Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Nie żebym się czepiał ale czemu lakier mat ? Polakierowales swoje ? Bo w oryginale były olejowa w. No i oczywiście fornir orzech
Już pięknie wyglądają .

U mnie Berkeley . Czy dałoby radę się jakoś połączyć z tobą ? No ale inny wymiar podstawy i ja myślałbym o jakiś 30-35 cm.

Tak, ja swoje lakierowałem. Jednak lepiej to zabezpiecza przez czynnikami zewnętrznymi (nie żeby ktoś mi stawiał doniczki czy kubki na kolumnach :), ale... ).

W zasadzie mogę je zostawić surowe, bez wykończenia. To nawet miałoby swój plus taki, że możesz dobrać kolor do Twoich skrzynek. Wiadomo, że 40 letnia okleina będzie miała inny odbień niż nowa. Dodatkowo dochodzi kwestia tego w jakich warunkach stała. Czy była wystawiona na promienie słoneczne. Ja generalnie do postarzania koloru stosuję taki specyfik lutniczy (z dużym powodzeniem). Nie mylić z bejcami. Jest to bezbarwne, ale bardzo fajnie nadaje patynę drewnu. Jak plinta z załącznika (górna część oryginalna jakieś 30lat, a pod nią nowa podstawka ).

Berkeley jest do zrobienia. Jasne to inne wymiary, ale konstrukcyjnie to samo.

DSC_0563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 3 miesięcznym pobycie na szafie przyszedł czas na ponowne spotkanie z Tannoyami. 
Korciło mnie spięcie z mocją triodą Haiku Audio Sensei 211, choć czułem że to nie musi być do końca udany mariaż. 211 to mega liniowa lampa, nie dobarwiajaca i w dodatku otwarta - a więc powielająca w wielu aspektach cechy LGM.

Mimo sporej zabawy lampkami i kablami nie udało mi sie ułożyć LGM na tyle, aby były satysfakcjonujące przy dłuższym odsłuchu. Możliwe, że to zasługa jazgotliwych JJ, natomiast brakowało muzyce 'ciała' w środku, góry mimo że dużo była ona ze 2 klasy słabsza niż z moich Opium. Generalnie przestrzeń, scena - szczególnie na głebokość jak to w Tannoy wypadła bardzo mizernie względem nowszych paczek. 

Wpiąłem wiec Haiku Audio 300b, które kiedyś zachwyciło mnie z LGMami... 

No i powiem szczerze, że przez blisko 4 lata chyba nie znalazłem im lepszego wzmacniacza. Niby tylko 9W, ale wysterowuje kolumny bez problemu, dodaje dużo gładości, nieco wycofuje górę, fantastycznie rysuje trójwymiarowe bryły instrumentów. Gra fenomenalną przestrzenią, wokalami z najwyższej półki.

No i mimo że trochę klocków przerzuciłem to nigdy nie miałem setu równie dobrze grającego późnym wieczorem, gdy dom śpi. Muzyka jest wyrazista, konturowa, ma smaczki, barwy, emocje. Ma odpowiednią szybkośc, atak choć nie ma takiego dociążenia i zejscia jak bym sobie wymarzył. Oczywiście LGMów do brudnej i ostrej muzyki nigdy bym nie polecił, ale akustyka, wokalistyka, jazz, soft rock i sama średnica jest w tym wydaniu absolutnie zjawiskowa. Nie przeszkadza nawet fakt, że teoretycznie dużo lepsze kolumny robią masę rzeczy w tej średnicy podobnie, że mają lepszy - wielobarwniejszy bas, że maja hektary przestrzeni i 3x tyle detalu na samej górze. 

