Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - też gra


LTJ Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

@ Fr@ntz

 

Tak więc kolejna osoba napisała, że coś jest na rzeczy. No bo jest.

 

A ma ktoś może Furutecha GT2? Albo się do niego przymierza?

 

Z innej beczki: w przypadku, gdy odtwarza się pliki na pececie warto wykonać kilka kroków w kierunku konfiguracji komputera pod tym względem.

Odinstalować nieużywane aplikacje Windowsa (typu Messenger, Fax, IE itd.), a zwłaszcza dokonać kilku zmian w BIOS (np: wyłączyć zintegrowaną kartę i napęd dyskietek). A przede wszystkim w Windows: powyłączać nieużywane porty USB, odłączyć zasilanie od portów USB (o ile nie jest konieczne do zasilania DAC czy konwertera), sprawdzić czy nasze urządzenie podpięte przez USB nie ma takich samych ustawień IRQ jak np. karta dźwiękowa czy coś wpięte w PCI.

Nie pamiętam strony gdzie jest to dokładnie opisane - ale mogę sprawdzić wieczorem.

Ja dokonałem tych kilku zmian i się zdziwiłem: znacznie zmniejszyło się (pojawiające się zwłaszcza przy gorzej zrealizowanych albumach) "syczenie" wyższego wokalu - właściwie zniknęło, a tam gdzie jest, to zapewne być już musi. Dźwięk zyskał też nieco na ilości szczegółów i głębi planów, naturalności. Zmiany są ewidentnie słyszalne, oczywiście mówię tu o swoim systemie, ale chyba warto sprawdzić czy to nie pomoże w innych.

 

Zmiany te odbieram pod kątem obniżenia ilości zakłóceń generowanych przez komputer i zmniejszenia ilości procesów aktywnych zawsze w tle, podczas pracy kompa.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fr@ntz

 

Tak więc kolejna osoba napisała, że coś jest na rzeczy. No bo jest.

 

Powinieneś raczej napisać: kolejna osoba napisała, że ma bujną wyobraźnię. Uwierz w kabelki a napewno je usłyszysz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gryphonantileon

 

Zawsze rodzi się pytanie, czy sam robiłeś jakiekolwiek testy w tym kierunku, jaki masz system (bo nie jest opisany) itd.

A w kabelki średnio wierzyłem, dopóki sam nie zacząłem próbować zmian i gdy okazało się, że różnice są. Czasem naprawdę spore.

 

@ zyzio

Mógłbyś napisać może coś więcej, bo z tego co kojarzę, to przemieliłeś sporo tych USB :)

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zyzio.

 

I jeszcze jedna uwaga - warto korzystać TYLKO z portów USB z tyłu komputera (w przypadku pudła) - nie podłączać czasem w wejścia boczne, czy na panelu przednim, a już tym bardziej przez hub-y.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dzięki, zyzio.

 

I jeszcze jedna uwaga - warto korzystać TYLKO z portów USB z tyłu komputera (w przypadku pudła) - nie podłączać czasem w wejścia boczne, czy na panelu przednim, a już tym bardziej przez hub-y.

 

Pozdrawiam

Xen

 

 

Całe szczęście od ładnych paru lat nie mam blaszaka - w zupełności wystarcza mi wydajność laptopów/netbooków przy zdecydowanie mniejszym "własnym poziomie hałasu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wg opinii w sieci, to obecnie najlepszy z dostępnych kabelek USB.

 

Widzę, że w temacie mniej trollowania, więcej relacji użytkowników, którzy postanowili przełamać stereotyp i sprawdzili na własnych uszach - to cieszy :)

Niebawem "audiofilski" kabel USB nie będzie nikogo dziwił.

 

@ Fr@ntz

 

Tak więc kolejna osoba napisała, że coś jest na rzeczy. No bo jest.

 

A ma ktoś może Furutecha GT2? Albo się do niego przymierza?

 

Z innej beczki: w przypadku, gdy odtwarza się pliki na pececie warto wykonać kilka kroków w kierunku konfiguracji komputera pod tym względem.

Odinstalować nieużywane aplikacje Windowsa (typu Messenger, Fax, IE itd.), a zwłaszcza dokonać kilku zmian w BIOS (np: wyłączyć zintegrowaną kartę i napęd dyskietek). A przede wszystkim w Windows: powyłączać nieużywane porty USB, odłączyć zasilanie od portów USB (o ile nie jest konieczne do zasilania DAC czy konwertera), sprawdzić czy nasze urządzenie podpięte przez USB nie ma takich samych ustawień IRQ jak np. karta dźwiękowa czy coś wpięte w PCI.

