Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - też gra


LTJ Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

ło matko ;(, to znaczy że moje ulubione komputerki z pod znaku nadgryzionego jabłuszka , mogą źle grać , oooo guru poradź co mam zrobić żeby było lepiej (zakładamy że idzie czysty strumień po optyku do zew. przetwornika ) żeby było lepiej .

to pewnie wredne wi-fi , po którym puszczam czasami muzykę do airport'a , psuje mi bity :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie zabawy w audio i w miarę zdrowym narządzie słuchu okazuje się że wszystko ma większe lub mniejsze znaczenie :-)

 

Kabelek USB to nie tylko kwestia transmisji zakłóceń z PC-ta, to także mniejsze lub większe zniekształcenie sygnału w transmisji szeregowej a w efekcie jitter - bez porządnego reclockingu DAC napędzany z USB zazwyczaj nie osiąga tej jakości co CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie zabawy w audio i w miarę zdrowym narządzie słuchu okazuje się że wszystko ma większe lub mniejsze znaczenie :-)

 

Kabelek USB to nie tylko kwestia transmisji zakłóceń z PC-ta, to także mniejsze lub większe zniekształcenie sygnału w transmisji szeregowej a w efekcie jitter - bez porządnego reclockingu DAC napędzany z USB zazwyczaj nie osiąga tej jakości co CD.

Co ma jitter do usb ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel USB ma wpływ na przesył sygnału? No jak by na to nie patrzeć, bez niego nie ma sygnału. Pomyślcie sobie jednak ile w takiej serwerowni jest zakłóceń, kable najzwyklejsze, jakoś nikt nie kombinuje i nie mierzy, i nie kupuje mega hiper kabelków, ba nawet nikt lepszych nie robi....

 

Kable USB to już przesada.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma jitter do usb ?

to samo co przy spdif - tam też jest transmisja szeregowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, to transmisja USB jest pakietowa i buforowana, co prawda nie ma tam kodu korekcyjnego, ani ponownego wysyłania ramek, ale stopa błędów jest tak mała, żr komitet zajmujac się formułowaniem tego standardu transmisji uznał ją za nieistoetną (jeśli transmisja trwa 24 godziny na dobę, to błąd wystąpi raz na miesiąc, albo coś koło tego!), wobec czego trudno mówić tu o wpływie kabelka na brzmienie :). Jeśli jakiekolwiek znaczące róźnice występują, to jak to w większości kablologii ich podstawa leży zupełnie gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[...]Jeśli jakiekolwiek znaczące róźnice występują, to jak to w większości kablologii ich podstawa leży zupełnie gdzie indziej.[...]"

brum1234,

 

dzięki za wyjaśnienie.

 

Fajnie że są ludzie którzy znają się na wszystkim.

 

 

Teraz już wiem, że nie ma różnicy pomiędzy brzmieniem cyfrowych kabli sterovoxa, a fadel arta i 75-Ohmowego antenowca, a to tylko choroba...

 

Jeszcze raz dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, to transmisja USB jest pakietowa i buforowana, co prawda nie ma tam kodu korekcyjnego, ani ponownego wysyłania ramek, ale stopa błędów jest tak mała, żr komitet zajmujac się formułowaniem tego standardu transmisji uznał ją za nieistoetną

 

No tak, ale nie chodzi o błędy ale o niestabilność czasową. Odbiorniki spdif też w większości posiadają bufory przesuwne - ale jak się okazuje nie jest to wystarczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie chodzi o błędy ale o niestabilność czasową. Odbiorniki spdif też w większości posiadają bufory przesuwne - ale jak się okazuje nie jest to wystarczające.

Jeżeli stopa błędów (USB) jest taka jak napisalem wyżej, to niestabilność czasowa nie ma znaczenia. SPDIF to inny rodzaj transmisji. Żeby się nie powtarzac odsyłam do wątku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz do wątku o CoCo, kondycjonerze SPDIF autorstwa naszego forumowego kolegi Edwarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku zaznaczę, że jestem zdecydowanym wyznawcą kablologii.

Glośnikowe, sieciówki, listwy zasilające, IC, to wszystko ma mniejszy lub większy wpływ na ostateczny efekt. Nie znam sie na kwestiach technicznych, przekonuje mnie tylko to co słyszę.

 

Testowałem kiedyś dwa kawałki kabla cyfrowego, łączącego laptop z DS'em. Jeden dwumetrowy, wypasiony, nieprzyzwoicie drogi - a drugi zwykły piętnasto-metrowy!, standardowy produkt z najnizszej półki Media Markt.

 

Rożnic nie zauważyłem żadnych!

 

Jeżeli posiadacie jakieś kable cyfrowe, które wpływają na poprawę dźwięku, będę wdzieczny za namiary.

Nie piszę tego dla jakiejś polemiki. Chcę, żeby dobrze mi grało. Jeśli w tej kwestii można coś poprawić chętnie skorzystam z pomocy.

