Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pepperpot zdecydowanie.

Wg mnie ty masz oryginalne głośniki stare w których wymienił ktoś tylko zawieszenie górne na inne niż HPD które były oryginalnie w Ardenach. Myślę że że zwrotnicą to na nowo zestrojono do rezonansu tej skrzyni i do tych zawieszeń.
W tamtych czasach - 40 lat temu, był pepperpot. Na pewno to jest to.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Panowie cały czas jestem z Wami, choć nie obecny śledzę cały czas. Pozdrawiam

Wiemy, czujemy twój spirytus przeważnie 40 volt ale czasem mam wrażenie że 50


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiemy, czujemy twój spirytus przeważnie 40 volt ale czasem mam wrażenie że 50


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Miało być "spiryt" !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Edytowane przez Marcin Wielgus
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie doszło do skoku w bok. Miejsce LGM zajęły Audio Phase Opium. 
LGMy grzecznie czekają na szafie w drugim pokoju. 
Na pewno do nich wrócę, ale póki co cieszę się współczesnym konceptem grania. Po raz pierwszy od czasów LGM/Snell nie jestem rozczarowany inną kolumną. To chyba niezła rekomendacja? ?

opium.jpeg

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius jeśli zestaw gra jak wygląda to gratulację. Nie miałem okazji słuchać AP. Znajomy z Kielc miału siebie Charles Martin VIOLIN i sobie bardzo chwalił. Rodzima firma z dużym potencjałem i tylko gratulować.

17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Napisz coś co tam u ciebie gra

Nic nadzwyczajnego, od dłuższego czasu nic się nie zmienia  wszystko mi pasuję:) Tannoy Cheviot, Electrcompaniet 5, Jag Electronics 300B,Linn Ikemi, Gramofon AdFontes, kondycjoner PAL v3.0, itd. Wrzucę za jakiś czas jak nabiorę inwencji twórczej  zdjęcie zestawu bo Julius prowokuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AudioFan666 napisał:

Julius jeśli zestaw gra jak wygląda to gratulację. Nie miałem okazji słuchać AP. Znajomy z Kielc miału siebie Charles Martin VIOLIN i sobie bardzo chwalił. Rodzima firma z dużym potencjałem i tylko gratulować.

Niestety na razie lepiej wygląda niż gra ?

Trochę żart, bo nie mam chwilowo żadnego wzmaka, kolumny bardzo plastyczne, poddające się elektronice i o zgrozo kablom w stopniu sporo większym niż Tannoye. Szukam lampki, która fajnie z nimi zagra, a że mają dosc wysoką efektywność i niskie spadki impedancji to jest szansa na takie granie jak lubię z Single Endem ?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, julius-6 napisał:

Niestety na razie lepiej wygląda niż gra ?

Trochę żart, bo nie mam chwilowo żadnego wzmaka, kolumny bardzo plastyczne, poddające się elektronice i o zgrozo kablom w stopniu sporo większym niż Tannoye. Szukam lampki, która fajnie z nimi zagra, a że mają dosc wysoką efektywność i niskie spadki impedancji to jest szansa na takie granie jak lubię z Single Endem ?

Z tego co mozna wychwycic na YT to chyba calkiem fajnie graly z Emiterem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, awietek napisał:

Z tego co mozna wychwycic na YT to chyba calkiem fajnie graly z Emiterem ?

Słuchałem na razie z Circle Labs A200, Jadisem DA30 i Emitterem i Fezzem Lybra 300b
Z Cirlce najbardziej podobało mi się wyrafinowanie, scena, ale totalnie brakowalo emocji (nie zgrało się to do konca)
Z DA 30 średnica, barwność grania, ale mułek na dole (tak troche gra Jadis, z LGM to nie przeskadzało przy sztywnej membranie.
Z Fezzem było fajnie dociążenie, granie z fajnym wykopem, ale scena mocno uproszczona i po cichu fatalnie sie to spisywało
Z ASR dynamika, kontrola, ale też średnica lepsza od Circle (jakoś więcej emocji w wokalach) niemniej, na Emitterze jednak brakuje wielu kolorków do których przywykłem podczas mariażu Tannoy i lampek... ale muzyka rozrywkowa super. Perka daje czadu, rock chce zdmuchnąć z kanapy... no czuć klasę wzmacniacza. Mimo że nie kocham tranów to ASR jest najbardziej póki co siadł, natomiast planuje rychły powórt do lampki Single Ended.

Tor ogólnie średnio sprzyjał Jadisowi, bo to bardzo ciepło, średnicowo grający wzmak, z dobrym dociążeniem - świetny pod nieco narowiste LGM, ale z Opium cięzko wejsc 1:1 w tor po Tannoyach. Z ASR trochę o dziwo zagrały (na przekór tego co sie spodziewałem), z kolei z A200 to nie było to co bym sobie życzył, mimo że myslalem że bedzie odlot... 

