Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, fido33 napisał:

Na pewno byłoby to kolejne ciekawe doświadczenie.

Nie ulega watpliwosci, gdyz posluchalbys - miedzy innymi - glosnikow Tannoya 10-cio calowych i mialbys odniesienie jak ten dzwiek ma sie doTwoich 15-tek, zwlaszcza, ze one siedza u mnie w obudowach - tylko - ok. 35 litrow. Jak co, to z Chelmzy do mnie masz ok. 215km. Pamietam, ze kupe lat temu bylem w Chelmzy na jakims kursie - szkoleniu (jak jeszcze pracowalem w szkole)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
9 minut temu, Maciekr59 napisał:

Panie , Panowie

Zapisuję sie do Klubu z Tannoy Berkeley na pokladzie 

kopia.jpg

Witamy witamy kolegę. I jak wrażenia ? Z czym grają ? Zacne paczki basu nie zabraknie koledze. Widzę że lampa u ciebie ale jak masz możliwość podłączenia też tranzystor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają z WBA Silverbird 300B PSE a źródło to Ayon 1SX z rosyjskimi lampami 6n30p-dr z lat 80 .No tak basu mam dużo w porownaniu z Yamaha NS1000 ,ale już go opanowałem .Dźwięk potężny , moze nawet za bardzo jak dla mnie i ciemniejszy niż z Yamah (Beryl) .Klasowo to w mojej ocenie porownywalnie , prezentacja zgoła różna :-) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Grają z WBA Silverbird 300B PSE a źródło to Ayon 1SX z rosyjskimi lampami 6n30p-dr z lat 80 .No tak basu mam dużo w porownaniu z Yamaha NS1000 ,ale już go opanowałem .Dźwięk potężny , moze nawet za bardzo jak dla mnie i ciemniejszy niż z Yamah (Beryl) .Klasowo to w mojej ocenie porownywalnie , prezentacja zgoła różna :-) .
 

Będzie dobrze. Jak dla mnie to bardzo analogowe granie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu słuchałem u znajomego SRM 12x i był to przecudny dźwięk z Accuphase a-50V i cd też tej firmy , moze troszeczkę mało basu , ale nie przeszkadzało to wcale grając z podłogi .Mialem je później tydzień w swoim systemie - konkluzja - obiektywnie genialne głośniki . Trudno było jednak na początku przyzwyczaić organizm do takiej bezpośredniej prezentacji no i krew z uszu przez pierwsze trzy dni .Gdyby mnie bylo stać na nowy wzmacniacz ( dla mnie za mało jednak basu choć nie jestem basolubem ) to bym je kupił .Rozmawiałem z Panem Sławkiem ( Skali ) i zdecydowalem sie na Berkeleye - jestem zadowolony . Może trochę się duszą w tych 20 m2 i nie pokazują pełni możliwości , ale dla mnie i tak pieknie, jest w nich potencjał . Zmienię jeszcze lampy jesienią na Cossor Black i zobaczymy :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Maciekr59 napisał:

W grudniu słuchałem u znajomego SRM 12x i był to przecudny dźwięk z Accuphase a-50V i cd też tej firmy , moze troszeczkę mało basu , ale nie przeszkadzało to wcale grając z podłogi .Mialem je później tydzień w swoim systemie - konkluzja - obiektywnie genialne głośniki . Trudno było jednak na początku przyzwyczaić organizm do takiej bezpośredniej prezentacji no i krew z uszu przez pierwsze trzy dni .Gdyby mnie bylo stać na nowy wzmacniacz ( dla mnie za mało jednak basu choć nie jestem basolubem ) to bym je kupił .Rozmawiałem z Panem Sławkiem ( Skali ) i zdecydowalem sie na Berkeleye - jestem zadowolony . Może trochę się duszą w tych 20 m2 i nie pokazują pełni możliwości , ale dla mnie i tak pieknie, jest w nich potencjał . Zmienię jeszcze lampy jesienią na Cossor Black i zobaczymy 🙂