 

EDIT:

Co wiecej, nie widze żadnej różnicy w jakości dźwięku pomiędzy transmisją plików:

dysk->kabel->router->kabel->DS a,

laptop -> wi-fi -> router -> kabel -> DS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz do wątku o CoCo, kondycjonerze SPDIF autorstwa naszego forumowego kolegi Edwarda.

 

Samego Edwarda i jego poglądy znam nie od dziś i wiele razy się o to spieraliśmy. Edward kiedyś twierdził że spdif jest idealnym protokołem nie wprowadzającym żadnych problemów do audio. Później pod wpływem różnych dyskusji zbudował CoCo i jednak okazało się że reclocking plus kształtowanie zbocza wielu systemach pomaga. Widzę że teraz przyszła pora na USB ;-)

whitesnake - DS-y są urządzeniami z dość dobrze wykonaną cyfrówką i reclocking'iem na pokładzie - nie dziwię się że w Twoim przypadku nie zauważasz różnic. Niestety większość tanich DACów z wejściem USB nie jest tak dobrze wykonanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
... Niestety większość tanich DACów z wejściem USB nie jest tak dobrze wykonanych.

 

Ok mlb... za mały jestem na takie dyskusje :). Jak to ktoś powiedział: nie rozpoznałbym espedeifa, nawet gdyby ugryzł mnie tyłek. To nie była polemika - tak tylko, chciałem napisać o swoich doświadczeniach. Przed Ds-em próbowałem DAC'a z transportem na USB, ale nie chciało to ładnie zagrać - zero doswiadczeń w tym temacie. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego Edwarda i jego poglądy znam nie od dziś i wiele razy się o to spieraliśmy. Edward kiedyś twierdził że spdif jest idealnym protokołem nie wprowadzającym żadnych problemów do audio. Później pod wpływem różnych dyskusji zbudował CoCo i jednak okazało się że reclocking plus kształtowanie zbocza wielu systemach pomaga. Widzę że teraz przyszła pora na USB ;-)

whitesnake - DS-y są urządzeniami z dość dobrze wykonaną cyfrówką i reclocking'iem na pokładzie - nie dziwię się że w Twoim przypadku nie zauważasz różnic. Niestety większość tanich DACów z wejściem USB nie jest tak dobrze wykonanych.

No właśnie, dokładnie o to chodzi, problem z USB nie w kabelku leży, tylko w samym urządzeniu - komputer w przeciwieństwie do dedykowanego DSa jest źródłem ślicznych zakłóceń, których wcale niełatwo się pozbyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> mlb, 06 wrzesień 2010 - 20:53

 

Jeżeli transmisja jest papracka - a więc z przesyłaniem clocka z kompa do karty / DAC'a przez USB, jak choćby w PCM2702, wtedy rzeczywiście kabel USB może mieć jakieś tam znaczenie dla jittera, nie mówiąc juz o jakości zegarów komputera. Choć i tak jitter jest mocno przeceniany, tak jak to liczyłem kiedyś 350ps daje błąd rzędu 1 LSB (16-bit) przy najostrzejszym możliwym zboczu typu p-p w jednym takcie.

 

Co prawda strumieniowa organizacja danych audio w komputerach uniemożliwia budowę karty muzycznej działającej w trybie transmisji USB "bulk" - w pełni niezawodnym, z zaawansowaną korekcją błędów i porządnym handshake - jednak nawet tryb izochroniczny pozwala na umieszczenie clocka w samej karcie, wyposażonej w bufor, a synchronizacja polega na wysyłaniu do komputera komend "wolniej" i "szybciej" przez kartę. W takim przypadku jitter zależy tylko od solidności clocka karty muzycznej.

 

Podobnie rzecz ma się ze słuchaniem kabli USB - jeżeli system jest ciulowaty, z wejściem wzmaka typu cinch (nieśmiertelne odnoszenie wszystkiego do masy rulez), rzeczywiście syfy po masie hulają na wszystkie możliwe sposoby i rodzaj kabli może mieć wpływ, nawet sieciówek nie mówiąc już o USB - gdzie słuchamy pisków przy przesuwaniu myszy i na jednym kabelku jest lepiej a na innym gorzej. Ciekawe że jak podłączymy słuchawki, te problemy znikają jak ręką odjął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli transmisja jest papracka - a więc z przesyłaniem clocka z kompa do karty / DAC'a przez USB, jak choćby w PCM2702, wtedy rzeczywiście kabel USB może mieć jakieś tam znaczenie dla jittera, nie mówiąc juz o jakości zegarów komputera. Choć i tak jitter jest mocno przeceniany, tak jak to liczyłem kiedyś 350ps daje błąd rzędu 1 LSB (16-bit) przy najostrzejszym możliwym zboczu typu p-p w jednym takcie.

 

Właśnie o to chodzi - problem zazwyczaj leży w układach we/we a nie w samym kablu (no chyba że kabel USB ma kilka metrów i jest słabo wykonany - na takim to i moja drukarka przestaje działać). Przy słabych zegarach i masach wpływ kabla USB będzie słyszalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> LTJ Sonic, 07 wrzesień 2010 - 10:36

 

Odpowiednikiem takiego systemu przy USB są karty z własnym zegarem, buforem i handshake "wolniej - szybciej".

