Skocz do zawartości
IGNORED

Dziwnie gra


zandhoven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu swierzak wiec z gory przepraszam za wszelkie niedociagniecia. Otoz kupilem sobie glosniki kolumnowe MAGNAT 655 chyab takie czarne ladne ok 2000 zl za 2sztuki i wzmaczniacz ONKYO 508 za 1700zeta.... Do tego dokupilem subwoofer JBL150 i pojawia sie problemik.... wszystko mam podlaczone pod kompa ale w moim kompie nie ma dobrej karty muzycznej i pytanie w zwiazku z tym... Bo moj kumpel ma magnat supreme 2000 ktore podobno sa duzo gorsze od moich kolumn ale on ma kompa z bardzo dobr a karta muzyczna i u niego gra czysto i lepiej. A ja na forum gdzies wyczytalem ze moje glosniki sa o klase lepsze niz jego.. Wiec czemu u mnie gra gorzej?? czy to wina tylko tego ze mam zintegrowana badziewna karte muzyczna???? prosze o pomoc i ewentualne porady... pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu swierzak wiec z gory przepraszam za wszelkie niedociagniecia. Otoz kupilem sobie glosniki kolumnowe MAGNAT 655 chyab takie czarne ladne ok 2000 zl za 2sztuki i wzmaczniacz ONKYO 508 za 1700zeta.... Do tego dokupilem subwoofer JBL150 i pojawia sie problemik.... wszystko mam podlaczone pod kompa ale w moim kompie nie ma dobrej karty muzycznej i pytanie w zwiazku z tym... Bo moj kumpel ma magnat supreme 2000 ktore podobno sa duzo gorsze od moich kolumn ale on ma kompa z bardzo dobr a karta muzyczna i u niego gra czysto i lepiej. A ja na forum gdzies wyczytalem ze moje glosniki sa o klase lepsze niz jego.. Wiec czemu u mnie gra gorzej?? czy to wina tylko tego ze mam zintegrowana badziewna karte muzyczna???? prosze o pomoc i ewentualne porady... pozdrawiam

czemu nikt nie chce tutaj nic doradzic????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nikt nie chce tutaj nic doradzic????

Coś taki nerwowy /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gra gorzej? To dość proste, masz gorszą kartę muzyczną, czyli gorsze źródło. A od źródła bardzo dużo zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega swoje kolumny tak samo zasila kiepskim amplitunerem do kina czy ma wzmacniacz stereo ?

ma tak jak ja kiepski wzmaczniacz do kina bo mnie pododbie jak kolegi to nie stac na wzmaczniacz za 5000 tys bo tyle pewnie kosztuje jakis niezly.... bo mam tez jedno spostrzezenie ze moje kolumny sa bardzo chwalone bo to quantomy a jego to podobno badziew tylko ze u mnie gra duuuuzo gorzej niz u niego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kolumny stereo najlepszy jest wzmacniacz zintegrowany stereo ( 2.0), a nie 5.1 itd. za 1700zł kupiłem nowy hk980 myślę że do twoich kolumn był by ok. Wcale nie trzeba 5tyś na dobry wzmacniacz zintegrowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kolumny stereo najlepszy jest wzmacniacz zintegrowany stereo ( 2.0), a nie 5.1 itd. za 1700zł kupiłem nowy hk980 myślę że do twoich kolumn był by ok. Wcale nie trzeba 5tyś na dobry wzmacniacz zintegrowany.

Ja sie nie znam i tyle. Wiem ze po prostu nie jestem zadowolony z tych kolumn.. ale zobacze czy zmieni sie poprawi jakosc jezeli kupie dobra karte muzyczna do kompa..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam i tyle. Wiem ze po prostu nie jestem zadowolony z tych kolumn.. ale zobacze czy zmieni sie poprawi jakosc jezeli kupie dobra karte muzyczna do kompa..

Ja też się za bardzo nie znam dwa tygodnie kupiłem swoje pierwsze głośniki i wzmacniacz i też mam to podłączone pod kompa i też pod integre czyli tak jak ty wszystko. Też nie jestem do końca zadowolony z jakości dźwięku bo brakuje mi basu jest hmm na trzecim planie... trzeba się dobrze wsłuchać żeby go usłyszeć. Jaką kartę dźwiękową chcesz kupić? mogę ci polecić esi juli@. Sam zamierzam ją kupić,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam i tyle. Wiem ze po prostu nie jestem zadowolony z tych kolumn.. ale zobacze czy zmieni sie poprawi jakosc jezeli kupie dobra karte muzyczna do kompa..

Jeśli masz kiepską integrę połączoną analogowo do ampli a kupisz dobrą kartę to się poprawi ... a o ile to zależy jak bardzo kiepska jest ta integra, jak dobrą kartę kupisz i jak przezroczysta jest reszta toru (jak dobry ampli i kolumny)

 

ps. scenariusz że po przesiadce na dobrą kartę nie będzie wyraźnej zmiany na lepsze jest możliwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam i tyle. Wiem ze po prostu nie jestem zadowolony z tych kolumn.. ale zobacze czy zmieni sie poprawi jakosc jezeli kupie dobra karte muzyczna do kompa..

Kup sobie dobrą lub przyzwoitą kartę dźwiękową, lub jeszcze lepiej zewnętrznego DACa na USB i będziesz zdziwiony różnicą w jakości dźwięku. Pozczytaj dział PC-Audio...i jeszcze jedno... czytaj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dobrą lub przyzwoitą kartę dźwiękową, lub jeszcze lepiej zewnętrznego DACa na USB i będziesz zdziwiony różnicą w jakości dźwięku. Pozczytaj dział PC-Audio...i jeszcze jedno... czytaj...

