Skocz do zawartości
IGNORED

Dziwnie gra


zandhoven

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych pinów na mobo musisz podpiąć gniazdo chinch (RCA) , ściągnij pdf od płyty głównej tam będzie rozpiska, i kablem do połączeń cyfrowych np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) podpinasz się do ampli i wszystko...no prawie bo w musisz ustawić w kompie jako domyślny S/PDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optycznym, ale to nic w dźwięku nie zmieni poza zakłóceniami (będzie odrobinę czyściej)

pożycz na 2 godzinki wzmacniacz od kumpla i zobaczysz czy taki zestaw gra czy nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optycznym, ale to nic w dźwięku nie zmieni poza zakłóceniami (będzie odrobinę czyściej)

pożycz na 2 godzinki wzmacniacz od kumpla i zobaczysz czy taki zestaw gra czy nie

a po co mam pozyczac od kumpla wzmaczniacz jak on ma onkyo 308 a ja 508 chyba lepszy nie??? nie no poddaje sie ... najprostszym rozwiazaniem bedzie kupno karty muzycznej... nie bede sie bawil w jakies podpinanie kabli i takie tam... powiedzcie mi lepiej jaka karte muzyczna kupic .. czy karta pod usb to ma takie same wlasciowsci jak karta wewnetrzna?? i chcialbym sie wyrobic do 500 zeta jesli sie da....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mam pozyczac od kumpla wzmaczniacz jak on ma onkyo 308 a ja 508 chyba lepszy nie??? nie no poddaje sie ... najprostszym rozwiazaniem bedzie kupno karty muzycznej... nie bede sie bawil w jakies podpinanie kabli i takie tam... powiedzcie mi lepiej jaka karte muzyczna kupic .. czy karta pod usb to ma takie same wlasciowsci jak karta wewnetrzna?? i chcialbym sie wyrobic do 500 zeta jesli sie da....

No nie odpadam... takiego czegoś nie podłączysz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie odpadam... takiego czegoś nie podłączysz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) !!

heheh nie wiedzialem ze to taki gotowiec jest hihi kazdy to podlaczy ale mi chodzi o to czy roznica w dzwieku bedzie lepsza bo ja chce jednak karte muzyczna !!!!!!! do 500 zeta co pomozecie?,?,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana może być ,ale wcale nie na lepsze ;) jak po analogu puścisz do ampli powiedzmy 1,5m do 2,5m i kabelki za 5zł :) z mini-jack na RCA .W normalnym układzie wychodzisz cyfrowo i możesz kabelek mieć powiedzmy 5mb i będzie dobrze.Oczywiście mając na uwadze iż sprzęt jest umownie mówiąc "budżetowy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz amplituner kinowy to jest wiele możliwości ustawień do spartolenia dźwięku, kalibrowałeś za pomocą mikrofonu ?

przykład to zmienione opóźnienia między kanałami "speaker/channel delay" które mogą spowodować znoszenie się wzajemne basu

jak siedzisz po środku kolumn, to ustaw identyczne opóźnienie dla obydwu kolumn, włącz tryb direct (omija procesor dsp w ampli) i sprawdzasz czy lepiej gra

 

jak to za trudne to pożycz wzmacniacz od kumpla który takowy ma, tam nie ma nic z przetwarzania sygnału, tylko idzie goły sygnał, byle tylko balans na połowę ustawić...

 

winna też może być akustyka pokoju (również znoszenie basu), pochodź po pokoju i sprawdź czy w innych miejscach jest z basem lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz amplituner kinowy to jest wiele możliwości ustawień do spartolenia dźwięku, kalibrowałeś za pomocą mikrofonu ?

przykład to zmienione opóźnienia między kanałami "speaker/channel delay" które mogą spowodować znoszenie się wzajemne basu

jak siedzisz po środku kolumn, to ustaw identyczne opóźnienie dla obydwu kolumn, włącz tryb direct (omija procesor dsp w ampli) i sprawdzasz czy lepiej gra

 

jak to za trudne to pożycz wzmacniacz od kumpla który takowy ma, tam nie ma nic z przetwarzania sygnału, tylko idzie goły sygnał, byle tylko balans na połowę ustawić...

