Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, ze bardzo dobrze jak posluchasz, dzieki czemu bedzie to jakies kolejne doswiadczenie i bedziesz mogl sobie sam odpowiedziec albo twierdzaco, ze jednak " tych 15" nic nie zastapi ", albo przyznac, ze sie myliles i da sie zastapic bez wiekszego uszczerbku dla jakosci dzwieku :-)

Podstawa to fajni ludzie i otwartość i tu w tym klubie tak jest. To sobie cenię.
Dzięki Lutek. I do zobaczenia mam nadzieję że u Wojtka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

I do zobaczenia mam nadzieję że u Wojtka

Tzn., zapewne u Wojtka rowniez, ale i mysle u mnie, gdyz jesli nie posluchasz tych moich 10-cio calowych malenstw, to sie nie dowiesz czy moga konkurowac z 15-kami, czy tez sa bez szans ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lutek napisał:

Tzn., zapewne u Wojtka rowniez, ale i mysle u mnie, gdyz jesli nie posluchasz tych moich 10-cio calowych malenstw, to sie nie dowiesz czy moga konkurowac z 15-kami, czy tez sa bez szans ? 

Mając na uwadze twoja konstrukcje to myślę że mają szansę. 

 

Godzinę temu, szatan napisał:

To był generalny remont-przebudowa domu pokój odsłuchowy został na koniec jako najmniej konieczny do życia ?

Cały remont przeprowadza 2 osobowa ekipa i trwa to już 9 miesięcy...

Najmniej konieczny .... To wg twoje / naszych ... Żon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 20:37, Marcin Wielgus napisał:

Nareszcie mam dla nich kąt
571269b4905a42f814a046d8d0b09c51.jpg
Czekałem na ten moment długo. W salonie grają JBL L300 a te bidule po remoncie skrzyń, nowych zawieszeniach gornuch i wymianie pianki akustynej czekały na debiut.
60a9dcb854900fa9de0a0c0a666d1a93.jpg

Oj czarują choć inaczej niż JBL.
Są wrażliwe na ustawienie / dogięcie i kierunek stąd te książki. Trzeba byłoby że 30 cm podstawy zrobić
db04d97244f6e83a5facd07b61baff9a.jpg

Ale tych 15" cali chyba nic nie zastąpi.? A może się mylę więc dlatego Lutkowych i Ciszynowych muszę koniecznie posłuchać.

P.S.1.
Proszę bez krytyki kabli , skosów , super audio stolika itp itd. Tak wiem można lepiej.

P.S.2.
Dziękuję mojej pierworodnej za udostępnienie pokoju gdzie jej sukienki i książki robią za dobrą adaptacje skuteczną. Poważnie. Żadnego dudnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 20:37, Marcin Wielgus napisał:


Są wrażliwe na ustawienie / dogięcie i kierunek stąd te książki. Trzeba byłoby że 30 cm podstawy zrobić

Również kombinowałem z książkami i lepszym efektem są podstawki. Własnej roboty oczywiście:) Podstawki z kolcami około 38cm wysokości. Umieściłem centrale głośnika na wysokości uszu. Wszystko mierzone:) Polepszył się przekaz jaki i  bezpośredni odbiór. Bas stał się mniej rozlazły, spójny i szybszy. Zmiana jak najbardziej na plus. Polecam Ci pokombinować. 

20201107_131738.jpg

20210204_174553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kombinowałem z książkami i lepszym efektem są podstawki. Własnej roboty oczywiście:) Podstawki z kolcami około 38cm wysokości. Umieściłem centrale głośnika na wysokości uszu. Wszystko mierzone:) Polepszył się przekaz jaki i  bezpośredni odbiór. Bas stał się mniej rozlazły, spójny i szybszy. Zmiana jak najbardziej na plus. Polecam Ci pokombinować. 
20201107_131738.thumb.jpg.3eec4c3bc46916671949fa9c321a83cb.jpg
20210204_174553.thumb.jpg.9cc57e4e668a8c5332bee09e556a80b4.jpg

Tak tak zdecydowanie jak napisałeś.
Ja tak na szybko je "w końcu odpaliłem" . Głupia książka spodowowala że podłoga przestała grać .. no może nie do końca bo to tylko książka. Bas się poprawił a najbardziej równowaga tonalna - średnica i wysokie zgrane z basem
U mnie to będę rzeźbił stołki na 30 cm bo wysokość zależy od pozycji siedzenia. Ale powiem wam, wsłuchałem się w te kolumny i ... Wsiąkłem / przepadlem. Nie dziwię się że Audiofan666 ma taką maszynerię podłączona do nich. Grasz z lampą czy też widzę tam tranzystor? Napisz co z nimi gra u ciebie i co najlepiej ci się spasowało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27-go stycznia napisalem, ze  na ten moment nieciekawie wyglada, gdyz na razie slucham sobie z dwoch "wiez", czyli na Devonach stoja te moje nowe monitory aby w miare miarodajnie mozna bylo brzmieniowo je porownac. Obecnie zrobilem juz z tym porzadek i teraz monitory stoja na ciezkich rurach ceramicznych, ktore pelnia role standow. Jest wiekszy porzadek i tak to wyglada. W zalaczeniu pare fotek:

