Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie po kilku odsłuchach b drogich zestawach to te akurat tannoye to high end tak myślę ale cóż teoretycznie nigdy nim nie będzie bo to za tanie za mało skomplikowane klocki

 

No nie takie tanie, bo niektore modele obecnie produkowanych Tannoy-i z linii Prestige maja ceny iscie hi-endowe. Np. Tannoy Kongdom Royal - 320 kzl, Westminster Royal GR - 180 kzl, a GRF90 GR - 90 - 100 kzl, gdzie ja na takich samych 12-to calowych klasycznych glosnikach Tannoy-a zbudowalem sobie kolumny, ktore mnie wyniosly zaledwie kilka kzl. !!! No i teraz najwazniejsze: Czy te nowe modele za tak kosmiczne pieniadze obowiazkowo musza grac znacznie lepiej , bo niektorzy tu twierdza, ze jak ma grac, to musi kosztowac ? Zupelnie z takimi twierdzeniami sie nie zgadzam. Sadze, ze nawet moga grac gorzej - zreszta ma na to wplyw wiele rzeczy. Przy okazji pozwole sobie wkleic wypowiedz znajomego z blizniaczego forum po tegorocznym Audio Video Show, gdzie ocenial jakosc grania kolumn roznych producentow:

 

" Tannoy - cóż. Najnowsza linia topowych Tannoyów, w porównaniu do kolumn naszego kolegi Lutka, to krok wstecz. Nie ma na nich tego rozedgrania powietrza i takiej wizualizacji jak w starszych modelach. U Lutka to ja tę śpiewającą kobitkę prawie mogę dotknąć. Na AS, z najnowszych modeli, nie ma o tym mowy. "

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy - cóż. Najnowsza linia topowych Tannoyów, w porównaniu do kolumn naszego kolegi Lutka, to krok wstecz. Nie ma na nich tego rozedgrania powietrza i takiej wizualizacji jak w starszych modelach. U Lutka to ja tę śpiewającą kobitkę prawie mogę dotknąć. Na AS, z najnowszych modeli, nie ma o tym mowy. "

Miejmy nadzieje ze na targach mieli zupelnie swierze nie wygrzane kolumny i stad taki efekt.

Inaczej byloby to conajmniej smutne ze Tannoy nie potrafi robic tego co potrafil przez lata.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ano Lutku ja wiem ale kasa tez gra ... rolę ( :

powiesz audiofilowi że parę paręnaście tauzenów twoje kolumny warte nawet nie pomyśli o przyjściu , i to żaden high end dla nich

royale już tak choć pewnie gorzej graja

Westminster Royal GR marze posłuchać to będzie petarda , royale to ja będę robić po swojemu bo basu brakuje ha ha będą

low-end Royal Pietrek , ale mam nadzieje że uda się je zgrać ze sobą ( :

o jakości nie musisz mnie przekonywać znam te głośniki i jak pisze jest to dla mnie high end ale tez każdy ma inny gust ja uwielbiam szczegółowość scenę i to właśnie uczucie jakby wokalista śpiewał dla mnie

a te Tannoye idealnie to realizują

przez punkowe źródło tworzą jakby obraz 3d muzyki moim zdaniem tylko papierowe membrany potrafią wydobyć taka wyjątkowa średnicę wystarczy przejechać paluchem po membranie jaki daje to niesamowity mocny pogłos chyba żaden inny materiał tego nie powtórzy do tego sztywne zawieszenie dodaje kontroli w basie i wszystko jest na miejscu i w odpowiednim czasie . Ja zawsze high end wyobrażałem sobie jako krystaliczny dźwięk jednocześnie potęgę basu

dawniej średnicy w ogóle nie widziałem bo tylko papierowe średniotonowe maja to coś w sobie pięknie średnicą grają stare małe grundigi jeszcze , ale tego efektu kiedy wydaje mi się że wiem gdzie stoi każdy instrument to nawet sobie nie wyobrażałem że coś takiego można usłyszeć z kolumn stereo dopóki właśnie nie usłyszałem tannoi znajomego .

