Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś przez rok najtańszą "dzielonkę" NAIM ( symbol mi wyleciał z głowy ) podłączoną do TURNBERRY , grało to całkiem fajnie jednak wkurzający był szum , np. w przerwach między utworami. Nawet pisałem do NAIM w tej sprawie. Niektóre NAIMy szumią ( a pro po , to jakiś dramat w 21 wieku! ) i jeżeli kolumny są wysoko skuteczne , tak jak wiele modeli TANNOYa , zwłaszcza klasyki lub seria Prestige ,  to może to być dokuczliwe - bo słyszalne. Po za tym OK. Jakie to Tannoye ? Jaki to Naim ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim Nap 250 Dr + Nac 272

Zastanawiam się nad Dc 10A lub Ti..

albo Fyne Audio f703..

Obie marki mają też podwójne terminale a chciałbym sie pobawić Kilkoma końcówkami Mocy. 
Za Fyne audio przemawia bass reflex w podłoge co pozwoli ustawić je bliżej ściany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnego z tych sprzętów, więc się dalej nie wypowiem, aczkolwiek moje uwagi co do szumu mam nadzieję są już przez NAIMa poprawione. Uważam, że Naim jest sexy, i Tannoy też ,więc warto spróbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Niepokorny napisał:

Naim Nap 250 Dr + Nac 272

Zastanawiam się nad Dc 10A lub Ti..

albo Fyne Audio f703..

Obie marki mają też podwójne terminale a chciałbym sie pobawić Kilkoma końcówkami Mocy. 
Za Fyne audio przemawia bass reflex w podłoge co pozwoli ustawić je bliżej ściany. 

Moj znajomy ma.272 +250 i u niego grało  to z proac d20 a od kilku tygodni  z harbeth se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 19:17, Lutek napisał:

Jakos po polowie pazdziernika pisalem, ze planuje zbudowac nowe - ksztaltowo - inne i nieco wieksze obudowy do Tannoyi HPD 295.       Pomalu sie to posuwa ale surowe ramki zostaly juz sklejone, okleinowane, pobarwione i polakierowane, tak, ze na dzien dzisiejszy juz sie cos wylonilo na ksztalt kolumienek.

Na poczatku zaczelo sie od pomyslu, pozniej projekcik - rysuneczki - wyciecie ramek, z ktorych wyszlo cos takiego:

Obudowy do HPD 295 5.jpg

Obudowy do HPD 295 6_Easy-Resize.com.jpg

Obudowy do HPD 295 7_Easy-Resize.com.jpg

Lutek jak tam twoje projekt się ma ?

W dniu 1.12.2020 o 23:38, ciszyn11 napisał:

Tak, jest radość z nowej zabawki. Jak na mój gust bardzo dobrze to brzmi. Szkoda, że nie mam drugiej pary Devonów, żeby porównać 1:1. Zwrotnica oryginalna. Przełączników nie ruszałem-zostały na tylnej ściance. Zastanawiam się, czy nie wymienić przewodów wewnętrznych w przyszłości.

Też o tym myślę a nawet już kupiłem. W BlackDotAudio porzadną miedź srebrzona o przekroju 2.5mm i sądzę że to może mieć sens. W środku są cienkie druciki z cynowanej miedzi sprzed 40 lat. Wyglądają słabo zresztą to niewielki koszt i zawsze będzie można wrócić. 

9 godzin temu, Niepokorny napisał:

Naim Nap 250 Dr + Nac 272

Zastanawiam się nad Dc 10A lub Ti..

albo Fyne Audio f703..

Obie marki mają też podwójne terminale a chciałbym sie pobawić Kilkoma końcówkami Mocy. 
Za Fyne audio przemawia bass reflex w podłoge co pozwoli ustawić je bliżej ściany. 

Jeśli chcesz oddam ci moje Tannoy definition DC10ti piano lack na gwarancji. To kawał kolumny. ile masz m2 bo do małych pomieszczeń to szczerze nie doradzam. Muszą oddychać. 

Ja zapakowałem z JBL L300 i Tannoy Berkeley. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Lutek jak tam twoje projekt się ma ?

Też o tym myślę a nawet już kupiłem. W BlackDotAudio porzadną miedź srebrzona o przekroju 2.5mm i sądzę że to może mieć sens.

Nie jestem pewien czy moje nie były czasem już wymienione przez poprzedniego właściciela. Są w białych koszulkach i nie wyglądają na bardzo wiekowe. Czy będziesz też zmieniał te 4 pinowe wtyki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Nie jestem pewien czy moje nie były czasem już wymienione przez poprzedniego właściciela. Są w białych koszulkach i nie wyglądają na bardzo wiekowe. Czy będziesz też zmieniał te 4 pinowe wtyki? 

