Skocz do zawartości
IGNORED

co do odtwarzania muzyki stare CD czy nowe DVD do 200zł


Paris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w ustaleniu co najlepiej podłączyć do odtwarzania muzyki pod sprzęt KD /Onkyo TX-SR805 Przód Q Acoustics 1050, subwoofer Q Acoustics 1000si / W tej chwili odtwarzam moje CD na PS3 ale to szczególnie wieczorami jest katorga gdyż napęd jest głośniejszy niż puszczana muzyka:) Na początku zastanawiałem się nad budżetowym CD do 200 zł ale przeglądając allegro natrafiłem także na używane DVD w podobnej cenie. np Onkyo DV SP503E. Moje pytanie brzmi Czy takie już leciwe Onkyo zagra lepiej niż jakieś DVD nowe ze sklepu w podobnej cenie np. Manta DVD 065. Proszę wziąć pod uwagę że bardzo zależy mi na cichej pracy urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pytanie jest na prawdę dziwne skoro masz już taki amplituner całkiem dobry to oczekujesz raczej dobrego dzwieku ,wszystkie nowe dvd to nic innego jak napędy komputerowe i chcesz aby to dobrze zagrało.Poszukaj do kompletu np ONKYO 7511,8870,Pioneer 717,737,Denony 1460,1500 to stare ale jare CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te nowe DVD za małe pieniądze nie nadają się do odtwarzania muzyki? Po prostu rozglądając się za jakimś napędem myślałem że może można kupić odtwarzacz DVD i w ten sposób mieć tak jakby upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu czyli odtwarzać i zwykłe CD ale także SACD oraz filmy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Czyli te nowe DVD za małe pieniądze nie nadają się do odtwarzania muzyki? Po prostu rozglądając się za jakimś napędem myślałem że może można kupić odtwarzacz DVD i w ten sposób mieć tak jakby upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu czyli odtwarzać i zwykłe CD ale także SACD oraz filmy itd.

Cześć.

Mam podobny amplituner bo Onkyo 905. Na początku płyt słuchałem z odtwarzacza BD Sony model 560 za coś koło tysiąca zł. Później zakupiłem używany Onkyo Integra 7911 i różnica jest kolosalna. Z pełnym przekonaniem mogę Cię zapewnić że do muzyki dobry odtwarzacz CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam podobny amplituner bo Onkyo 905. Na początku płyt słuchałem z odtwarzacza BD Sony model 560 za coś koło tysiąca zł. Później zakupiłem używany Onkyo Integra 7911 i różnica jest kolosalna. Z pełnym przekonaniem mogę Cię zapewnić że do muzyki dobry odtwarzacz CD.

Cd bedzie napewno lepszy i to jest pewne i nawet nie czytaj takich bzdór ze np Philips 9000 ,czy Samsung 950 miałem oba i CD jest lepsze Philips naped chodzi jak czołg ,co z tego ze w miare poprawnie gra jak głosniej chodzi naped niz wydobywajaca sie z niego muzyka.Samsung zawodny wiesza sie i ogólnie to kiszka i tona tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po analogu różnice będą, ale jeżeli podłączysz cyfrowo to różnic nie będzie,

Co do głośniejszego napędu... nie ma reguły, mam dvd philipsa dvp632 i jest cichy napęd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po analogu różnice będą, ale jeżeli podłączysz cyfrowo to różnic nie będzie,

Co do głośniejszego napędu... nie ma reguły, mam dvd philipsa dvp632 i jest cichy napęd

 

Oj możesz mi wierzyć iż po cyfrze tez różnice będą. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee tam... mam CD Yamahy cdx593 i DVD obydwa podłączone cyfrowo i różnic żadnych (te same płytki puściłem na obydwu i tylko przełączałem źródło), po analogu DVD wypada słabiej - gra ciszej, ale jak poziomy głośności wyrównałem (CD ma taką możliwość) to już był problem z odróżnieniem, tak że jeżeli DVD ma być podłączone cyfrowo to w CD do 1kzł bym się nawet nie pchał mając ograniczony budżet.

