Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazlem w klubach nic o Magnacie to zakladam.

Firma dosc szybko sie rozwija i coróż na rynek wyrzuca nowe modele coraz lepszych kolumn, ktore zbieraja same plusy wsrod uzytkownikow jak i w prasie Audio. Jednak niełatwo bedzie przełamac stereotyp Magnata jako o marce produkujacej jedynie wielkie suby do samochodow robiace jedynie wielki bas. Wiekszosc ludzi i tak kojarzy ją tylko z psem w kolczatce. Tymczasem na rynek trafiaja juz coraz czesciej wzmacnaicze lampowe czy odtwarzacze CD Maganata, ktore nie raz moga nawiazać wprost audiofilska walke z producenatami "siedzącymi" w tej branzy od lat.

Prosze o wpisy ludzi, ktorzy posiadaja cos z Maganta lub slyszaly cos z ich oferty. Mile widziane opinie dotyczace lamp czy odtwarzaczy CD, bo jeszcze nie znam nikogo kto slyszal ich elektronike czy chociazby najwyzszy obecne model kolumn Quantum 1005 lub 1009.

post-17230-065773700 1283893588_thumb.jpg

post-17230-072420700 1283893598_thumb.jpg

post-17230-061169600 1283893605_thumb.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu, co prawda ostały mi się tylko 503-czki, ale jestem pod wrażeniem marki, mimo wielu nieprzychylnych ocen w większości przypadków nie popartych odsłuchem tylko powszechnie panującą opinią na temat tej marki, jest to sprzęt na naprawdę wysokim poziomie za przyzwoite pieniądze.

W załączeniu fotka tego co mi pozostało.

post-24283-075384100 1283962352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje się do klubu ze swoimi kolumnami Quantum 605, sprzęt naprawdę godny polecenia łamie stereotyp Magnata jako firmy dresiarskiej. Stosunek cena/jakość naprawdę rewelacyjny. Chętnie poczytał bym jaką elektronikę wykorzystujecie ze swoimi Quantumami i jakie macie wrażenia z odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie magnaty to marka niezbyt dobrze kojarzona na tutejszym forum. W wiekszosci przypadkow krytykowana przez ludzi ogladajacych produkty magnata na obrazkach. Tymczasem firma produkuje przyzwoite zestawy. Z elektroniki sluchalem MC 1 takie pudelko all in one i gra toto calkiem ladnie jak na zestaw mini. Sluchalem rowniez lampki RV 1 na EL 34 z szczytowym modelem Klipscha Klipschorn i to byl dzwiek z najwyzszej polki. Podobnie jak z Heco Statement.

Jesli natomist chodzi o kolumny Magnata to bylem posiadaczem Quantum 506 i 903. Pierwsze to dynamika, przejzystosc, ladna srdnica i mieciutki bas. Moim zdeniem idelane do elektroniki, popu. Natomiast seria 900 (juz nie produkowana) to miesistosc, neutralnosci kultura przekazu. Nadaja sie w zasadzie do kazdego rodzaju muzyki. Graly dobrze zarowno z lampa Dynavox EL34, Amplifonem WT 30 III, jak i z tranzystorem. Bardzo uniwersalne kolumny - szkoda, ze juz nie produkowana jednak dostepne na rynku wtornym w atrakcyjnych cenach. Nie mialem okazji natomiast sluchac obecnie szczytowej serii 1000 (obecnie takze monitory).

Na stronie producenta pojawila sie takze nowa seria 650.

post-1391-096844100 1283985002_thumb.jpg

post-1391-088827700 1283985017_thumb.jpg

post-1391-016583900 1283985028_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym miekkim basem w 506, mialem wieksze 507 i miekkosc basu dopiero odkrylem w 605. Fakt seria 90x juz nie produkowana, ale na allegro pojawily sie nowe 905 za 3500zl. Cena dosc niezla.