 

winna też może być akustyka pokoju (również znoszenie basu), pochodź po pokoju i sprawdź czy w innych miejscach jest z basem lepiej

ja nadal sie upieram na to ze chce kupic karte muzyczna z wyjsciem spdf i wtedy bedzie najlepiej sprawdzic jak gra a stac mnie na taka karte najwyzej potem bede zalowal....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panie Piotre 37 ja to pewnie juz pana wkur..... bo pan mi dorazdzea aja uparty jak osiol hihhhihihi ta karta to lepsza od creative???? za podobna cene???? obsluguje te wszystkie dts do filmow hd 5,1 ??? to tez mnie ciekawi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optycznym, ale to nic w dźwięku nie zmieni poza zakłóceniami (będzie odrobinę czyściej)

pożycz na 2 godzinki wzmacniacz od kumpla i zobaczysz czy taki zestaw gra czy nie

zandhoven wie lepiej czego chce. Widzisz. Niech sa zmienia dalej karty muzyczne, zycze mu powodzenia i sukcesow.

 

Nie zdziwilbym sie jak by mial kolumny podpiete w przeciwfazie, albo cos podobnego. W przypadku jego zachowania w tym temacie mozna stwierdzic jeszcze kilka innych rzeczy. Czy oby napewno wie co znaczy "dobrze", a co "zle" jesli chodzi o brzmienie? Moze poprostu lubi hamski potezny bas z Supreme 2000 i bezposrednie wysokie? Widac ze nie jest nawet oczytany w tych kwestiach, uparal sie na ta karte, a moze jedna z kolumn stoi za lozkiem, (tez znam takie przypadki) i nawet nie wie jakie kolumny posiada. Jak wogole mozecie doradzac cokolwiek w takim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zandhoven wie lepiej czego chce. Widzisz. Niech sa zmienia dalej karty muzyczne, zycze mu powodzenia i sukcesow.

 

Nie zdziwilbym sie jak by mial kolumny podpiete w przeciwfazie, albo cos podobnego. W przypadku jego zachowania w tym temacie mozna stwierdzic jeszcze kilka innych rzeczy. Czy oby napewno wie co znaczy "dobrze", a co "zle" jesli chodzi o brzmienie? Moze poprostu lubi hamski potezny bas z Supreme 2000 i bezposrednie wysokie? Widac ze nie jest nawet oczytany w tych kwestiach, uparal sie na ta karte, a moze jedna z kolumn stoi za lozkiem, (tez znam takie przypadki) i nawet nie wie jakie kolumny posiada. Jak wogole mozecie doradzac cokolwiek w takim przypadku.

no i sobie kupie ta karte bo przeciez napisalem ze chce do filmow hd 5,1 przeciez to oczywiste ze musze karte zmienic prawda????? u mnie nie gra czysto i tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem sobie jakąś mega wypasioną kartę muzyczną do komputera bo mi słabo grało. Po wymianie karty komputer gra równie słabo jak na starej karcie zintegrowanej. Na Twoim miejscu kupił bym zewnętrzną kartę lub przetwornik. Ale nie licz na to że to załatwi Ci całą sprawę - dobry wzmacniacz też niestety musi być. Widziałem na allegro wzmacniacz Kenwood 9010 który ma w sobie oprócz wzmacniacza także dosyć dobry przetwornik C/A Burr-Browna. Może tym się powinieneś zainteresować ? Zagra na pewno dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem sobie jakąś mega wypasioną kartę muzyczną do komputera bo mi słabo grało. Po wymianie karty komputer gra równie słabo jak na starej karcie zintegrowanej. Na Twoim miejscu kupił bym zewnętrzną kartę lub przetwornik. Ale nie licz na to że to załatwi Ci całą sprawę - dobry wzmacniacz też niestety musi być. Widziałem na allegro wzmacniacz Kenwood 9010 który ma w sobie oprócz wzmacniacza także dosyć dobry przetwornik C/A Burr-Browna. Może tym się powinieneś zainteresować ? Zagra na pewno dobrze.