Poszukam zdjęć z wewnątrz moich i ci podeślę ale nie były w białych koszulkach o ile mnie pamięć nie myli.

Te wtyki u mnie trzymają ciasno i dobrze więc raczej nie ale jak chce nowe to są na eBay

https://www.ebay.pl/itm/One-new-build-quality-TANNOY-4-pin-speaker-plugs-1M-wire-Silver-Reds-Golds-HPDs-/163841320861

 

I nie kosztuje to majątek

https://www.ebay.pl/itm/One-new-build-quality-TANNOY-4-pin-speaker-plug-no-wires-Silver-Reds-Golds-HPD-/152683403098

Może warto??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Lutek jak tam twoje projekt się ma ?

Bardzo wolno to idzie, gdyz brak czasu i samopoczucie kiepskie. Akurat dzisiaj wycialem z mikrogumy po dwie uszczelki pod kosze glosnikow i pod kolnierze tuneli b.r. Ale pomalu przymierzam sie do wyklejenia mata bitumiczna i gabka, bo juz mam potrzebne materialy. Co do konstrukcji odgrod, to musza na razie poczekac - stoja w garazu, a glosniczki do nich oczywiscie czekaja w mieszkaniu. A tak w ogole, to dwa dni temu kupilem jeszcze Devony, bo jakos tak glupio by bylo nie kupic jak sie widzi, ze sa w stanie jak nowe :-))) Nie wiem, co w tej glowie siedzi, ze sie podejmuje takie malo rozsadne decyzje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wolno to idzie, gdyz brak czasu i samopoczucie kiepskie. Akurat dzisiaj wycialem z mikrogumy po dwie uszczelki pod kosze glosnikow i pod kolnierze tuneli b.r. Ale pomalu przymierzam sie do wyklejenia mata bitumiczna i gabka, bo juz mam potrzebne materialy. Co do konstrukcji odgrod, to musza na razie poczekac - stoja w garazu, a glosniczki do nich oczywiscie czekaja w mieszkaniu. A tak w ogole, to dwa dni temu kupilem jeszcze Devony, bo jakos tak glupio by bylo nie kupic jak sie widzi, ze sa w stanie jak nowe :-))) Nie wiem, co w tej glowie siedzi, ze sie podejmuje takie malo rozsadne decyzje... 

Masz taką misję "ratuj Devony" inni co innego ratują. Gdzieś takie nówki upolował ?

Ciekawi jesteśmy jak zagrają te twoje nowe paczki. Dużo pracy i kasy włożone myślę że będzie efekt sztywności skrzyni no ale odgrody muszą być.
Zwrotnice będziesz robił podbite skrzynie nowa ? Czy starą stroił ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Zwrotnice będziesz robił podbite skrzynie nowa ? Czy starą stroił ?

Tego pytania nie bardzo rozumiem, ale jesli masz na mysli te HPD z Eatonow w nowych obudowach, to mysle do tych obudow przeniesc rowniez stare zwrotnice. Jedynie tunele b.r. beda wiekszej  srednicy i dluzsze - chce obudowy - ktore sa troche wiekszej objetosci od Eatonow - zestroic nizej.

19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Gdzieś takie nówki upolował ?

Okolice Krakowa

23 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Ciekawi jesteśmy jak zagrają te twoje nowe paczki. Dużo pracy i kasy włożone myślę że będzie efekt sztywności skrzyni no ale odgrody muszą być.

Rowniez rozpiera mnie ciekawosc, ale jesli nawet nie zagraja gorzej niz oryginalne Eatony, to i tak bede zadowolony, bo obudowy beda nowe - stare wymagalyby renowacji, zeby wygladaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 12:52, Lutek napisał:
W dniu 16.04.2020 o 18:40, ciszyn11 napisał:

Wracam do klubu z starymi Tannoy Devon...

20200416_182409_2.jpg

Rozwiń  

Nasze skrzynki bardzo podobne, tylko Twoje wieksze :-)  Wczesniej bilem siez  myslami czy moj projekcik nowych obudow robic dla HPD 315 czy HPD 295 i w razie czego porysowalem dla obu rozmiarow.  Zdecydowalem sie jednak na 295 w obawie o gorsza odpowiedz impulsowa (zbyt poluzowany bas) z 315 i te zawieszenia piankowe. A jak trafily sie Eatony z glosnikami w stanie idealnym, to zdecydowalem sie na kupno dla pozyskania tych glosnikow. Oj, jak chetnie bym jeszcze u siebie porownal te Eatony z Devonami przed podjeciem juz ostatecznej decyzji..., ale jak to zrobic ?