LGM w swojej specjalizacji są na swój sposob niepowtarzalne. 

lgm-211.jpg

lgm-211-2.jpg

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Jakby ktoś potrzebował, to posiadam na zbyciu obudowy Tannoy Berkeley w bardzo ładnym stanie. Dzięki inspiracji Lutka (dziękuję!), postanowiłem zrobić nowe obudowy na 15-stkach i zostały mi berkeley'owe. Pozdrawiam wszystkich fanów. Poniżej efekt moich prac ? Pozwoliłem sobie na trochę artystycznej ekstrawagancji. Są oczywiście również do tego maskownice ale akurat nie mam zdjęć.

pocięte elemnty.jpg

kolumna po klejeniu.jpg

kolumna po klejeniu 2.jpg

odsłuchy porównawcze.jpg

efekt końcowy 1.jpg

efekt końcowy 2.jpg

efekt końcowy 3.jpg

efekt końcówy 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie ukrywam, że chciałem zrobić coś podobnego, bo to były jedyne obudowy na 15-stkach, które miały w miarę smukłą budowę. Z uwagi na możliwości lokalowe Ardeny miały za szeroki front a do tego zbyt słabą konstrukcję obudowy, więc wykorzystałem Berkeleye jako dawcę przetworników i zrobiłem Arundelowo-podobne obudowy. Odsłuchy porównawcze były robione z Ardenami, których brzmienie było mi najbliższe ze wszystkich Tannoy'ów które miałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, fido33 napisał:

Witam Wszystkich.

Jakby ktoś potrzebował, to posiadam na zbyciu obudowy Tannoy Berkeley w bardzo ładnym stanie. Dzięki inspiracji Lutka (dziękuję!), postanowiłem zrobić nowe obudowy na 15-stkach i zostały mi berkeley'owe. Pozdrawiam wszystkich fanów. Poniżej efekt moich prac ? Pozwoliłem sobie na trochę artystycznej ekstrawagancji. Są oczywiście również do tego maskownice ale akurat nie mam zdjęć.

pocięte elemnty.jpg

kolumna po klejeniu.jpg

kolumna po klejeniu 2.jpg

odsłuchy porównawcze.jpg

efekt końcowy 1.jpg

efekt końcowy 2.jpg

efekt końcowy 3.jpg

efekt końcówy 4.jpg

jesli cena rozsądna" to biorę . dla mojego przyjaciela ktory ma 15" HPD drivery .odzywam sie na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fido33 napisał:

Tak. Nie ukrywam, że chciałem zrobić coś podobnego, bo to były jedyne obudowy na 15-stkach, które miały w miarę smukłą budowę. Z uwagi na możliwości lokalowe Ardeny miały za szeroki front a do tego zbyt słabą konstrukcję obudowy, więc wykorzystałem Berkeleye jako dawcę przetworników i zrobiłem Arundelowo-podobne obudowy. Odsłuchy porównawcze były robione z Ardenami, których brzmienie było mi najbliższe ze wszystkich Tannoy'ów które miałem u siebie.

aleś robotę odwalił . ludzie wy to sami artyści jacyś. ten fornir ... high gloss lakier wow. zaraz brawa bedziesz zbierał .

ale napisz c najważniejsze jak grają ? wzmocnienia zrobiłeś w srodku mega, więc  sztywna konstrukcja. co dałeś do środka ? pianka? wełna ? filc ? chwal się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po przetwornikach , Berkeleye które były "dawcami" to tzw. Berkley II , które od serii HPD różnią się głośnikiem z innym koszem i magnesem ceramicznym w miejsce AlNiCo, oraz krótszą "tubką" tweetera  . Mają inny rozstaw śrub, więc HPD albo LSU nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przetworniki to K3828 rodem z Berkeley II (co widać na tabliczce znamionowej), więc tak jak napisał Skali, do HDP i LSU nie pasuje mocowanie. Pewnie można to zrobić i dostosować mocowania ale potrzeba trochę zabawy. To II generacja głośnika Ardenów, więc zrobiłem (a w zasadzie to mój przyjaciel elektronik) całkowicie nową zwrotnicę opartą o projekt pewnego Holendra, który bogato rozpisywał się w sieci na temat błędów w zwrotnicy II wersji Ardenów, gdyż podobno Tannoy wprowadzając II generację głośnika z magnesem ceramicznym w zasadzie nie zmienił zwrotnicy w stosunku do HDP (przynajmniej tak wyczytałem w źródłach). Stąd tyle uwag na temat gorszego brzmienia II generacji w stosunku do HDP. Wytłumienie na twarda wełna akustyczna o grubości 50mm (kostki docinane na wymiar między usztywnienia, lekko spryskane lakierem aby nie pyliła). Sprawdzałem też różne pianki ale z wełną było najlepiej.