nie znam SRM 12x ale chyba przy Berkeley nie masz problemu z gorą ? zaskoczyleś mnie krwią z uszu bo ty zlampą grasz wiec powinno byc łagodnie . ja ze swoimi Berkeley mam Musical Fidelity hybrydę Nu-vista 600 i jest bardzo fajnie. i kontrola basu z tranzystora i analogowo no i basik z 15' masuje wszystkie moje oczekiwania. dobrze ze pogadałeś ze Skalim hmm tj.Panem Skalim 🙂 to i kierunek obrałeś właściwy choć my tutaj to wszyscy zakręceni jesteśmy na Tannoy. 

odkrywaj, i dziel sie obserwacjami. moze jakaś fotka ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka obserwacja 

ćwiczę od paru dni Triangle Delta Signature - wstyd sie przyznąc w naszym klubie. powiem Wam, że zachwyt od pierwszej nuty. rozdzielcze, holeografia , scena naprawdę kolumny petarda. jestem zaskoczony ze takie małe drivery takim basem grają - szybki, punktowy i nisko schodzi bardzo. no i po co ja to napisałem ? żeby Was wku.... otóż nie. za każdym razem jak idę do drugiego systemu z Berkeley to siadam i słucham i słucham i myślę to ZUPEŁNIE INNE GRANIE i co z tego że mniej szczegółów, że nie ma takiej sceny  ale jak to sie miło słucha. można godzinami, ale Wy to wiecie. to jest właśnie ta analogowość no i bas ktory gra od cichego słuchania a w Triagle trzeba podkręcić. dopiero to zrozumiałem mając taki kontrast. nie ma że lepsze / gorsze poprostu inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak Marcinie .Nie mam co prawda drugiego systemu , ale mogę sobie z wytrzeszczem oczu zdjąć Berkeleye z podstawek i postawić tam Yamahy i już mam inne granie . Są różne ,ale kazde piekne .

Co do SRM to organizm musiał się przyswyczaić do tego dźwięku, Berkeleye też wymagały ze 4 dni przyzwyczajenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
https://soundrebels.com/tannoy-kensington-gr-2/

Nasi miszczowie hajenda wszelakiego się obudzili

Przeczytałem , nie słuchałem . Ktoś miał okazję ?
Zaskoczony jestem ze w tej nowoczesnej konstrukcji kopułka jest Pepperpot jak w moim Tannoy Berkeley.
Bo np Tannoy definition DC10ti sa tulipany - nie pamiętam jak się to nazywa - i to już inaczej gra .
Tylko że 10" trochę mało .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pepperpot obecnie jest stosowany przez Tannoya tylko w topowych modelach. Tulip wave Guide , w teorii system lepszy bo obliczony komputerowo w latach 90’ , jakoś nigdy nie zagrał w moich uszach tak przekonywująco .  Ale na pewno jest tańszy w produkcji.
 
 

Do mnie Tulip wave guide to jakoś "nie przemawia" i z jakiegoś powodu w topowych nadal jest ten "stary" ale jary


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dla forumowiczów -2000 PLN do dnia 23.06 zapraszam na odsluch ze swoimi klockami - tak najlepiej 

image.thumb.jpeg.b45de7bbe10f7a3a295649c2f03e5ab3.jpeg

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-tannoy-definition-dc10ti-CID99-IDJfdpQ.html

Nie jestem w stanie słuchać 4 par kolumn 😄 więc te szukają nowego domu . Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Posiadam kilka par kolumn min. Tannoy Precision 6.2.

Miałem je sprzedać , ale jestem zwolennikiem tej firmy i jakoś szkoda.

Mam pytanie do znawców tematu :

-czy ktoś zna jakieś źródło gdzie można nabyć pierścieñ aluminiowy otaczający głośnik . Dzieciak znajomego przywędził mi łyżką w niego i jest skaza . Dzwoniłem do przedstawiciela...i usłyszałem że to niewykonalne. 

