Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - też gra


LTJ Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoże -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Synergistic Research Tesla Tricon USB Cable

Price: $550 USD per 1m cable.

Warranty: One year parts and labor.

 

Aż się usmiałem. Trzeba być nie lada naiwniakiem czy totalną nogą z fizyki by za kawałek drutu do przesyłu po protokole USB zapłacić 550 dolców.

Podziwiam obrotność przedsiębiorców - chwała im za to, że potrafią wepchnąć niedouczonym zwykły przedmiot za cenę absurdalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, firma Synergistic na równi z Shunyatą również zajmuje wysokie miejsce w rankingu największa innowacja marketingowa ostatnich lat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy naiwniakiem, ale czytałem opinie ludzi, którzy go kupili do konwertera S/PDIF i DAC-a Berkeley Alpha i są zachwyceni. To nie jest zwykły kabel, poczytajcie.

 

Zresztą, cena nie ma tu nic do rzeczy, nie płacisz za kawałek drutu, tylko za wartość, jaką ten kabelek wnosi do systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jak się wyrzuci trochę kasy w błoto (a na nieltórych kasa robi duże wrażenie) to przecież nie można przyznać się, że kupiło się kawałek, być może dobrze zaekranowanego kabla. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na ten tekst o kablu. Wokół osoby Tesli narosło bardzo dużo legend i jakiś marketingowiec postanowił ten fakt wykorzystać, poddając ten kabel magicznym zabiegom z wykorzystaniem cewki Tesli i napięcia 2 mln Volt. Jest to zabieg tak samo skuteczny jak wspominana już nieszczęsna demagbetyzacha sprzętu, winyli, płyt CD itp. Interesujące jest też stwierdzenie, że kabel USB to nie tylko kabel sygnałowy ale również zasilający. I jest to poniekąd prawda, ale przecież każdy konwerter USB/SPDIF pretendujący do miana sprzętu o wysokiej jakości posiada własne zasilanie (zasilanie z komputera w przypadku audio yo nie jest dobry pomysł), więc jakie to ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy naiwniakiem, ale czytałem opinie ludzi, którzy go kupili do konwertera S/PDIF i DAC-a Berkeley Alpha i są zachwyceni. To nie jest zwykły kabel, poczytajcie.

 

Zresztą, cena nie ma tu nic do rzeczy, nie płacisz za kawałek drutu, tylko za wartość, jaką ten kabelek wnosi do systemu.

 

Nie istnieje coś takiego jak niezwykły kabel bądź magiczny kabel.

Kabel może być sprawny albo uszkodzony.

Kabel nie może wnosić wartości - kabel przesyła dane. W przypadku danych cyfrowych owe dane mogą być zgodne bądź niezgodne. Jeśli kabel nie potrafi przekazać danych to znaczy, że jest uszkodzony - słyszymy wówczas trzaski, szum, klik albo pojawia się cisza.

 

Nie istnieje kabel potrafiący zmienić brzmienie przesyłanego sygnału - aby tak było w kablu musiałby być zaszyty mikrokomputer z układem DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny bum1234,

 

skoro większość firm występujących w tym temacie deprecjonujesz to może zdradzisz nam jakież to inne podmioty zaskarbiły sobie Twoją sympatię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcących eksperymentować z kabelkami USB zachęcam do przetestowania poniższych kabelków.

I niech wygląd, który może sugerować, że coś zjaramy w momencie ich wykorzystania, Was nie zniechęci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2580-040617000 1283962345_thumb.jpg

post-2580-010712500 1283962354_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny bum1234,

 

skoro większość firm występujących w tym temacie deprecjonujesz to może zdradzisz nam jakież to inne podmioty zaskarbiły sobie Twoją sympatię.

Proszę uprzejmie:

Bardzo cenię firmę Krell i pana d'Agostino za rzetelne i inżynierskie podejście do konstrukcji sprzętu, który naprawdę jest niezawodny. Cenię także Nelsona Passa za jego otwartość, chęć pomocy i udostępnianie swoich rozwiązań miłośnikom diy. Jego konstrukcje są jak to sam określił proste ale nie za proste i mają bardzo ciekawe brzmienie. Bardzo odpowiada mi jego filozofia projektowania i poglądy na audio. Kiedyś bardzo lubiłem firmę Sonus Faber (Extrema, Electa Amator i oczywiście Guarnieri), niestety ostatnie produkty nie bardzo mi się podobają. Dobrych firm jest dużo, np. Electrocompaniet, Naim, Luxman - wymieniać możnaby długo. Oczywiście na mojej liscie nie ma i podejrzewam nigdy nie będzie firm typu Shunyata, Nordost, Harmonics itp. ponieważ niezależnie od tego co sądzę na temat kabelków, działalność tych firm to dla mnie szarlataneria granicząca ze zwykłym oszustwem.