Wykończenie to naturalny fornir "klon muszlowy" pokryty politurą nakładaną ręcznie techniką przedwojenną, z elementami snycerskimi muzyków na bokach. To wykonywał dla mnie mega fachowiec z Bydgoszczy (raczej artysta niż fachowiec ale to osobna historia). Nikt nie chciał się podjąć fornirowania i wykonania tych płaskorzeźb tylko Pan Zbyszek (dziękuję!!!). Postanowiłem to zrobić najlepiej jak się da, może nie tanio ale bezkompromisowo, aby wyciągnąć z tych przetworników maksimum (lub może dokładnie to najwięcej jak potrafię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu macie projekt zwrotnicy Phila Short'a na którym bazowałem i sporo opisówki. Może ktoś skorzysta. Moim zdanie warto. W stosunku do tego projektu zmieniłem tylko rezystor 15 na 12ohm, bo z testów odsłuchowym porównawczych z Ardenami tak było zdecydowanie lepiej. Do odsłuchów porównawczych używaliśmy integry Accuphase E-302 (wyjście na 2 pary kolumn). Wzmacniacze Accu jak większość zapewne wie, grają bardzo detalicznie i raczej jasno, co przy złym spasowaniu z resztą toru może tworzyć obraz muzyczny męczący i zbyt nerwowy. Taki wybór umożliwił nam wyeliminowanie tego aspektu brzmienia, który przy tym przetworniku może występować. W związku z tym wybór elektroniki przy ewentualnych zmianach w kolejnych latach nie powinien sprawiać większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cirekawy projekt, jeśli faktycznie zagrało to z Accuphase to można uznać to sa sukces projektowy, dla mnie to mocno męczące połaczenie. Ciekawi mnie ta 15 bo to juz bliżej przetwornika z SRM, który... chyba wole od klasycznych HPD

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tę zwrotnicę kiedyś na próbę do K3149 , bo to istotnie podobny głośnik do K3828 ( choć oczywiście różni się w części niskośredniotonowej ) i nie zagrało, albo inaczej : zagrało gorzej niż oryginalna zwrotnica . Od tej pory mam przekonanie, że autotransformator w oryginalnej zwrotnicy TANNOY nie da się zastapić cewką o tej samej indukcyjności. 

Oczywiście nie wiem jak to gra z K3828

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Zawsze można do mnie wpaść i posłuchać, kwestia ustalenia terminu. Najlepiej jakoś od czerwca w górę, bo przerabiam salon aby dać im więcej powietrza, gdyż teraz stłoczone są przy ścianie. Słuchałem ich wystawionych na środek salonu, kiedy miały sporo powietrza wokół siebie i to jest dopiero granie. Ogólnie przy tych 15-stkach polecam duże przestrzenie (co najmniej 1m od tylnej ściany i 1,5 od bocznych), dopiero wtedy pokazują pełnię swoich możliwości. Odsłuch wg mnie też powinien odbywać się co najmniej z odległości 3,0m. Jak dla mnie nie są to kolumny bliskiego pola. Ale oczywiście to subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skali napisał:

Zrobiłem tę zwrotnicę kiedyś na próbę do K3149 , bo to istotnie podobny głośnik do K3828 ( choć oczywiście różni się w części niskośredniotonowej ) i nie zagrało, albo inaczej : zagrało gorzej niż oryginalna zwrotnica . Od tej pory mam przekonanie, że autotransformator w oryginalnej zwrotnicy TANNOY nie da się zastapić cewką o tej samej indukcyjności. 