Nie pamiętam strony gdzie jest to dokładnie opisane - ale mogę sprawdzić wieczorem.

Ja dokonałem tych kilku zmian i się zdziwiłem: znacznie zmniejszyło się (pojawiające się zwłaszcza przy gorzej zrealizowanych albumach) "syczenie" wyższego wokalu - właściwie zniknęło, a tam gdzie jest, to zapewne być już musi. Dźwięk zyskał też nieco na ilości szczegółów i głębi planów, naturalności. Zmiany są ewidentnie słyszalne, oczywiście mówię tu o swoim systemie, ale chyba warto sprawdzić czy to nie pomoże w innych.

 

Zmiany te odbieram pod kątem obniżenia ilości zakłóceń generowanych przez komputer i zmniejszenia ilości procesów aktywnych zawsze w tle, podczas pracy kompa.

 

Pozdrawiam

Xen

 

 

Xentrix, mądrze piszesz, ale uważaj bo Cię zaraz zjedzą, tak jak mnie w innym wątku :)

 

pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fr@ntz

 

Oczywiście, laptop jest na ogół cichszy i ze względu na możliwość pracy na baterii - "mniej sieje".

Aczkolwiek i w laptopach/netbookach zakłócenia występują - bo przecież zasilanie jednak działa i dociera do różnych

elementów, a oprócz tego, w laptopie jest "jakby" nieco mniej miejsca w środku, co może sprzyjać wzajemnemu oddziaływaniu różnych układów,

bo ich separacja i ekranowanie jest raczej słabe. W "blaszaku" są jednak większe odległości między elementami.

Tak więc i w laptopie warto byłoby wykonać kilka prób, sprawdzę zapewne niebawem na tym na którym pracuję.

 

@ Marcin_gps

 

Ten Audioquest jest zapewne w czołówce (choć Accoustic Revive stosuje inną technologię, chyba lepszą). Ja mam jednak znacznie niższy model, a jest ok.

Wiem, że pisałeś wcześniej o konfiguracji PC, jeden z Twoich postów skłonił mnie do tego, żeby się tematowi dokładniej przyjrzeć. Wcześniej miałem tylko wyłączoną w BIOS zintegrowaną kartę i odłączone zasilanie od USB. Pogmerałem trochę więcej i efekt jest słyszalny :)

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gryphonantileon

 

Zawsze rodzi się pytanie, czy sam robiłeś jakiekolwiek testy w tym kierunku, jaki masz system (bo nie jest opisany) itd.

A w kabelki średnio wierzyłem, dopóki sam nie zacząłem próbować zmian i gdy okazało się, że różnice są. Czasem naprawdę spore.

 

Pozdrawiam

Xen

Załóż sobie identyczne bawełniane koszulki na dwa różne kabelki USB (takie, których własności brzmieniowe znasz dobrze i które różnia się wg Ciebie diametralnie) i poproś aby ktos co jakiś czas Ci kabelek zmieniał (wtyków niestety nie da sie upodobnić, stad potrzeba pomocy drugiej osoby). Zobacz czy bedziesz w stanie usłyszeć, kiedy kabelek był zmieniony, Jeśli Ci się to uda, to rzeczywiście słyszysz, jeśli nie to sprawa będzie jasna. Mnie i paru moim znajomym się nie udało.

pozdrawiam

Gryph

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gryphonantileon

 

Nie neguję Twoich doświadczeń i testów - jak najbardziej nie wszyscy i nie zawsze usłyszą zmiany.

To nie jest według mnie proste zagadnienie, bo zależy od bardzo wielu zmiennych: reszty toru, źródła,

konfiguracji komputera, porównywanych kabli (niekoniecznie wszystkie muszą się słyszalnie różnić - np. wątpię by ktoś odróżnił sąsiadujące

ze sobą bezpośrednio w ofercie kable Audioquesta), a także samych słuchających i transparentności systemu.

Są też DAC mniej lub bardziej wrażliwe na dostarczany sygnał - to też może mieć duże znaczenie.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie chcę niczego negować, ale uważam że opisane przeze mnie doświadczenie, wykonane przy użyciu kabli o diametralnie różnych własnościach jest bardzo pouczające i warte spróbownia, wyłącznie dla wzbogacenia własnej wiedzy i spojrzenia na niektóre zjawiska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dysków podpiętych do PC z serverem SB jakość kabelka USB chyba nie ma znaczenia?