- czy jest sens aby robić upgrade zwrotnicy i wymienić okablowanie.

- jak zdemontować pierścienie aluminiowe...nie wiem czy są klejone czy na magnes..jakiś patent aby nie uszkodzić.

Proszę o poradę bez zbędnych przepychanek słownych...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmowałem ten pierścień w swoich DC10T. Trzeba podgrzać suszarką, żeby zmiękczyć klej i delikatnie podważać stopniowo dookoła aż się odklei. Używałem płaskich płatków plastikowych do otwierania telefonów.

Co do nowego pierścienia, to może być kłopot, bo ten kolumny nieprodukowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ciszyn11 napisał:

zdejmowałem ten pierścień w swoich DC10T. Trzeba podgrzać suszarką, żeby zmiękczyć klej i delikatnie podważać stopniowo dookoła aż się odklei. Używałem płaskich płatków plastikowych do otwierania telefonów.

Co do nowego pierścienia, to może być kłopot, bo ten kolumny nieprodukowane

Jaki klej potem zastosować przy ponownym montażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Niewielu tu jest z kolumnami z tej nowej serii , większość tutaj to użytkownicy klasyków  więc nie będzie tak łatwo : musisz napisać jak to gra ! I czy masz porównanie do jakichś innych Tannoi, np. serii HPD z lat 70`...

P.S. Fajny Mac, to 9000 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheOne2005 napisał:

Witam wszystkich,

Zapisuję się do klubu z nowym wcieleniem Tannoy Arden 🙂

Moje pierwsze kolumny z duszą...

Przejście z Focal Kanta 2 więc jak przelot z 1 półkuli świata na 2 🙂

Jednym słowem - rewelacja.

 

2.jpg

Gratulacje. Pięknie się wpasowały. Pierwszy raz widzę Tannoye w zestawie z subami. Czy to się sprawdza w stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje. Pięknie się wpasowały. Pierwszy raz widzę Tannoye w zestawie z subami. Czy to się sprawdza w stereo?

Myślę że suby nie potrzebne

Witamy w klubie . Jak zrobię porządek to podeślę fote z moimi Tannoy Berkeley I uwaga .... Od niedawna mam Musical Fidelity A1. To się nazywa tradycja w klasie A. Nie mogę uwierzyć jak to gra. Chwilowo Nu-Vista 600 się kurzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, skali napisał:

Niewielu tu jest z kolumnami z tej nowej serii , większość tutaj to użytkownicy klasyków  więc nie będzie tak łatwo : musisz napisać jak to gra ! I czy masz porównanie do jakichś innych Tannoi, np. serii HPD z lat 70`...

P.S. Fajny Mac, to 9000 ? 

Witam, tak Mac to 9000. Nie mam porównania do jakiejkolwiek innej serii Tannoy, generalnie to moje pierwsze Tannoy-e w życiu po długich poszukiwaniach w ostatnich latach. Przerobiłem: Usher X-719, ATC SCM11, Pylon Diamond 28, Kef R900, Dynaudio Contour 30i, Klipsch Cornwall IV, Focal Kanta 2 i dotarłem do przystani 🙂 Dopiero tak naprawdę tydzień ale nie da się tego porównać do czegokolwiek co miałem wcześniej. Przede wszystkim barwa, naturalność, skala, muzykalność to cechy, które tutaj są numer jeden. Teraz jestem na etapie zamówienia granitowych platform aby je unieść umieszczając głośnik wysokotonowy na poziomie uszu.

20 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Gratulacje. Pięknie się wpasowały. Pierwszy raz widzę Tannoye w zestawie z subami. Czy to się sprawdza w stereo?