Oczywiście nie wiem jak to gra z K3828

Ten projekt zwrotnicy był dla 15-stek K3828 i K3839, może po prostu z K3149 się nie spasował. Poza tym nie wiem jakich podzespołów używałeś do budowy zwrotnic. Zrobiłeś je 1:1 czy wprowadziłeś jakieś modyfikacje w stosunku do tego projektu? Bo np. u mnie próba zastąpienia 4 kondensatorów 1,5 mikro jedną 6-stką (dla oszczędności) okazała się nietrafiona i wróciłem do oryginalnych założeń. Tak się złożyło, że miałem ten komfort i wszystkie wprowadzane zmiany badaliśmy na słuch 1:1 z Ardenami. Nie robiłem tego sam aby nie tracić obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszyn, moje zdanie znasz . Tak jak tam pisze, to jest właściwie oryginalna zwrotnica z Tannoy HPD, a jej przewaga ma polegać na zastosowaniu elementów wyższej jakości niż oryginalne . Zastąpienie autotransformatora cewką o tej samej indukcyjności jak autotransformator w pozycji przełącznika 0 nie jest jednak tym samym, gdyż w pozycji 0 ten autotransformator ma przełożenie napięciowe ( podwyższa napięcie) , czego cewka nie robi , co oczywiście musi jakoś wpływać na całość. O ile dobrze pamiętam, przełożenie 1:1 ( czyli bez zmiany napięcia )  oryginalny autotransformator posiada w pozycji Energy -1 , i de facto taka pozycja jest wówczas kopiowana przez tę zwrotnicę - ale wtedy z kolei z niewłaściwą indukcyjnością . Jest to jakby niekonsekwentna kopia oryginału , bardzo zresztą popularna, wszystkie zwrotnice na Ebay do Tannoi bazują na tym schemacie.  Też ją robiłem Gra, ale czy lepiej...? Czy nie lepiej wymienić elementy w oryginalnej zwrotnicy , mostkować przełączniki itp , jeżeli już decydujesz się na upgrade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze jestem zwolennikiem odsłuchów porównawczych (najlepiej w ciemno), choć nie jest to łatwe i rzadko możliwe. Niestety często spotykam się z podejściem "że coś powinno lepiej grać, gdyż na to wskazuje elektronika lub cena" ale często nie sprawdza się to niestety w rzeczywistości. Ucho to ucho a najlepiej ze 2-3 pary uszu. Wtedy można coś naprawdę stwierdzić wiarygodnie.

Edytowane przez fido33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fido33 napisał:

A tu macie projekt zwrotnicy Phila Short'a na którym bazowałem i sporo opisówki. Może ktoś skorzysta. Moim zdanie warto. W stosunku do tego projektu zmieniłem tylko rezystor 15 na 12ohm, bo z testów odsłuchowym porównawczych z Ardenami tak było zdecydowanie lepiej. Do odsłuchów porównawczych używaliśmy integry Accuphase E-302 (wyjście na 2 pary kolumn). Wzmacniacze Accu jak większość zapewne wie, grają bardzo detalicznie i raczej jasno, co przy złym spasowaniu z resztą toru może tworzyć obraz muzyczny męczący i zbyt nerwowy. Taki wybór umożliwił nam wyeliminowanie tego aspektu brzmienia, który przy tym przetworniku może występować. W związku z tym wybór elektroniki przy ewentualnych zmianach w kolejnych latach nie powinien sprawiać większego problemu.

Fido33 dałeś jakiś link ? Bo nie widzę tego o czym piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fido33 napisał:

Dlatego zawsze jestem zwolennikiem odsłuchów porównawczych (najlepiej w ciemno), choć nie jest to łatwe i rzadko możliwe. Niestety często spotykam się z podejściem "że coś powinno lepiej grać, gdyż na to wskazuje elektronika lub cena" ale często nie sprawdza się to niestety w rzeczywistości. Ucho to ucho a najlepiej ze 2-3 pary uszu. Wtedy można coś naprawdę stwierdzić wiarygodnie.