nie no bez przesadu ... nie mowcie ze ten onkyo 508 to jakas chujnia najgorsza... moze to nie jest cudowny sprzet ale karta muzyczna to podstawa bo to z niego wylazi dzwiek i jesli jest ch*jowa to wylazi tez ch*jowy dzwiek... a ja potrzebuje karte muzyczna co mi bedzie rozdzielac dobrze w 5,1 bo sobie tez kolumny chce kuopic na tyl 2... moze kolumny nie sa do kina domowego ale ja sie uparelem ze musze miec jeszcze 2 kolumny na tyl bo ja glownie do filmow bede urzywal tego sprzetu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesadu ... nie mowcie ze ten onkyo 508 to jakas chujnia najgorsza... moze to nie jest cudowny sprzet ale karta muzyczna to podstawa bo to z niego wylazi dzwiek i jesli jest ch*jowa to wylazi tez ch*jowy dzwiek... a ja potrzebuje karte muzyczna co mi bedzie rozdzielac dobrze w 5,1 bo sobie tez kolumny chce kuopic na tyl 2... moze kolumny nie sa do kina domowego ale ja sie uparelem ze musze miec jeszcze 2 kolumny na tyl bo ja glownie do filmow bede urzywal tego sprzetu...

 

TO po kiego ci karta ????? tłumaczy Ci trochę osób w tym wątku jak i w PCtowym podepnij cyfrą pod ampli i będziesz miał spokój z dekodowaniem ścieżek 5.1 - 7.1 w materiale HD ,później ewentualnie do muzy w odsłuchach stereo na 2 kolumnach kupisz zewnętrznego DAC i/lub wzmacniacz i to tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rece opadaja, kup karte emu 0404 do pc i ciesz sie muzyka

 

 

 

Szkoda cignac dalej ten watek.Autor jakis malo oczytany i ciezki do przyswajania wiedzy.

 

Kolego przeczytaj instr i sprawdz podlaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem w zakładce first step in pc-audio?

Czy Ci wszyscy "wczoraj" zalogowani i piszący trochę tak zgodnie z nowym wizerunkiem as to ma być jakaś...no nie wiem...prowokacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czy ja jestem w zakładce first step in pc-audio?

Czy Ci wszyscy "wczoraj" zalogowani i piszący trochę tak zgodnie z nowym wizerunkiem as to ma być jakaś...no nie wiem...prowokacja?

 

 

Hmm, w każdym bądź razie, starzy bywalcy się przyczaili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czy ja jestem w zakładce first step in pc-audio?

Czy Ci wszyscy "wczoraj" zalogowani i piszący trochę tak zgodnie z nowym wizerunkiem as to ma być jakaś...no nie wiem...prowokacja?

 

 

"Drogi sąsiedzie, wie pan co? Ja bardzo przepraszam panie profesorze, że się wtrącam, ale ja myślę, że z tymi prowokacjami to trzeba by ostrożnie. Wie pan, to się tak mówi. Na przykład kiedyś w jednej fabryce oddział ZOMO zgłosił się na ochotnika, żeby uporządkować salę na sesję. Wszyscy zaczęli krzyczeć: prowokacja, prowokacja! A oni przyjechali, poustawiali krzesła, posprzątali i poszli. Także chyba trzeba by ostrożnie. Ja tak myślę."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zandhoven

Zaczynasz chyba od złej strony. Skoro pasuje Ci dźwięk u kolegi to spróbuj sprawdzić dlaczego. Możliwości jest "kupa". Zaczynasz od akustyki pomieszczenia, więc albo idź ze swoim sprzetem do kolegi albo przynies jego do siebie. Sprawdź po zmianach komponentów w kolejności kolumny (ustawiając je w tym samym miejscu) > komp > wzmacniacz jakie są różnice. Jeśli zmian nie ma tzn. u kolegi i na Twoim sprzęcie jest OK, a u Ciebie na jego jest do kitu to wyłazi kwestia pomieszczenia itd.

