Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  257 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Z czym będzie to grało?

Na razie z Denonem pma 1520. W okolicach grudnia mam nadzieje , ze z Accuphase E-370, oczywiście używanym

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak,masz je w domu?

Tak mam. Jak dla mnie za ta cenę bardzo fajne kolumny. Bas trzymany za w ryzach jak w moich jamo concert 11. Tannoye maja taki specyficzny , miekki , plastyczny bas , co mi się podoba .

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie z racji tego , iż czasem obserwuje co się pojawia na e bay angielskim od dłuższego czasu nie widziałem recone do 3149 oraz 3808 skontaktowałem się z lockwood audio okazuje się że produkcja części do tych i podejrzewam nie tylko do nich została zaprzestana (minęło 30 lat nie mają obowiązku już sprzedaży części ) zostało tylko to co mają na stanie także jeśli ktoś nie wierzy w wieczne życie warto by pomyśleć zabezpieczyć się , ja osobiście wykupiłem jeszcze dwa zestawy dla siebie ( : , jeszcze myślę czy nie kupić jednego do 3149 bo zapewne wkrótce będą pojawiały się zdezelowane drivery za kilka groszy bo nie będzie ich jak naprawić uczciwie Pozdrawiam udanych wakacjii życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki macie przekrój kabla głośnikowego do XT8F ?

 

Jaki macie przekrój kabla głośnikowego do XT8F ?

 

A czy to wazne, zwazywszy jak malenkie prady plyna do glosnikow w kolumnach ?

Np. ja mam o przekroju 0,2 mm kw., co odpowiada srednicy 0,5 mm. Przed kilkunastu laty przerabialem juz te wszystkie 1,5 i 2,5 kwadrat (w tym bardzo szerokie, plaskie plecionki) - tylko szpeca estetycznie swoim grubym wygladem, a w dzwieku oczywiscie niczego nie polepszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kledzy , jaki jest nastepny krok po Tannoy M i Tannoy R ?

 

Tak jak pisze piotrek 1987, tyle, ze moze nie LRM, LGM, czy SRM 12B, bo tu te 12-to calowe glosnki siedza w troche malych obudowach (42 l) - bas szybki ale plytki i nie schodzi w miare nisko. Co innego juz np. SRM 12X - te same glosniki lecz w wiekszych obudowach (68 l). Tych mozna u mnie posluchac i nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzien dobry, dzisiaj odsłuchiwałem tannoy xt8f z unison research simple italy i zagrało jak na mój gust świetnie, zastanawiam się nad takim połączeniem, jednak pokój odsłuchowy to zaledwie 15m i czy nie bardziej wpasowałby się xt6f lub xt6? obecnie posiadam emity 20 gdzie membrana ma 17 cm i jest mniej lub więcej w sam raz ...

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry, dzisiaj odsłuchiwałem tannoy xt8f z unison research simple italy i zagrało jak na mój gust świetnie, zastanawiam się nad takim połączeniem, jednak pokój odsłuchowy to zaledwie 15m i czy nie bardziej wpasowałby się xt6f lub xt6? obecnie posiadam emity 20 gdzie membrana ma 17 cm i jest mniej lub więcej w sam raz ...

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki,

 

A jak u ciebie z akustyka?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u ciebie z akustyka?

 

z tyłu za kolumnami grube zasłony, w pokoju nie za dużo mebli oprócz kanapy i foteli, w miejscach pierwszych odbić planowane jakieś wygłuszacze (chodzi raczej o wysokike tony niz niskie) ,bezposrednio za głową planowane wygłuszacze lub regały z ksiązkami, kolumny mogą być odsunięte od ścian na 0,5-0,7 metra z boku i tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie będzie problemu, ale też nie miałem XT8F, więc do końca Ci nie powiem.

Mam za to DC6T SE w mniejszym pokoju (11-12m), ale zadbałem o akustykę.

Za kolumnami mam panele z wełny PT80, a pośrodku dyfuzor Schroedera,

po bokach jakieś szafeczki, a z tyłu okno z grubymi zasłonami i nie narzekam.

Nie ma pogłosu, nie ma dudniącego basu, a wysokie i średnie bardzo szczegółowe i klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ma problemu z basem w tym pokoju to XT8F beda fajnie graly. Schodza wyraznie nizej od Xt6F i maja wieksza i glebsza scene.

 

Choc Xt6F tez bardzo fajne granie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc Xt6F tez bardzo fajne granie.

Mam za to DC6T SE w mniejszym pokoju

 

biorę też pod uwagę wyższe serie bo podsawki nie kosztują tyle co podłogowe, aczkolwiek zastanawiam się głównie nad jedną rzeczą - czy 8mki nie będę za duże, a 6stki za małe do 15m2, rafa jaki masz pokój chodzi o wielkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokoj dzienny polaczony z kuchnia wiec powerzchnia laczna jest ok 22m ale audio jest w jednej czesci prostokata.

Przez to tylna sciana jest u mnie zaraz za plecami co powoduje mod pokoju przy 50Hz i drugi przy 80Hz. Ten 80 udalo mi sie czesciowo poskromic za pomoca paneli hybrydowych. 50Hz juz jest bardzo ciezko zbic przy ograniczonym metrazu bo zadne odpowiednio duze pulapki basowe sie po prostu nie zmieszcza. Tzn przeszkadzalyby w codziennym zyciu.

Generalnie z ustrojami nie jest zle ale ogolnie basu jest sporo.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokoj dzienny polaczony z kuchnia wiec powerzchnia laczna jest ok 22m

 

dokładnie tutaj widzę problem, zakładam że ten rozmiar kolumny będzie za duży do mojego metrażu, są jeszcze podstawki ale podejrzewam że 17 cm niskotonowiec może być najlepszą opcją - tannoye podstawki mają 15cm

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.