śniły mi się chyba ze dwa miesiące aż w końcu udało się uciułać na swoje ( :

wtedy jeszcze byłem w trakcie poważnego remontu to nie lada wyzwanie było ale się udało i jestem bardzo szczęśliwy.

wracając do high endu i gustów słyszałem kilka zestawów b drogich i wydawało mi się że coś ze mną nie tak bo ludzie pytają mnie słyszysz to słyszysz to ja wcześniej znajac tannoya dual concentric nic szczególnego nie słyszałem w tym zestawie tam średnice były bardziej nosowate nie było tak szczegółowo nie mówiąc o budowie sceny było jak było może jednak taki ma być high end ale nie mi to oceniać mi bardzo moje głośniki odpowiadają i polecam każdemu, każdy ma inny gust

zwłaszcza że w oryginale te tannoye prezentują się też okrutnie a to również ma spore znaczenie i odstrasza ludzi , ja gdybym i nie słyszał za chiny bym nie kupił

Edytowane przez piotrek1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ano Lutku ja wiem ale kasa tez gra ... rolę ( :

powiesz audiofilowi że parę paręnaście tauzenów twoje kolumny warte nawet nie pomyśli o przyjściu , i to żaden high end dla nich

 

Bo dla nich najczesciej hi-end, to wylacznie cenowy, a nie dzwiekowy, a jakze czesto sie okazuje, ze te hi-endy cenowe nie ida w parze z jakoscia dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w ogole gralo na audioshow w pokoju Tannoya? Byl takowy?

Nie bylem, ale z tego co mi ktos mowil byla nowa seria Classic. Czy cos jeszcze to nie wiem.

 

Czekam na nastepcow serii Definition i Precision. Moze w monachium pokaza?..

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem, ale z tego co mi ktos mowil byla nowa seria Classic. Czy cos jeszcze to nie wiem.

 

Czekam na nastepcow serii Definition i Precision. Moze w monachium pokaza?..

Nie jestem pewien czy przypadkiem to nie Legacy jest nastepca definition i precision... takie oldschoolowe ksztalty ale dzwiekowo z tego co czytam bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich miłośników Tannoy'a

na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy się dobrze wstrzeliłem ale jestem w posiadaniu myślę, ze jednego z najrzadszych modeli ( przynajmniej w Polsce) głośników scenicznych Tannoya wyprodukowanych około 1983 roku w Zachodnich Niemczech. Kolumny są dedykowane na scenę jako element środkowy większego zestawu obejmującego bass środek i górę. Jedyne co udało mi się ustalić to informacje z tylnej tabliczki znamionowej . Kolumny maja oznaczenie P.A.S. 240 . Napisane jest też cytuję Designed In England , Manufactured in West Germany. Kolumny maja chyba 240 wat i jak na głośniki estradowe grają znakomitym pasmem, którego nie powstydziłby się niejeden zestaw audio do domu. Głośnik wysoko-tonowy jest wpuszczony w głośnik basowy ponoć ma to swoją nazwę. Wykorzystywałem te głośniki do prowadzenia imprez jako dj i grały znakomicie. Ponieważ ze względów zdrowotnych byłem zmuszony zarzucić tę działalność głośniki będą prawdopodobnie do sprzedania. Nie mam jednak bladego pojęcia jaka może być ich wartość. Nie chciałbym się wygłupić z ceną ani też sprzedać ich poniżej wartości.

Może ktoś z Was spotkał się kiedyś z takimi kolumnami? I będzie wiedział coś więcej na ich temat. ? Za wszelka pomoc sugestie co do ceny i informacje będę wdzięczny.

Pozdrawiam z Krakowa

Soulman

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w ogole gralo na audioshow w pokoju Tannoya? Byl takowy?

 

Jak wyzej cytowalem lolege, ktory na blizniaczym forum zdawal relacje z grania roznych kolumn, to w przypadku Tannoy-a rozpoczal zdanie tak:

" Tannoy - cóż. Najnowsza linia topowych Tannoyów,..." Czyli wynika, ze prezentowane byly kolumny z topowej linii.

 

Masz może zdjęcie bez maskownicy?

 

http://www.hilberink.nl/codehans/tannoy131.htm

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was spotkał się kiedyś z takimi kolumnami? I będzie wiedział coś więcej na ich temat. ?

Podeślij zdjęcie kolumny dobrze by było tez z tyłu głośnika ciężko wyczuć z opisu co to ( :

 

https://www.ebay.co.uk/itm/TANNOY-REVOLUTION-SIGNATURE-DC4/222624504218?hash=item33d574599a:g:rOMAAOSw241YYWnk

co sadzicie o czymś takim na tylne do kina domowego teraz m1 mam ale trochę tandetnie wyglądają za to bass maja a w tych 10cm głośnik to nie wiem czy to grać będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wyzej cytowalem lolege, ktory na blizniaczym forum zdawal relacje z grania roznych kolumn, to w przypadku Tannoy-a rozpoczal zdanie tak:

" Tannoy - cóż. Najnowsza linia topowych Tannoyów,..." Czyli wynika, ze prezentowane byly kolumny z topowej linii.