To prawda, ja na przykład nie rozumiem dlaczego posiadany przeze mnie kiedyś Manley genialnie , lepiej niż inne, grał z Devonami i LRM, a słabo z Berkeley . Które z kolei naprawdę dobrze grają z cyfrowym Primare i Lyngdorfem . I niekoniecznie chodzi o bas.

Wracając do zwrotek, dla mnie oryginalna zwrotnica grała lepiej, co w tym przypadku było zgodne z teorią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie systemu to najtrudniejsza rzecz w tej całej zabawie. Jednak moim skromnym zdaniem warto rozpoczynać jego budowę od możliwie dobrych/wybitnych kolumn i do tego dopasowywać resztę systemu. Odwrotna droga jest też możliwa, jednak trudniejsza w realizacji. Oczywiście najczęściej polega to na tym, że na początku tej drogi mamy ograniczony budżet i musimy budować na tym na co nas aktualnie stać. Trzeba często doinwestowywać system przez całe lata, co wiąże się też z wymianą kolumn. Łatwo nie jest ale przyjemna to droga dla ludzi z pasją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fido33 napisał:

Jednak moim skromnym zdaniem warto rozpoczynać jego budowę od możliwie dobrych/wybitnych kolumn i do tego dopasowywać resztę systemu.

Absolutnie też tak uważam. Kolumny to najważniejszy składnik tego równania, i jednocześnie najsłabszy punkt. Jak kiedyś powiedział właściciel firmy Harbeth, Shaw o ile pamietam mu jest , nie może się przestać dziwić że tak niedoskonała i prymitywna w gruncie rzeczy konstrukcja  jaką jest glosnik w obudowie gra, i to w sposób który człowiek akceptuje. I że w porównaniu z kolumnami współczesne wzmacniacze to urządzenia nieomalże doskonałe, i różnice między wzmacniaczami są śmiesznie małe względem skali niedoskonałości kolumn. 
Kolumny w ślepym teście rozpozna chyba każdy , choćby LRM od HPD. Na wzmacniaczach poległ już niejeden.

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 09:59, fido33 napisał:

Dzięki inspiracji Lutka (dziękuję!), postanowiłem zrobić nowe obudowy

Ale ten czas leci... Wiesz, ze od czasu Twojego kontaktu ze mna w tej sprawie minely juz prawie 3 lata !                                      Wzmocnienia zrobiles super - jeszcze solidniejsze niz w tamtych moich kolumnach. Jedyne, co bym jeszcze na twoim miejscu zrobil, to wiekszej srednicy tunel b.r., lub wiecej niz jeden tunel dla swobodniejszego - wolniejszego - przeplywu, tym bardziej, ze  przy 15-tu calach wiecej jest pompowanego powietrza w jednostce czasu. No i moje gratulacje.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, skali napisał:

Ciszyn, moje zdanie znasz . Tak jak tam pisze, to jest właściwie oryginalna zwrotnica z Tannoy HPD, a jej przewaga ma polegać na zastosowaniu elementów wyższej jakości niż oryginalne . Zastąpienie autotransformatora cewką o tej samej indukcyjności jak autotransformator w pozycji przełącznika 0 nie jest jednak tym samym, gdyż w pozycji 0 ten autotransformator ma przełożenie napięciowe ( podwyższa napięcie) , czego cewka nie robi , co oczywiście musi jakoś wpływać na całość. O ile dobrze pamiętam, przełożenie 1:1 ( czyli bez zmiany napięcia )  oryginalny autotransformator posiada w pozycji Energy -1 , i de facto taka pozycja jest wówczas kopiowana przez tę zwrotnicę - ale wtedy z kolei z niewłaściwą indukcyjnością . Jest to jakby niekonsekwentna kopia oryginału , bardzo zresztą popularna, wszystkie zwrotnice na Ebay do Tannoi bazują na tym schemacie.  Też ją robiłem Gra, ale czy lepiej...? Czy nie lepiej wymienić elementy w oryginalnej zwrotnicy , mostkować przełączniki itp , jeżeli już decydujesz się na upgrade ?

