Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Odświeżam zapomniany temat. Od ponad pół roku fascynują mnie kolumny Tannoy (oczywiście te starsze modele, rzekłoby się vintage). Jestem posiadaczem głośników TANNOY 12" serii HPD/315/8. Swoje głośniki kupiłem razem z oryginalnymi zwrotnicami bez skrzynek. Obudowy postanowiłem zrobić sam. Próbna obudowa około 150 litrów jest już po pomiarach. Jak zrobię obudowę końcową, to napewno wkleję z niej zdjęcia. Teraz tylko zdjęcia samych głośników i na jednym z nich dodatkowy głośnik niskotonowy, który będzie współpracował z Tannoy-em.

Myślę, że poza mną odezwą się też inni miłośnicy Tannoy-a i podzielą się opinią o swoich "grajpudłach", pochwalą się swoimi sprzętami.

post-32178-0-71056300-1308692190_thumb.jpg

post-32178-0-31016700-1308692293_thumb.jpg

post-32178-0-55073900-1308692310_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, Electro Voice EVM-15L ? Zejścia nie będzie miał zbytniego, kończy się na około 50Hz ale kopie w klatę aż miło, mam teraz 2 takie w paczkach EV-S15-3.

 

+

Literóffki :)

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach prezentuję kolumny, których dzwięk w połączeniu ze wzmacniaczem lampowym i odtważaczem lampowym oczarował mnie i przyczynił się do sprzedaży i wymiany wcześniej słuchanego sprzętu. Kolumny i prezentowany sprzęt na dzień dzisiejszy nie są moją własnością. Aktualnie jak wcześniej wspomniałem robię kolumny na głośnikach HPD/315

post-32178-0-65526100-1308768801_thumb.jpg

post-32178-0-81461300-1308768816_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

>>>Amores999. Piękne masz kolumny.

Trochę daleko mam do Opola żeby podjechać ich posłuchać, ale może kiedyś? Ciekaw też jestem jak brzmią w porównaniu z innymi starszymi modelami Tannoy-a: RED-ami, SRM, czy takimi jak moje HPD? Może miałeś okazję ich porównać z innymi głośnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem tylko ze Sterlingami i Turnberry ,nie mialem okazji porownywac ze starszymi modelami,powiem tylko ze po testach ani chwili sie nie zastanawialem czy je kupic czy nie ,nie zaluje zadnej wydanej złotowki,wczesniej mialem Zollery temptation,JMlab Diva Utopia,JMlab Mini Utopia,te glosniki mi sie bardzo podobaly do momentu kiedy podlaczylem Tannoye zreszta bardzo niechetnie to zrobilem,teraz zadaje sobie pytanie jak moglem sluchac muzyki na tamtych paczkach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacne kolumienki na górze gra Audax HD100D25, sotosowany m.in w dużych TDLach.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Poszukuje kolumn do mojego systemu i wpadłem na:

http://allegro.pl/tannoy-turnberry-prestige-50-wartosci-i1811883512.html

Ale problem polega na tym że nigdy ich nie słyszałem, prawdę mówiąc Tannoya w ogóle nie słyszał.

Wzmacniacz to Sansui AU-alpha 907mr.

Wymagania co do dźwięku to przede wszystkim ma brzmieć naturalnie!!! Pragnę czuć pomieszczenie w którym nagrywana jest muzyka.

Prosił bym o pomoc w ocenie Tannoya, ewentualnie porównanie do B&W serii 800.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chrapke na te glosniki ogłoszenie jest juz ponad rok,nie moglem sie z facetem dogadac jak nie urlop to delegacja ,powymieniane kable ,facet twerdzi ze Tannoy daje kable przemyslowe do srodka ,ja wiem ze jest inaczej ,swoimi drogami dowiedzialem sie ze jest to domorosly konstruktor i sam sklada te Tannoye i potem probuje je sprzedac ,wyglada to tak ze jak ktos zadzwoni to nie moze sie z gosciem umowic ,nigdy nie ma czasu wiecznie jest zapracowany ,strasznie dziwne bo ja chcialem te glosniki kupic od reki!!!,w tych czasach kryzysu i slabnacym zainteresowaniem hi-endem to ewenement na skale swiatowa,obudowy sa robione w Polsce bodajrze we Wrzesni ,facet tam kupuje org obudowy ktore nie przechodza testow ,potem gdzies kombinuje glosniki ,mydli oczy tym ze sa upgreadowane,wydaje mi sie ze robi bardzo zla robote Tannoyowi,moze sie myle ale wszystko na to wskazuje ,glosniki napewno sa grzebane ,wymienione okablowanie itd,brak orginalnych kartonow ,ewentualnemu kupujacemu radze dokladne obejrzenie glosnikow przed zakupem wlacznie z wykreceniem glosnika i sprawdzeniem specyfikacji

 

Co do brzmienia Tannoye graja swietnie nizszy model Prestige Stirling mnie zachwycil i tak zaczela sie moja przygoda z Tannoyem.

Turnberry to o klase lepszy dzwiek niz Stirling, wieksza skutecznosc, gabaryty, z B&W bym nie porownywal to inna szkola dzwieku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słyszałem żadnych tannoy-ów. Ale kupiłem mnóstwo rzeczy w ciemno choćby gramofon za 7kzł, pierwszy egzemplarz jeszcze nie dopracowany i jestem bardzo zadowolony tak samo z gramofonu co z podejścia i obsługi przez sprzedającego, który zobowiązał się wysłać mi drugi na wymianę w ciągu roku, ale wszystko wskazuje że będzie to szybciej. Więc jestem w stanie zaryzykować co do tannoy-a. Chwalą te kolumny za to co właśnie lubię w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słyszałem żadnych tannoy-ów. Ale kupiłem mnóstwo rzeczy w ciemno choćby gramofon za 7kzł, pierwszy egzemplarz jeszcze nie dopracowany i jestem bardzo zadowolony tak samo z gramofonu co z podejścia i obsługi przez sprzedającego, który zobowiązał się wysłać mi drugi na wymianę w ciągu roku, ale wszystko wskazuje że będzie to szybciej. Więc jestem w stanie zaryzykować co do tannoy-a. Chwalą te kolumny za to co właśnie lubię w dźwięku.

 

Radziu spiesz sie i bierz te sa fenomenalne

 

http://allegro.pl/tannoy-i1849768147.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.