Najlepiej jest poza czytaniem samemu zdobywać doświadczenie w praktyce ... tylko w przeciwieństwie do samego czytania wychodzi drożej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dobrą lub przyzwoitą kartę dźwiękową, lub jeszcze lepiej zewnętrznego DACa na USB i będziesz zdziwiony różnicą w jakości dźwięku. Pozczytaj dział PC-Audio...i jeszcze jedno... czytaj...

Wlasnie.tu kolegga dobrze mi chyba radzi. bo po 1. moja karta zintegrowana to gowno nad gownami za przeproszeniem. Kolega moj ma creativa za 400 zeta kupil i opinie ta karta ma bardzo dobre... ale u mnie nie ma jak podpiac karte muzyczna bo miejsce zajmuje karta graficzna i teraz pytanie czy mozna podlaczyc ta karte muzyczna pod usb i czy nie jest to tak ze wtedy traci ta karta mocy???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie nie ma jak podpiac karte muzyczna bo miejsce zajmuje karta graficzna

Ej ... zaraz zaraz ... to ile masz tych gniazd w płycie głównej? ;) ... u mnie jak tak patrzę to zmieściło by się kilka kart dźwiękowych + graficzna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ... zaraz zaraz ... to ile masz tych gniazd w płycie głównej? ;) ... u mnie jak tak patrzę to zmieściło by się kilka kart dźwiękowych + graficzna.

2 wyjscie PCIE ktore zajmuje wlasnei karta graficzna... pod nia sa wyjscia PCI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model płyty głównej (łatwiej jest kombinować jak się widzi ;) )

Jestem zielony w tych sprawach zapytam sie brata jak sie sprawdza model plyty glownej...ale milo ze jest ktos kto chce tak pomoc dzieki wielkie bo zalamke mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz ONKYO 508 to w nim są wejścia cyfrowe, podejrzewam iż mobo w kompie też posiada S/PDIF może nie wyprowadzone ale na pinach powinno być (lub optyk).Jeżeli podłączysz to po coaxialu już powinno być lepiej ,tak samo po HDMI które ampli również posiada można podłączyć kwestia jaka karta grafiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz ONKYO 508 to w nim są wejścia cyfrowe, podejrzewam iż mobo w kompie też posiada S/PDIF może nie wyprowadzone ale na pinach powinno być (lub optyk).Jeżeli podłączysz to po coaxialu już powinno być lepiej ,tak samo po HDMI które ampli również posiada można podłączyć kwestia jaka karta grafiki.

Mobo hhih nie ma wyjscia cyfrowego niestety. ale karta graficzna ma wyjscie spdif czy jakies tam ale co ma karta graficzna do dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobo hhih nie ma wyjscia cyfrowego niestety. ale karta graficzna ma wyjscie spdif czy jakies tam ale co ma karta graficzna do dzwieku?

Moja plyta glowna to Gigabyte GA-M61PME-52

 

Ano ma ;) podpytaj brata .Jaka grafa ?

Geforce 9600gt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to napisz wogole o co ci chodzi z tym "gorzej"? Gorzej gra, czyli jak? Po drugie tak to jest jak kupuje sie ampli 5.1 do sluchania w stereo. Po trzecie wszystko masz podlaczone jak trzeba?

Pozatym napisales ze masz "chyba" quantum 655. to jakie wkoncu masz? 655 to nowy model, gdzie go kupiles za 2tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrazie podanym przez kolegę piotr_37 widać piny do SPDIF

Okej sorki pisalem ze jestem zielony ale znalazlem te piny spdf ale co to i po co?? czy problem nie jest najwiekszy w tym ze po prostu mam gowniana karte zintegrowana muzyczna??? czy nie lepiej kupic jakas oddzielna ??? i co za tym idzie plyte glowna nowa bo na tej mi sie karta muzyczna nie miesci z winy wielkiego radiatora grafiki?? czy moze karte muzyczna pod usb?? ale jaka i czy to dobre jest??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej sorki pisalem ze jestem zielony ale znalazlem te piny spdf ale co to i po co?? czy problem nie jest najwiekszy w tym ze po prostu mam gowniana karte zintegrowana muzyczna??? czy nie lepiej kupic jakas oddzielna ??? i co za tym idzie plyte glowna nowa bo na tej mi sie karta muzyczna nie miesci z winy wielkiego radiatora grafiki?? czy moze karte muzyczna pod usb?? ale jaka i czy to dobre jest??

 

Z tego S/PDIF wychodzisz na ampli a on zdekoduje sygnał do analogowego i będziesz zadowolony.I co ważne bez dodatkowych kosztów które byś przeznaczył na nową kartę muzyczną.A na marginesie jeżeli S/PDIF podepniesz pod grafikę to po HDMI będziesz miał dźwięk na np.plaźmie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego S/PDIF wychodzisz na ampli a on zdekoduje sygnał do analogowego i będziesz zadowolony.I co ważne bez dodatkowych kosztów które byś przeznaczył na nową kartę muzyczną.A na marginesie jeżeli S/PDIF podepniesz pod grafikę to po HDMI będziesz miał dźwięk na np.plaźmie

dziekuje

szanuje takich ludzi co pomagaja nam zielonym ludzikom hihihhh tylko jak ja mam podpiac tzn jakim przewodem , kablem ten spdf z amplitiunerem????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.