Taki np. wymieniany wyżej Synergistic Research stosuje coś co nazywa QT - tunelowanie kwantowe - nie sądzę, aby ten marketingowiec, który to wymyślił, wiedział o czym mówi, bo w przeciwnym razie nigdy by tego terminu nie użył wstosunku do kabla.

 

pozdrawiam

bum1234

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PT Szanowny bum1234,

 

zaiste firmy wymienione przez Ciebie są zacne, ale jakoś urządzenia produkowane przez nie należy połączyć.

 

Jeśli ktokolwiek z nas posiada lub będzie posiadał produkt w ww producentów nie chciałby zatracić ich potencjału łącząc je drutem z piorunochronu.

 

Tutaj wkraczają kablarze.

 

Pariasi branży audio.

 

Niewdzięczna rola łączyć cuda inżynierii i stolarki.

 

Przy pięknym wzmacniaczu czy kolumnach zdjęcie do albumu można zrobić i wysłać rodzinie.

 

a kable... fe

 

 

Spektakl muzyczny to przede wszystkim gwiazdy sceny; wzmacniacz, głośniki, odtwarzacz. Kto by pamiętał o suflerze, oświetleniowcu, garderobianej, charakteryzatorce.

 

ale to też muszą być profesjonaliści bo inaczej; na ciemnej scenie cedzi błędny tekst aktor w dziurawym kostiumie.

 

Rozumiem Twoją nieufność do kablarzy bo dziwnym jest kiedy bileterka i strażak cisną się na afisz.

Signum temporis - na wszystkich etykietach pełno bredni przygotowanych przez marketing

 

a teraz ad rem - czy istnieją kablarze których szanujesz i ich produkty mógłbyś polecić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam kabelków van den Hula oraz Siltecha, ale ponieważ nie przywiązuję do tego zbyt dużej wagi, trudno mi w tej chwili wskazać jakiegoś śfaworyta, który byłby wolny od marketingowej paplaniny. Sądzę, że i van den Hul i Siltech nie przesadzają w opisach swoich produktów. Jak już gdzieś wcześniej napisałem mój system znajduje się w stanie przebudowy i docelowo składał się będzie z elementów zaprojektowanych i wykonanych przeze mnie lub pod moim nadzorem (wyjątkiem może być odtwarzacz cd i gramofon). Zapewne znajdzie się tam miejsce na kabelki, gniazda i wtyki, i całkiem prawdopodobne jest że będzie to Cardas, WBT lub coś podobnego, ale przyczyna takiego wyboru będzie raczej natury estetycznej niż technicznej lub brzmieniowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcących eksperymentować z kabelkami USB zachęcam do przetestowania poniższych kabelków.

I niech wygląd, który może sugerować, że coś zjaramy w momencie ich wykorzystania, Was nie zniechęci.

 

ostatni wydaje się być racjonalnym pomysłem branie zasilania z zewnątrz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum1234

to Cardasy, Van den Hule i Siltechy mozna miec ale Nordostow to juz nie? VDH to dopiero mial swego czasu kable co przeklamywaly przekaz! Zamulaly dzwiek i przyciemnialy, te nowsze sa juz lepsze. Apropos topowe kable firm ktore wymieniles tez maja ceny z kosmosu:) np The Third czy Super Nova. Nadal nie rozumiem czemu nie zrobisz sobie sam kabli, po co wydawac tyle kasy skoro sam potrafisz wszystko ogarnac, petle msy i tym podobne? Interkonekt to slyszalem od Ciebie, ze wogole rzadnego wplywu nie ma, wiec kawalek drutu wystarczy bo i tak z tylu siedzi. Napiszesz estetyka, Nordost ma estetyczne kabelki, uplec sobie takie i z glowy. Zreszta nie tylko Nordost potrafi zrobic dobry kabel ktory nie ma srednicy jak anakonda, jest calkiem sporo innych. Mozesz skopiowac:)

 

Acha no i po co zmieniasz na Cardasy skoro to wszystko marketingowa papka, zostan z tymi co juz masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum1234

to Cardasy, Van den Hule i Siltechy mozna miec ale Nordostow to juz nie? VDH to dopiero mial swego czasu kable co przeklamywaly przekaz! Zamulaly dzwiek i przyciemnialy, te nowsze sa juz lepsze. Apropos topowe kable firm ktore wymieniles tez maja ceny z kosmosu:) np The Third czy Super Nova. Nadal nie rozumiem czemu nie zrobisz sobie sam kabli, po co wydawac tyle kasy skoro sam potrafisz wszystko ogarnac, petle msy i tym podobne? Interkonekt to slyszalem od Ciebie, ze wogole rzadnego wplywu nie ma, wiec kawalek drutu wystarczy bo i tak z tylu siedzi. Napiszesz estetyka, Nordost ma estetyczne kabelki, uplec sobie takie i z glowy. Zreszta nie tylko Nordost potrafi zrobic dobry kabel ktory nie ma srednicy jak anakonda, jest calkiem sporo innych. Mozesz skopiowac:)

 

Acha no i po co zmieniasz na Cardasy skoro to wszystko marketingowa papka, zostan z tymi co juz masz.