Tak sprawdza się bardzo dobrze, Sub-y nie są w rogach więc bas jest bardziej skoncentrowany na kontroli, również dzięki budowie zamkniętej. Wg zalecenia SVS względem Ardenów odcinka powinna być powyżej 50Hz a że ich pasmo przenoszenia to 18-270Hz ±3 dB więc realnie pracują z Ardenami w paśmie 18-50Hz. Bardzo fajnie się to zgrywa i naprawdę super uzupełnia Ardeny. Słuchanie tych samych utworów z Subami i bez ewidentnie uwidacznia różnicę lecz oczywiście bez tego można by pewnie sądzić, że niczego nie brakuje. Dopiero bezpośrednie porównanie pokazuje ile się jeszcze traci. Generalnie jeśli chodzi o Ardeny to bas jest i tak rewelacyjny ilościowo a co do kontroli nie mam również żadnych zastrzeżeń biorąc pod uwagę to co lubię.

Edytowane przez TheOne2005

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam teraz "zaledwie" Mac-a 8900 i czuję się  spełniony 🙂

Bardzo ciekawe są Twoje spostrzeżenia odnośnie subów, ile masz m2 w pokoju w którym gra sprzęt i czego najczęściej słuchasz ? 

Pomysł z podniesieniem Ardenów jest bez wątpienia dobry , to co prawda głośniki z Tulip Wave Guide, czyli jak wiem z doświadczenia mniej kierunkowe niż Pepperpot z np. HPD , ale i tak warto podnieść . Z moich licznych Tannoi miałem kiedyś Turnberry z głośnikiem typu Tulip i podniesienie jednak było wskazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować. To zmienił bym ustawienie svs. Ustaw je na wprost siebie głośnikami, po przeciwnej stronie pokoju. 

W prosty sposób poprawisz akustykę. Mody i rozkład niskich częstotliwości. 

Musisz je tylko pomierzyć i skorygować opóźnienia. 

Poczytaj posty #xajas na forum lub poszukaj cinemapro. 

Może być jeszcze fajniej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jager napisał:

Jeśli mogę coś zasugerować. To zmienił bym ustawienie svs. Ustaw je na wprost siebie głośnikami, po przeciwnej stronie pokoju. 

W prosty sposób poprawisz akustykę. Mody i rozkład niskich częstotliwości. 

Musisz je tylko pomierzyć i skorygować opóźnienia. 

Poczytaj posty #xajas na forum lub poszukaj cinemapro. 

Może być jeszcze fajniej. 

 

 

O kurcze 😉 Gdybym ja miał takie pole manewru;) to salon z aneksem kuchennym,razem 30m2 więc muszę się dostosować do wielu rzeczy 😉

4 godziny temu, skali napisał:

Sam mam teraz "zaledwie" Mac-a 8900 i czuję się  spełniony 🙂

Bardzo ciekawe są Twoje spostrzeżenia odnośnie subów, ile masz m2 w pokoju w którym gra sprzęt i czego najczęściej słuchasz ? 

Pomysł z podniesieniem Ardenów jest bez wątpienia dobry , to co prawda głośniki z Tulip Wave Guide, czyli jak wiem z doświadczenia mniej kierunkowe niż Pepperpot z np. HPD , ale i tak warto podnieść . Z moich licznych Tannoi miałem kiedyś Turnberry z głośnikiem typu Tulip i podniesienie jednak było wskazane. 

30m2 z aneksem więc to nie jakieś dedykowane pomieszczenie. Muzyka od soundtracków po Black metal także bez krótkowzroczności 😉 Zastanawiam się nad wysokością platformy.Jakie zazwyczaj u Was docelowe wysokości wysokotonowego się sprawdzały?

 

 

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30m2 z aneksem więc to nie jakieś dedykowane pomieszczenie. Muzyka od soundtracków po Black metal także bez krótkowzroczności Zastanawiam się nad wysokością platformy.Jakie zazwyczaj u Was docelowe wysokości wysokotonowego się sprawdzały?
 
 

Black metal na Tannoy ales mnie zaskoczył

aa949af38f215179529f81d54eb4f626.jpg

Średnica głośnika na wysokości ucha jak siedzisz na swoim fotelu. Na zdjęciu moje Berkeley Wiec mniecszebod twoich stąd taki lift


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.