Szkoda tez serii 70x, ktora wyszla z produkcji, to samo juz niedlugo czeka serie 60x (jak napisales jest juz 65x, ktora ja zastapila). Ja czekam tylko na serie, ktora godnie zastapi 70x. Czuje ze to beda dobre kolumny za dobra kase ze samego srodka oferty. Warto tez wspomniec o nowej budrzetowce 55x. Z tego co czytalem blisko jej do 60x i narazie zbiera same pochwaly. Irytuje mnie tylko jedna rzecz, czemu w nowych 655 czy 657 zrezygnowano ze swietych magnetycznych maskownic.

Co do 100x, na allegro rowniez jest piekna biala wersja 1005 za smieszna kase 4800zl. Niestety narazie fundusze nie pozwalaja. W przypadku 1005 praktycznie co do wygladu chyba nie ma sie do czego przyczepic.

 

Chętnie poczytał bym jaką elektronikę wykorzystujecie ze swoimi Quantumami i jakie macie wrażenia z odsłuchu.

Ja z 605 uzywam wzmacniacza Marantz PM7000 i CD Denona DCD-1290. Swietnie sie ze soba dogaduja te klocki, a reszte dopelnia srebrny IC Sonus Oliwy.

post-17230-026153400 1283986078_thumb.jpg

post-17230-090741500 1283986089_thumb.jpg

post-17230-082955600 1283986098_thumb.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z moich obserwacji testów i wyników pomiarów, wynika że tylko bardzo drogie Magnaty są godne uwagi. W budżecie poniżej 5k moim zdaniem bardziej opłaca się HECO. To ten sam koncern. Natomiast z Magnatów podobają mi się te:

http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-908:1

Ładnie napisany test swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz tylko wymiana wzmaka i masz zestaw na lata. Gratuluje.

To zupelnie inna polka niz seria 500 czy 600. Kultura, dynamika, masa no i Vifa DX na gorze (na tym forum ktytykowana), robi swoje. Choc nie wiem czy z Denonemniebedzie nieco krzykliwa. Zreszta sam sie przekonasz za nastepne bedzie wzmocnienie do wymiany.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dzis prawdopodobnie bede posiadaczem Quantum 905, czyli starej linii kolumn Magnata, ktore przez jakies 3 lata zajmowaly szczyt oferty. Cos skrobne o ich brzmieniu.

Ale będzie się działo!!-daj znać na pw-bardzo proszę.

Nie zapomnij też wrzucić foty-pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rob mi burdelu w watku i tyle stary zgredzie mam ci do powiedzenia.

Proszę mi nie dokuczać Panie RAFALE.Jeśli Pana obraziłem to przepraszam bardzo-proszę się nie gniewać.Zachowuje się Pan jak jakiś Magnat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przetestowalem wczoraj Quantumy 905.

 

Oczywiście wszystko na plus w porownaniu do 605, ale ze tak to ujme, przyslowiowej przepasci nie ma. Miedzy seria 500, a 600 jest doslownie przepasc brzmieniowa. W przypadku 600 i 900 juz nie jest az tak kolosalnie, ale napewno bardzo zauwazalnie lepiej. Vifa na gorze sprawuje sie swietbnie. Wysokie zyskaly wieksza rozdzielczosc i zaczely wychodzic dalej od kolumn. Srednica nieco wyskoczyla naprzod, wiecej sie w niej dzieje i wiecej slyszymy. Wzrosly detale. Bas zyskal na dyscyplinie. W przypadlku 905 napewno juz nikt im nie zarzuci jakiegos mulenia czy braku szybkosci. Bas jest spojny i dobrze kontrolowany. Jest go minimalnie mniej niz w 605. Ale to pewnie kwestia wygrzania.

Programik bas generator pokazal ze 905 schodza o 1Hz nizej. Teraz bas jest juz slyszalny od 22Hz i slychac go wiele glosniej. Ogolnie kolumny zachowuja sie dosc rowno w kazdym pasmie. Zanotowalem tylko znaczny wzrost basu przy 42Hz potem znowu spadek, czyli podobnie jak w 605.

 

Bede musial sie tylko zając głośnikiem ktory ma wciśnieta kopulke przeciwpylowa.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przetestowalem wczoraj Quantumy 905.