 

Nigdzie nie napisałem, że IC nie wpływa na dźwięk, a cena nie ma tutaj nic do rzeczy, bo jeśli znajdą się ludzie, ktorzy jakiś produkt za tę cenę kupią, to taki produkt napewno się znajdzie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza (przynajmniej w kwestii zakupów sprzętu i gadżetów audio). Ja tylko nie lubię firm, które plotą bzdury, starając się uwiarygodnić swoje "wynalazki". A przyznasz, że kabelek zakończony ładnym wtykiem WBT dogrze się prezentuje z tyłu obudowy :-) Nie powinieneś się tak denerwować, nie mam zamiaru nikogo atakować. Czasami wyrwie mi się jakaś złośliwość, bo jak przeczytam coś o "tunelowaniu kwantowym" w kablu to nie mogę się powstrzymać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos wszystkich dyskusji nt kabli :

1.dobra sieciówka dobra rzecz ale czy ktos oglądał jakimi kablami płyni prąd do gniazdka , o stykach w samym gniazdku nie wspomne....

2.ładny konekt to nizły szpan ale czy oglądająć bebechy klocków ktoś przyjrzał się drucikom w srodku pomiędzy ICE a trafo ?

3.kable głosnikowe to podstawa ( choć kobiety je nienawidzą ! )ale okablowania w zwrotnicach nawet drogich kolumn to czasami żenada...

 

osobiście wierze w dobrze wykonane końcówki i solidne ( cztaj grube ) ekranowanie oraz dobrane odpowiednio średnice samych przewodów jakichkolwiek kabli - cała reszta to....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos wszystkich dyskusji nt kabli :

1.dobra sieciówka dobra rzecz ale czy ktos oglądał jakimi kablami płyni prąd do gniazdka , o stykach w samym gniazdku nie wspomne....

2.ładny konekt to nizły szpan ale czy oglądająć bebechy klocków ktoś przyjrzał się drucikom w srodku pomiędzy ICE a trafo ?

3.kable głosnikowe to podstawa ( choć kobiety je nienawidzą ! )ale okablowania w zwrotnicach nawet drogich kolumn to czasami żenada...

 

osobiście wierze w dobrze wykonane końcówki i solidne ( cztaj grube ) ekranowanie oraz dobrane odpowiednio średnice samych przewodów jakichkolwiek kabli - cała reszta to....

 

Temat jest o kablach cyfrowych i dla przejrzystości niech takim pozostanie, nie zaczynaj kolejnej batalii.

Wszyscy ogladali kable w ścianie, widzieli trafo, wiedzą jakie druty łącza zwrotnice z głośnikiem i ile jest taśmy w cewkach... jakie to ma znczenie? Wystarczy podłączyć dwa różne kable głosnikowe, żeby wyrobić sobie zdanie. Albo nigdy, niczego nie podłączać i wyrobić sobie opinię na podstawie domysłów. Niech każdy się bawi jak lubi :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy naiwniakiem, ale czytałem opinie ludzi, którzy go kupili do konwertera S/PDIF i DAC-a Berkeley Alpha i są zachwyceni. To nie jest zwykły kabel, poczytajcie.

 

Zresztą, cena nie ma tu nic do rzeczy, nie płacisz za kawałek drutu, tylko za wartość, jaką ten kabelek wnosi do systemu.

 

 

Niestety cena ma conieco do rzeczy - nie oszukujmy się ceny kabli są przesadzone...nie wiem kto wymyślił takie cóś, aby ceny drogich kabli odpowiadały cenom drogich klocków, albo nawet je przewyższały - jest to kompletnie chore !!! Dobry konwerter USB-SPDIF kosztuje już pewnie 100 $, znakomity ok. 400 $, a kabelek USB - 550 $...litości...są granice....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cena ma conieco do rzeczy - nie oszukujmy się ceny kabli są przesadzone...nie wiem kto wymyślił takie cóś, aby ceny drogich kabli odpowiadały cenom drogich klocków, albo nawet je przewyższały - jest to kompletnie chore !!! Dobry konwerter USB-SPDIF kosztuje już pewnie 100 $, znakomity ok. 400 $, a kabelek USB - 550 $...litości...są granice....

