechy z glosnikami, czy jeszcze beda mialy dookola skrzydelka (boki) + jedno nad niskotonowym o szerokosci 250. Tak, ze troche miejsca bedzie potrzeba w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę Lutek rozwija skrzydła bwiec chyba bez busa się nie obejdzie.

Ardeny Szatana to upgrade do Cantenterbury łącznie z upgrade zwrotnicy. Wg mnie to robota Lockwood więc będzie ciekawie.
To ja może Berkeley na 15" HPD wezmę. Będzie czym grać.

Ale się zapowiada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.