 

 

 

http://www.hilberink.nl/codehans/tannoy131.htm

Ciekawe - poszperalem troche w sieci i na fejsie jest profil Tannoy_PL i tam zamieszczono info ze Tannoye beda graly w kilku pokojach - seria GR w jednym (to pewnie te topowe mial na mysli) z elektronika esoterica, seria legacy w innym i jeszcze w jednym cos z tannoya z cyrrusem. Ciekawe czy ktos sluchal oprocz kolegi kolegi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij zdjęcie kolumny dobrze by było tez z tyłu głośnika ciężko wyczuć z opisu co to ( :

 

https://www.ebay.co.uk/itm/TANNOY-REVOLUTION-SIGNATURE-DC4/222624504218?hash=item33d574599a:g:rOMAAOSw241YYWnk

co sadzicie o czymś takim na tylne do kina domowego teraz m1 mam ale trochę tandetnie wyglądają za to bass maja a w tych 10cm głośnik to nie wiem czy to grać będzie

 

Dzięki za zainteresowanie

Wydawało mi się , że zamieszczałem zdjęcia ale się nie dołączyły

Spróbuję ponownie, może się uda

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

 

post-69052-0-92774100-1512112741_thumb.jpg

post-69052-0-69780400-1512112753_thumb.jpg

post-69052-0-66146800-1512112764_thumb.jpg

post-69052-0-74886800-1512112731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej?

Nie mam zielonego pojecia co chcialbys wiedziec, tak na szybko, to nie sa paczki ktore zagraja kazdy rodzaj muzyki, wbrew obiegowej opinii sa wybredne jesli chodzi o kable, zdecydowanie polecam posluchanie ich przed kupnem.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC4 słuchałem, brak basu, do M1 w tym zakresie nie ma sensu nawet porównywać.

Tylko po co bas na tyłach kina? Ustawiasz odcięcie na 80hz i te szczątki basu które i tak rzadko się pojawiają w sygnale, będą przekierowane na subwoofer.

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sluchalem na lampach el34 (nie bylo zle ale to nie to co chcialem) w miedzyczasie graly chwilke z lampa 45(bajka) teraz gram na 300b (wg mnie Kolumny pod ta lampe)

Co do wielkosci pomieszczenia to zdecydowanie ponad 20m ale gryby popracowac nad akistyka to i w mniejssym zagraja. Najlepiej sie sprawdzaja w klasyce, jazzie ale i rock jest super

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack_67583

 

to wygląda jak tannoy lynx w dwupaku. żeby dowiedzieć się czegoś więcej musiałbyś wykręcić głośniki i zobaczyć jakiego modelu użyto. w ten sposób określimy wartość głośników. w internecie nie ma nic na temat tego modelu.

 

Dziękuję za info. Spojrzałem na ten model Tannoy Lynx i na 90% to jest to co siedzi w tych moich szafkach. To znaczy w każdej sa po dwa takie głośniki o ile pamiętam są to 15 tki. Postaram się w miarę możności zrobić jakieś dodatkowe zdjęcia. Tyle, że sam ich nie rozbiorę. Zakładając ,że to są te głośniki to lepiej sprzedać je jako kolumny w całości czy tez osobno każdy z głośników?? ewentualnie może być to głosnik 12 calowy ale raczej jest to 15 tka. No i pytanie najważniejsze jaka może być wartość tych głośników Twoim zdaniem. Zaznaczam, że membrana w jednym z głośników była o ile pamiętam klejona. Widać to na zdjęciu. Jeszcze raz dzięki za ewentualne sugestie co do ceny i wartości tych nietypowych kolumn. Ja tak jak wspomniałem nie będę już raczej więcej grał ale myślę, ze mogą być ciekawą propozycją dla miłośników marki Pozdrawiam

Soulman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack_67583

 

masz dwie takie kolumny, czy jedną (jeżeli jedną, obudowa nie przedstawia żadnej wartości)? 12 cali a 15 cali to jednak spora różnica (w Lynx'ach są 12-stki) - wystarczy zmierzyć głośnik, żeby to wyjaśnić. żeby sprawdzić jaki głośnik jest wewnątrz wystarczy zdjąć kratomaskownicę i odkręcić cztery wkręty - jak chcesz ustalić co masz w kolumnie trzeba to zrobić. chcesz ustalić wartość, to ustal co chcesz sprzedać - podaj model głośnika z opisu na magnesie. zdjęcia są słabej jakości - co tam było klejone, zawieszenie górne?

 

głośniki w Twoich kolumnach to na 99% 12-stki.

Edytowane przez hayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack_67583

 

masz dwie takie kolumny, czy jedną (jeżeli jedną, obudowa nie przedstawia żadnej wartości)? 12 cali a 15 cali to jednak spora różnica (w Lynx'ach są 12-stki) - wystarczy zmierzyć głośnik, żeby to wyjaśnić. żeby sprawdzić jaki głośnik jest wewnątrz wystarczy zdjąć kratomaskownicę i odkręcić cztery wkręty - jak chcesz ustalić co masz w kolumnie trzeba to zrobić. chcesz ustalić wartość, to ustal co chcesz sprzedać - podaj model głośnika z opisu na magnesie. zdjęcia są słabej jakości - co tam było klejone, zawieszenie górne?