 

Kupowanie karty jeśli masz wyjście cyfrowe w kompie mija się z celem co już wyjasniali Ci poprzednicy. Poza tym, patrząc na stronę analogową, obecne integry nawet te najtańsze obwody wyjściowe (odtwarzanie) mają naprawdę niezłe w odróżnieniu do wejściowych (nagrywanie). Największe różnice w brzmieniu to akustyka pomieszczenia i miejsce ustawienia kolumn oraz same kolumny. Od tego zależy wg. mnie nawet 95%, nastepnie źródło i dopiero na końcu wzmacniacz. Dla sprawdzenia różnicy u kolegi a Twojej możesz jeszcze spróbować odsłuchu na wysokiej jakości słuchawkach. Wyeliminujesz wtedy element jakim jest pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zandhoven

Zaczynasz chyba od złej strony. Skoro pasuje Ci dźwięk u kolegi to spróbuj sprawdzić dlaczego. Możliwości jest "kupa". Zaczynasz od akustyki pomieszczenia, więc albo idź ze swoim sprzetem do kolegi albo przynies jego do siebie. Sprawdź po zmianach komponentów w kolejności kolumny (ustawiając je w tym samym miejscu) > komp > wzmacniacz jakie są różnice. Jeśli zmian nie ma tzn. u kolegi i na Twoim sprzęcie jest OK, a u Ciebie na jego jest do kitu to wyłazi kwestia pomieszczenia itd.

 

Kupowanie karty jeśli masz wyjście cyfrowe w kompie mija się z celem co już wyjasniali Ci poprzednicy. Poza tym, patrząc na stronę analogową, obecne integry nawet te najtańsze obwody wyjściowe (odtwarzanie) mają naprawdę niezłe w odróżnieniu do wejściowych (nagrywanie). Największe różnice w brzmieniu to akustyka pomieszczenia i miejsce ustawienia kolumn oraz same kolumny. Od tego zależy wg. mnie nawet 95%, nastepnie źródło i dopiero na końcu wzmacniacz. Dla sprawdzenia różnicy u kolegi a Twojej możesz jeszcze spróbować odsłuchu na wysokiej jakości słuchawkach. Wyeliminujesz wtedy element jakim jest pomieszczenie.

No tak ale ja nie mam zadnego wyjscia cyfrowego a tylko pin spdif i jeden koles z forum doradzil mi abylm kupil sobie taki kabelek i sobie podlaczyl pod ten pin... chodzi mi o to ze ja chce ogladac filmy w formacie hd i 5,1 i czy w zwiazku z tym nie potrzeba kartyy muzycznej co obsluguje te wszystkie dts ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No tak ale ja nie mam zadnego wyjscia cyfrowego a tylko pin spdif

Czyli jednak masz wyjście cyfrowe.

 

 

chodzi mi o to ze ja chce ogladac filmy w formacie hd i 5,1 i czy w zwiazku z tym nie potrzeba kartyy muzycznej co obsluguje te wszystkie dts ???

Wystarczy, że karta obsługuje przez SPDIF tzw. passthru, czyli wysyłanie przez wyjście cyfrowe bez ingerowania w zakodowany sygnał. Dekodowaniem sygnału zajmuje się w tym przypadku amplituner i jego dekodery/DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak masz wyjście cyfrowe.

 

 

 

Wystarczy, że karta obsługuje przez SPDIF tzw. passthru, czyli wysyłanie przez wyjście cyfrowe bez ingerowania w zakodowany sygnał. Dekodowaniem sygnału zajmuje się w tym przypadku amplituner i jego dekodery/DAC.

to znaczy ze wystarczy ze podepne pod ten pin ten kabelek co mi tu ktos doradazal i potem do amplitunera i bedzie tak samo jakbym kupil karte muzyczna???? poza tym moj pokoj to poddasze malutkie wiec moze dlatego mam takie wrazenie ze u kolegi gra lepiej bo on ma wielki pokoj....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze wystarczy ze podepne pod ten pin ten kabelek co mi tu ktos doradazal

Jest to możliwe ;) ... ale ja bym radził kupić śledzia do tego (z jednej strony wtyczka z pinami, a na śledziu tradycyjne RCA + np. toslink)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe ;) ... ale ja bym radził kupić śledzia do tego (z jednej strony wtyczka z pinami, a na śledziu tradycyjne RCA + np. toslink)

[/qa podlaczenie cyfrowe nie jest gorsze od optycznego????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz, kolego. Zmień wzmacniacz. Np. taki Rotel zje Twoje Onyko na śniadanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz, kolego. Zmień wzmacniacz. Np. taki Rotel zje Twoje Onyko na śniadanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aha napewno moj kosztuje 1700 zeta ten badziew 400 wiec o co kaman???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.