Bardzo mnie interesują optymalne ustawienia W7 oraz portów USB. W moim Acer Aspire Revo 3610 jest sześć portów, z czego cztery zblokowane - tu mam podpięte dwa dyski 1.5T - oraz dwa inne luzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy, widzisz swoj post? Obrazki na forum ci sie wyswietlaja? Teraz zastanow sie gdzie te informacje sa przechowywane. Zauwazyles jakies przeklamania w tresci swojego posta? Ja w tresci swoich postow nic takiego nie zauwazylem wiec spokojnie moge uznac ze te kilometry kabli, dziesiatki switchy, ruterow i innych serwerow nie maja wplywu na informacje po nich przesylana. Miedzy dyskiem a reszta komputera masz znacznie mniej polaczen. Wyciagnij z tego logiczny wniosek, lub jak jeden z forumowiczow zacznij owijac kabelki sata folia aluminiowa, co rzekomo poprawia dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy777

 

Sądzę, że przy połączeniu samego dysku twardego przez USB kabel nie ma aż takiego dużego znaczenia - ponieważ sam dysk generuje stosunkowo niewiele zakłóceń. Oczywiście, lepiej by kabel był ekranowany i dobrze wykonany, z solidnymi wtyczkami (złoconymi), ale to wystarczy.

Jeśli chodzi o Acera, to zapewne tak jak w każdym komputerze warto spróbować powyłączać zbędne rzeczy. Ten komputer wygląda dość nietypowo, więc raczej musisz sam popróbować :)

A swoje zmiany robiłem w Win XP, ale w 7 też zapewne większość z nich można przeprowadzić.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xen, dzięki. Jestem komputerowym ignorantem, napisz proszę co i jak poprzestawiać w W7. Poza serverem dla SB i przesyłem po TP do SB Touch nie ma żadnych innych zadań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Andy777

 

No niestety nie bardzo mogę pomóc, bo nie mam Win7. Korzystam z tego systemu tylko na laptopie w pracy, nie sprawdzałem dokładnie wszystkich ustawień.

Jeśli nie radzisz sobie dobrze z komputerami, to lepiej samodzielnie nie przestawiaj ustawień, bo może to doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji w postaci

wywalenia się całego systemu. Poproś kogoś, kto się zna na komputerach, żeby posprawdzał i poustawiał rzeczy o których pisałem w poprzednich postach.

Jeśli nie używasz karty graficznej z tego kompa, to też można pogmerać i w jej ustawieniach i zmniejszyć wykorzystywane przez nią zasoby.

Tu znajdziesz sporo informacji, ale trzeba samodzielnie zdecydować jakie zmiany wprowadzić. I lepiej jest się na tym znać :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie kabel USB może zmieniać brzmienie gdy:

- jest uszkodzony

- brak ekranu, lub kiepski ekrean i zbiera zakłocenia, ktore dostaja sie do DAC-a

- ewentualne pętle masy, gdy USB nie jest separowane galwanicznie

 

Kabel USB ma inny rodzaj transmisji niż coax, dlatego przy coax kabel ma duże znaczenie, a przy kablu USB już nie.

 

spawdzałem u siebie różne kable na Benchmark DAC - wszystkie kable ekranowane grają u mnie tak samo, jedynie co mogę polecić do zalożenie filtra ferrytowego na taki kabel, szczególnie jeśli się używa Wi-Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie: czy przy transmisji bezprzewodowej powinniśmy zadbać o dostarczenie firmowego, audiofilskiego powietrza? Wszak wszystko ma wpływ...

 

Informuję od razu, że nie robiłem testów na takim poziomie, jak niektórzy koledzy tutaj, niemniej jednak wpływ jakości kabla USB jest dla mnie ewidentny, co empirycznie sprawdziłem. Spotkałem kable, które np. za Chiny nie chciały współpracować z drukarką, po prostu nie drukowała i koniec - chociaż Windows ją widział. Zmiana kabla pomogła. Spotkałem takie kabelki, które powodowały wyraźne zakłócenia w audio, tzn. różnego rodzaju trzaski, pyknięcia, aż do okresowych przerw w dźwięku. Natomiast wszystkie NIEUSZKODZONE, czyli poprawnie działające kable przesyłają dane poprawnie. Dla spokoju sumienia używam jakiegoś kabelka za ok. 20 - 30 zł (nie pamiętam), bo mniemam, że jest lepiej wykonany, niż taki za 5 zł.