Także trzeba kombinowac jak widać bo teoria często gryzie się z praktyką ? 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jakos po polowie pazdziernika pisalem, ze planuje zbudowac nowe - ksztaltowo - inne i nieco wieksze obudowy do Tannoyi HPD 295.       Pomalu sie to posuwa ale surowe ramki zostaly juz sklejone, okleinowane, pobarwione i polakierowane, tak, ze na dzien dzisiejszy juz sie cos wylonilo na ksztalt kolumienek.

Na poczatku zaczelo sie od pomyslu, pozniej projekcik - rysuneczki - wyciecie ramek, z ktorych wyszlo cos takiego:

Obudowy do HPD 295 5.jpg

Obudowy do HPD 295 6_Easy-Resize.com.jpg

Obudowy do HPD 295 7_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy mają naprawdę spore gabaryty. W porównaniu do Devonów, dźwięk ma większą masę, brzmienie głębsze przy zachowaniu klarowności. Schodzą napewno niżej, ale nie robiłem pomiarów na razie. Bas jest wolniejszy niż w Devonach. Bałem się, czy nie będzie go za dużo, ale jest ok. Nie jest to może bardzo urozmaicony bas, ale cudów nie oczekiwałem w tym zakresie. Wreszcie elektronika gra jak trzeba. Przy tym grają gładko, jedwabiście jak poprzednio, doszło wypełnienie. Jak na razie pełna satysfakcja. Zrobił się duży dźwięk i mogę słuchać z satysfakcją wszystkich gatunków muzycznych, jakie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w klubie ktoś pomoże - zna ktoś może te kolumny, lub właściciela?
Nie chce mi się jechać kawał drogi, żeby ewentualnie się rozczarować: 

https://www.olx.pl/oferta/tannoy-dc-10-ti-kolumny-podlogowe-10-hi-end-2-szt-okazja-CID99-IDHlYu0.html#ac40512abe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Allmr napisał:

Może w klubie ktoś pomoże - zna ktoś może te kolumny, lub właściciela?
Nie chce mi się jechać kawał drogi, żeby ewentualnie się rozczarować: 

https://www.olx.pl/oferta/tannoy-dc-10-ti-kolumny-podlogowe-10-hi-end-2-szt-okazja-CID99-IDHlYu0.html#ac40512abe

Nje znam. Czy właściciel nie ma do nich cokołów? Trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może w klubie ktoś pomoże - zna ktoś może te kolumny, lub właściciela?
Nie chce mi się jechać kawał drogi, żeby ewentualnie się rozczarować: 
https://www.olx.pl/oferta/tannoy-dc-10-ti-kolumny-podlogowe-10-hi-end-2-szt-okazja-CID99-IDHlYu0.html#ac40512abe

Allmr fajny chłop z ciebie więc pisz do mnie na priv zdzwonmy się i opowiem ci historię tych kolumn - o ile się nie mylę to znam tą parę - i wyjaśnię ci dlaczego nie mają cokołów oraz dlaczego ich nie kupiłem, choć ten orzech mi się bardzo podobał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obudowy mają naprawdę spore gabaryty. W porównaniu do Devonów, dźwięk ma większą masę, brzmienie głębsze przy zachowaniu klarowności. Schodzą napewno niżej, ale nie robiłem pomiarów na razie. Bas jest wolniejszy niż w Devonach. Bałem się, czy nie będzie go za dużo, ale jest ok. Nie jest to może bardzo urozmaicony bas, ale cudów nie oczekiwałem w tym zakresie. Wreszcie elektronika gra jak trzeba. Przy tym grają gładko, jedwabiście jak poprzednio, doszło wypełnienie. Jak na razie pełna satysfakcja. Zrobił się duży dźwięk i mogę słuchać z satysfakcją wszystkich gatunków muzycznych, jakie lubię.

Zakładam że się już osluchales. Warto było iść w nowy projekt ? Jest tak jak napisałeś? Modyfikować trzeba było zwrotkę ? Przełączniki zmostkowales ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Zakładam że się już osluchales. Warto było iść w nowy projekt ? Jest tak jak napisałeś? Modyfikować trzeba było zwrotkę ? Przełączniki zmostkowales ?

Tak, jest radość z nowej zabawki. Jak na mój gust bardzo dobrze to brzmi. Szkoda, że nie mam drugiej pary Devonów, żeby porównać 1:1. Zwrotnica oryginalna. Przełączników nie ruszałem-zostały na tylnej ściance. Zastanawiam się, czy nie wymienić przewodów wewnętrznych w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.