 

głośniki w Twoich kolumnach to na 99% 12-stki.

 

Witaj

Mam dwie kolumny w każdej są po dwa takie same głośniki . Już wiem. że masz rację. Są to głośniki 12 calowe i jest to dokładnie Lynx 12 cali (Tata to potwierdza). Postaram się zrobić dodatkowe dokładniejsze zdjęcia, jeśli się uda także od wewnątrz z tym, że nie będę wyciągał głośników bo się obawiam uszkodzenia. Klejona była membrama w jednym głośniku, która jest oryginalna od nowości. Widać ten ślad klejenia na jednym zdjęciu. Kolumny są w pełni sprawne nigdy nie modyfikowane z oryginalną zwrotnicą i będą do sprzedania w całości. Skrzynia jest to lite drewno. Kolumny ważą około 40 kg sztuka. Co do ceny to chciałbym wziąć 4 tysiące złotych za komplet kolumn. Czy myślisz, że to realna cena ?

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Soulman

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę takich głośników (z Lynx'ów) można kupić za +/- 1500zł (a jak ktoś się uprze to nawet taniej). Głośnik naprawiany obniża cenę jednego kompletu. Ale próbuj może ktoś kupi za 4k.

 

Dzięki za informację

Może zatem uda się sprzedać komplet za 3 tysiące złotych

To już coś

Pozdrawiam

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to głośniki 12 calowe i jest to dokładnie Lynx 12 cali (Tata to potwierdza).

 

Naprawde jestes pewien ze to glosniki te same, ktore siedza w Lynx-ach ? Skad ta pewnosc ? Jakos nie kojarze aby w Lynxach byly glosniki ze srebrnymi koszami..., a moze wstawiali i takie. Moze odkrec te maskownice i zobacz na obrzezach koszy czy nie ma naklejonych paskow z modelem glosnika - na ukladzie magnetycznym raczej nic sie nie znajdzie - nie spotkalem.

 

... to nie sa paczki ktore zagraja kazdy rodzaj muzyki, wbrew obiegowej opinii sa wybredne jesli chodzi o kable, zdecydowanie polecam posluchanie ich przed kupnem.

 

Ciekawe, gdyz moje Tannoy-e na 12-to calowcach - uwazam - graja kazdy rodzaj muzyki (i to jak ! ) i zupelnie im obojetne jakimi kablami sa spiete... - zupelnie brak jakichkolwiek roznic w brzmieniu - ono w ogole nie zalezy od kabelkow - przed laty przeprowadzanych bardzo wiele roznych testow. A co do polecenia posluchania, to oczywiscie konieczne ! Nie wolno nic w audio kupowac w ciemno !

 

Najlepiej sie sprawdzaja w klasyce, jazzie ale i rock jest super

 

Wczesniej pisales, ze to nie sa paczki, ktore zagraja kazdy rodzaj muzyki, a tu piszesz co powyzej..., no to w takim razie jakiego rodzaju muzyki nie zagraja, jesli zagraja klasyke, jazz, a rock, to super - Twoim zdaniem ?

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawde jestes pewien ze to glosniki te same, ktore siedza w Lynx-ach ? Skad ta pewnosc ? Jakos nie kojarze aby w Lynxach byly glosniki ze srebrnymi koszami..., a moze wstawiali i takie. Moze odkrec te maskownice i zobacz na obrzezach koszy czy nie ma naklejonych paskow z modelem glosnika - na ukladzie magnetycznym raczej nic sie nie znajdzie - nie spotkalem.

 

 

 

Ciekawe, gdyz moje Tannoy-e na 12-to calowcach - uwazam - graja kazdy rodzaj muzyki (i to jak ! ) i zupelnie im obojetne jakimi kablami sa spiete... - zupelnie brak jakichkolwiek roznic w brzmieniu - ono w ogole nie zalezy od kabelkow - przed laty przeprowadzanych bardzo wiele roznych testow. A co do polecenia posluchania, to oczywiscie konieczne ! Nie wolno nic w audio kupowac w ciemno !

 

 

 

Wczesniej pisales, ze to nie sa paczki, ktore zagraja kazdy rodzaj muzyki, a tu piszesz co powyzej..., no to w takim razie jakiego rodzaju muzyki nie zagraja, jesli zagraja klasyke, jazz, a rock, to super - Twoim zdaniem ?

Lutek - “luta” i dyskopolo odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.