 

Zgodnie moim stanem wiedzy empirycznej oraz obecnym stanem nauki, uwzględniając znane mi informacje - jest to jedyny rodzaj wpływu, jaki kabel USB może mieć na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

OK, dla kablosceptyków - skoro kwestionują, że ktoś może słyszeć wpływ czegoś, czego oni nie słyszą, spokojnie mogę przystać na to, że kupując "audiofilski" przewód płacę jedynie za jego wygląd i jakość wykonania nieosiągalne / znajdujące się poza obszarem zainteresowań dla producentów masówki (również tej poprawnie wykonanej i poprawnie działającej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nygus & @ rafal996

 

Tak jak pisałem już wcześniej, to zależy od wielu zmiennych (choćby od wrażliwości DAC-a na sygnał)

Uważam też, że nie wszyscy różnice wychwycą, bo są przecież osoby które nie słyszą zmian interkonektów i kabli głośnikowych - tym bardziej nie usłyszą kabelka USB. Odsyłam na HighFidelity do artykułu o kablach Acoustic Revive, tam jest to szczegółowo opisane.

Ja się zgadzam - teoretycznie, z punktu widzenia naukowego nie powinno być różnic. Ale teorie naukowe często weryfikuje życie - i ta nie będzie ani pierwszą, ani ostatnią w tym względzie.

Filozoficznie rzecz ujmując - naukowcy nie są w stanie zgłębić istoty zwykłej muchy - taka prawda.

 

@ absinthe3

 

Ciekawa uwaga, ale raczej nie do sprawdzenia przy naszych możliwościach ):

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie: czy przy transmisji bezprzewodowej powinniśmy zadbać o dostarczenie firmowego, audiofilskiego powietrza? Wszak wszystko ma wpływ...

 

Powinna być próżnia... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
z pobieżnych odsłuchów czarno na białym wychodzi, że jest lepiej. Dźwięk stał się bardziej namacalny i rześki. Poprawie uległa również przestrzeń kreowana przez Aktimaty Mini

Na fotce tylnego panelu AktiMate Mini nie za bardzo widzę zastosowanie dla Twojego kabelka. Jakie elementy połączyłeś przy pomocy tego Wireworlda?

 

Ja poczekam na kabelki USB 3.0. Moim zdaniem tylko one są wystarczająco szybkie, dynamiczne i przeźroczyste, aby mogły przesyłać miękki, ciepły i analogowy dźwięk bez siania tanią cyfrą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na fotce tylnego panelu AktiMate Mini nie za bardzo widzę zastosowanie dla Twojego kabelka. Jakie elementy połączyłeś przy pomocy tego Wireworlda?

Między Aktimatami a Lapkiem mam jeszcze USB DACa. Ot taka snobistyczna fanaberia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Redaktorzy

Krajowy dystrybutor wreszcie uznał, że i polscy audiofile zasłużyli na równe traktowanie z resztą świata i rozszerzył ofertę o dwa flagowe modele kabli USB: Platinum Starlight oraz Silver Starlight. Przynajmniej taka informacja pojawiła się na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , choć nie ma jeszcze odzwierciedlenia w zawartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WW Platinum Starlight USB 1m - 2099 zł, 0,5m - 1759 zł, 0,3m - 1619 zł

WW Silver Starlight USB 1m - 1059 zł, 0,5 m - 969 zł, 0,3m - 929

Mini USB w takich samych cenach.

 

"Sie" poszuka, "sie" znajdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WW Platinum Starlight USB 1m - 2099 zł, 0,5m - 1759 zł, 0,3m - 1619 zł

WW Silver Starlight USB 1m - 1059 zł, 0,5 m - 969 zł, 0,3m - 929

Mini USB w takich samych cenach.

 

"Sie" poszuka, "sie" znajdzie :)

Tanio nie jest jak na kabel USB;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 zł to co najmniej sto kabli usb mieć można :) Myślę, że Pacuła będzie się ślinił jak zobaczy kabelek usb za 2100 zł, a po jego podłączeniu nic już nie będzie takie jak przedtem :-))) Już 300 zł to jest spore przegięcie jak na usb, 2100 zł brzmi już wręcz niedorzecznie...czy kiedyś się skończy te sztuczne windowanie cen?.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.