IMG_20210211_101601_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20210211_101823_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20210211_101948_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20210211_102048_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim,

Z tej strony Piotr, szczęśliwy posiadać Cheviotów. Szczęśliwy podwójnie, ponieważ w końcu mogę uznać, że zakończyłem ich renowację. Wynik chyba więcej niż zadowalający. Generalnie moim celem był zachowanie wszystkiego jak najbardziej w oryginale. Skrzynki były podniszczone i z ubytkami forniru. Udało się to uratować na całe szczęście. Oczywiście wymiana zawieszenia i czyszczenie przełączników w zwrotnicach. 

Wszystko DIY i wygląda tak.

 

1613567296882.jpg

1613567296880.jpg

1613567296878.jpg

1613283304992.jpg

1613567296871.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jedimadness napisał:

zakończyłem ich renowację

Mozesz powiedziec kto Ci to robil ? Przynajmniej na podstawie zdjec widac, ze zrobione perfekcyjnie. Ja nie jestem zadowolony z robot wykonczeniowych dotyczacych moich monitorow, wykonanych przez stolarza. 

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lutek napisał:

Mozesz powiedziec kto Ci to robil ? Przynajmniej na podstawie zdjec widac, ze zrobione perfekcyjnie. Ja nie jestem zadowolony z robot wykonczeniowych dotyczacych moich monitorow, wykonanych przez stolarza. 

Wszystko robiłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim,
Z tej strony Piotr, szczęśliwy posiadać Cheviotów. Szczęśliwy podwójnie, ponieważ w końcu mogę uznać, że zakończyłem ich renowację. Wynik chyba więcej niż zadowalający. Generalnie moim celem był zachowanie wszystkiego jak najbardziej w oryginale. Skrzynki były podniszczone i z ubytkami forniru. Udało się to uratować na całe szczęście. Oczywiście wymiana zawieszenia i czyszczenie przełączników w zwrotnicach. 
Wszystko DIY i wygląda tak.
 
1613567296882.thumb.jpg.ae219bd7c8b16a102ba7843a99f57f68.jpg
1613567296880.thumb.jpg.238fd6c4c1299d3c1ec67f4568d90057.jpg
1613567296878.thumb.jpg.b9948e85803f2afffcb4af882d1e1a7d.jpg
1613283304992.thumb.jpg.91baffcae40a839bb8a057ed0df47860.jpg
1613567296871.thumb.jpg.ee122236aaa20a27015ea53bb8b7805b.jpg

JediMadness chylę czoła. Wzorowo. Pięknie , fachowo.
Zawieszenia górne też sam robiłeś ? Dawno nie widziałem tak perfekcyjnie wykonanych . Masz chłopie talent.
Miło powitać w klubie

A co je napędza ? Grają tak jak wyglądają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, obcymars napisał:

Pięknie zrobione. Jesteś stolarzem czy coś w tej dziedzinie?

Dziękuję bardzo. Nie, zupełnie drugi biegun. Tzw."umysłowy". Stolarka i tego typu rzeczy to odskocznia/hobby.

 

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


JediMadness chylę czoła. Wzorowo. Pięknie , fachowo.
Zawieszenia górne też sam robiłeś ? Dawno nie widziałem tak perfekcyjnie wykonanych . Masz chłopie talent.
Miło powitać w klubie

A co je napędza ? Grają tak jak wyglądają?
 

Dziękuję. Tak, zawieszenie też sam robiłem. Nie wiem czy talent. Tu po prostu odwdzięcza się włożona praca. Kluczowe jest dobre przygotowanie i rzetelne oczyszczenie z kleju i starego zawieszenia. Niby nie pierwsza moja wymiana zawieszenia więc doświadczenie już mam, ale pierwszy raz Tannoy i 12" ... więc emocje były.

Dzięki raz jeszcze mi również miło. Czytam Was już od dawna ?

Co napędza.

Na zdjęciu widać Cambridge CXA 80, ale z niego nie jestem zadowolony. Wypadł trochę z przypadku ze względu na towarzystwo dla CXN V2 (z tego akurat jestem mega zadowolony). Najmilej się ich słucha z Pioneer SM-83. Jeszcze muszę pobawić się z ustawieniem i dorobić podstawki do pełni szczęścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Tak, zawieszenie też sam robiłem. Nie wiem czy talent. Tu po prostu odwdzięcza się włożona praca. Kluczowe jest dobre przygotowanie i rzetelne oczyszczenie z kleju i starego zawieszenia. Niby nie pierwsza moja wymiana zawieszenia więc doświadczenie już mam, ale pierwszy raz Tannoy i 12" ... więc emocje były.
Dzięki raz jeszcze mi również miło. Czytam Was już od dawna
Co napędza.
Na zdjęciu widać Cambridge CXA 80, ale z niego nie jestem zadowolony. Wypadł trochę z przypadku ze względu na towarzystwo dla CXN V2 (z tego akurat jestem mega zadowolony). Najmilej się ich słucha z Pioneer SM-83. Jeszcze muszę pobawić się z ustawieniem i dorobić podstawki do pełni szczęścia.
 