Dzięki za opinię. Tak, rzeczywiście chyba pytałem, ale korci mi mnie, żeby sprawdzić, czy można jeszcze więcej wycisnąć z tych głośników. Eksperyment z obudowami uważam za bardzo udany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lutek napisał:

Ale ten czas leci... Wiesz, ze od czasu Twojego kontaktu ze mna w tej sprawie minely juz prawie 3 lata !                                      Wzmocnienia zrobiles super - jeszcze solidniejsze niz w tamtych moich kolumnach. Jedyne, co bym jeszcze na twoim miejscu zrobil, to wiekszej srednicy tunel b.r., lub wiecej niz jeden tunel dla swobodniejszego - wolniejszego - przeplywu, tym bardziej, ze  przy 15-tu calach wiecej jest pompowanego powietrza w jednostce czasu. No i moje gratulacje.

Ale Ty masz pamięć! Pozazdrościć. Jeszcze raz dziękuję za wskazówki, inspirację i miłe słowa. Zapraszam Cię do mnie serdecznie na odsłuchy. Ty zawsze wszystkich chętnie zapraszasz więc tym razem proponuję odwrócić ten stan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fido33

Wlasnie ostatnio z pamiecia mam powazne klopoty, a tylko stad wiem, ze to bylo prawie 3 lata temu, poniewaz w Twoim wpisie byly slowa: "dzieki inspiracji Lutka..." wiec zaczalem szukac w korespondencji kiedy to bylo. Co do zapraszania do siebie na odsluchy, to zawsze lubilem i nadal lubie jak ktos wpadnie i wspolnie oprocz sluchania mozna pogadac o tych rzeczach. Ja rowniez lubilem jezdzic na odsluchy, ale teraz juz wiek i zdrowie nie takie - chyba, ze blisko - wiec pewnie Ciebie nie odwiedze.  Czy mieszkasz w Bydgoszczy, jesli mozna wiedziec ?  A moze dla Ciebie nie problem wpasc do mnie, posluchac tych moich monitorow, jak rowniez mam w tej chwili oryginalne Devony. Bliziutko mnie mieszka Wojtek (szatan), to moze i do niego moglibysmy podjechac posluchac troche rzeczy, jesli sie zgodzi. A u niego jest wiele do posluchania :-)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lutek napisał:

>fido33

Wlasnie ostatnio z pamiecia mam powazne klopoty, a tylko stad wiem, ze to bylo prawie 3 lata temu, poniewaz w Twoim wpisie byly slowa: "dzieki inspiracji Lutka..." wiec zaczalem szukac w korespondencji kiedy to bylo. Co do zapraszania do siebie na odsluchy, to zawsze lubilem i nadal lubie jak ktos wpadnie i wspolnie oprocz sluchania mozna pogadac o tych rzeczach. Ja rowniez lubilem jezdzic na odsluchy, ale teraz juz wiek i zdrowie nie takie - chyba, ze blisko - wiec pewnie Ciebie nie odwiedze.  Czy mieszkasz w Bydgoszczy, jesli mozna wiedziec ?  A moze dla Ciebie nie problem wpasc do mnie, posluchac tych moich monitorow, jak rowniez mam w tej chwili oryginalne Devony. Bliziutko mnie mieszka Wojtek (szatan), to moze i do niego moglibysmy podjechac posluchac troche rzeczy, jesli sie zgodzi. A u niego jest wiele do posluchania ?

Dziękuję za zaproszenie. Jak tylko będą plany na podróż w Twoją stronę, to się odezwę odpowiednio wcześniej. Na pewno byłoby to kolejne ciekawe doświadczenie. Życzę Ci dużo siły na dalsze rozwijanie pasji i cieszenie się muzyką. A jak starczy zdrowia, to mieszkam w Chełmży k. Torunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.