Tannoy Eaton na standach 2_Easy-Resize.com.jpg

Szukajac czegos cofalem sie wstecz watku strona po stronie i docierajac do kwietnia natknalem sie na to co powyzej.  Szczegolnie chodzi o to ostatnie moje zdanie:

" Oj, jak chetnie bym jeszcze u siebie porownal te Eatony z Devonami przed podjeciem juz ostatecznej decyzji..., ale jak to zrobic ? "  No i rozwiazalo sie samo " jak to zrobic ", bo lada moment powinny dojechac Devony. Tyle tylko, ze decyzja o kupieniu Devonow zapadla bez dluzszego zastanowienia sie i bez wczesniejszego porownania, ktorego moge dokonac dopiero po fakcie.

Jak tak dalej pojdzie, to niedlugo dogonie szatana (Wojtka)  co do ilosci aktualnie posiadanych kolumn na stanie  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie już kiedyś pisałem , Devony są całościowo lepsze , a też miałem okazję porównać 1:1 , ale to moje zdanie. Wcale nie tak dużo jest osób które miały oba modele na raz w porównaniu, napisz Lutek swoje wrażenia .

a co do ilości kolumn, to mam na dzisiaj 4 pary, w tym 3 Tannoye, to jakaś aberracja, coś muszę w końcu sprzedać choć serce boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, skali napisał:

a co do ilości kolumn, to mam na dzisiaj 4 pary, w tym 3 Tannoye, to jakaś aberracja, coś muszę w końcu sprzedać choć serce boli...

Ja podobnie: 

- oryginalne Eatony,

- mam nadzieje niedlugo: nieoryginalne Eatony (HPD 295 w zupelnie innych obudowach),

- lada moment Devony

- same 12 -to calowe glosniki ze zwrotkam: Red LSU/HF/12.L 

- duze, gotowe konstrukcje odgrod czekajace na dokonczenie z kompletem glosnikow do nich

Skali...,ale do Wojtka, to nam jeszcze i tak daleko :-)

Jeszcze pytanie:

Cy ktos porownywal bezposrednio (w tym samym pomieszczeniu) Devony z Cheviotami i moze napisac jakie roznice ? Patrzac na obudowy, to wydaje sie w zasadzie to samo, tyle, ze Chewioty sa wieksze, a co za tym idzie, nalezy pewnie sie spodziewac troche wiekszego wypelnienia na basie i niezszego jego zejscia - czyz tak ?

Dlaczego nie mozna edytowac swojego tekstu ? Np. drugi raz pomylkowo mapisalem "Chewioty", zamiast "Chevioty" i nie mozna tego poprawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale różnice zależą tez od tego, jak wysoko stoi Cheviot. Na ziemi to często za dużo basu i mniej blasku na wysokich. 

A to i ja się pochwalę inwentarzem : Devony , Berkeley, LRM 12, i najnowszy nabytek, fantastyczne elektrostaty QUAD ESL 2812, jedyne kolumny na które trafiłem i które które były godne dołączyć do tego grona, i to jako lider . Długo szukałem czegoś co da mi szansę wyjść ze strefy komfortu , i wyjść z zaklętego kręgu Tannoi , w który łatwo wejść i nie sposób wyjść - bo sami wiecie, wszystko potem gra już co najwyżej poprawnie . 
 

638E04B8-B9EE-4094-B8EF-4A4C59B76CF3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lutek napisał:

Szukajac czegos cofalem sie wstecz watku strona po stronie i docierajac do kwietnia natknalem sie na to co powyzej.  Szczegolnie chodzi o to ostatnie moje zdanie:

" Oj, jak chetnie bym jeszcze u siebie porownal te Eatony z Devonami przed podjeciem juz ostatecznej decyzji..., ale jak to zrobic ? "  No i rozwiazalo sie samo " jak to zrobic ", bo lada moment powinny dojechac Devony. Tyle tylko, ze decyzja o kupieniu Devonow zapadla bez dluzszego zastanowienia sie i bez wczesniejszego porownania, ktorego moge dokonac dopiero po fakcie.

Jak tak dalej pojdzie, to niedlugo dogonie szatana (Wojtka)  co do ilosci aktualnie posiadanych kolumn na stanie  ?