 

Tak w ogóle to dzisiejsza sytuacja ze standardami audio bardzo przypomina socjalizm - bohatersko zwalczający problemy nie znane w innych systemach. Wynalazki typu CoCo są tego właśnie przejawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> LTJ Sonic, 07 wrzesień 2010 - 10:36

 

Odpowiednikiem takiego systemu przy USB są karty z własnym zegarem, buforem i handshake "wolniej - szybciej".

 

 

Misiomor, podasz przykład takiej karty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam usb Wireworld Violet i ukamienujcie mnie bo slysze roznice!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak ktoś słyszy kable USB, demagnetyzery płyt winylowych i podobne "wynalazki" to już chyba nic nie jest w stanie poprawić jego nadzwyczajnego organu słuchowego. Szkoda tylko, że nie chce przyjąć do wiadomości rzetelnego wyjaśnienia przyczyn takiego stanu rzeczy, co niewątpliwie pomogłoby uzyskać upragniony, maksymalnie przezroczysty system. Chyba, że w audio nie o to chodzi. Chyba, że chodzi tu o nieskończoną żonglerkę różnymi elementami zmieniającymi brzmienie (realnie lub w wyobraźni słuchacza). Jeśli tak to tego typu dyskusje są pozbawione sensu, a zmianę barwy można uzyskać znacznie prostszymi i mniej uciążliwymi środkami. Jak ktoś lubi poddawać się magii marketingowej, lubi być nabierany przez różnego rodzaju "specjalistów" wątpliwej proweniencji to już jest jego problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego zestawu laptop DAC zakupiłem najdłuższy kabel usb jaki znalazłem na rynku. Hama dł. 7 m .Podpiąłem i było świetnie . Kolega od komputerów poradził mi zakup HUB z własnym zasilaniem. Jedno co te zasilanie zrobiło to chamski przydźwięk na kolumnach . Ale wcześniej wymieniłem na dużo szybszy procesor i mam wrażenie ze lepiej jest . Tyle że nie mogłem porównać wicek-wacek z wiadomych względów. Co do zewnętrznego HD do muzyki z własnym zasilaniem . Ostatnio coś takiego sobie zafundowałem i wrzuciłem

swoje 500 płyt . Nie chciało mi sie wierzyć i nie dochodziłem , dopóki nie przeczytałem że może to grać lepiej niż wrzucone w HD komputera . Też odniosłem takie wrażenie . Ale to wszystko mierzone po aptekarsku . Takie oto mnie refleksje naszły po przeczytaniu. A druga refleksja , bo dawno nie byłem . Jak można zamienić

coś co świetnie funkcjonowało na coś . No właśnie nie wiem jak to nazwać . To nowe forum . Choć napewno ludziska sie napracowali bardzo ci co to robią . pikop58

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward kiedyś twierdził że spdif jest idealnym protokołem nie wprowadzającym żadnych problemów do audio.

Jeśli powołujesz się na czyjeś wypowiedzi, to wypada podać cytat, żeby można było sprawdzić i ewenatualnie ocenić kontekst. Tu jednak będzie problem, bo ja sobie takiej wypowiedzi nie przypominam. Może więc sprostujesz?

 

 

Sam posiadam CoCo. Może doczekamy się odpowiednika dla USB...

Może... kto wie co czas pokaże. ;-)

 

 

Tak w ogóle to dzisiejsza sytuacja ze standardami audio bardzo przypomina socjalizm - bohatersko zwalczający problemy nie znane w innych systemach. Wynalazki typu CoCo są tego właśnie przejawem.

W tym twierdzeniu jest sporo prawdy. W audio istnieje kilka problemów, które nie powinny się zdarzyć. Istnieją też problemy, które są znane wyłącznie audiofilom, a świat ludzi, którzy tworzą i nagrywają muzykę nigdy się z nimi nie spotkał i nie spotka. W ogóle ta branża jest dziwna i zarazem wesoła. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kamienie nie takie znowu ciezkie:) Stac Was na wiecej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powołujesz się na czyjeś wypowiedzi, to wypada podać cytat, żeby można było sprawdzić i ewenatualnie ocenić kontekst. Tu jednak będzie problem, bo ja sobie takiej wypowiedzi nie przypominam. Może więc sprostujesz?

 

Edward, nie widzę powodu do prostowania ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak latwo z tymi kabelkami to dlaczego nikt nie zrobi porzadnego i nie sprzedaje po przyzwoitej cenie, z checia kupil bym jakies porzadadne, niedrogie glosnikowce i interkonekt. Mile widziane oczywiscie, zeby byly lepsze od tych co mam a i cyfrowy tez bym kupil. Mowie teraz powaznie, ale musi byc naprawde dobry, poprzedzony moim odsluchem. Argumenty w stylu, jest lepszy poniewaz producenci drogich kabli sprzedaja kable ktore przeklamuja sygnal a tylko moje jedyne wlasnej roboty kable sa takie jak powinny byc do mnie nie dociera . Ze ceny zawyzaja...a i owszem:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.