 

Oczywiście wszystko na plus w porownaniu do 605, ale ze tak to ujme, przyslowiowej przepasci nie ma. Miedzy seria 500, a 600 jest doslownie przepasc brzmieniowa. W przypadku 600 i 900 juz nie jest az tak kolosalnie, ale napewno bardzo zauwazalnie lepiej.

 

Widocznie pozostala czesc toru nie pozawla zauwazyc tej przepasci. Seria 900 to byly szczytowy model kolumn. Zupelnie inne przetworniki (tylko z zewnatrz wygladajace podobnie). Seria 600 to srednia polka. W kazdym aspekcie jest lepiej. Lepiej kontrolowayn bas, zwarty, punktowy z odpowiednim timingiem, lepsza srednica , wypelnienie detalami, rownowaga tonalna. Niemniej potrzebuja one troche pradu i tu wydaja mi sie, ze Marantz je ogranicza. Jesli masz mozliwosc (ktos znajomy lub ktorys z forumowiczow mieszka niedaleko) podlaczenie lampki chocby na EL34, badz KT88 zdziwisz sie co potrafia 900.

Gratuluje zakupu. Daj jeszcze jakies foto.

Pozdr.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zle sie wyrazilem z ta przepascia. Roznica jest bardzo duza. Dzis byl u mnie kumpel na malym odsluchu. Tydzien wczesniej sluchalismy 605 i jak dzis usiadl posluchac 905 to mowil ze roznica jest kolosalna. Wysokie i srednica przedewszystkim, bas super kontrolowany, ale troszke mi go teraz brakuje. W 605 bylo go mnostwo. Tu jest troche mniej, ale pewnie jak sie wygrzeja bedzie OK.

Kolor troche do bani, ale za taka kwote nie bede wybrzydzal. No i musze wymienic glosnik, bo ma wcisnieta kopulke.

post-17230-052476800 1285434240_thumb.jpg

post-17230-086624800 1285434249_thumb.jpg

post-17230-013404300 1285434258_thumb.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontsik! Ino skont pytanie tylko?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie. Czy ktos ma dostęp do głośnikow Magnata, bo potrzebny mi właśnie jeden bas.

 

 

Niemniej potrzebuja one troche pradu i tu wydaja mi sie, ze Marantz je ogranicza.

 

Tak wlasnie zauwazylem ze teraz wzmacniacz grzeje sie bardziej niz na 605 i nie chodzi mi tu o glosne odsluchy tylko w granicach godziny 10. Myslisz ze te 105W Marantza to za mało?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z glosnikiem bedzie ciezko. A co z nim nie tak???

Jakies foto zblizenie. Napisz do elcoeximu.

Jesli natomiast chodzi o wzmaka to nie tyle Watt'y sa tu istotne co wydajnosc pradowa. Pisalem Ci, ze jesli masz mozliwosc posluchania jakiegos innego wzamka, moze ktos mieszka w poblizu Ciebie i podjechal by ze swoim wzmakiem moglbys wtedy porownac. Z autopsji wiem ,ze 30 Watt lampka na EL34 potrafi pomiatac glosnikami jak niejeden 100-200 Watt tran.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z glosnikiem bedzie ciezko. A co z nim nie tak???

Jakies foto zblizenie. Napisz do elcoeximu.

 

Glosnik ma wcisnieta kopulke, w zasadzie brzmi normalnie ale denerwuje mnie kwestia wygladu. Wczoraj napisalem do Elco, ale narazie cisza. Od kumpla wiem ze ciezko z nimi sie normalnie skontaktowac.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik ma wcisnieta kopulke, w zasadzie brzmi normalnie ale denerwuje mnie kwestia wygladu. Wczoraj napisalem do Elco, ale narazie cisza. Od kumpla wiem ze ciezko z nimi sie normalnie skontaktowac.

Słuchaj po ciemku,a gdy widno to usiądż tyłem do kolumn.

Widzisz jak szybko Ci załatwiłem na plus problemy estetyczne.