Ciekaw jestem Twoich wrażeń. U mnie obecnie HPD315A w większych obudowach. Dla mnie bomba:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje zabawki gotowe do odnowienia, obudowa zamknieta, na rynek kanadyjski, super jakosc dzwieku, troche ponaprawiam (głównie obudowy) 

Mogłem kupić drugą parę ale się spóżniłem( w lepszym stanie obudowy)

byłem zdziwiony że w środku zamiast niebieskich 12/60  były glośniki hpd

pozdro

rs

tannoy vs diapason1 r.jpg

tannoy era hpd 2.jpg

tannoy Era 3.jpg

Edytowane przez romanek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro porobię parę zdjęć, bo są w wyniesione do malowania, ale tak to na pewno 315stki, ale coś mi się zdaje że na certyfikacie z tyłu chyba jest  cały opis, zobaczymy jak zrobię parę zdjęć.

grają super, tylko trochę kosmetyki i ewentualnie sprawdzić całą elektronikę, czyli zwrotki ,kable etc. kupiłem ze studia gdzie grały chyba od początku. w bardzo nieciekawym

miejscu- koło lotniska w Philadelphii, drugi raz bym na pewno nie pojechał po nie. chociaż cena była świetna, tylko trochę daleko prawie 300km ode mnie. ale ja lubię wycieczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw, jak HPD 315 gra w obudowie zamkniętej . Ile to jest litrów ? Teoretycznie, głośniki o takich parametrach T/S jak HPD nie bardzo się nadają do obudowy zamkniętej, ale Tannoye wymykają się wszelkim regułom opracowanym dla "zwykłych" głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 09:39, Niepokorny napisał:

Panowie,

Czy Tannoy grają z Naimem..?

Ktokolwiek z Klubu ma takie połączenie ?

Ja podłączylem kiedys Tannoy hpd/315/8 do Naim X2 na parę dni.
Jak dla mnie to NAim był za bardzo agresywny do tych kolum, wszystkiego za dużo, a przestrzeni żadnej.

W dniu 27.12.2020 o 17:55, romanek05 napisał:

To moje zabawki gotowe do odnowienia, obudowa zamknieta, na rynek kanadyjski, super jakosc dzwieku, troche ponaprawiam (głównie obudowy) 

Mogłem kupić drugą parę ale się spóżniłem( w lepszym stanie obudowy)

byłem zdziwiony że w środku zamiast niebieskich 12/60  były glośniki hpd

pozdro

rs

tannoy vs diapason1 r.jpg

tannoy era hpd 2.jpg

tannoy Era 3.jpg

To bardzo wygląda na glośnik 315 i zwrotnicę od niego

tannoy.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdążyłem edytować, 

tak wyglądają z frontu moje zabawki, jeszcze nie wiem czy będą całe czarne czy białe czy tylko renowacja, zobaczymy, może coś innego. dam znać. szukam kogoś do ogarnięcia elektroniki, co nie będzie łatwe i tanie...

pozdrawiam z Nowym Rokiem

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdążyłem edytować, 
tak wyglądają z frontu moje zabawki, jeszcze nie wiem czy będą całe czarne czy białe czy tylko renowacja, zobaczymy, może coś innego. dam znać. szukam kogoś do ogarnięcia elektroniki, co nie będzie łatwe i tanie...
pozdrawiam z Nowym Rokiem
rs

To co widzę to bardzo solidnie wykinana wymiana zawieszenia górnego. Nie ma co tykać. A co chcesz robić ze zwrotnicą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdążyłem edytować, 
tak wyglądają z frontu moje zabawki, jeszcze nie wiem czy będą całe czarne czy białe czy tylko renowacja, zobaczymy, może coś innego. dam znać. szukam kogoś do ogarnięcia elektroniki, co nie będzie łatwe i tanie...
pozdrawiam z Nowym Rokiem
rs

Jeśli masz oryginalna zwrotnice to ( nie wiem na ile w moich Tannoy Berkeley jest tak samo jak i ciebie ) :
- w zwrotnicy nie ma elektrolitów więc nie musisz ruszać kondensatorów, możesz dać lepsze ale nie wiemy czy to usluszysz
- możesz dać lepsze kable wewnętrzne bo oryginały to miedź cynowana o małym przekroju to chyba najsłabsze ogniwo
- możesz dać nowe konektory do głośników tzw spring loaded - podawalem w tym wątku link do takich na eBay
- wymienić gniazda z tyłu na "współczesne" pod widły i banany jeśli takich już nie masz . Warto dać z dobrej miedzi lub rodowane

No i to tyle . Może inni koledzy jakieś pomysły mają ?

Pozdrawiam z nowym 2021


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.