ps.

podłączając cyfrowo odtwarzacz czy dvd wykorzystujemy go tylko jako transport a to jak nam zagra to już kwestia przetworników C/A w amplitunerze

więc niby skąd różnice abstrahując od głośnych napędów, na to warto zwrócić uwagę dokonując zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączając cyfrowo odtwarzacz czy dvd wykorzystujemy go tylko jako transport a to jak nam zagra to już kwestia przetworników C/A w amplitunerze

więc niby skąd różnice abstrahując od głośnych napędów, na to warto zwrócić uwagę dokonując zakupu

 

Przepraszam czyli jeśli podłączam do swojego amplitunera coś np. przez HDMI to nie ma to różnicy czy podłącze odtwarzacz CD za 20.000zł czy zwykłe DVD za 130 zł bo i tak zagra amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem CD za 20kzł w swóim systemie podłączonego, więc nawet niewiem jak to gra.

Jeżeli ktoś miał i porównywał może coś napisze. Ale podejrzewam że jak kupuje się CD za 20kzł to DVD dobiera się w podobnym zakresie cenowym... i musi grać :)

Wg. mnie napewno że nie gra cena... brand też kosztuje, na forum jest opisanych kilka przykładów udanych konstrukcji firmowanych przez kilku producentów a rozpiętość cenowa w zależności od zasobności $$$. Dla każdego klinta coś z danej półki cenowej się znajdzie... tak działa marketing. A klient na wszystko się znajdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie o to mi chodziło. Rozchodzi mi się o to czy jak kupie porządny odtwarzacz CD czy DVD i podłącze go przez złącze cyfrowe np. HDMI do amplitunera to i tak zagra to CD czy DVD tak samo jak zwykłe budżetowe DVD z np. z Tesco. bo dźwięk przerobi amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... CD z HDMI... nie widziałem jeszcze. Napisz co rozumiesz przez porządne DVD czy CD?

 

W Tesco zakupów RTV nie robię więc nie wiem jak to gra z czego zrobione itp. nie porównywałem. Napisałem własne spostrzeżenia odnośnie posiadanego sprzętu oraz jaki efekt uzyskałem podłączając cyfrowo oraz jak to działa w praktyce. Wnioski wyciągnij sam i możesz iść na zakupy :)

ps.

może okazać się że CD będzie miało lepszy DAC niż amplituner i wtedy po analogu może lepiej grać pod warunkiem że amplituner stanie na wysokości zadania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wiec tak za porządne CD uważam te wszystkie maszyny z lat 90-tych, które dziś można kupić na allegro za 200 zł wzwyż np. ONKYO 7211 czy integry lub nowe z salonów audio za około 1000zł. Jeśli chodzi o DVD to także ONKYO np. DV SP504E. Oczywiście są tez inne firmy ale akurat na onkyo mniej więcej mam rozeznanie.

 

Zdaje sobie sprawę ze jeśli podłącze za pomocą analoga to liczy się to co podłączam i nie może być to byle DVD z marketu.

 

Sprawa jednak rozchodzi się o złącze HDMI czy faktycznie wtedy muzykę "puszcza" amplituner czy zabawka którą podłączam do amplitunera (DVD) Bo jeśli tak naprawdę przy podłączeniu HDMI całą rolę przejmuje amplituner to dlaczego miałbym przepłacać za jakieś DVD i kupować jakieś Onkyo za 500 zł lub więcej jak mógłbym kupić zwykłe LG które będzie nafaszerowane techniką (czytanie polskich znaków, USB z frontu, czytanie VCD i inne przydatne bajery) za połowę mniejszą kasę.

 

Wiec jak to tak naprawdę jest?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapewne chodzi o to, że przy podłączeniu cyfrowym odtwarzacz służy tylko jako transport, natomiast amplituner zajmuje się resztą poprzez swoje układy. Pytanie brzmi czy warto płacić więcej za DVD skoro i tak będzie służyć tylko jako transport i czy ma w tym wypadku znaczenie jak jest ono wykonane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.