Wydaje mi się że Pan Rafał to bardziej słucha sprzętu,niż muzyki-takimi pierdołami nie warto sie przejmować-ważne,że magnaty stoją w domciu i grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj po ciemku,a gdy widno to usiądż tyłem do kolumn.

Widzisz jak szybko Ci załatwiłem na plus problemy estetyczne.

Wydaje mi się że Pan Rafał to bardziej słucha sprzętu,niż muzyki-takimi pierdołami nie warto sie przejmować-ważne,że magnaty stoją w domciu i grają.

Maskownica też może pomóc, na irytujący wygląd głośnika, wystarczy ją założyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik ma wcisnieta kopulke, w zasadzie brzmi normalnie ale denerwuje mnie kwestia wygladu. Wczoraj napisalem do Elco, ale narazie cisza. Od kumpla wiem ze ciezko z nimi sie normalnie skontaktowac.

Słuchaj po ciemku,a gdy widno to usiądż tyłem do kolumn.

Widzisz jak szybko Ci załatwiłem na plus problemy estetyczne.

Wydaje mi się że Pan Rafał to bardziej słucha sprzętu,niż muzyki-takimi pierdołami nie warto sie przejmować-ważne,że magnaty stoją w domciu i grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Do wciśniętej nakładki proponuję użyć... odkurzacza. Powinien zassać ją i wyciągnąć (jeżeli masz taki z możliwością regulacji siły ssącej, to zacznij od najniższej i ją zwiększaj). Można też się pobawić z taśmą klejącą, ale to gorsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wciśniętej nakładki proponuję użyć... odkurzacza. Powinien zassać ją i wyciągnąć (jeżeli masz taki z możliwością regulacji siły ssącej, to zacznij od najniższej i ją zwiększaj). Można też się pobawić z taśmą klejącą, ale to gorsza metoda.

Glosnik jest tak twardy ze odkurzacz nic nie daje, chyba nawet przemyslowy. To twarde aluminium.

Jezeli cena za ten glosnik bedzie przyzwoita to czemu mialbym nie wymienic. Kolumny zapewne juz u mnie troche postoja dluzej wiec chcialbym zeby wszystko bylo 'Tip top'.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik jest tak twardy ze odkurzacz nic nie daje, chyba nawet przemyslowy. To twarde aluminium.

Jezeli cena za ten glosnik bedzie przyzwoita to czemu mialbym nie wymienic. Kolumny zapewne juz u mnie troche postoja dluzej wiec chcialbym zeby wszystko bylo 'Tip top'.

 

Gratuluje nabycia modelu 905.

Przy nakladce wcisnietej nie radze manipulowac, moze w miejscu zagiecia peknac, jesli odkurzacz nie pomaga-pogodz sie.

Co do wymiany tego glosnika, to rowniez moze byc ciezko, bo to unikalne glosniki. Maja magnesy neodymowe, tak, te duze rowniez :-) Magnat od nich odszedl, wiec modele serii 9xx to rarytas. Rzadko pojawiaja sie na rynku wtornym, bo sa po prostu bardzo dobre w tej cenie.

 

Przepasci miedzy modelami 605 i 905 nie ma, jest po prostu wszystko bardzo wyraznie lepiej, albo inaczej bardzo wyraznie precyzyjniej. Wiecej i wyrazniej slyszysz, i dzwiek nie ma dodatkow :-), dla mnie to jak roznica miedzy brzmieniemi 4 a 6 cylindrow.

 

No i polecam jeszcze lepszy wzmacniacz, ktory rowniez zagra bardziej precyzyjnie. Np. z Yamaha A-S2000 te kolumny graja rewelacyjnie, to taka sama parka jak RX-797 i 605.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do wymiany tego glosnika, to rowniez moze byc ciezko, bo to unikalne glosniki.

 

Dzwonilem do elco exim. Maja niedlugo odpisac. Mysle ze powinni zalatwic, bo przeciez serwis Quantumow prowadza. Jezeli u nich sie nie uda to sprobuje mi go zalatwic gosc od ktorego kupilem kolumny.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.