No to w temacie podstawek pod moje Berkeley
23bc755da1a855940343ac097c8edf81.jpg
Guma taka tartan jak na placach do zabawy dla dzieci
9efdca0bfcb71b4cdf71661d67718663.jpg
Jedna już stoi ... Ale to waży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A może dla kogoś ta fotka z netu będzie piękna inspiracją.

f511126c167b10090eeaca6c4208c33a.jpg

Co do wzmacniacza uważam że pięknie gra z Musical Fidelity no M6si który ma taki cieplejszy analogowy sznyt. Że o Nu-Vista 600 nie wspomnę który czaruje lampkami w pre


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


No to w temacie podstawek pod moje Berkeley
23bc755da1a855940343ac097c8edf81.jpg
Guma taka tartan jak na placach do zabawy dla dzieci
9efdca0bfcb71b4cdf71661d67718663.jpg
Jedna już stoi ... Ale to waży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niezły paten i ciekawe, że można dostać w formie takich cegieł ?

Ja mam w zamyśle zrobienie dołu podobnie jak to mają wykończone Klipsche Forte. Ba nawet udało mi się znaleźć prawie dokładnie to to co wymyśliłem sobie w głowie właśnie pod Tannoy-e.

MDF i fornir orzechowy czekają na trochę wolnego czasu.

001038-D5-F105-4-AC3-B936-DA7782-D91-DCE.jpg

19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


A może dla kogoś ta fotka z netu będzie piękna inspiracją.

f511126c167b10090eeaca6c4208c33a.jpg

Co do wzmacniacza uważam że pięknie gra z Musical Fidelity no M6si który ma taki cieplejszy analogowy sznyt. Że o Nu-Vista 600 nie wspomnę który czaruje lampkami w pre

Prawie dokładnie to chcę zrobić tylko, że oryginalna podstawka ma częściowo wchodzić w tą nową ?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2404e409c6a0a5c744ff29cfdb61664a.jpg

Panowie projekt "beton" zakończmy . Za 30 zł i krople potu noszenia tych bloczków na 2gie piętro stanęły ! I ...
1. Waży to chyba że 50 kg kazda podstawa
2. W salonie bym nie postawił
3. Ale coaxial nareszcie na właściwej wysokości i powiem wam, że moje doświadczenia z Tannoy są takie że naprawdę ładnie grają ale są wrażliwe na ustawienie. Musi być właściwa wysokość i kąt. Odwdzięczają się piękna barwą i dużą precyzją. Basss mrrr oj brzmi i łaskocze w brzuchu jak głośniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:


Coś nie chce się otworzyć fotka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie jak to jest ze niektorzy  wrzucają  duże foto a ja mam ograniczenie na tel???

8 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Coś nie chce się otworzyć fotka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie jak to jest ze niektorzy  wrzucają  duże foto a ja mam ograniczenie na tel??

Screenshot_20210220-180848_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Będę robił sobie podstawki pod Chevioty i jestem na etapie zamawiania materiału. Tak czy inaczej tną mi z całej formatki więc mam trochę zapasu. Pomyślałem, że może ktoś z Was byłby zainteresowany taką podstawką?

Moje będą mieć 20cm wysokości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić wyższe.

Planowane wykończenie to fornir orzechowy i lakier mat (jesionu nie mam więc nie mogę zaproponować). Planowany montaż tak jak oryginały na wkręty w te same otwory.

Tannoy Cheviot - podstawki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Będę robił sobie podstawki pod Chevioty i jestem na etapie zamawiania materiału. Tak czy inaczej tną mi z całej formatki więc mam trochę zapasu. Pomyślałem, że może ktoś z Was byłby zainteresowany taką podstawką?
Moje będą mieć 20cm wysokości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić wyższe.
Planowane wykończenie to fornir orzechowy i lakier mat (jesionu nie mam więc nie mogę zaproponować). Planowany montaż tak jak oryginały na wkręty w te same otwory.
1997804691_TannoyCheviot-podstawki.thumb.jpg.bb706f5da7599ae1d77737787e39bdc4.jpg

Nie żebym się czepiał ale czemu lakier mat ? Polakierowales swoje ? Bo w oryginale były olejowa w. No i oczywiście fornir orzech
Już pięknie wyglądają .

U mnie Berkeley . Czy dałoby radę się jakoś połączyć z tobą ? No ale inny wymiar podstawy i ja myślałbym o jakiś 30-35 cm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.