Właśnie proporcje są zdecydowanie zachwiane, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że dobrze zaprojektowany i wykonany kawałek sprzętu napewno lepiej sobie poradzi niż kabelek, który często mimo wysokiej ceny nie pomoże (cały czas mówimy o kabelkach cyfrowych, a USB w szczegolności), bo jest wymysłem czysto marketingowej "inwencji" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cena ma conieco do rzeczy - nie oszukujmy się ceny kabli są przesadzone...nie wiem kto wymyślił takie cóś, aby ceny drogich kabli odpowiadały cenom drogich klocków, albo nawet je przewyższały - jest to kompletnie chore !!! Dobry konwerter USB-SPDIF kosztuje już pewnie 100 $, znakomity ok. 400 $, a kabelek USB - 550 $...litości...są granice....

 

Jasne, że są granice. Nie napisałem, że taki stan rzeczy mi się podoba, ale przecież nie będziemy z tego powodu płakać. Zresztą nikt tu nie wierzy, że kabel USB ma znaczenie, więc kupi najtańszy i pozostanie przy swojej tezie. Irytuje mnie tylko, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nawet nie sprawdziły czy przypadkiem różnic nie ma, a wypisują twardo różne teorie, że to nie może mieć żadnego wpływu na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum widziało już wielu piewców jedynych prawd - a to że kable nie wpływają na dźwięk, a to że wzmacniacze się nie różnią, a to że płyta winylowa to relikt. Nie ma się tym co przejmować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia.

Dlaczego "audiofilskie" kabelki (z wyjątkiem Kimbera) nie posiadają ferrytów? Przecież bardzo łatwo można wykazać, że kabelki z ferrytami są "lepsze" od tych bez (w niektórych zastosowań kable bez ferrytów nie działają poprawnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2580-043773800 1284020698_thumb.jpg

post-2580-041982400 1284020702_thumb.jpg

post-2580-026462700 1284020708_thumb.jpg

post-2580-031244900 1284020713_thumb.jpg

post-2580-095254600 1284020719_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz różnice między różnymi kablami USB, a między "z" i "bez" ferryta już nie? Bardzo ciekawe...

To daleko Ci jeszcze do rocha, który słyszał różnicę między kablem SATA z założonym ferrytem, a kablem bez ferrytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Nedj,

 

takie tanie chwyty erystyczne to poćwicz z przyszłorocznymi absolwentami szkół zasadniczych.

 

Usłyszałem i nadal słyszę różnicę pomiędzy wymienionymi przeze mnie kabelkami usb i tego się trzymajmy.

 

Nie usłyszałem jakiejkolwiek zmiany w dźwieku po założeniu ferrytu.

 

Jeśli znajdujesz w tym jakąś nielogiczność....

 

 

ukłony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli znajdujesz w tym jakąś nielogiczność....

Nie, po prostu trochę zdziwiły mnie Twoje doświadczenia, absolutnie różne od moich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234

'A przyznasz, że kabelek zakończony ładnym wtykiem WBT dogrze się prezentuje z tyłu obudowy :-)'

 

Mam z tylu wtyki WBT ale szczerze to staram sie tam nie zagladac bo i po co?:) Slucham muzyki a kable kupuje bo nie mam innego wyjscia, uwiez mi, ze naprawde z mila checia pozbyl bym sie moich kabli gdyby wszystko bylo wireless:)) Lub mogl kupic porownywalne za wiele nizsza cene. Glosnikowe to owszem dobrze jak sa estetyczne, moje sa bo nie lubie brzydkich rzeczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234

'A przyznasz, że kabelek zakończony ładnym wtykiem WBT dogrze się prezentuje z tyłu obudowy :-)'

 

Mam z tylu wtyki WBT ale szczerze to staram sie tam nie zagladac bo i po co?:) Slucham muzyki a kable kupuje bo nie mam innego wyjscia, uwiez mi, ze naprawde z mila checia pozbyl bym sie moich kabli gdyby wszystko bylo wireless:)) Lub mogl kupic porownywalne za wiele nizsza cene. Glosnikowe to owszem dobrze jak sa estetyczne, moje sa bo nie lubie brzydkich rzeczy:)

 

I tak to powinno wyglądać. A wireless to nie za bardzo zdrowe jest (serio). I niestety długo jeszcze będziemy musieli tolerować te plataniny kabli za naszym sprzętem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem, ze niezby zdrowe, tak samo jak tel komorkowe, ale co dzisiaj jest zdrowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferryty nie są potrzebne, np. Furutech jest bardzo dobrze ekranowany, nic go nie ruszy, żadne zakłócenia nie przenikną ;). Wcześniej słuchałem wielu tanich kabelków usb i moim faworytem był Vivanco za 29,90 zł. Furutech mnie zadziwił, choć nie twierdzę że cena 100 $ jest uczciwa za kawałek kabelka USB....I żeby nie było....konwerter USB-SPDIF Styleaudio zadziwił mnie bardziej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.